Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuskambėjo sidabriniai balsai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2016-02-26

Šeši Kretingos bei Salantų kultūros centrų kolektyvai Kretingos kultūros centro scenoje dainuodami varžėsi tarpusavyje, kurie gi iš jų pateks į antrąjį solistų bei vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ turą, įvyksiantį Plungėje.

Konkurso „Sidabriniai balsai“ rajoninio turo laimėtojos – Vydmantų moterų ansamblis bei Jokūbavo moterų kvartetas.

Į rajoninį konkurso turą dar pernai buvo atrinkti trys ansambliai – Vydmantų moterų vokalinis, vadovaujamas Jolantos Japertienės, Baublių mišrus, vadovaujamas Ligitos Narmontienės, ir Kūlupėnų vokalinis ansamblis „Židinys“, vadovaujamas Antano Žvinklio. Taip pat dalyvavo Jokūbavo moterų vokalinis kvartetas, vadovaujamas Ritos Valiukienės, Kartenos moterų duetas – jo vadovas Rimantas Varkojus bei solistė Agnė Pučkoriūtė iš Salantų – jos vadovas Evaldas Pučkorius.

Anot šio konkurso rengėjos Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėjos Dianos Brazdeikienės, šiemet vertinimo komisijai vadovavo nepriklausomas vertintojas – Klaipėdos universiteto docentas Algirdas Šumskis, kuris yra ir Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas.

A. Šumskis prieš konkursą padrąsino visus atlikėjus nebijoti ir kuo plačiau dainai atverti savo širdis, taip puoselėti lietuvių dainavimo tradicijas bei ruoštis artėjančiam Lietuvos valstybės jubiliejui 2018-aisiais skirtai Dainų šventei. Į antrąjį konkurso „Sidabriniai balsai“ turą komisija išrinko ir delegavo Vydmantų bei Jokūbavo skyrių moterų vokalinius kolektyvus.

„Konkursas „Sidabriniai balsai“ vyksta kasmet trimis etapais: nugalėjusieji Plungėje išvyks į trečiąjį – respublikinį – etapą Vilniuje. Kolektyvams bei jų vadovams dalyvauti tokiuose konkursuose yra svarbu dėl kvalifikacijos kategorijų. Lietuvoje yra rengiami konkursai, į kuriuos kviečiami tik tam tikras kategorijas turintys atlikėjai“, – konkurso svarbą apibūdino D. Brazdeikienė.

---

Konkursas „Sidabriniai balsai“ yra rengiamas kas penkerius metus nuo 1971-ųjų. Juo siekiama puoselėti kamerinio dainavimo tradicijas, populiarinti vokalinio žanro atlikėjus bei skatinti tobulėti vokalinius ansamblius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas