Pajūrio naujienos
Help
2017 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 6 %
Naktį5°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar pritariate, kad vaikai mokyklą pradėtų lankyti nuo 6-erių metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuskambėjo sidabriniai balsai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2016-02-26

Šeši Kretingos bei Salantų kultūros centrų kolektyvai Kretingos kultūros centro scenoje dainuodami varžėsi tarpusavyje, kurie gi iš jų pateks į antrąjį solistų bei vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ turą, įvyksiantį Plungėje.

Konkurso „Sidabriniai balsai“ rajoninio turo laimėtojos – Vydmantų moterų ansamblis bei Jokūbavo moterų kvartetas.

Į rajoninį konkurso turą dar pernai buvo atrinkti trys ansambliai – Vydmantų moterų vokalinis, vadovaujamas Jolantos Japertienės, Baublių mišrus, vadovaujamas Ligitos Narmontienės, ir Kūlupėnų vokalinis ansamblis „Židinys“, vadovaujamas Antano Žvinklio. Taip pat dalyvavo Jokūbavo moterų vokalinis kvartetas, vadovaujamas Ritos Valiukienės, Kartenos moterų duetas – jo vadovas Rimantas Varkojus bei solistė Agnė Pučkoriūtė iš Salantų – jos vadovas Evaldas Pučkorius.

Anot šio konkurso rengėjos Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėjos Dianos Brazdeikienės, šiemet vertinimo komisijai vadovavo nepriklausomas vertintojas – Klaipėdos universiteto docentas Algirdas Šumskis, kuris yra ir Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas.

A. Šumskis prieš konkursą padrąsino visus atlikėjus nebijoti ir kuo plačiau dainai atverti savo širdis, taip puoselėti lietuvių dainavimo tradicijas bei ruoštis artėjančiam Lietuvos valstybės jubiliejui 2018-aisiais skirtai Dainų šventei. Į antrąjį konkurso „Sidabriniai balsai“ turą komisija išrinko ir delegavo Vydmantų bei Jokūbavo skyrių moterų vokalinius kolektyvus.

„Konkursas „Sidabriniai balsai“ vyksta kasmet trimis etapais: nugalėjusieji Plungėje išvyks į trečiąjį – respublikinį – etapą Vilniuje. Kolektyvams bei jų vadovams dalyvauti tokiuose konkursuose yra svarbu dėl kvalifikacijos kategorijų. Lietuvoje yra rengiami konkursai, į kuriuos kviečiami tik tam tikras kategorijas turintys atlikėjai“, – konkurso svarbą apibūdino D. Brazdeikienė.

---

Konkursas „Sidabriniai balsai“ yra rengiamas kas penkerius metus nuo 1971-ųjų. Juo siekiama puoselėti kamerinio dainavimo tradicijas, populiarinti vokalinio žanro atlikėjus bei skatinti tobulėti vokalinius ansamblius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas