Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 100 %
Naktį10°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuskambėjo sidabriniai balsai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2016-02-26

Šeši Kretingos bei Salantų kultūros centrų kolektyvai Kretingos kultūros centro scenoje dainuodami varžėsi tarpusavyje, kurie gi iš jų pateks į antrąjį solistų bei vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ turą, įvyksiantį Plungėje.

Konkurso „Sidabriniai balsai“ rajoninio turo laimėtojos – Vydmantų moterų ansamblis bei Jokūbavo moterų kvartetas.

Į rajoninį konkurso turą dar pernai buvo atrinkti trys ansambliai – Vydmantų moterų vokalinis, vadovaujamas Jolantos Japertienės, Baublių mišrus, vadovaujamas Ligitos Narmontienės, ir Kūlupėnų vokalinis ansamblis „Židinys“, vadovaujamas Antano Žvinklio. Taip pat dalyvavo Jokūbavo moterų vokalinis kvartetas, vadovaujamas Ritos Valiukienės, Kartenos moterų duetas – jo vadovas Rimantas Varkojus bei solistė Agnė Pučkoriūtė iš Salantų – jos vadovas Evaldas Pučkorius.

Anot šio konkurso rengėjos Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėjos Dianos Brazdeikienės, šiemet vertinimo komisijai vadovavo nepriklausomas vertintojas – Klaipėdos universiteto docentas Algirdas Šumskis, kuris yra ir Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas.

A. Šumskis prieš konkursą padrąsino visus atlikėjus nebijoti ir kuo plačiau dainai atverti savo širdis, taip puoselėti lietuvių dainavimo tradicijas bei ruoštis artėjančiam Lietuvos valstybės jubiliejui 2018-aisiais skirtai Dainų šventei. Į antrąjį konkurso „Sidabriniai balsai“ turą komisija išrinko ir delegavo Vydmantų bei Jokūbavo skyrių moterų vokalinius kolektyvus.

„Konkursas „Sidabriniai balsai“ vyksta kasmet trimis etapais: nugalėjusieji Plungėje išvyks į trečiąjį – respublikinį – etapą Vilniuje. Kolektyvams bei jų vadovams dalyvauti tokiuose konkursuose yra svarbu dėl kvalifikacijos kategorijų. Lietuvoje yra rengiami konkursai, į kuriuos kviečiami tik tam tikras kategorijas turintys atlikėjai“, – konkurso svarbą apibūdino D. Brazdeikienė.

---

Konkursas „Sidabriniai balsai“ yra rengiamas kas penkerius metus nuo 1971-ųjų. Juo siekiama puoselėti kamerinio dainavimo tradicijas, populiarinti vokalinio žanro atlikėjus bei skatinti tobulėti vokalinius ansamblius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas