Jubiliejinėse varžybose sudalyvaus kaip žiūrovai

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2016-02-05

Gegužę Klaipėdoje jau 40-ą kartą įvyks tradicinės tarptautinės šeimos krepšinio varžybos Kazimiero Budrio taurei laimėti. Ilgametės jų dalyvės – Stonkų komandos – vadovas Juozas Stonkus neslėpė apmaudo: po patirto pralaimėjimo atrankinėse varžybose jų šeimos komandos nariai jubiliejinėse K. Budrio taurės varžybose sudalyvaus tik kaip žiūrovai.

Stonkų šeimos komanda (iš kairės): Darius, Aurimas, Eimantas, Mantas, Antanas, komandos vadovas Juozas, turnyro rengėjas Kazimieras Budrys; priekyje – Kristina su sūnumi.

„Kasmet suformuoti Stonkų komandą darosi vis sunkiau: giminaičių, žaidžiančių krepšinį, gretas išretina arba darbas užsienyje, arba atsakomybė už mokslą“, – pralaimėjimo priežastis įvardino Juozas, kurio vadovaujama Stonkų šeimos komanda K. Budrio taurės varžybose pirmąkart sudalyvavo 1998 m. ir tapo čempione.

Šių metų atrankinėse, krepšinio trenerio Vlado Knašiaus vardu pavadintose, varžybose Stonkams atstovavo Darius su žmona Kristina, Aurimas, pelnęs geriausio žaidėjo prizą, Antanas, Mantas, Eimantas ir Salvijus. Kartu su jais nebuvo Nerijaus, Irenijaus, Mindaugo ir krepšininko karjeros siekiančio Kretingos sporto mokyklos auklėtinio Kornelijaus.

Burtai pirmąjį susitikimą Stonkams lėmė su Venskais iš Plungės. „Juos prieš dvejus metus buvome nugalėję, tačiau jie šiemet buvo stipresni – kai į aikštę išbėgo du buvę NKL žaidėjai, buvo beveik aišku, kad Venskus nugalėti būtų sunku“, – susitikimą komentavo Juozas.

Susitikimo baigtis – 53:35 Venskų naudai. Stonkų komandai taškus pelnė: Antanas – 17, iš jų – 3 tritaškiai, Mantas – 6, Darius – 4, Aurimas, Eimantas, Salvijus, Kristina – po 2.

Pralaimėję Venskams, Stonkai susitiko su Klaipėdos rajono atstovais Navardauskais, kurie buvo pralaimėję Nausėdoms iš Švėkšnos miestelio. Navardauskus Stonkai nugalėjo 49:43, taškus pelnė: Antanas – 18, Kristina – 9, Eimantas ir Salvijus – po 7, Mantas – 4, Aurimas ir Darius – po 2.

„Atrankinėse varžybose užėmėme III vietą, bet tai neatvėrė mums kelio į finalines varžybas“, – teigė J. Stonkus, kurio pastebėjimu, vis dėlto, prieš vykstant į šeimos krepšinio varžybas, reikėtų rimtesnių bendrų treniruočių, kas padėtų išvengti tarpusavio konfliktų ar nesusipratimų aikštėje, žaidžiant atsakingas rungtynes.

Stonkų šeima Kretingos rajonui K. Budrio taurės varžybose atstovavo ne kartą, komanda triskart tapo čempione, po kartą užėmė II ir IV v., bei triskart buvo varžybų prizininkė – III v. laimėtoja.