Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretinga fotografų akimis

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Smiltys
  • 2007-06-08

Kretingos rajono savivaldybėje įvyko fotografijos konkursas-paroda „Odė gyvenimui“. Ši paroda, kaip ir ankstesniais metais, skirta miesto šventei.

Fotografijos konkurse dalyvavo ir profesionalai, ir fotografai mėgėjai. Moksleivis Paulius Gvildys rengiasi tapti profesionalu.

Norinčių dalyvauti parodoje daugėja

Konkurse, kuris surengtas penktą kartą, panoro dalyvauti: fotografiją besiruošiantis studijuoti moksleivis Paulius Gvildys, klebonas, fotografijos mėgėjas Evaldas Darulis, fotografas profesionalas Algis Jankūnas, su fotoaparatu nuo vaikystės nesiskiriantis Egidijus Mačernis, jauniausia ir pirmus metus parodoje dalyvaujanti moksleivė Emilija Puišytė, nuolatinė parodų dalyvė Rita Nagienė, tautodailininkas, trumpam atitrūkęs nuo savo skulptūrų, Adolfas Viluckis, fotografas profesionalas Darius Šypalis, menininkės Jolanta Klietkutė-Peleckienė ir Audreolė Požereckaitė.

Parodos atidaryme dalyvavęs meras Valerijonas Kubilius pasidžiaugė, kad parodos dalyviai ne pirmą kartą nuotraukose įamžina savo rajono žmones, kraštovaizdžius, ir palinkėjo ateityje visiems išleisti po fotografijos albumą.

Pasak klebono E.Darulio, smagu, kai žmonės stebi gamtą, kitus žmones ir stengiasi įžvelgti grožį Dievo kūrinyje.

P.Gvildys sakė, kad nors ir ruošiasi išvykti mokytis į Vilnių, parodose, kurios vyks Kretingoje, ketinąs tikrai dalyvauti.

Pasak karteniškio Egidijaus Mačernio, parodose dalyvauja ne dėl prizų, o iš dvasinio poreikio.

E.Mačernis fotografuoti pradėjo nuo dvylikos metų.

Dar būdamas moksleiviu E.Mačernis fotografuodavo įvairius renginius. Žmonės, atėję į E.Mačernio tėvų kiemą, klausdavo - „Ar čia gyvena fotografas?“ Kadangi tuomet „fotografas“ buvo dar nedidelio ūgio, kartais fotografuojant jam tekdavo ir ant kėdės pasilipti.

- Už tai, kad fotografuoju, esu dėkingas jau anapilin iškeliavusiam mokytojui Pranui Juzuičiui, - sakė pašnekovas.

P.Juzuitis mokykloje vadovavo fotobūreliui. E.Mačernis prisimena, kaip mokytojas jam patikėdavo kabineto raktą ir leisdavo ten dirbti. Anot pašnekovo, mokytojo padedamas jis surengė ir pirmąsias parodas mokykloje.

Pradėjęs nuo juodai baltos fotografijos, vėliau išbandė spalvotą. Tačiau spalvota fotografija – sudėtinga, reikalauja didžiulio kruopštumo ir žinių.

Pirmasis aparatas, kainavęs 15 rublių, buvo „Smiena“. Dabar E.Mačernio kolekcijoje - aštuoni fotoaparatai: „Fed 3“, „Zenit“, „ Prakica“, „Olympus“ ir kt. Sukaupta ir daugybė negatyvų, kuriuos tikisi ateityje sutvarkyti padedant sūnui Gintarui. Pasak Laimos Mačernienės, visą vyro sukauptą turtą norėtųsi išsaugoti anūkams. Ir tikisi gyvenamojo namo antrame aukšte įsirengti tam skirtas patalpas.

Profesionalas pasidžiaugė mėgėjų darbais

Pasak neseniai kretingiškiu tapusio ir pirmą kartą parodoje dalyvaujančio Algio Jankūno, anksčiau fotografija buvo vyrų užsiėmimas. Dabar parodoje iš dešimties dalyvių – keturios moterys. O tai, anot jo, - nemažai.

Prieš dešimt metų iš dešimties parodos dalyvių dažniausiai būdavo tik viena moteris.

- Norėtųsi, kad Kretinga turėtų meno galeriją, - sakė A.Jankūnas, buvęs Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas.

Kalbėdamas apie parodą A.Jankūnas pasidžiaugė autorių amžiaus ir jų darbų įvairove. Anot pašnekovo, nors darbuose ir trūksta profesionalumo, tačiau iš parodos dalyvių to negalima ir reikalauti.

A.Jankūnas fotografija susidomėjo 7 – 8 klasėje. Pasak jo, tais laikais informacijos apie fotografiją buvę mažai. Todėl džiaugėsi suradęs žurnalą „Nemunas“, kuris propagavo fotografiją.

Fotomenininko darbuose be peizažų, landšafto vaizdų – žmonės įvairiose situacijose. Anot pašnekovo, jiems ir skyręs didįjį kūrybos laiką.lio nuotr.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas