Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Pedagogai ieškojo rakto į pažangą

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2015-11-27

Trečiadienio popietę Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo tradicinis metodinės tarybos renginys, šiemet išaugęs į mokytojų ir mokinių konferenciją „Pažanga: siekiamybė ir galimybės“.

Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkės Aušros Noreikienės teigimu, atskleisti savo idėjas ir mintis konferencijoje galėjo abi grandys: „Gerąja patirtimi, siekiant pažangos, ugdant komunikavimo, pažinimo, kūrybingumo bei iniciatyvumo kompetencijas, dalijosi ne tik pedagogai, Klaipėdos universiteto dėstytojai – doc. dr. Eduardas Spiriajevas, iš Kretingos kilusi doc. dr. Aušrinė Zulumskytė, bet ir mokiniai, pristatę dvi dešimtis projektinių darbų.“

Nors konferencijos pranešimų branduolį suformavo renginio šeimininkai – savo įžvalgas pateikė keturi J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos pedagogai – fizikas Pranas Stukanas, choreografas Aurimas Bajoras, anglų kalbos mokytojos Vaida Bertašienė bei Rasa Kašinskienė, netrūko ir svečių – idėjomis dalijosi Klaipėdos „Aukuro“, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų atstovai.

Apie šokio pamokų organizavimo sėkmes ir nesėkmes konferencijoje kalbėjęs A. Bajoras tikino, kad bene svarbiausia – pastebėti, kas mokiniams patinka, ką jie vertina, o ką atstumia: „Nors mano profesinė patirtis dar nedidelė, tačiau galiu lyginti savo, kaip mokinio, patirtį su tuo, kas vyksta šiuolaikinėje mokykloje.“

Jauno specialisto nuomone, labai svarbi atmosfera, kuri susikuria pamokos metu – vaikams turi būti smagu ateiti, pasižiūrėti, kartais net nedalyvaujant pamokoje.

„Kai vaikai ateina pas mane, aš juos priimu, nes tai – bet kokiu atveju geriau negu matyti juos nuobodžiaujančius gatvėje“, – įsitikinęs A. Bajoras.

„Antroje dalyje šių metų abiturientai pristatė geriausiai pavykusius savo praėjusių metų mokslinius-tiriamuosius projektinius darbus, kuriuose atskleidė, kaip siekia pažangos, – sakė A. Noreikienė. – Kadangi visi metai buvo skirti kiekvieno mokinio pažangai ir sėkmei, nuosekliai ėjome į tai, o ši konferencija – mokinių ir pedagogų darbą vainikuojantis renginys.“

Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Astos Motužienės, konferencija, į kurią susirinko praktikai iš skirtingų ugdymo įstaigų, davė kur kas daugiau naudos, negu labiau įprasti seminarai.

„Nors pirmoji – konferencinė – dalis buvo skirta tik pedagogams, antroje dalyje mokytojai pakviesti darbui grupėse. Čia jie klausėsi mokinių pristatomų darbų, analizavo juos, teikė išvadas – išskyrė būdus, metodus, kaip siekti dar spartesnės kiekvieno mokinio pažangos, kaip gerinti tiriamųjų darbų kokybę, kaip geriau parengti vaikus universitetams ir išmokyti dirbti savarankiškai“, – sakė A. Motužienė.

Anot jos, darbas grupėse tapo puikia pamoka ir mokiniams, kurie, gyvendami šiuolaikiniame medijų pasaulyje, mokydamiesi sistemoje, kurioje kone visi atsiskaitymai vyksta raštu, netenka gebėjimo kalbėti viešai ir bijo auditorijos.

„Mokytojas, kaip žmogus, turėtų vadovautis tam tikrais vaidmenimis: jis turėtų būti įkvėpėjas, nukreipėjas, įžvalgus konsultantas, patarėjas, pagalbininkas, o ne vykdytojas. Mokytojas turėtų būti savo dalyko ir medijų žinovas. O mokinys visada turi turėti galimybę rinktis ir nebijoti bendradarbiauti“, – pagrindines konferencijos išvadas, vedančias į mokyklos bendruomenės pažangą ir sėkmę, vardijo A. Motužienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas