Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Be sparnų skraidinantis instrumentinę muziką

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2015-10-09

Pianistas, kompozitorius, dainų autorius, pedagogas bei meno vadovas 47-erių Gintaras Pucas neseniai išleido debiutinį savo kūrybos muzikos albumą „Be sparnų skridau“, į kurį sutalpino 22 paties sukurtas ir pianinu atliekamas pjeses.

Instrumentinę muziką kuriantis ir pianinu ją atliekantis Gintaras Pucas praturtina ne tik Kretingos rajono, bet ir Lietuvos muzikos lobyną.

Fonograma – lyg garvežys

„Įrašiau savo mėgstamas kompozicijas, kurias groju įvairiomis progomis: per šventes, kūrybines popietes, parodų pristatymus. Tie kūriniai turi savitą charakterį, kuris ir išreiškia manąjį kūrybos stilių, susiformavusį per pastarąjį dešimtmetį“, – pristatydamas į vieną albumą surinktus kūrinius, kalbėjo jo autorius.

Tokia muzika, kokią jis pamėgo kurti, įsitikinęs G. Pucas, nėra populiari Lietuvoje, todėl jis manąs, kad panašios kompozitoriai nė nekuria, – bent jam nėra tekę girdėti.

„Gyvai atliekamą muziką Lietuvoje šiandieną vertina nedaugelis: atlikėjai dažniausiai savo kūrinius užmaskuoja užsienietiškais kūriniais. Dažniausiai groja fonogramos, už kurių ir slepiasi muzikantai. Tai prilygsta traukinio sąstatui: fonograma yra tarytum garvežys, kuris tempia už jo riedančius vagonus – muzikantus“, – muzikos pasaulyje įsigalėjusį populiarų modelį vaizdingai palygino G. Pucas.

Visai kitaip, jis tvirtino, esą Europoje, kur baruose ar restoranuose groja muzikantai, netgi gatvių kavinėse „liurlina“ kas ir kaip išmano, tačiau – tik gyvai.

„Sintetinės negyvos muzikos aš išvis muzika nelaikau. Ji gyvuoja, nes šou verslas gerai išmano reklamos dalykus ir manipuliuoja publikos, ypač – jaunimo, skoniu“, – įsitikinęs kūrėjas.

Kūrėją formuoja laikas ir darbas

,Pasaulis, G. Puco manymu, šiandieną yra stipriai pasikeitęs: tas, kuris jo jaunystės laikais valdė muzikos pasaulio informaciją, buvo pirmasis didžėjus, muzikinių laidų ir renginių vedėjas, o dabar kiekvienas visko – stiliaus, kompozicijų, formų – gali pasimokyti iš interneto.

„Šiandieną didžiausia problema yra laikas: tikram muzikantui reikia laiko, per kurį jis įdėtų daug darbo, bei to, kas ateina iš aukščiau. O jaunoji karta nori visko daug ir greit. Per Kretingos rajono bardų muzikos vakarus kasmet matau tuos pačius veidus: Sigutės Tamošaitytės, Rasos Lapienės ir Angelės Joknytės. Nežinau, ko reikia, kad ateitų ir nauji jauni kūrėjai“, – samprotavo G. Pucas.

Jis neslėpė, kad debiutinis kompaktas – ligi šiol jis įrašė 2 rinktinių dainų kasetes – yra nuoseklus jo nueito kūrybinio kelio įvertinimas: „Manau, jog esu aktyvus kultūros darbuotojas, – nesėdžiu užsidaręs kaime, kad nesigirdėtų nė garso, nė šlamesio. Visą gyvenimą dirbu kaimo kultūros baruose: meno vadovu Darbėnų, Šukės, Grūšlaukės kultūros namuose, Vydmantų mokykloje, Pranciškonų gimnazijoje, o dabar – Baublių bei Kalniškių filialuose ir muzikos mokytoju Grūšlaukės pagrindinėje mokykloje“.

Ligi Naujųjų metų, kūrėjas sakė, norįs pristatyti savąjį albumą visų Kretingos rajono seniūnijų muzikos gerbėjams, – Kretingos miesto žmonės jo kūrinių jau galėjo pasiklausyti per praėjusį savaitgalį Kultūros centre surengtą Klaipėdos apskrities kūrėjų šventę.

G. Pucas sakė turįs sumanymą išleisti dar 2 albumus: savo autorinių dainų bei išvien su grupe „Vakaro draugai“, kur savo instrumentinę muziką jis groja kartu su kolegomis Vytautu Dieliautu bei Giedriumi Šukiu.

*

Muzikinį albumą „Be sparnų skridau“ Gintaras Pucas išleido 300 vienetų tiražu. Lėšomis talkino Kretingos rajono savivaldybė bei Kretingos kultūros centras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas