Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kad mintys ne griautų, o kurtų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-10-02

Psichinės ir fizinės sveikatos specialistas saviugdos treneris Pranas Pocius, su „Sveikata“ tęsdamas pokalbių ciklą apie sveikatos valdymą, šįsyk skaitytojams atsikleidė, kaip užtikrinti psichinės informacijos apykaitą.

„Informacijos gauname nuolat, ir su ja reikia išmokti tvarkytis, – teigė pašnekovas. – Psichinė informacija – tai mintys, o mintys yra mūsų gyvenimas. Dar Buda yra pasakęs, jog visa, kas mes esame, yra mūsų minčių rezultatas. Tą pačią mintį po tam tikro laiko atkartojo ir Markas Aurelijus.“

Nors mes ir galvojame, kad turime fizinį kūną, iš tiesų žmogus yra energoinformacinis laukas, Visagalio sukurtos individualios nepakartojamos vibracijos, kurioms pakitus ir atsiranda ligos. Mes viską tvarkome mintimis. Egzistuoja super dėsnis – bet kas gyvenime neturi prasmės, išskyrus tai, kam suteiki prasmę. Todėl sergant ir galima gydytis mintimis. Žemės syvai teka ten, kur teka energija, o ši teka ten, kur teka mintys. Jeigu žmonės tai suprastų, neprisisvajotų to, ko nereikia. Juk jeigu galvoji vien tik apie praeitį, energija ir tekės praeityje, tai yra ten, kur jos jau nebereikia“, – kalbėjo P. Pocius. Jo pastebėjimu, jeigu dėmesį savo mintimis skirsime blogybėms, tai jų ir daugės, jeigu kūrybai, augimui – eisime tobulumo link.

Dėmesį pašnekovas įvardino kaip vieną psichinių galių. Psichinis aktyvumas „prabunda“ rytą, didėja iki dienos vidurio, po to – slūgsta. Tai labai svarbu žinoti, kažką veikiant, darant, antraip veiksime be jėgos. Vadinasi, neprisipildysime gyvenimo džiaugsmo. O pati didžiausia psichinio aktyvumo išraiška yra meilė, kurios, P. Pociaus pastebėjimu, mūsų gyvenimuose labai trūksta: be meilės einame į darbą, ten griebiamės stimuliatorių – kavos, cigarečių, vaikus verčiame daryti tai, ko nori tėvai, ir t. t. Vakare, kai sumažėja psichinių galių, mes veikiame atvirkščiai negu priklausytų, – einame į barus, klubus, žiūrime siaubo filmus. Nors ir žinome, kad darome blogai, bet darome. Šį požiūrį nulemia įpročiai.

„Mūsų dėmesys ir psichinis aktyvumas yra naudojami neteisingai, – tvirtino saviugdos treneris. – Reikia vadovautis universalia taisykle: gyvenimo kokybę lemia tai, kad atiduodame dėmesį. Todėl bet kurioje situacijoje reikėtų koncentruotis į pozityvius tos situacijos aspektus.“

Žmonijos rykštė – stresas, nuo kurio kenčia 3,5 mlrd. planetos gyventojų. Yra dviejų rūšių stresas – gerasis ir blogasis, bet žmonės stresą labiau suvokia kaip blogybę. „Stresas yra galvojimas, kad mano situacija yra grėsminga, o galvojimas yra mintys. Taigi kas pagimdo stresą? Mintys!“ – mąstyti teigiamai kvietė P. Pocius, kurio teigimu, stresą, kaip karuselę, įsuka 4 veiksniai: 1) neteisingos mintys – priklausomybė blogam mąstymui; 2) neigiamos mintys, kurias lydi emocijos – nerimas, įniršis, gėda, pyktis ir pan.; 3) po pirmų dviejų pradedantys gamintis streso hormonai, kurie ypač veikia širdį; 4) pirmų trijų veiksnių pasekmė – pakitimai fiziniame kūne, arba ligos.

Stresas yra didelė blogybė, nes turi įtakos daugybei ligų: 100 proc. – skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei, 95 proc. – seksualiniams sutrikimams, 90 proc. – širdies ligoms. Stresui suvaldyti tinka autogeninė treniruotė, padedanti išsivaduoti iš priklausomybės klaidingam mąstymui. Įvykus kokiai nors situacijai, iki įvyks atsakas (reakcija), praeina kelios sekundės, kurias galima išnaudoti save apsaugant nuo streso – pakanka per tą laiką suskaičiuoti iki 10. To pakanka, kad nepultume mąstyti stereotipiškai, nes gyvenimą kuria tik nestandartinis mąstymas. Taip atsiranda ir dvasinis atsparumas, o žmogus tampa pajėgus iškentėti neįmanomus dalykus. Gyvenimą kuria ir žmogaus gebėjimas priklausyti organizacijai, tai yra šeimai, kolektyvui ir pan. Panaudodamas fizinį, egoizmo, širdies bei dvasinį intelektą, žmogus gali tai padaryti, vadovaudamasis keletu principų: būti veiksmingu ir nepriklausomu; ką darai – matyk galutinį vaizdą; pradėk nuo svarbiausio – turėk susidėliojęs prioritetus; mokėk bendradarbiauti; jei nori, kad tave suprastų – suprask kitą; reikia išmokti veikti taip, kaip veikia gamta, tai yra sinergijos būdu, kuris suteikia būtį su tarpusavio priklausomybe.

„Žmonių laukia didelis darbas, nes šioje naujojoje eroje, kai pagrindinis darbo instrumentas yra kūryba, labiausiai trūkstama kompetencija – valdyti savo gyvenimą. Jis pagerės, tik supratus nepakartojamas psichikos galias, teisingai panaudojus psichinį aktyvumą, suvaldžius stresą“, – linkėdamas pasirinkti tas mintis, kurios kuria, o ne griauna, kalbėjo P. Pocius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas