Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Ligoninė per pastaruosius kelerius metus pastebimai išgražėjo – iš esmės remontas atliktas visoje ligoninėje. Šiuo metu intensyviai atnaujinama operacinė bei reanimacijos skyrius, dar šiek tiek investicijų – ir iki galo bus atnaujintas akušerijos skyrius. Ligoninėje dirba profesionalūs medikai, jų kvalifikacija – reikiamo lygio, noro dirbti yra, svarbu, kad mūsų nebeįsiūbuotų naujos pertvarkos“, – kalbėjo Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus.

Klaipėdiečiai Oksana ir Darius Žukauskai bei palangiškė Ramunė Černeckienė (nuotr. dešinėje), iš anksto pasidomėję, kur geriausia būtų gimdyti, pasirinko Kretingos ligoninę. Jų teigimu, priežiūra ir sąlygos viršijo lūkesčius.

Gerina sąlygas, kelia kvalifikaciją

Kretingos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius šiandien regiono, šalies bei iš užsienio sugrįžtančioms gimdyvėms gali pasiūlyti išskirtines sąlygas gimdyti: palatos – su dušais, tualetais, lovomis ir šeimos nariams; personalo – tiek, kad jų pakanka individualiai nėščiosios, gimdyvės bei naujagimių slaugai. „Dirbame vadovaudamiesi naujagimiams palankios ligoninės principais“, – tvirtino šio skyriaus vedėja Dalia Opulskienė, akcentuodama, jog iki pat gruodžio pabaigos skyriaus personalas dalyvaus Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos mokymuose, pagal šią programą Akušerijos-ginekologijos skyrių pasieks ir naujos kartos naujagimiams skirta medicinos technika.

Pirmagimio sūnaus sulaukę bei namo besirengiantys klaipėdiečiai Oksana ir Darius Žukauskai neslėpė: prieš gimdymą domėjosi, kur būtų palankiausios sąlygos gimdyti. Pasirinkę Kretingos ligoninę, nenusivylė. „Įsitikinome – čia ir gimdyvei, ir naujagimiui skiriama labai daug dėmesio, o jis – nepaprastai svarbus, ypač gimdant pirmą vaiką. Personalas – kvalifikuotas, visada pasirengęs padėti, jei yra neaiškumų – atsako į visus klausimus. Nereikia patiems pirkti jokių medikamentų ar medicinos priemonių – viskuo aprūpina ligoninė. Jei susilauktume ir antro vaikelio – gimdyti važiuočiau tik į Kretingą“, – tvirtino gimdyvė.

Vaida Daučiūnienė iš Kretingsodžio gyrė Akušerijos-ginekologijos skyriaus medicinos personalo kompetenciją.

Palangiškė Ramunė Černeckienė, pagimdžiusi antrą sūnų, irgi iš anksto domėjosi, kur būtų geriausia gimdyti: „Apie Kretingos ligoninę girdėjau labai daug gerų atsiliepimų. Tačiau tai, ką čia patyriau, viršijo visus lūkesčius – tikrai nesitikėjau nei tokios priežiūros, nei tokių sąlygų. Geriau nė nereikia, o į namus išeiname geros nuotaikos.“

Kadangi Kretingos ligoninė buvo arčiausiai, Kretingsodyje gyvenanti Vaida Daučiūnienė nė neabejojo, kur gimdys. „Viskuo – ir personalu, ir sąlygomis – esu labai patenkinta. Nors pagimdžiau antrą vaiką, sūnų, klausimų visgi kilo – pagalbos sulaukiau visais atvejais“, – kalbėjo moteris, šalia kurios palatoje jaukiau įsitaisiusi žaidė brolio atėjusi aplankyti penkiametė Gabija.

Akušerijos-ginekologijos skyriaus duomenimis, iki šios savaitės Kretingos ligoninėje gimė 232 vaikai, tai yra visu pusšimčiu daugiau negu pernai tuo pačiu laiku. Trečdalis gimdyvių – atvykusių iš Skuodo, Plungės rajonų, Klaipėdos ir Palangos miestų. „Kuo daugiau gimdyvių – tuo labiau įprasminamos medikų pastangos kelti kvalifikaciją, ligoninės administracijos rūpestis ieškoti investicijų ir gerinti sąlygas“, – teigė D. Opulskienė.

Ji paaiškino, jog Kretingos ligoninėje ir skubios, ir planinės Cezario pjūvio operacijos atliekamos bet kuriuo paros metu. Visą parą dirba ir ligoninės laboratorija, nėščiosios bet kuriuo paros metu be jokių siuntimų konsultuojamos dėl nėštumo ar gimdymo komplikacijų, tik būtų gerai, kad kreipdamosis į Kretingos ligoninės Skubios pagalbos-priėmimo skyrių jos turėtų nėščiosios kortelę.

„Visos konsultacijos teikiamos nemokamai, – akcentavo skyriaus vedėja. – Nemokamai atliekamas ir būtinasis ultragarsinis tyrimas 18–20 nėštumo savaitėje.

Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Dalia Opulskienė teigė, jog kuo daugiau gimdyvių – tuo labiau įprasminamos medikų pastangos padėti pacientui, kelti kvalifikaciją bei ligoninės administracijos rūpestis sudaryti kuo geresnes sąlygas.

Taigi kreiptis į kitas gydymo įstaigas, leisti pinigus nėra jokio reikalo. Mūsų ligoninėje esant būtinybei taip pat echoskopuojama visą parą, atvykus gimdyti ar gimdymo metu, – tam turime visą reikalingą įrangą bei kvalifikaciją.“

Kretingos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus medikės ypač daug dėmesio skiria natūraliam maitinimui, ir tik reta gimdyvė, jų pastebėjimu, atsisako maitinti krūtimi.

Šiame skyriuje nėščiosiomis, gimdyvėmis bei jų kūdikiais rūpinasi 7 gydytojos – 6 akušerės-ginekologės ir 1 neonatologė, 6 akušerės, 6 bendrosios praktikos slaugytojos, 3 naujagimių slaugytojos, pagalbą teikia 8 vaikų gydytojai, budintys visą parą.

Palengvino chirurgų darbą, mažiau kenčia pacientai

Kretingos ligoninei kartu su rajono Savivaldybe investavus 120 tūkst. Eur, buvo įsigytas rentgenas su C lanku – šis medicinos įrenginys naudojamas išskirtinai operacinėje ir gerokai palengvino Bendrosios chirurgijos skyriaus medikų darbą: operuojant ekrane galima stebėti atliekamą operaciją.

Chirurgai-traumatologai (iš kairės) Gediminas Morkus, Tadas Abelkis ir Ramūnas Šuipys sakė sudėtingų operacijų nebeįsivaizduojantys be rentgeno aparato su C lanku. Ši įranga suteikia galimybę ekrane stebėti atliekamą operaciją. Rajono Savivaldybė ir Kretingos ligoninė šiam aparatui pirkti skyrė 120 tūkst. eurų.

„Neturėdami tokio aparato, iki šiol negalėdavome atlikti sudėtingų operacijų, kurioms būtina vizualizacija, – teigė vienas skyriaus medikų chirurgas-traumatologas Tadas Abelkis. – Su kolegomis šį aparatą sėkmingai naudojame jau 2 mėnesius, mažiau kenčia ir pacientai, nes operacijos laikas – trumpesnis, daromi mažesni pjūviai.“

Tokia investicija – kartu su C lanko rentgenu buvo nupirkta ir papildomų chirurginių instrumentų – Kretingos ligoninę prilygina didžiųjų miestų ligoninėms pagal paslaugos kokybę.

Bendrosios chirurgijos medikai pacientus konsultuoja ir ligoninės ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje – konsultacijos teikiamos kasdien, pacientams nereikia laukti eilėse, o tai – nemažas pranašumas prieš didmiesčių gydymo įstaigas. Tereikia turėti šeimos gydytojo siuntimą, kuris galioja 1 mėnesį.

Bendrosios chirurgijos skyriaus chirurgai-traumatologai operuoja peties sąnario patologijas, sausgysles, riešo kanalą (tirpstantys pirštai), pritrauktus pirštus, kelio sąnario meniskus, kremzlių pažeidimus, šalina sąnarių išvaržas, atlieka artroskopines operacijas, deformuotų pėdų korekcijas, pooperacines metalo konstrukcijų šalinimo operacijas, homeopatinių, hormoninių vaistų bei hialurono rūgšties preparatų injekcijas į sąnarius bei aplinkinius audinius. Skyriuje iš esmės taikomas visų traumų operacinis ir konservatyvus gydymas, po kurio ligoninė sudaro galimybes gauti pirmines reabilitacines paslaugas, po to pacientai nukreipiami sanatoriniam gydymui. Traumatologai taip pat konsultuoja sąnarių bei klubų endoprotezavimo klausimais ir registruoja pacientus į Valstybinės ligonių kasos eilę endoprotezams gauti.

Be to, teigė Bendrosios chirurgijos skyriaus vedėjas Jonas Chmieliauskas, skyriuje atliekamos ir pilvo organų operacijos – šalinami tulžies pūslės akmenys, skrandžio opaligės komplikacijos, operuojamos išvaržos, išsiplėtusios venos, apendicitas, pūliniai, flegmonos, įvairūs augliukai, odos bei poodžio dariniai, apgamai, pigmentinės dėmės. Atliekamos ir urologinės operacijos – dažniausiai šalinamos prostatos padidėjimo komplikacijos, skyriuje gydomi sergantys kasos, skrandžio, inkstų ligomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas