Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Palangos gintaro muziejus miesto gyventojus ir svečius sukvietė į etninės kultūros popietę „Ant krašto marės, Palangos miestely“.

Zita Baniulaitytė pristatė žemaitišką tautinį kostiumą

„Šis renginys yra dalis projekto „Lietuvos muziejų kelias“, kurio tema šiemet – „Liaudies meno grožis“, todėl ir mes norime šį grožį atskleisti“, – sakė renginio koordinatorė vyr. muziejininkė Regina Makauskienė.

Renginio dieną Palangos botanikos parko lankytojai jau iš tolo galėjo girdėti folkloro ansamblio „Mėguva“ atliekamus kūrinius, kurie į Gintaro muziejuje vykusią kultūros popietę pritraukė ir tuos, kurie tiesiog ėjo pro šalį. Palangos krašto tradicijas tęsiantis ansamblis savo pasirodymą pradėjo daina apie gintarą.

Ansamblio vadovė, etnologė Zita Baniulaitytė, renginio metu pristatė žemaitišką tautinį kostiumą ir papasakojo klausytojams istoriją apie moterį, pagal kurios nutrauką šis kostiumas buvo atkurtas. Tautinį kostiumą siuvo Laima Ruikienė, audė Jonas Beinorius, Zita Baniulaitytė ir Teresė Žulkienė.

Ansambliui „Mėguva“ savo pasirodymą užbaigus daina, kurios žodžiai tapo kultūros popietės pavadinimu, renginio svečiai buvo pakviesti į Palangos gintaro muziejų. Dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė svečiams pademonstravo archeologinius gintaro radinius ir paaiškino baltiškos proistorės papuošalų ornamentikos simboliką.

Folkloro ansamblis „Mėguva“ džiugino klausytojus dainomis ir pasakomis.

„Norint suprasti simbolius, remiamasi ne tik geometriniu raštų išdėstymu, spalvomis, bet ir liaudies dainomis“, – teigė dr. S. Bagužaitė-Talačkienė. Pasak jos, įvairūs ornamentai, simboliai yra susiję su žmonių gyvenimu, padeda išskirti to meto materialinės ir dvasinės kultūros bruožus.

Kultūros popietės dalyviai susipažino ir su liaudiškų motyvų perimamumu tautodailininkų bei dailininkų kūryboje. Dovilė Valužytė supažindino svečius su Felikso Daukanto, Alfredo Jonušo, Liucijos Šulgaitės, Jono Liukaičio ir kitų tautodailininkų darbais, papasakojo apie ornamentus, jų rūšis. „Ornamentas ne tik puošia, jis yra ir tautos praeities, tikėjimo atspindys“, – sakė D. Valužytė.

Renginiui pasibaigus, vyr. muziejininkė Regina Makauskienė pakvietė į nemokamą ekskursiją, kurios metu renginio dalyviai ir svečiai galėjo iš arčiau susipažinti su grafų Tiškevičių rūmais, istorija, daugiau sužinoti apie gintarą.

„Lietuvos muziejų kelias“ prasidėjo tarptautinę muziejų dieną, gegužės 18-ąją, Dzūkijoje, o baigsis rugsėjo 27-ąją, Pasaulinę turizmo dieną, Aukštaitijoje, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu šie metai paskelbti Etnografinių regionų metais, todėl „Lietuvos muziejų kelio“ renginiai yra įtraukti į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Etnografinių regionų metų minėjimo veiksmų planą.

Greta VAITKŪNAITĖ VU studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas