Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangiškis 61-erių gydytojas, psichinės ir fizinės sveikatos specialistas, saviugdos treneris Pranas Pocius, prieš 15 metų savanoriškai pabėgęs iš „ligų ministerijos“ – taip jis pavadino dabartinę sveikatos sistemą – įsitikinęs – taikydami įvairias sveikatinimo priemones, apie 70 proc. lėtinėmis ligomis sergančių žmonių išsigydo savo negales.

Gydytojas, psichinės ir fizinės sveikatos specialistas Pranas Pocius įsitikinęs, jog žmogaus gyvenimas, veikla ir sveikata yra jo paties pasąmonės, minčių ir jausmų rezultatas

„Kokių naudingų dalykų žmogus gauna iš tradicinės medicinos? Saują tablečių ir daugiau – nieko. Mano interesas – kad žmonės būtų sveiki ir nebenorėtų eiti pas daktarus, – savo gyvenimo tikslą atskleidė P. Pocius, Palangoje pradėjęs rengti streso ir sveikatos valdymo mokymus, kurių metodika – paties sukurta ir išbandyta. – Iki žmonių protų ir širdžių reikia atnešti žinią, kad yra ir kitokių būdų save pagydyti – be tablečių, kurių Lietuvoje per metus sugeriama už 1 mlrd. litų. Pradėjęs bendrauti su žmogumi, niekada neieškau jo ligos – kartu išsiaiškinus, kokių dar sveikatos likučių žmogus turi, suteikiu žinių, kaip pasigydyti.“

Anot pašnekovo, sveikata – tai visų pirma balansas, harmonija ir vidinė tvarka. Kad jos pasiektume, būtina sureguliuoti medžiagų apykaitą – tam padeda dietos, fitoterapija, energetinę apykaitą – taikomi įvairūs pratimų kompleksai, kvėpavimo technikos, psichinę informaciją. Trečiasis sveikatos valdymo gebėjimų procesas – vienas sudėtingiausių. „Gyvenimas yra tai, ką padaro ir sukuria mūsų mintys. Kiekvienas žmogus gali pagerinti savo gyvenimo kokybę, jeigu pagerins minčių kokybę. O labiausiai žmonėms kenkia svetimos mintys, – pastebėjo P. Pocius. – Kai įvaldomas psichinės informacijos principas, žmogus pajėgus suvaldyti ir stresą, nepriklausomai nuo jo kilimo priežasties“.

Nuo streso, kurį žmogus suvokia kaip grėsmingą situaciją, kasdien kenčia 3,5 mlrd. planetos gyventojų, ir jo išvengti neįmanoma. „Reikia prisiversti galvoti, jog nėra blogų įvykių, yra tik gyvenimo pamokos. Kosmose nėra blogio. Šis gyvena žmogaus prote. Todėl įvertinant kiekvieną stresinę situaciją visada reikia susikoncentruoti tik į pozityvius dalykus, – kalbėjo

P. Pocius ir pastebėjo, jog lietuvių tautai labiau būdinga įžvelgti tik tai, kas bloga. – Esu aplankęs 40 pasaulio šalių ir galiu pasakyti, jog kitose šalyse žmonės labiau fokusuojasi į gėrį. Tad mūsų, natūraliosios medicinos atstovų, pareiga – suformuoti tokias galimybes išplečiančias dvasines vertybes, kai neįmanoma tampa įmanomu“.

Kad žmogus jaustųsi laimingas, kad jis būtų sveikas, gyvenimas turi kilti į viršų, bet ne vien tik materialinės gerovės prasme. P. Pocius įvardino 5 turto kategorijas: finansinę, santykių, fizinę, intelektualinę ir dvasinę. „Dažniausiai žmonėms reikia pagerinti intelektualinį turtą – turime duoti sau ataskaitą, kiek knygų perskaitėme, kiek kartų apsilankėme seminaruose, susitikome su įdomiais žmonėmis“, – kad gyvenimo gerovė priklauso ir nuo paties žmogaus, akcentavo gydytojas.

Jis pripažino, jog XXI a. gyvenimo struktūra tiesiogiai susijusi su technogenine aplinka, žmogui nenaudinga, nes siūlomas maistas turi per daug chemijos, o mūsų dėmesys koncentruojamas į nesvarbius dalykus. Žmogus norėtų keistis, bet tam nebeturi energijos. „Todėl žmogus labiau turėtų pasidomėti sveikatai naudingais dalykais – kur nusipirkti kuo natūralesnio maisto, galbūt verta išbandyti vegetarizmą ar žaliavalgystę, su kurios principais galimybę susipažinti turės ir pajūrio regiono gyventojai – šį mėnesį žalioji virtuvė turėtų atsidaryti Klaipėdoje, pasidomėti sveika gyvensena ir įsipareigoti ją taikyti. Svarbiausia, kad visa, ką žmogus daro, būtų artima ir miela jo širdžiai“, – kalbėjo P. Pocius, atkreipęs dėmesį, jog vasara – tinkamas metas sveikatai gerinti.

*

Dosjė

Pranas Pocius 1978 m. Kauno medicinos institute įgijo gydomosios medicinos diplomą. Nuo 1980 iki 1990 m. įgijo infekcinių ligų gydytojo, neatidėliotinos kardiologijos, psichologo-psichoterapeuto specializacijas, bioenergoterapeuto specialybę. Nuo 2002 m. iki dabar dirba su Lietuvos sportininkais ir jų treneriais – padeda pažinti ir stiprinti jų emocinį intelektą, dvasines galias, tobulina trenerių, sporto mokytojų kompetencijas. Nuo 1978 iki 2001 m. dirbo įvairiose pajūrio regiono medicinos įstaigose Klaipėdoje, Palangoje, Šventojoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas