Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

,,Nesame „popsiniai“ šoumenai. Mūsų siekis – ne pinigai, o puiki žmonėms dovanota šventė“, – savo pomėgio tikslą įvardijo jau pustrečių metų renginių organizavimu ir vedimu užsiimantys jaunuoliai: dvidešimt vienerių meno vadybos studentas Vitalijus Gylys ir šiuos metus kūrybiniams ieškojimams paaukojęs devyniolikmetis Eimantas Antulis. Atėjus vasarai ir ruošiantis naujam įtemptam sezonui vaikinai sutiko pasidalinti šio užsiėmimo ypatybėmis ir papasakoti, kas vyksta renginių užkulisiuose.

Startas – mokykloje

Savo veiklos pradžią prisiminę vaikinai pasakojo apie pirmuosius vestus renginius festivaliuose „Atžalyno scena“ ir „Krikščioniškų mokyklų festivalis“. Anot vaikinų, po pirmųjų renginių jie sulaukė nemažai komentarų, kad neįprasta matyti du vaikinus scenoje vedėjų amplua. Tad vaikinai nuo pat pirmųjų bandymų ėmė laužyti stereotipus apie tradicinę vedėjų porą: „Greitai supratome, kad galime dirbti kartu, taip pat, kad ši veikla mums sekasi, o svarbiausia – patinka. Tad norėdami ir toliau tobulėti, neatmesdavome nė vieno pasiūlymo.“

Netrukus vaikinams buvo patikėta vesti ir daugiau Kretingos pranciškonų gimnazijoje vykusių renginių. Ypač mokyklos bendruomenę jiedu nustebino energingai vesdami Talentų vakarą.

,,Net dabar, kai jau nesame mokyklos mokiniai, sulaukiame kvietimo grįžti ir vesti būtent šį renginį“, – džiaugėsi kolegos. Draugai prisipažino, kad mintis, jog galėtų vesti renginius už pinigus, jiems net nekilo iki tos dienos, kai gavo pirmąjį pasiūlymą dirbti už atlygį: ,,Supratome, kad iš savo pomėgio galime ir užsidirbti, tad negalėjome nevystysi šios idėjos – kas gi nenorėtų gauti pinigų už savo mėgstamą veiklą.“

Nauja šventė – naujas iššūkis

Nemažą patirties bagažą sukaupę jaunuoliai gali pasigirti ilgu vestų renginių sąrašu, kuriame – ir prašmatnios vestuvės ar vaiko krikštynos, ir šventės žaidimų parkuose. Anot jaunųjų vedėjų, kiekvienas naujas renginys – iššūkis, kurį su malonumu priima.

,,Kiekvieną renginį pradedame organizuoti nuo nulio. Galbūt dėl to šis užsiėmimas ir yra įdomus, kad kaskart scenarijų pradedame kurti iš naujo, todėl atrandame skirtingų dalykų“, – pasakojo vaikinai.

Anot Eimanto, pradžia – pati svarbiausia renginio dalis, tad ji turi būti energinga ir patraukianti žmonių dėmesį, o tai sukurti yra gana sunku. Daugiausia vidinių jėgų reikalaujantis dalykas, kuriant renginį, Vitalijaus teigimu, – dirbti, kai širdyje negera, o vedėjo pareiga – atiduoti renginiui visą energiją ir būti linksmam. Dar vienas iššūkis, su kuriuo vaikinai puikiai susidoroja, – komandinis darbas. Dar vaikystėje Kretingos teatro-studijos „Atžalynas“ scenoje užsimezgusi vaikinų draugystė ištveria bet kokius kūrybinius ginčus, kurių dėka, beje, ir gimsta pačios netikėčiausios ir originaliausios idėjos. ,,Didžiausią džiaugsmą patiriu, kuomet suprantu, kad galvoje ilgai brandinta mintis pagaliau virsta realybe ir, negana to, suteikia džiaugsmo žmonėms“, – prisipažino Eimantas.

Abu vaikinai sutaria, kad nepaisant to, kiek pastangų ir jėgų tenka paaukoti renginiui, laimingos žmonių akys atperka visą triūsą ir motyvuoja tobulėti labiau negu uždirbti pinigai.

Vaikinų nuomone, norint sukurti įsimintiną šventę, vien energijos ir linksmybių neužtenka. Anot jų, geras renginių vedėjas turi pasižymėti kūrybiškumu, sugebėjimu improvizuoti, pritraukti net piktybiškai trukdančių žmonių dėmesį, o nutikus netikėtumams – mokėti išsisukti iš bet kokios situacijos.

Kiekvienas renginys reikalauja ir vis kitokių užsiėmimų. ,,Pradėjus mąstyti apie šventę, svarbiausia – nepamiršti, kokia esminė jos mintis, koks jos tikslas, kam ji skirta“, – pasakojo jaunuoliai, renginiuose naudojantys plačią, per ilgą laiką sukauptą užsiėmimų aibę, kurioje galima rasti net jubiliatei skirtą sveikintojo striptizo šokį ar tango su šluota.

Taip pat svarbu sukurti jaukią atmosferą, tad jei dalyviai nėra puikiai pažįstami, renginį derėtų pradėti nuo susipažinimo žaidimų.

,,Vedėjas yra priverstas gebėti balansuoti ant labai pavojingos ribos – jis turi palaikyti dalyvius, tačiau tuo pačiu metu – valdyti situaciją“, – pasakojo Vitalijus.

Už nusižengimus vaikinai nevengia apdovanoti dalyvių „baudomis“, pavyzdžiui, už pavėlavimą susirinkusiems dovanoja dainą.

Neišvengia streso ir juoko

Anksčiau minėtų būtinų gero vedėjo savybių Vitalijus ir Eimantas nestokoja. Dar mokydamiesi mokykloje abu pasižymėjo veiklumu: Vitalijus dvejus metus iš eilės buvo Pranciškonų gimnazijos mokinių prezidentas, Eimantas taip pat dalyvavo mokinių parlamento veikloje, abu nuo mažumės lankė teatro studiją, kurios scenoje išmoko laisvai improvizuoti, pamiršo scenos baimę ir išlavino gebėjimą fantazuoti.

Dėl šių įgūdžių vaikinai nepasimeta net kurioziškiausiose situacijose: ,,Praėjusią vasarą, vedant krikštynų šventę, visą vakarą energingai dalyvavusi močiutė staiga pasirodė persirengusi čigone ir bandė mus papirkti buteliu šampano. Deja, nesėkmingai, tačiau renginį baigėme vesti trise.“

Streso renginių metu kolegos taip pat patiria nemažai. Kuomet esant ant scenos atsiranda nesklandumų, techninių trikdžių, vaikinams tenka susišnekėti vien žvilgsniais ir, išlaikant žiūrovų dėmesį, mintyse išspręsti problemą. Anot vedėjų, tokiose situacijose gelbėja tik išlavintas gebėjimas improvizuoti ir visiškas pasitikėjimas partneriu.

Mąstydami apie ateitį vaikinai planuoja šio pomėgio nepamiršti. Dėl laiko stokos Vitalijus planuoja veikloje dalyvauti rečiau, o Eimantas vis dažniau ryžtasi renginius vesti vienas.

Aistė ŠEŠTOKAITĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas