Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Modernėjant visuomenei, keičiasi ir žmonių bendravimo būdai. Paštu siunčiamus laiškus pakeitė elektroniniai, o pašnekesius prie puodelio kavos išstūmė internetas. Nors dėl to pagausėjo apgavysčių, virtualaus bendravimo dėka susipažinti galima net neperžengus namų slenksčio.

Iternete bendravimas paprastesnis

„Northway“ medicinos centro psichologės Ievos Jasaitytės teigimu, bendrauti internetu lengviau dėl to, kad pašnekovas nemato mūsų išvaizdos ir kūno kalbos.

„Bendravimas internetu suteikia laisvę ilgiau apgalvoti atsakymą, kurį norime pateikti pašnekovui, akcentuojant tikslią informaciją ir emociją, kurią norime perteikti. Gyvo pokalbio metu tai tampa sunkiai įmanoma, nes pokalbis vyksta natūraliu tempu“ , – sakė I. Jasaitytė.

Pasak pašnekovės, virtualios diskusijos metu nuomonę galima papildyti įvairiuose portaluose surasta informacija ar argumentais, realiame gyvenime tai būtų ne tik nemandagu, tačiau ir sukeltų nepatogumų. „Bendrauti internetu galima tiek laiko, kiek norime, o jei pokalbis pakrypsta nepageidaujama linkme, galime laisvai jį nutraukti ir rasti logišką pasiteisinimą – „nutrūko interneto ryšys“, „mama kviečia, turiu eiti“ ir pan., – patarė psichologė. – Be to, toks bendravimas atima mažiau dėmesio ir energijos, nes galima komunikuoti atliekant kitus veiksmus, pavyzdžiui, įvairius namų ruošos darbus.“

Psichologės žodžiais, derėtų nepamiršti, jog internete dažnos ir apgavystės, dėl kurių nukenčia patiklūs žmonės: „Internetinė erdvė yra palanki terpė vykdyti nusikaltimus. Ne visada teisinga ir pašnekovo apie save pateikiama informacija, dažnai ji būna gerokai pagražinta.“

Naujos pažintys – niekur nekeliaujant

Internetas suteikė galimybę susipažinti su įvairiais žmonėmis iš viso pasaulio, net nepalikus namų. Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleivis Vilius Žurauskas pasakojo, kad taip susirado draugę iš Kanados, su kuria bendrauja kiekvieną dieną: „ Susipažinome vienoje pokalbių svetainėje. Joje lankosi žmonės iš įvairiausių šalių ir tobulina savo užsienio kalbų žinias.“ Vis dėlto, vaikino nuomone, bendravimas realiame gyvenime pranoksta bendravimą internetu.

„Didžiausias trūkumas yra tai, kad bendraujant virtualiai, trūksta nuoširdumo ir šilumos. Negana to, dažnai ryšiai labai lengvai nutrūksta. Esu turėjęs draugų iš kitų šalių ar miestų, tačiau po kiek laiko bendrauti internetu atsibosta ar tiesiog nebeturi galimybės tam skirti tiek laiko, kiek skirdavai anksčiau“, – patirtimi dalijosi V. Žurauskas.

Meksikoje gyvenantis Elias Gasaft Garcia tikino, kad bendravimas internetu jam yra tarsi tam tikra pramoga, leidžianti kalbėtis su žmogumi, kuris gyvena už šimto ar tūkstančio kilometrų.

„Žinoma, aš net nedvejodamas rinkčiausi bendravimą realybėje, tačiau gera žinoti, kad turi draugą kitame pasaulio gale, – kalbėjo vaikinas. – Internetas padėjo susipažinti su trimis žmonėmis iš kito pasaulio krašto. Mes kalbamės gana dažnai ir užsienio kalbos pramokimas nėra vienintelė tokio bendravimo nauda – turiu unikalią galimybę išmokti naujų dalykų apie kitas tautas ir kultūras.“

Gabija INDREIKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas