Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Nauja kūrybinė erdvė – jaunimui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2015-05-22

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka projektui „Bibliotekos pažangai-2“ įgyvendinti gaus 22 tūkst. 600 Eur.

Finansuojamos idėjos

„Patekome tarp 32-ų Lietuvos viešųjų bibliotekų, kurios gaus dalinį finansavimą ir turės galimybę įgyvendinti savo pateiktas idėjas“, – sakė direktorės pavaduotoja Erika Kazlauskienė.

Ankstesnio, 2008–2012 m. vykdyto, projekto „Bibliotekos pažangai“ tikslas buvo visas kaimo bibliotekas aprūpinti kompiuterine technika ir žmones mokyti kompiuterinio raštingumo, o projektu „Bibliotekos pažangai-2“ siekiama finansuoti kiek įmanoma daugiau bendruomenėms naudingų idėjų. Prieš teikdamos paraiškas, bibliotekininkės pačios visus metus ruošėsi – dalyvavo profesionalų kursuose, gilino žinias, plėtė kompetencijas. „Buvo atliktas tyrimas, ko Kretingos rajono bendruomenei labiausiai reikia, ko ji pageidautų, kad žinotume, kuriomis kryptimis dirbti,“ – atviravo E. Kazlauskienė.

Kadangi Kretingoje ypač trūksta veiklų jaunimui, buvo orientuotasi į tai: vietoj skaityklos bus įsteigtas ir jaunimui pritaikytas Edukacinis kūrybinių medijų centras. „Sieksime čia sukurti laisvą kūrybinę erdvę su naujomis moderniomis technologijomis, kad į biblioteką atėję jauni žmonės galėtų įdomiai leisti laisvalaikį, išreikšti save, susirasti bendraminčių“, – sakė E. Kazlauskienė.

Už likusias projekto lėšas bus nupirkta keletas nešiojamųjų ir 3 galingi stacionarūs kompiuteriai, programinė įranga, namų kino sistema, projektorius. Bus rengiami įvairūs mokymai: fotografijos, meno, grafinio dizaino, muzikos, filmų kūrimo. Kursus ves Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos filialo dėstytojai.

Startuos vienu metu

Pašnekovė akcentavo, kad naujasis projektas skirtas ne tik Kretingos miesto, bet ir rajono jaunuomenei – po du mokymus informacinių technologijų tema vyks Kretingos M. Valančiaus bibliotekos Salantų, Darbėnų, Kartenos bei Vydmantų filialuose. „Mūsų projektas – socialinio pobūdžio, jo tikslas – ne vien tai, kad į biblioteką atėjęs jaunimas turiningai ir nevaržomai praleistų laisvalaikį, bet galbūt jauniems žmonėms padėti apsispręsti ir renkantis profesiją“, – sakė ji.

Direktorės pavaduotojos nuomone, į užsiėmimus bibliotekoje vertėtų pritraukti ir talentingus Meno mokyklos ugdytinius – jie čia galėtų išbandyti kitokius meno raiškos būdus.

„Savo vizija labai džiaugiamės, norime kuo greičiau pradėti veikti. Edukcinis kūrybinių medijų centras duris atvers rugsėjį, o pirmieji mokymai, kuriuose dalyvaus ir du bibliotekos darbuotojai, prasidės to mėnesio pabaigoje“, – sakė E. Kazlauskienė. Kvietimą teikti paraiškas bibliotekų daliniam finansavimui gauti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros ministerija paskelbė 2015 m. pradžioje. Iki kovo visos bibliotekos kartu su partneriais pateikė 57 bendruomenių poreikius atitinkančias paraiškas, bendra finansavimo suma buvo per 1,5 mln. Eur. Patenkintos 32 paraiškos, išdalinta beveik 910 tūkst. Eur.

E. Kazlauskienės teigimu, vienas įpareigojimų, paskelbus bibliotekas laimėtojas, vienu metu – birželio 9 d. 14 val. – visoje Lietuvoje surengti renginį ir visuomenei pranešti apie idėją ir kad projektas startuoja. Kretingoje būsimo renginio globėja sutiko būti rajono vicemerė Danutė Skruibienė, nuošalyje neliks Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė bei vyriausioji specialistė Dalia Činkienė.

Vienas visoje Lietuvoje vyksiančio renginio, kurį reklamuos spauda ir nacionalinė televizija, akcentų – prie bibliotekos pasodinti obelų. „Simboliška – kaip obelys, taip ir šis mūsų projektas augs, plėsis ir, tikimės, duos vaisių“, – sakė E. Kazlauskienė.

Projektas bus įgyvendintas iki 2016 m. vidurio, tačiau veikla Edukaciniame kūrybinių medijų centre tęsis ir toliau.

Paskui naujausias technologijas

Kultūros tarybai prie Lietuvos kultūros ministerijos skyrus per 2 tūkst., o rajono tarybai – apie 300 Eur , įgyvendinant projektą „Skaityk, rašyk, kurk – moderniai“, biblioteka įsigijo 6 planšetes. „Jaunimas nebemėgsta popierinių knygų, skaitymas jiems tampa prievole. Mes supratome, kad jauniems žmonėms rūpi naujausios technologijos“, – sakė E. Kazlauskienė.

Bibliotekininkės į svečius buvo pasikvietusios grafikos dizainerę bei vaikiškų knygų, tarp jų – elektroninių, autorę vilnietę Ulą Šimulynaitę, kartu aptarė galimybes iki šių mokslo metų pabaigos penktokams ir vyresniųjų klasių mokiniams sukurti, o paskui iliustruota elektronine knyga paversti legendas apie Kretingą ir Kretingos rajoną.

Vyriausioji metodininkė Lolita Miežienė papasakojo apie jos kuruojamą projektą „Mobilios galimybės atnaujinant Kretingos krašto enciklopediją“. Šiam projektui įgyvendinti 1,5 tūkst. skyrė kultūros taryba ir 300 Eur – rajono taryba. Pasak L. Miežienės, projektu siekiama visuomenę įtraukti į kūrybinę veiklą, prisidedant prie elektroninio leidinio kretingosenciklopedija.lt kūrimo. Anot kuratorės, projektas – dviejų dalių. Pirmoji skirta jaunimui – prašoma fotografuoti savo gatvę bei jos įžymybes. „Laikas bėga, daug kas keičias, todėl įdomu užfiksuoti galbūt įdomų pastatą, medį, gal toje gatvėje gyvenantį katiną ar žmogų, vadinamą keistuoliu“, – vizija dalinosi L. Miežienė. Nuotraukų pristatymas – rugsėjo pabaigoje, įdomiausios bus sudėtos į kretingosenciklopedija.lt galeriją.

Antrojoje projekto dalyje dalyvauja suaugusieji. Jie kviečiami pasidalinti nuotraukų albumais – gal žmonės turi nuotraukų, kuriose užfiksuoti istoriniai įvykiai, ypač menantys laikus iki Lietuvos Nepriklausomybės, gal tai kažkieno vestuvių ar krikštynų akimirkos, gal – įžymus žmogus, kraštietis. Baigiamasis šios projekto dalies etapas – turistinis žygis po Kretingą, lydint gidui.

Klaipėdos viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka kretingiškes kaip patikimas partneres pakvietė dalyvauti projekte kraštogidas.lt, kurio tikslas – interaktyviame žemėlapyje pažymėti ir taip populiarinti įdomiausius miesto bei rajono maršrutus. Pasak šio projekto kuratorės Informacinių technologijų skyriaus vedėjos Astos Kuktorovienės, iki 2016 m. reikės pateikti 10 maršrutų, kuriuos savo išmaniuosiuose telefonuose galės susirasti turistai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas