Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dvejus metus tinklaraštį rašanti Gabrielė Bružaitė iš Kretingos įsitikinusi, kad tai puikus būdas pasaulį supažindinti su savo kūryba. Tiek jos, tiek vydmantiškės tinklaraštininkės Guodos Skripkauskaitės nuomone, saviraiškai pasirinkę tinklaraštį, žmonės turi puikią galimybę savo mintimis dalintis su itin plačia skaitytojų auditorija, susirasti bendraminčių, sulaukti objektyvios kritikos ar patarimų.

Blogerių“ nuomone, tinklaraščiai praplečia akiratį, leidžia pasisemti idėjų, motyvuoja.

„Blogas“ – turintiems ką pasakyti

„Jaunuoliai nori išreikšti savo nuomonę, siekia būti išgirsti“, – sakė šešiolikmetė G. Skripkauskaitė, daugiau negu pusantrų metų rašanti tinklaraštininkė. Pasak jos, šiuo metu labai populiarūs video tinklaraščiai, tačiau ne kiekvienas turi galimybę juos kurti, nedaugelis ryžtasi ir pasirodyti prieš kamerą, todėl mergina savo nuomonę išsako rašydama.

„Blogerių“ žodžiais, dažniausiai tinklaraščiuose sklebiami įvairūs pamąstymai, istorijos miniatiūros ar motyvuojantys tekstai. Anot G. Skripkauskaitės, netrūksta ir tinklaraščių, kuriuose aprašomos įvairios grožio subtilybės: „Nežinau, kodėl tai taip madinga, tačiau daugybė „blogų“ kalba apie stilių ir naujausius pirkinius.“

Nors tinklaraščius kuria ir vaikinai, anot G. Skripkauskaitės, tai – merginų veiklos laukas: „Vaikinai dažniau kuria video „blogus“, kadangi tai reikalauja daugiau montavimo bei koregavimo įgūdžių, kas jiems ir yra įdomioji dalis.“

Atstoja dienoraščius

„Man tinklaraštis yra tarsi kūrybos ir minčių kratinys“, – šypsojosi G. Bružaitė, sakydama, jog rašo tam, kad pateiktų skaitytojams savo kūrybą bei pasidalintų mintimis, kurios galbūt ir jiems nesvetimos.

Nevengianti skaityti ir bendraminčių tinklaraščių, dvyliktokė G. Bružaitė tikino, jog jai svarbu, ar žmonės susidomės jos kūryba. Tuo tarpu G. Skripkauskaitei tinklaraštis atstoja dienoraštį: „Dažniausiai jame rašau miniatiūras, istorijas, kurios paremtos mano išgyvenimais.“

Mergina prisipažino, jog tinklaraštis šiuo metu tapęs svarbia gyvenimo dalimi. „Iš tiesų, manęs nejaudina tai, kiek žmonių skaito mano „blogą“. Svarbu – tai, kad kiekvienas perskaitęs susimąstytų ar kažką pajaustų, suprastų esmę to, ką aš norėjau pasakyti.“

G. Skripkauskaitė įsitikinusi, kad „blogų“ autoriai, gebantys skaitytojams savo požiūrį pateikti taip, kad jis išliktų ilgai jų atmintyje, visada sulauks daug dėmesio, kad ir kokia tema būtų rašoma.

Nauda ne tik rašančiam, bet ir skaitančiam

Pasak G. Skripkauskaitės, rašant tinklaraštį privalu laikytis tam tikrų standartų – nevalia nieko įžeisti ar sumenkinti. G. Bružaitės nuomone, ne mažiau svarbu, kad įrašai būtų gramatiškai taisyklingi, nors juose pasitaiko ir stiliaus, ir kalbos klaidų.

„Juk reikia nuo kažko pradėti. Jei žmogus sulaukia daug kritikos ir neigiamų komentarų, jis stengiasi pasitaisyti“, – sakė G. Skripkauskaitė.

Pasak G. Bružaitės, „blogeriai“ stengiasi kuo daugiau bendrauti su skaitytojais, atsiliepti į jų komentarus, paisyti išsakytos kritikos.

„Tinklaraštininkai susisiekia ir tarpusavyje, klausia vieni kitų nuomonės“, – sakė G. Skripkauskaitė.

Anot G. Bružaitės, akivaizdžios konkurencijos tarp tinklaraštininkų nėra. „Labai dažnai jaunuoliai rašydami „blogą“ tiesiog siekia išsakyti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Konkurencija gali kilti nebent dėl skaitytojų skaičiaus“, – teigė ji. Jos nuomone, tinklaraščiai ypatingai praplečia skaitytojų akiratį, praturtina žodyną, leidžia pasisemti idėjų: „Tinklaraščiai suteikia žinių kokiu nors klausimu ar konkrečia tema, informuoja, kartais labai motyvuoja.“

Nijolė BERTAŠIŪTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas