Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos miesto įvaizdis – ant vandens bokštų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-02-03

Kretingos miesto skirtingose pusėse – greta Topolių mikrorajono ir Bajoruose buvusio „Laisvės“ fabriko teritorijoje - stovi du vandens bokštai, kuriuos sumanyta panaudoti miesto įvaizdžio reklamai.

Jei pagrindinių produktų kainos įvairiose Europos šalyse santykinai panašios, tai minimalus darbo užmokestis skiriasi net kelis kartus.

Idėją parvežė iš JAV

Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius mano, kad būtent tiedu bokštai, matomi įvažiuojant į Kretingą, galėtų tapti puikia miesto reklama, atvykstantiems skelbiančia, koks yra mūsų miesto credo. Vizualiai tuos bokštus galima būtų aprengti taip, kad jais būtų išreikšta siekiamybė, kokiame mieste mes norime gyventi.

„Manau, kad bokštų išsidėstymo vietos tam yra labai palankios. Tuo pačiu šie seni gremėzdiški statiniai, gadinantys miesto vaizdą, galėtų atgyti, ir, suteikus jiems naują gyvenimą, pasitarnauti bendram miestiečių tikslui“, - įsitikinęs S.Juknevičius.

Idėją panaudoti senus vandens bokštus miesto įvaizdžio reklamai, sakė seniūnas, į Kretingą parvežė iš viešnagės JAV grįžusi viena iš miesto seniūnaičių Eugenija Daniuk. „Ji pasakojo, kad įvairiuose valstijų miestuose mačiusi, kaip iš tolo šviečia įdomiai apipavidalininti bokštai, suteikdami jiems gyvasties, parvežė ir nuotraukų. Tuomet ir gimė mintis pasiūlyti Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetų dėstytojai kretingiškei Lidijai Kuklienei, su kuria bendradarbiaujame jau senokai, imtis iniciatyvos išvien su studentais apipavidalinti bokštus“, - kalbėjo seniūnas.

Pasaulio miestais seka ir Lietuva

L.Kuklienė sakė, jog jai labai patikusi pasiūlyta idėja: „Šiuolaikinėje visuomenėje yra madinga turėti savo įvaizdį ar išskirtinį ženklą. Ir viena iš sričių, kurioje galima pamatyti tokį klasikinį ženklą, yra miestai. Kaip produktų prekės ženklai, miestai taip pat siekia save išskirti iš kitų ir parduoti gerąja prasme, kad pritrauktų kuo daugiau turistų, investicijų bei darbo jėgos“.

Anot jos, stiprus prekės ženklas yra tas, kuris apibendrina ir išryškina tai, kas toje vietovėje yra susiformavę per laiką ir yra labai stipriai jaučiama. Išryškinant tai, koncentruojamasi ties trumpa ir aiškia žinute, tarkim: „Paryžius – meilės miestas“, „Amsterdamas – laisvas miestas“, „Niujorkas niekada nemiega“ ir pan.

Lietuvos miestai, L.Kuklienės tvirtinimu, taip pat kuria savo įvaizdžius: Kauno šūkis – „Kaunas dalinasi“, Klaipėdos – „Klaipėda laisvu stiliumi“, „Šiauliai – Saulės miestas“, „Panevėžys – nauja kryptis“. Solidžia sumą – 100 tūkst. Eur (345 tūkst. Lt) – įvaizdžio tyrimams ir tobulinimui išleidęs Vilniaus miestas apsistojo ties šūkiu „Vilnius logik“.

Svarbi kretingiškių nuomonė

L.Kuklienė tvirtino, jog studentai gali padaryti tikrai nemažai, tačiau, visų pirma, patys kretingiškiai turi žinoti, ko jie nori – kas yra svarbiausia savame mieste, kuo jis savitas ir kokiu šūkiu tą savitumą jie norėtų matyti išreikštą.

„Svarbu patiems žinoti, kame yra Kretingos ir jo žmonių stiprybė. Žemaičių taip lengvai neapgausi: idėjos yra gerai, bet Amerikos mentalitetas mums nepriimtinas. Pagalvojau, galbūt tai ir galėtų pasitarnauti miesto šūkiu – „Žemaičių neapgausi“, arba kažkoks kitas miesto bendruomenę vienijantis šūkis, tarkim, „Kretinga – Tiškevičių miestas“, „Kretinga – Lietuvos Vatikanas“ ar dar kitoks, tačiau svarus ir taiklus“, - samprotavo L.Kuklienė.

Kaip pavyks tai įgyvendinti, menininkė šiandieną dar nesiima spręsti. „Pats pigiausias būdas yra paimti kilogramus dažų ir pasitelkti aukštalipius. O galbūt panaudoti spalvas, užrašus, šviesas ir sukurti tikrai efektingą reginį? Tai turėtų nuspręsti patys kretingiškiai, o lėšomis pasirūpinti - miesto valdžia. Tačiau galbūt šiandieną kretingiškiai prioritetus norėtų skirti visai kitiems poreikiams“, - svarstė L.Kuklienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas