Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos universiteto trečiakursei Eglei Liebutei pusmetis, praleistas „Erasmus+“ studentų mainų programoje Danijoje su jaunimu iš 11-os Europos šalių bei Japonijos ir Kolumbijos, įsimins kaip vienas gražiausių laikotarpių gyvenime.

Eglė teigė, jog Kopenhaga jai visada išliks mėgstamiausiu Danijos miestu, tad mergina nepraleido progos aplankyti sostinę.

Svajonė, tapusi realybe

Svajonę sudalyvauti tarptautinių mainų programoje Eglė Liebutė puoselėjo dar mokydamasi mokykloje, tad, kibusi į vaikystės pedagogikos ir ankstyvosios anglų kalbos mokymo studijas Klaipėdos universitete, nepraleido progos išpildyti savo troškimo. Dvejus pirmus studijų metus mergina dalyvavo kitoje tarptautinėje programoje, todėl buvo visiškai užtikrinta, kad vienas semestras, praleistas užsienio šalyje, jai bus tik į naudą. „Visada žavejausi Skandinavijos šalimis, todėl rinkausi tarp Danijos ir Norvegijos. Kadangi pastarojoje buvau praleidusi gana nemažai laiko, nutariau pasirinkti Daniją, kurioje iki tol buvau tik kartą, tačiau likau maloniai nustebinta, o ir studijų programa čia mane labiau tenkino,“ – dėl savo sprendimo džiaugėsi 21-erių Eglė.

Aplinka, uždeganti norą mokytis

Studentė teigė, jog Danijoje paskaitos – kitokios: „Čia, Lietuvoje, buvau įpratusi sėdėti, klausytis, užsirašinėti ir retkarčiais padiskutuoti. Tačiau atvykus į Daniją nustebino efektyvus mokymasis, paremtas grupiniu darbu, diskusijomis bei įrodinėjimu praktiškai. Visiems kartu gilinantis į vieną ar kitą temą, klausimą, galvoje lieka daug daugiau informacijos. Projektai, darbai, diskusijos, ruošimasis praktikai mokykloje - visa tai mus suartino, išmokome dirbti komandoje, žinojome, kas yra geriausias vienoje ar kitoje srityje, todėl niekada nebuvo sunku pasiskirstyti darbus. Tai man buvo nauja, bet labai naudinga, o ir studijuoti buvo daug maloniau.“

Danijoje pradinukai neturi vienos mokytojos, kuri moko visko. Kiekvienam dalykui skiriama po specialistą, tad, besiruošdami ateities profesijai, pedagogikos studentai privalo pasirinkti keletą dalykų, į kuriuos labiau gilinsis. Atlikinėdama praktiką danų pradinėje mokykloje, Eglė stebėjosi draugiška atmosfera, sklandančia tarp mokytojų ir moksleivių. Anot jos, tai didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Danijos mokyklų. Mergina pastebėjo, jog danų vaikai mokytojus vadina vardais, juos be galo gerbia, tad jų santykiai artimesni. Mergina žavėjosi vaikų aktyvumu pamokoje, jų noru mokytis. Viena pamoka Danijoje tęsiasi pusantros valandos, į šitą laiką turi įeiti 15 minučių veiklos lauke.

Danijoje studijos paremtos grupiniu darbu, todėl visi studentai buvo suskirstyti į grupes, kurias sudarė keturi žmonės iš skirtingų šalių. Nuotraukoje - Eglės Liebutės (dešinėje) grupė, kurioje studentai iš Kolumbijos, Belgijos, Turkijos bei Lietuvos.

Specialus žodis namų jaukumui

Danai vadinami viena laimingiausių tautų pasaulyje. Tiesa, patys danai tuo abejoja ir nebijo prisipažinti, jog nevengia skųstis įvairiais dalykais. Studijuodama Eglė patyrė, jog Danijoje žmonės labai geranoriški, didžiuojasi viskuo, kas daniška, tačiau yra atviri kitataučiams, daugelis puikiai moka anglų kalbą.

Šeima danams – vienas svarbiausių dalykų, tad su ja praleidžia itin daug laiko. Tam jie turi ir specialų žodį „hygge“, kurio tikslios reikšmės dažnai net patys nesugeba paaiškinti, skirtą apibūdinti jausmui, kai visi artimieji šalia, o kambarį užplūsta nuostabus jaukumas.

„Danijoje tiesiog būtina turėti dviratį. Nesvarbu, koks lauke oras - sninga, lyja ar šviečia saulė, – visi, kurie čia gyvena ar atvyksta ilgesniam laikui, jį įsigyja ir važiuoja juo visur – į mokyklą, universitetą, darbą. Gatvės nusėtos dviračių takais, dviračiai čia turi savo šviesoforus. Kasdienis mynimas kalnuotomis vietovėmis - ne tik sportas, bet ir pigus būdas nusigauti iš vieno miesto galo į kitą, nes važinėti viešuoju transportu šioje šalyje yra gana brangu,“ – dviračių nauda įsitikino Eglė.

Neišdildomi įspūdžiai ir nauji draugai

Trečiakursė neslepia gavusi daug naudingos patirties sudalyvusi „Erasmus+“ programoje: „Savo grupėje buvau vienintelė lietuvė, tad ilgainiui kalbėti anglų kalba tapo taip pat paprasta, kaip ir lietuvių. Įgijau daugiau žinių srityje, kurią studijuoju, daug sužinojau ne tik apie Daniją, bet ir apie kitas valstybes, kultūras, kalbas ir tautas. Manau, jog kiekvienas, dalyvavęs „Erasmus+“, patobulėjome kaip asmenybės, ėmėme labiau pasitikėti savimi, praplėtėme akiratį.“ Eglė prisipažino, jog labiausiai ją džiugino jauki, linksma ir nenuspėjama tarptautinė aplinka, kai vienoje vietoje susirinkę žmonės iš įvairių Europos ir pasaulio kampelių, dar neseniai buvę visiškai nepažįstami, tapo tarsi viena šeima. „Kiekvienas studentas privalo pasinaudoti šia galimybe nors kartą gyvenime,“ – įsitikinusi mergina.

Lina LIEBUTĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas