Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Teatras po Italijos saule

  • Kuprinė
  • 2014-10-31

Teatras- studija „Atžalynas“ vėl praplėtė aplankytų vietų sąrašą, jame pažymėdami Šiaurės Italiją – atžalyniečiai dalyvavo „Erasmus+“ programos projekte „Eco teatras“ („Eco theatre“), kuriame su jaunimu iš Ispanijos, Turkijos, Italijos ir Portugalijos dešimt dienų praleido kvapą gniaužiančių kalnų apsuptyje.

„Eco teatras“ nebuvo didelis projektas, tad buvo sudarytos tinkamos sąlygos artimiau pažinti vienas kitą. Nuotraukoje - beveik visi šio projekto dalyviai (trūksta Ispanijos komandos).

Egzotika Pjemonte

Į saulėtąją Italiją keliavo šešių atžalyniečių komanda - Indrė Seselskaitė, Eimantas Antulis, Augustė Stulgaitė, Artūras Macius, Lina Liebutė ir Kristina Jankauskaitė. Jau skrendant lėktuvu su lietuvaičiais pasisveikino neaprėpiama kalnų panorama, o nusileidus - nuostabus Milano saulėlydis. Lietuviams iš madų sostinės, viliojančios prabangiomis parduotuvių vitrinomis bei judriu miesto gyvenimu, teko „bėgti“ į ramų gamtos kampelį šalia Kantalupės miestelio Pjemonto regione.

Šalia kalno viršūnės įsikūrusiame sename itališkame name, kur turėjo apsistoti atžalyniečiai, nė nekvepėjo penkių žvaigždučių viešbučiu - projekto dalyviams net teko atlaikyti išbandymus šaltu dušu, tačiau tai gyvenimo sąlygoms suteikė dar daugiau egzotikos. Juk ne kiekvieną dieną tenka miegoti viename kambaryje su merginomis ir vaikinais iš Ispanijos, Italijos, Portugalijos bei Turkijos.

Tautos skirtingos - problemos tos pačios

Projekto „Eco teatras“ tikslas – teatrinių užsiemimų keliu peržengti kultūrinį barjerą ir suburti jaunimą iš įvairių Europos šalių tam, kad būtų atkreiptas dėmesys į tokias ekologines pasaulio problemas kaip užterštumas, besaikis vartojimas, būtinybė rūšiuoti šiukšles. Jaunuoliai nuo 18 iki 25 metų, besidomintys teatru, šokiu, dainavimu ir vizualiaisiais menais, noriai įsijungė į teatro dirbtuves, kurios vyko gryname ore – teko įsiklausyti į gamtos garsus, apmąstyti gamtos svarbą ir perteikti tai teatriniuose etiuduose.

Dalyviai turėjo progą patobulinti savo aktorinius sugebėjimus ir kartu sukurti baigiamąjį pasirodymą, kuriame perteikė žmogaus norą pabėgti nuo smoge paskendusių miestų, žmonių skubėjimą ir susvetimėjimą, gamtos reikšmę žmogui bei jo laimei. Paskutinę dieną jis buvo parodytas Kantalupės miestelio moksleiviams. Atžalyniečiai buvo maloniai nustebinti vaikų kultūra ir tolerancija. Viso pasirodymo metu pradinukai ramiai sėdėjo savo vietose ir nepratarė nė žodžio, o po to vykusiame pokalbyje projekto dalyviai išvydo tikrą „rankų mišką“ - vaikai noriai uždavinėjo klausimus, dalinosi itin protingomis mintimis apie pasirodymą.

Užburianti Italija

Atžalyniečiai liko sužavėti Italijos gamta, kuri kiekvienu paros metu pražysdavo naujomis spalvomis. Šalia esantis Kantalupės miestelis patraukė dėmesį savo tvarkingumu ir jaukumu. Jaunuoliai teigia, jog italai be galo šilti žmonės - kiekvienas sutiktas žmogus buvo pasirengęs padėti, praeiviai draugiškai pasisveikindavo ar šiltai nusišypsodavo. Dalyviai turėjo progą aplankyti ir pirmąją Italijos sostinę Turiną, kuris užbūrė nuostabiais senoviais pastatais, menančiais XVII amžių, erdviais parkais, aikštėmis ir siauromis gatvelėmis, kuriose virė tikras itališkas gyvenimas.

Lietuviškame vakare - kaip namie

Atžalyniečiai džiaugėsi, kad projektas „Eco teatras“ - nedidelis, todėl leido su visais pabendrauti, pasidalinti savo patirtimi ir įspūdžiais, patobulinti anglų kalbos žinias. Kiekvienas vakaras Kantalupėje atnešdavo naujų įspūdžių, nukeldavo dalyvius vis į kitą šalį – buvo skanaujami turkiški saldumynai, šokami ritmingi ispaniški šokiai, dalyviai išmoko itališkų gestų, itališkos picos „Margarita“ receptą, o portugalai atskleidė savo tautos dainų grožį.

Visi su nekantrumu laukė lietuvių vakaro ir spėliojo, koks jis bus. Lietuvaičiai sukūrė jaukaus žiemos vakaro prie židinio atmosferą, atskleidė lietuviškas ir „Atžalyno“ tradicijas. Projekto dalyviai buvo pakviesti išmokti tradicinių šokių ir žaidimų, kurie pietiečiams taip patiko, jog net kelias dienas bandė juos pakartoti. Atžalyniečiai juos pavaišino lietuviška juoda duona, skilandžiu, varške, blynais, pagardintais obuolių gabaliukais, garuojančia žolelių arbata ir tinginiu, kuris buvo gerokai patobulintas, mat vos dieną prieš tai portugalai taip pat gamino šį skanėstą. Taip buvo patikrintas lietuvaičių sugebėjimas suktis iš padėties: jie tinginį pateikė sluoksniuotą su varške ir traškiais pabarstais. Šis skonių derinys sužavėjo kiekvieną jo paragavusį. Didžiausiu komplimentu lietuviams tapo šilti dalyvių apkabinimai ir padėkos žodžiai už vakarą, kuris pirmą kartą per visą projekto laikotarpį privertė juos pasijusti tarsi namie.

Lina LIEBUTĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas