Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kolekcijose – įvairus balandžių pasaulis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2014-09-19

Palangiškis balandžių augintojas bei kolekcininkas Reinoldas Liaudanskas savo 60-metį pasitiko, Palangos kavinėje-galerijoje „Liepa“ surengdamas naujausių balandžių skulptūrėlių parodą.

Reinoldas Liaudanskas kolekcionuoja originalias balandžių skulptūrėles.

Taikos ir meilės ambasadorius

Ekspozicijoje – 63 įvairių pasaulio meistrų rankomis sukurtos bei fabrikuose ar manufaktūrose pagamintos, skirtingų dydžių ir medžiagų – porceliano, stiklo, gintaro, medžio, molio, metalo, nėrinių - balandžių skulptūrėlės ar jų motyvai skulptūrose.

JAV, Prancūzija, Turkija, Norvegija, Didžioji Britanija, Švedija, Olandija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Prancūzija, Vokietija – toks platus balandžių skulptūrėlių arealas, sutelpąs į R.Liaudansko kolekciją. Iš viso palangiškis sakė turįs 130 originalių skulptūrėlių.

„Balandis – taikos ambasadorius ir meilės simbolis. Kiekviena skulptūrėlė turi savo istoriją. Šie įsimylėjėliai su balandžiais atkeliavo iš Čikagos“, - kilnodamas figūrėles, jas apibūdino kolekcininkas.

Arabų Emyratuose ilgai ieškoję, draugai rado ir parvežė stiklinį balandį, iš Niujorko – varpelį su dviem balandžiais. O rankų darbo trapią balandžio skulptūrą klasės draugė atvežė iš Anglijos, - visą kelionę ją laikiusi ant kelių. Gintarinį balandį padovanojo palangiškis meistras Linas Žulkus, - o šią kažkas seniai atvežęs jo tėvui.

„Turiu Prancūzijos vienuolių rankų darbo balandį, kur snape palikta vieta alyvos šakelei – pagal Bibliją balandis taip Nojui per tvaną pranešęs, kad arti - žemė. Iš Briuselio parvežė suvenyrą su jų tradiciniais nėriniais - išnertais balandžiais. Kvepalų buteliukas su įspūdingu balandžio formos kamšteliu pagamintas Tailande“, - pasakojo kolekcininkas.

Daugelį jų dovanojo draugai, o kitas sakė perkąs pats. „Kretingos sendaikčių parduotuvėje aptikau japoniškas rankų darbo porceliano skulptūrėles, atvežtas iš Olandijos. Labai trapios ir originalios, ypač - grojanti ir besisukanti dama su balandžiu ant peties. Ten pat aptikau ir laikrodį su dviem balandžiais“, - pasakojo R.Liaudanskas.

Kolekcijos eksponatai

Balandžiai lydi visą gyvenimą

Anot jo, kiekviena šalis skirtingai mato ir vaizduoja balandžius, ir kiekvienas meistras turi savo stilių. Tuo balandis jam ir įdomus, todėl, tikino, kolekcionuojąs ne tik skulptūrėles, bet ir - atvirukus, pašto ženklus, medalius su balandžių atvaizdais. O gyvi balandžiai lydį jį visą gyvenimą.

„Šis pomėgis gimė prieš devynerius metus, - tai dar labiau įprasmina mano laisvalaikį, kurį nuo 17 metų skiriu gyviems balandžiams. Visas mano gyvenimas - šalia balandžių: sakoma, kas suserga šia liga, tas visam gyvenimui“, - neslėpė balandžių augintojas.

R.Liaudanskas sakė šiuo metu turįs 35 keturių rūšių – Klaipėdos bei Hanoverio aukštaskraidžių, Liepojos baltauodegių ir sportinių pašto – balandžius. Jis – tarptautinių dekoratyvinių balandžių parodų kurorte organizatorius ir pernai įkurto Palangos balandininkų klubo pirmininkas. Vakar Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, prasidėjusioje Knygų mugėje palangiškis pakviestas pristatyti garsaus vilniečio balandžių augintojo Kazio Girdžiūno knygą „Balandžiai. Balandininkai. Balandininkystė“. Renginio metu veikė gyvų dekoratyvinių balandžių paroda bei foto paroda „Balandis fotografijoje“, o taip pat buvo paleisti 88 balandžiai, pagerbiant 88-erių sulaukusį knygos autorių.

„Šiandieną palaikome ryšius su Vokietijos, Olandijos, Latvijos balandininkais, - K. Girdžiūnas yra sukaupęs daug literatūros ir vienas pirmųjų, nutiesęs tiltus tarp Lietuvos bei kitų šalių klubų“, - pabrėžė R.Liaudanskas.

Vyriškų kvepalų buteliukas su įspūdingu balandžio formos kamšteliu pagamintas Tailande“, - pasakojo kolekcininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas