Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokytojai nenori tenkintis šuns kaulu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2014-06-27

„Jeigu šalies Vyriausybė nesuras būdų, kaip patenkinti mūsų reikalavimus, gali būti, kad naujuosius mokslo metus pradėsime streikais“, - po šalies mokytojų mitingo, įvykusio Vilniuje, kalbėjo Lietuvos švietimo įstaigų profesinių sąjungų susivienijimo Kretingos skyriaus pirmininkė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokytoja Eugenija Daniuk.

Kretingos rajono pedagogų bendruomenės atstovai, įsilieję į tūkstantinį šalies pedagogų mitingą.

Ji bei dar 4 mūsų rajono mokytojai šalies mokytojų mitinge dalyvavo kartu su kolegomis iš Klaipėdos. Mūsų rajono mokytojai atstovavo trims ugdymo įstaigoms – Marijono Daujoto pagrindinei ir Vydmantų vidurinei mokykloms bei Darbėnų gimnazijai.

„Mūsų buvo mažoka, - pripažino E.Daniuk. – Žinoma, norėtųsi, kad mokytojai labiau rūpintųsi savo padėtimi. Apmaudu, kad pedagogų bendruomenėje dar vyrauja nuostata „tegu už mane viskuo pasirūpina ir tepadaro kitas“. Pasyvumas – dar gajus, daug kas teisinasi laiko stoka, užimtumu. Kartais susidaro įspūdis: gal neturime problemų?“.

Tačiau E.Daniuk pasidžiaugė tuo, jog šalies mokytojų mitingas parodė, kad einama teisingu keliu. Tą pripažino ir mitinge dalyvavęs bei šalies mokytojus palaikęs Europos profesinių sąjungų pirmininkas Martinas Riomeris, kuris dalyvavo ir derybose su mūsų šalies Premjeru, mūsiškius mokytojus palaiko ir Latvijos kolegos, kurie taip pat neseniai savo teises gynė tokiame pat mitinge.

Vilniuje nusitęsė tūkstantinė šalies mokytojų eisena.

Mokytojų netenkina Vyriausybės atsakymai į reikalavimus memorandumo „Dėl optimalaus Lietuvos švietimo finansavimo ir dėl saugios aplinkos švietimo įstaigose“, kurį Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga bei Lietuvos švietimo profesinė sąjunga pateikė šalies vadovams, prašydamos nedelsiant spręsti švietimo sistemos problemas. Šalies pedagogų bendruomenė reikalauja tobulinti švietimo sistemos finansavimą, kad veikiančioms valstybinėms mokykloms netrūktų lėšų ugdymo planui vykdyti, nemažinti mokyklų finansavimo dėl mokinių skaičiaus mažėjimo; valstybės biudžete kasmet numatyti lėšų mokytojų mėnesinių tarifinių atlygių koeficientų „žirklėms“ siaurinti ir laipsniškai jas panaikinti; optimizuoti mokytojų skaičių, laiduoti tokį darbo krūvį, už kurį būtų mokamas jų kvalifikaciją atitinkantis atlyginimas; griežčiau kontroliuoti, kad švietimo įstaigų vadovai laikytųsi Darbo kodekso reikalavimų; sugriežtinti įstatymą dėl nedrausmingų bei nusikaltusių mokinių pašalinimo ir perkėlimo į kitas švietimo įstaigas; papildyti įstatymą reglamentu, kad mokiniai neturi teisės smurtauti prieš mokytojus ir kitus mokyklos bendruomenės narius; pagal tam tikrą modelį sumažinti pedagogų pensinį amžių ir t.t.

„Visų pirma, mes siekiame, kad mums būtų atstatytas 2009 m. iškovotas atlyginimas, kuris realiai sumažėjęs 25 proc. Mums sakė, jog tai laikina, bet tas „laikina“ užsitęsė per ilgai. Iš mūsų reikalaujama ugdymo proceso gerinimo, bet tai juk priklauso ir nuo mokytojo gerovės. Piktina ir tai, kad mes vertinami kaip paslaugos teikėjai ir esame nepelningi valstybei. Bet juk ir šalies vadovai kažkada buvo mokiniai, o dabar švietimui bemeta šuns kaulą“, - mokytojų emocijas perdavė E.Daniuk, kuri akcentavo ir mokytojų saugumo mokyklose, patyčių problemą, kuri ypač aktuali didmiesčių ugdymo įstaigose.

Kad galėtų veikti išvien ir kad derybos su šalies Vyriausybe būtų vaisingos, šalies švietimo profesinės sąjungos jungiasi į konfederaciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas