Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokinių pietūs – su pelėsio prieskoniu

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2014-06-20

Į Grūšlaukės pagrindinę mokyklą atvykę komisijos nariai bei rajono tarybos Švietimo komiteto atstovai aiškinosi, kas kaltas dėl statybų broko prie mokyklos naujai pastatytame priestate. Iš kairės: bendrovės „Stakreta“ vadovas Alvydas Jonaitis, Grūšlaukės pagrindinės mokyklos direktorė Petronėlė Jocienė, rajono tarybos narė Jūratė Laučiūtė ir Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Poškys.

Grūšlaukės pagrindinės mokyklos pedagogai nesitikėjo, kad prieš rugsėjo 1-ąją prie neseniai renovuotos mokyklos pastatytas priestatas taps galvos skausmu: lyjant pro stogą prateka vanduo, drėksta vidinės sienos, lupasi jų ir lubų dažai, nesant ventiliacijos, kaupiasi garų kondensatas, dengiasi troškų kvapą skleidžiantis pelėsis. Tokioje nesveikoje aplinkoje priversti valgyti mokyklos vaikai.

Pažadai išvedė iš kantrybės

Bet tai dar ne visos bėdos, kurias mokyklos direktorė Petronėlė Jocienė išdėstė raštuose, siųstuose rajono Švietimo skyriaus vedėjui Antanui Sungailai, Savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Domarkui, rajono tarybos Švietimo komitetui. Šildymo sezono metu priestate, skirtame valgyklai, nepakankamai šilo radiatoriai, koridoriaus kampe įtrūkusi siena, pastato pamatų dažai atkilę ir vietomis nusilupinėję.

„Rašiau apie tai, kur tik galėjau, prašiau padėti trūkumus pašalinti, nes priestatą stačiusi bendrovė „Stakreta“ maitino vien pažadais“,– neslėpė kartėlio P. Jocienė.

Naujai pastatyto priestato statybos defektams nustatyti Savivaldybės administracijos direktorius sudarė komisiją. Tikrintojų ir stebėtojų desantas – Savivaldybės Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, vyriausioji specialistė Janina Gedvilienė, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Poškys, taip pat – bendrovės „Stakreta“ direktorius Alvydas Jonaitis, šios bendrovės direktorius statybai Romas Jankauskas, Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas šilumos realizacijai Rimantas Dulkys, įmonės „Inservis“ atstovas Nerijus Balsevičius, rajono tarybos Švietimo komiteto nariai Jūratė Laučiūtė ir Darius Petreikis – savaitės pradžioje pravėrė mokyklos duris.

Prie vienintelės ventiliacijos angos mįslingomis aplinkybėmis atsirado gartraukis. Kas ir kieno nurodymu jį čia primontavo – neprisipažino niekas.

Gartraukio detektyvas

A. Jonaitis nepatikėjo, kad sienos drėksta dėl statybininkų darbo broko, bet dar karščiau sureagavo pamatęs prie vienintelio valgyklos patalpoje esančio ventiliacijos vamzdžio prijungtą gartraukį. „O kas čia tą daiktą primontavo, ir dar taip žemai? Patys užkišot angą ir norit, kad ventiliacija veiktų?!.“– pratrūko jis, šiais žodžiais pribloškęs mokyklos direktorę. Ji teigė nežinanti, kas gartraukį pritaisė – nei mokykla jo prašė, nei maistą mokiniams tiekianti bendrovė apie tai ką kalbėjo, todėl iki šiol maniusi, jog įrengė „Stakretos“ statybininkai. „Baikit tuos išvedžiojimus! Statybos žurnale parašyta, kokie darbai turėjo būti atlikti, tokie jie ir atlikti“,– nukirto A. Jonaitis. Kad „Stakretos“ statybininkai dirbo tik numatytus darbus, tvirtino ir tos pačios bendrovės direktorius statybai: „Apie jokį gartraukį nežinau. Indaplovę ir elektrinę viryklę „Kretingos maistas“ mūsų prašė parengti eksploatacijai – tą ir padarėme: elektros rozetes sienose įtaisėme“.

D. Petreikis ragino čia pat peržiūrėti, ar visi statybininkų darbai atitinka techninį projektą, bet paaiškėjo, kad tokio projekto išvis nėra. Pasak komisijos pirmininkės R.Lukauskienės, Grūšlaukės pagrindinės mokyklos priestatas yra 58 kv. m ploto. Pagal supaprastintą projektavimo tvarką kaimo vietovėse nedideliems, iki 80 kv. m ploto užimantiems, statiniams jų ir nereikia. „Turime tik architektūrinės dalies projektą. Rangovai, kaip įrašyta konkurso sąlygose, privalėjo atlikti projektines užduotis“,– tikino Statybos skyriaus vedėja.

P. Jocienės nuomone, jei iš tikrųjų problema – tik gartraukis, juo atsikratyti buvo galima per 10 minučių. „Iki šiol mokykloje lankėsi ne viena komisija, ne kartą apžiūrinėjo priestato statybos broką, tačiau nė vienai šis prietaisas neužkliuvo“,– stebėjosi ji.

A. Jonaitis dėstė, kad, nesant normalios ventiliacijos, šaltoje patalpoje atidarius karšto maisto termosus, indus plaunant karštu vandeniu, ir galima tikėtis, kad nuo palangių vandenį į kibirus reikės braukti – tiek prigaruos. Tos pačios bendrovės direktorius statybai pritarė: šildymo sistema mokykloje apskritai nesubalansuota, o rasos lašui susidaryti pakanka ir 5 laipsnių temperatūros skirtumo.

Taip atrodo valgyklos, kurioje maitinami mokiniai, lubos ir sienų kampai.

Lups pinigų iš Savivaldybės

Šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas R. Dulkys rėžė, kad temperatūra patalpoje žema ne dėl ko kito, o dėl nevykusiai įrengtos šildymo sistemos – per mažas vamzdžio diametras, todėl neužtenka galingumo visoms patalpoms vienodai apšildyti. Jis siūlė, pasitarus su projektuotojais šilumininkais, iš koridoriaus į šilumos mazgą papildomai nuvesti atskirą tinkamo diametro vamzdį bei įrengti dar vieną cirkuliacinį siurblį. Kadangi projekto užsakovas yra Savivaldybė, jai tai galėtų kainuoti maždaug 4 –5 tūkst. Lt.

D. Petreikis ragino ir „Stakretos“ vyrus greičiau ieškoti išeities iš keblios situacijos: „Du mėnesiai vasaros beliko, baigsis atostogos, vėl susirinks mokiniai. Ką jūs galėtumėte pakeisti ar pataisyti?“.

Bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Dulkys įsitikinęs, kad šildymo ir vėdinimo sistema įrengta netinkamai.

A. Jonaitis neabejojo, kad valgyklos patalpoje reikia įrengti dar vieną ventiliacijos angą. „Jeigu bus nustatyta, jog brokas – dėl mūsų kaltės, mes tai padarysime iš savo lėšų, o jei ne – apie pusantro tūkstančio litų už papildomus darbus taip pat paprašysime sumokėti užsakovo – rajono Savivaldybės,“ – sakė jis. „Stakretos“ vadovui išsprūdo priekaištas Savivaldybės Statybos skyriui: „Ar statybos priežiūra rajone pradės vienąkart dirbti, ar taip visada ir bus?“.

Į diskusijas šia tema daugiau nepanorusio veltis A. Jonaičio žodžius patikslino J. Laučiūtė. „Statybų priežiūros specialistai turėjo kontroliuoti priestato statybą ir apie trūkumus informuoti direktorę, juk mokykla tą pastatą eksploatuos“,– sakė ji.

Statybos skyriaus vedėjos R. Lukauskienės komentaras buvo toks: „Vykstant statybos darbams, broko iš karto neįžvelgsi. Jis išryškėja pastatą pradėjus eksploatuoti. Ne be reikalo statybininkams nustatytas 5 metų atsakomybės už statinį terminas. Kita vertus, Statybos skyriaus specialistai nėra visų sričių žinovai. Šiuo atveju radiatorius montavo tos srities specialistai – „Stakretos“ samdyta įmonė. Ji ir turi prisiimti atsakomybę už neteisingai sumontuotą šildymo ir vėdinimo sistemą“.

Grūšlaukės pagrindinės mokyklos priestato broką įvertinusi komisija užvakar susirinko į rajono Savivaldybę aptarti išvadų. „Aktą pasirašė visi komisijos nariai, išskyrus bendrovės „Stakreta“ direktorių Alvydą Jonaitį. Nepaisant to, išvados jam bus išsiųstos. Jeigu „Stakreta“ geranoriškai nesutiks ištaisyti broko, tuo pasirūpins Savivaldybė, bet pareikalaus, kad sąskaitą vis tiek padengtų „Stakreta“. Pagal sutartį 5 metams ji yra davusi garantinį laikotarpį ir įsipareigojusi, išaiškėjus statinio brokui, per 10 dienų nuo fakto konstatavimo jį ištaisyti“,– sakė J.Laučiūtė.

*

Grūšlaukės pagrindinės mokyklos priestato statybos konkurso kaina buvo 165 tūkst. 400 Lt. Prie šio priestato, oficialiai pavadinto mokslų ir technologijos pastatu, nusprendus papildomai statyti tambūrą, kaina išaugo dar 9 tūkst. 994,08 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas