Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pedagogių vizijoje – kitoks darželis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2014-04-22

Darbėnų gimnazijoje įvyko respublikinė praktinė-metodinė konferencija „Inovatyvių ugdymo modelių ir metodų taikymas“. Renginyje dalyvavo šį projektą vykdantys Žemaitijos zonos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, rajono Švietimo skyriaus, respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Konferencijoje iš viso perskaityta 20 pranešimų, vyko darbas grupėse.

Prieš prasidedant respublikinei konferencijai Darbėnų gimnazijos „Boružiukų“ grupės ikimokyklinukai vaidino pasaką „Raudonkepuraitė“.

Keturi akcentai

„Projekto, kuris jau baigiasi, konkurse dalyvavome prieš metus. Iš 143-jų pateiktų projektų buvo atrinkti 32, tarp jų pateko ir mūsų“,– džiaugėsi jį parašiusi gimnazijos direktorės pavaduotoja neformaliam ugdymui Edita Gliožerienė. Pavaduotojos teigimu, konferencija surengta siekiant su Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Šilalės rajonuose, Klaipėdoje, Palangoje šį modelį įgyvendinančiais kolegomis pasidalinti patirtimi, įžvalgomis bei rekomendacijomis.

Svarbiausi 4 projekto akcentai – vaikų emocinio intelekto lavinimas, kūno raiška, kūrybiškumo bei loginio mąstymo ugdymas. Kiekviena ši dalis skaidoma į smulkesnes. „Todėl ir savo modelį pavadinome „Raktažole“, simboliu pasirinkę gėlę, kuri viduryje jungia daug žiedlapių, kaip mūsų modelis – daug dalių, sueinančių į visumą: siekiame kiekvieno vaiko sėkmės“,– sakė E. Gliožerienė.

Ikimokyklinukų grupės „Bitutės“ auklėtoja metodininkė (iš dešinės) Daiva Katkutė, gimnazijos kūno kultūros mokytoja Lina Milašienė, direktorės pavaduotoja Edita Gliožerienė ir direktorė Sonata Litvinienė džiaugiasi pavykusiu projektu ir neabejoja, kad darbą darželiuose reikia keisti.

Vaikai pasirenka patys

Ugdant kūrybiškumą, svarbu tėvų, vaikų ir darželio partnerystė. „Mamas kviečiame, ir jos noriai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, pavadintose „Minkštasuoliu“. Mokykloje įkurtas „Šešėlių“ teatras, įrengta „Kodėlčiaus“ studija. „Nė vienas vaikas nepaliktas nuobodžiauti, kiekvienas randa, kuo įdomiai užsiimti“,– sakė pavaduotoja.

Daug dėmesio skiriama vaikų grūdinimui. Konferencijos metu apie tai buvo rodoma vaizdo medžiaga.

Projekto vykdytojos – gimnazijos kūno kultūros mokytoja Lina Milašienė ir ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Daiva Katkutė.

Lina vaikus moko jogos pratimų. Anot jos, tam tereikia patalpos, kilimėlio ir vaikų noro. „Nieko niekada nedarome per prievartą. Jei kuris vaikas tą dieną pratimų atlikti nenori – tegul šiaip ant to kilimėlio pasiritinėja – vis tiek iš pamokos išeis laimingesnis“,– sakė ji. Mokytoja prisipažino, kad dirbti su 3 – 6 metų vaikais jai neįprasta. „Tačiau aš tuo labai džiaugiuosi, ypač kai matau rezultatą – gerėjančią mažųjų koordinaciją, susikaupimą“,– sakė Lina.

Daivos nuomone, darželyje patirtos geros emocijos, prasmingos ir kūrybiškos veiklos, į kurias įtraukiami tėvi ir seneliai, dar labiau jungia šeimas.

Laikas keistis

„Projektas – įdomus, pateikti nauji modeliai, kaip vaikams, tėvams ir vaikų darželiams spręsti problemas. Kita vertus, esame patenkinti laimėję 15 tūkstančių litų, už kuriuos pirkome projektui vykdyti reikalingas priemones, atnaujinome erdves“,– sakė gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė. Ji įsitikinusi, kad kiekvienas vaikų darželis į savo programas turėtų įsitraukti vaikų grūdinimą, pagal galimybes įsisteigti sporto trenerio pareigybę.

„Tėvai savo vaikus ikimokyklinėse įstaigose palieka dešimčiai valandų per dieną. Kai pirmokai ateina į mokyklas, dažnai stebimasi – esą daugelis jų nėra sveiki. O kodėl? Gal kad darželiuose dirbame ne taip, kaip reikia? Manau, atėjo laikas vaikų darželiams keistis“,– įsitikinusi ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas