Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šeimos metams – relikvijų ir ikonos kelionė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2014-02-28

Senus pašventintus daiktus – pagarbiai sudeginti

Šį sekmadienį, kovo 2 dieną, nuo pat ankstaus ryto Kretingos katalikų bažnyčios šventoriuje bus surenkamos senos verbos ir sudegintos bendrame lauže: į šv. Mišias besirenkantys parapijiečiai taip pat galės atnešti ir nebetinkamus naudoti pašventintus daiktus.

Pelenų dieną, prieš prasidedant Gavėniai, šių sudegintų verbų pelenais pagal seną tradiciją barstomos žmonių galvos.

„Pagal krikščioniškus papročius žolynus, verbas ar sulūžusius pašventintus daiktus rekomenduojama pagarbiai sudeginti arba užkasti. Tačiau šiandien nemažai žmonių gyvena daugiabučiuose ir neturi tokios galimybės, - apie sumanymą ugdyti parapijiečių sakralumą kalbėjo parapijos klebonas A.Blužas. Klebono žodžiais, galima atnešti sudeginti ir į skepetą įvyniotą per šventą Agotą arba per šventą Antaną palaimintą pasenusią duoną. Nors šiaip jau duona yra maistas – ji skirta valgyti ir labai ilgai jos laikyti nereikėtų.

Pelenų dienai uždegtas laužas, įspėjo A.Blužas, nėra skirtas atsikratyti seniems nebereikalingiems daiktams. „Kai gyvenau Kryžių kalno vienuolyne, pastebėjau, kad ta vieta, kažkada buvusi tautos pasipriešinimo okupantams simbolis, kai kuriems yra tarsi „religinis sąvartynas“, į kurį žmonės atveža visus nebereikalingus religinius daiktus“, - kalbėjo klebonas.

Su senais pašventintais, bet jau atgyvenusiais daiktais atsisveikinti reikėtų pagarbiai juos sunaikinant.

Pasieks svarbi šventojo relikvija

Kovo 15-ąją, šeštadienį, 20 val. iš Telšių katedros į Kretingos katalikų bažnyčią užsuks urna su šventojo Jono Bosko relikvija – dešiniąja šventojo ranka, kuria, būdamas gyvas, jis laimino daugybę žmonių. Tąvakar bus surengtos pamaldos jaunimui, o po jų jaunimas prie relikvijų budės per visą naktį. Kovo 16-ąją, sekmadienį, prie relikvijų bus meldžiamasi per šv. Mišias 8, 10.30 ir 12.30 val., o 14 val. urna bus iškilmingai išlydėta į Žemaičių Kalvarijos šventovę.

„Raginu kretingiškius išnaudoti galimybę pasimelsti prie šventojo Jono Bosko, kuris savo gyvenimą pašventė darbui su jaunimu, relikvijų. Šiais Šeimos metais tai puiki proga apmąstyti ir atnaujinti savo tikėjimą“, – teigė A. Blužas.

Kunigo šventojo Jono Bosko, našlaičių ir socialiai apleistų paauglių globėjo, Saleziečių kongregacijos įkūrėjo, portretas kabo ir Kretingos bažnyčioje, dabar restauruojamo šv. Antano altoriaus viršuje. Altorių atkuriančio restauratoriaus Stanislovo Stanionio teigimu, šv. Jono Bosko portretas yra patalpintas į altorių gerokai vėliau, negu pastatytas altorius. „Paveikslo rėmas labai sunykęs, tačiau ir rėmas buvo ne jo. Yra kelios versijos, tačiau tiksliai pasakyti, kas ir kada nutapė šv. Joną Bosko, dar negaliu“, - teigė restauratorius.

Saleziečių veiklą Kretingoje šiandieną primena paminklas pamaldžiam saleziečiui Petrui Perkumui Darbėnų miestelio centre. P.Perkumas kartu su broliu Antanu priklausė Saleziečių kongregacijai, - apie tai liudija ir kryžius su užrašu jų gimtojoje sodyboje Darbėnų seniūnijos Kadagynų kaime.

Šiandieną taurus pasiaukojimo našlaičiams pavyzdys yra misijose Ruandoje jau tris dešimtmečius dirbantis mūsų kraštietis kunigas salezietis Hermanas Šulcas, taip pat įkūręs Jaunimo sodybą savo tėvų žemėje, Kėkštų kaime.

Šventosios Šeimos ikonos kelionė

Kovo 19-ąją, per šventą Juozapą, kelionę po Kretingos šeimas pradės Telšių vyskupo pašventinta Šventosios Šeimos ikona.

Ši ikona – tai bendras dviejų kretingiškių ikonografijos meistrų – Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijono Karlo Bertagnin ir menininkės Anastasijos Šopagienės – kūrinys, kurį šiomis dienomis jie baiginėja.

„Ši ikona bus mūsų parapijos simbolis, skirtas Šeimos metams, per maldą vienijantis šeimas ir stiprinantis jų tarpusavio santykius“, - kalbėjo A.Šopagienė, kuriai ir patikėta koordinuoti šeimas, norinčias, kad jų namus aplankytų ši ikona.

Šv. Šeimos ikonai savo namuose šeimos turės surasti maldos ir ramybės kampelį, kur būtų vieta Šventajam Raštui ir žvakei.

Vienoje šeimoje ikona galės užsibūti ne ilgiau kaip 2 paras, o po to bus perduodama kitai šeimai. Į parapijos Šeimų tarnybą ji turės sugrįžti gruodžio pabaigoje, švenčiant Šventosios Šeimos šventę. Kartu su ikona po šeimas keliaus ir jos aprašas.

„Bus išleista atsiminimų knyga, kurioje šeimos galės palikti savo įrašus, įklijuoti nuotrauką. Ta proga bus išleistas ir specialus atvirukas“, - sakė A.Šopagienė.

Anot A. Blužo, Šeimos metai yra ypatinga galimybė prisiminti tikrąsias šeimos vertybes, proga šeimoms pasimelsti kartu ir padėkoti Dievui už suteiktas malones.

Skatinant žmonių pamaldumą, neseniai po krikščionių namus jau keliavo Dievo Gailestingumo paveikslo, o anksčiau – Šiluvos Dievo Motinos paveikslų kopijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas