Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Sveikata

Inga Daugintytė:

- Nesidaryčiau, nes myliu save tokią, kokia esu. Tačiau nesmerkiu tų, kurie jas darosi – galbūt pasitobulinę kūną tie žmonės pasijaučia laimingesni. Vis dėlto jei operacijų per daug – tai jau liga. Visai kitaip žiūriu į plastines operacijas po avarijų, traumų – tai labai rimta, žmonėms tokia chirurgija leidžia atgauti tai, kas prarasta.

Vytautas Daugintis:

- Kam to reikia. Plastines operacijas darosi tie, kurie savyje įžvelgia kažkokių trūkumų, kuriems norisi būti dar gražesniais. Jei žmogui trukdo, kodėl nepasitobulinus. Teigiamai žiūriu ir į tai, kad moterys gražinasi, tik kartais gal perlenkia lazdą. O štai apie tuos, kurie gelbstint plastikai, keičia lytį, geriau patylėsiu.

Alfonsas Narmontas:

- Nesidaryčiau, man ir taip yra gerai. Plastinės operacijos yra reikalingos tiems, kurie dalyvauja visokiose televizijos laidose, yra žvaigždės. Tačiau net ne visoms moterims tinka tie patobulinimai – vienos atrodo gražiai, o kitoms kažko jau per daug.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Nors mokslo žmonės tarpusavyje ir nesutaria, ar daiginti grūdai, sėklos gali pakeisti mums įprastas daržoves, tačiau vieningai pritaria nuomonei, jog pavasarį šaukštas-antras suvalgytų daigelių gali būti kuo puikiausia priemonė papildyti organizmo vitaminų atsargas.


Nuo šiol kretingiškėms nebereikės vykti į Klaipėdą ir laukti eilėse, norint atlikti krūtų echoskopiją: jau keletą savaičių Kretingos ligoninėje konsultuoja, echoskopuoja ir operuoja chirurgas Anatolijus Dementjevas. Gydytojas taip pat kviečia pacientus būti atsakingiems už savo sveikatą bei kilus įtarimams pasitikrinti dėl odos ir minkštųjų audinių navikų.


Šalčio aukomis tapo benamiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-03-04

Kovą šaltos naktys dar tebegrasina savo aukoms – dažniausiai asocialiems, gerokai alkoholio padauginusiems ar nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems asmenims. Šiuo metu Kretingos ligoninėje yra gydomi du galūnes stipriai nušalę tokie vyrai.


Kas padeda įveikti mokinių baimes

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-03-04

Pavasaris – įtempčiausias metas abiturientams, kai su kiekviena tirpstančia diena artėja abitūros egzaminai ir didėja nerimas, kaip pavyks juos „peršokti“.


Valgo molį ir ginasi nuo ligų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-03-04

Baubliuose gyvenantis 74-erių Petras Palenskis galėtų būti vadinamas tikruoju bičių valdovu – kolūkio laikais jis rūpindavosi net 200 bičių šeimų. Nuolat būdamas gamtoje ir gerai pažindamas bičių gyvenimą, jis susidomėjo gydomosiomis medaus savybėmis ir pagal senolių receptą išmoko pasigaminti midų. Šiuo metu paniręs į vaistažolių pasaulį, jis atrado dar ir molį, kurį vartoja kaip vaistą nuo visų ligų.


Tikrinti dėl parazitų tenka

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-02-22

Įprasta manyti, kad utėlėmis užsikrečia tik netvarkingi, asocialūs žmonės. Tačiau Kretingos visuomenės sveikatos centro vedėja Dalia Jociuvienė sako, kad jei vaikas užsikrėtė utėlėmis, dar nereiškia, jog šeimoje nesilaikoma higienos reikalavimų. Net ir kasdienis plaukų plovimas nuo utėlių neapsaugo.


Ar darote mankštą?

  • Sveikata
  • 2011-02-04

Vaidas:

- Dirbdamas statybose tiek prisisportuoju, kad dar papildomai mankštintis nebėra nei noro, nei laiko. Nors jaunystėje ne tik mankštą dariau, bet ir rimtai sportavau. Buvau bėgikas, be to, šaudžiau – du kartus tapau Lietuvos čempionu. Ar mankšta bei sportas yra sveikata, nulemia fizinė būklė – vieniems dėl sveikatos mankštintis būtina, o kitiems – griežtai draudžiama.

Virginija Mikaločienė:

- Vakarais darau pratimus pilvo presui. Patarimų, kaip sportuoti, galima rasti internete, daugelis pratimų man žinomi nuo seno. Jie tikrai padeda. Rytinės mankštos nedarau, tačiau nepamirštu savotiško apšilimo: iš namų išeinu kiek vėliau, kad būčiau priversta pabėgėti iki autobuso. Tai - puikus būdas išsijudinti.

Sigutė Rimkuvienė:

- Šiuo metu nesimankštinu. Tačiau visą vasarą kiekvieną rytą atsikeliu anksti rytą ir einu maudytis į jūrą. Man tai – pati puikiausia mankšta. Prisimankštinu visiems metams, todėl žiemą nesportuoju – leidžiu sau patinginiauti.

Kūno kultūros mokytojos Virginijos Valiūnienės komentaras:

- Mankšta nebūtinai turi būti rytinė. Jei žmogus yra vyturys, pajudėti iš ryto jam gali būti malonu. Tačiau jei pelėda – galbūt mankštintis sveikiau yra popiet. Mankštos laiką, jos būdą kiekvienas turėtų rinktis atsižvelgdamas į savo būdą, sveikatos tyrimus. Pavyzdžiui, garsus profesorius Albertas Skurvydas, dėstantis Lietuvos kūno kultūros akademijoje, teigia, jog pajudėti reikėtų 3-5 kartus per savaitę po 30-50 minučių. Mankšta turėtų būti visapusiška: galima derinti aerobinės ištvermės pratimus su jėgos pratimais, atlikti lankstumo, tempimo užduotis. Svarbiausia, kad mankštos pratimai būtų kuo įvairesni ir kuo įvairesnėms raumenų grupėms.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Organizmo valymas: vienų giriamas, kitų peikiamas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-02-04

Egzistuoja daugybė būdų organizmui valyti – bent vieną dieną per savaitę visiškai nieko nevalgyti, maitintis tik vaisiais arba neriebiais pieno produktais, galų gale - pasidaryti klizmą su citrinos sultimis ar jūros druska. Visų metodikų išvardinti neįmanoma – tačiau jų realus ar mistinis veiksmingumas, kai per trumpą laiką netenkama svorio, savo kūno formomis nepatenkintus žmones verčia imtis drastiškų priemonių. Bet ar tokie eksperimentai visada baigiasi laimingai?


Sveikos gyvensenos propaguotojos susibūrė į klubą

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-02-04

Kretingos kultūros centro Budrių filiale įsikūręs moterų klubas oficialaus pavadinimo neturi, - čia buriasi moterys, besidominčios sveika gyvensena. Susipažinti su sveika gyvensena moterims pasisiūlė padėti mokytoja Vida Paulauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas