Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Jie - dalis mūsų, bet mes jų nematome, kartais net vengiame, esame užsidarę savo pasaulyje. Pasaulyje, kuriame nėra vietos neįgaliesiems.


Dievų žaidimai

  • Kuprinė
  • 2012-03-30

Visiems, norintiems tapti režisieriumi, reikalinga gyvenimiška patirtis. Apie ją, režisieriaus darbo malonumus bei trūkumus, ir kaip reikia žaisti dievų žaidimą, papasakojo vyriausiasis Kretingos teatro režisierius Nerijus Gedminas.


„Ech, laukia didysis pavasario apsipirkimas“, - sako mados tinklaraščio „Spintos guru“ savininkė Deimantė Bulbenkaitė. Kad seno garderobo papildymas netaptų vargu ir painiava, ji „Kuprinės“ skaitytojams sutiko patarti, ką derėtų vilkėti šį pavasarį ir vasarą. Stilistė paauglius skatina rengtis spalvingai ir žaismingai.


Mindaugas Macius, 12 metų

- Ne, neturiu ir niekada nesu bendravęs su užsieniečiais. Pabendrauti norėčiau, manau, turėtų būti įdomu. Jeigu kada nors tektų bendrauti ar turėti draugų užsieniečių, bendraučiau su jais laiškais ir internetu. Gal pavyktų susitikti ir realybėje.

Aida Pagolželskaitė, 12 metų:

- Su užsieniečiais nebendrauju. Galbūt dėl to, kad kai buvau išvykusi į užsienį, nespėjau susirasti draugų, nes ten buvau tik vieną dieną. O mano draugai su svetimšaliais susipažįsta kelionėse arba internetu. Dažniausiai lietuviai mėgsta pirmi parašyti užsieniečiams, tačiau kaip ir visur būna išimčių.

Antanas Leksas, 15 metų:

- Aš nebendrauju su užsieniečiais. Tačiau mano draugai dažniausiai bendrauja internetu, susipažįsta kelionėse ir panašiai. Draugai bendrauja su savo amžiaus užsieniečiais ir vyresniais. Susikalba anglų kalba, bet yra jaunuolių, kurie labiau mėgsta bendrauti rusiškai. Yra ir tokių paauglių, kurie išmoksta nors truputį tos kalbos, kuria kalba svetimšalis.

Eglė Vitkutė, 12 metų:

- Draugų užsieniečių neturiu, bet kartą teko pasisveikinti su vienu užsieniečiu. Su juo daug nebendravau, tik pasakiau kelis žodžius, kadangi nelabai mokėjau angliškai, negalėjau su juo laisvai bendrauti. Tikiuosi, ateityje teks bendrauti su įvairių šalių žmonėmis.

Monika Jonušaitė, 15 metų:

- Ne, neturiu. Nesu buvusi užsienyje, bet užsieniečių draugų galima susirasti ir internete. Norėčiau turėti užsienietį draugą: su juo būtų linksma bendrauti realybėje ir internetu. Tačiau lietuviui, nemokančiam anglų kalbos, labai sunku būtų bendrauti su svetimtaučiu.

Ovidijus Aleksiukaitis, 13 metų:

- Taip, turiu. Bendrauju internetinėse svetainėse. Su užsieniečiais bendrauju anglų kalba, kadangi aš ja kalbu laisvai, panašiai kaip lietuvių kalba. Jeigu būtų galimybė su jais susitikti, norėčiau tai padaryti. Jeigu būtų įmanoma nuvykti į tą šalį, tikriausiai skrisčiau lėktuvu.

Renata Simutytė, 15 metų:

- Aš bendrauju su užsieniečiais. Su jais susipažinau Lietuvoje tuo metu, kai jie buvo atvykę atostogų. Bendravome neilgai, nes jiems reikėjo išvykti. Tačiau tai nebuvo mūsų draugystės pabaiga. Draugystę tęsėme bendraudami internetu. Draugai kartais atvažiuoja manęs aplankyti. Bendrauju ir su kitais svetimšaliais, tačiau su jais nesusitinku, kalbuosi tik internetu.

Gvidas Starkovas, 14 metų:

- Taip, turiu, bendrauju anglų kalba. Susipažinome neseniai per vieną renginį. Bendraujame elektroniniu paštu, siunčiame vienas kitam atvirukus, dovanojame dovanas. Labai įdomu bendrauti su užsieniečiu, nes dar geriau galima išmokti anglų kalbą.

Kalbino Edita STARKOVAITĖ ir Rolanda VAREIKAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Viskas prasideda nuo žaidimų – mes galvojame, kur toliau eiti, ką daryti, aš laimėsiu ar iškrisiu. Panašiai yra ir gyvenime – mąstome, kur eiti, ką toliau daryti, aš pasiliksiu čia ilgiau ar greitai išeisiu. Bet šis straipsnis yra ne apie gyvenimą, o apie vaikystės ir paauglystės žaidimus.


Kaip ir visada, penktadienį, antros pamokos pradžioje per mokyklos radiją išgirstame direktoriaus pavaduotojos balsą.


Ar pamenate, kaip žingsniuodami gatve ar važiuodami automobiliu pagalvojote: „Ką apie mane pamanys kiti?“ Kaip žaisdami „Tiesą-drąsą“ pamelavote atsakymą į draugo klausimą? Nors sąmoningai to nesuvokėte, tačiau gėdydamiesi savęs, tikrosios tiesos įlindote į svetimus drabužius ir pasakojote apie labai panašų, tačiau ne savo gyvenimą.


,Balerina - lyg lenktyninė mašina. Kuo lengvesnė, tuo greičiau skrenda“, - tvirtina viena garsiausių ir perspektyviausių Lietuvos balerinų, palangiškė Kristina Tarasevičiūtė. Šiuo metu ji studijuoja šokių pedagogiką, šoka bei dėsto baleto pagrindus Jurijaus Smorigino choreografinių projektų teatre ,,Vilniaus baletas“, yra ansamblio ,,Lietuva“ narė. Kristina sutiko pasidalinti šios profesijos patirtimi su tais, kurie vis mano, jog šokti baletą nėra sudėtinga, ir tais, kurie trokšta šokti, bet nesiryžta.


Įsivaizduokite tokį scenarijų: jums artimas žmogus parašo, kad jam liūdna, ir jūs jam nusiunčiate dainą, kad jį pralinksmintumėte. Staiga į jūsų abiejų namus įsiveržia policija ir išrašo jums baudas arba nusiunčia į kalėjimą, o po to uždraudžia naudotis internetu. Skamba tarsi filmo siužetas? Deja, tai greitai gali tapti realybe Lietuvai bei kitoms šalims pradėjus vykdyti ACTA ( the Anti-Counterfeiting Trade Agreement) įstatymą, dar žinomą kaip „Prekybos susitarimas dėl kovos su klastojimu".


„Laba diena, mokytoja, gal galėtumėte keliomis minutėmis anksčiau išleisti iš pamokos? Matote, man pravažiavimas...” - taip teisinasi ne vienas vienuoliktokas ar dvyliktokas, nusprendęs vos tik sulaukęs pilnametystės išsilaikyti vairavimo egzaminą ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Dėl šio tikslo kartais tenka ir iš pamokų išeiti, ir namų darbus nakties vidury daryti ar, kitu atveju, jų visai neruošti bei, pasitelkus visą žavesį, tikėtis, jog naujas dvejetukas nebus išraitytas ties tavo pavarde.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas