Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kuprinė

Gyvenimas hiphopo ritmu

  • Kuprinė
  • 2012-04-27

Joana Beinoraitė – 19-metė Pranciškonų gimnazijos dvyliktokė - įsitikinusi, jog hiphopas - ne mada, o gyvenimo būdas. „Jei nežinai hiphopo ideologijos ir ja negyveni, tai šis stilius, kaip bet kuris kitas, nieko tavo gyvenime nekeičia. Tačiau jei į viską žvelgi giliau ir šokiui suteiki tam tikrą prasmę - tai tave paliečia ir pradedi gyventi kitaip”, - teigia jaunoji šokėja.


Ar mėgstate gaminti?

  • Kuprinė
  • 2012-03-30

Deivydas Jurgutis, 11 metų:

- Moku kepti blynus, išsivirti kiaušinį, pasigaminti sriubos iš pakelio. Norėčiau išmokti maistą pasiruošti pats, be mamos pagalbos. Kadangi mano mėgstamiausias patiekalas – šokoladinis pyragas, norėčiau išmokti jį iškepti.

Julija Alijeva, 13 metų:

- Sudėtingų patiekalų gaminti neteko. Žinoma, esu išsivirusi kiaušinį, bet nieko sudėtingesnio. Valgyti daro mama ir mano pagalbos neprašo. Norėčiau išmokti gaminti. Būtų šaunu sugebėti iškepti braškinį tortą.

Mantė Pelkutė, 11 metų:

- Dažnai padedu gaminti tėvams. Pirmą kartą pamėginau gaminti, kai buvau pirmokė. Tai buvo spagečiai su vištiena. Kadangi patiekalas buvo labai skanus, pradėjau dažniau suktis virtuvėje. Yra tekę gaminti labai įvairių dalykų: pyragų, „tinginių“, kotletų, picų, suši. Pats skaniausias mano pagamintas patiekalas buvo suši su lašiša ir ikrais. Norėčiau sukurti savo picą – saldžią, su vaisiais.

Airida Petkutė, 19 metų:

- Dažniausiai gaminu per didžiąsias šventes, ypač įvarius tortus, saldumynus. Pirmas dalykas, kurį pagaminau, buvo II klasės pratybose aprašyta „Žaibo kiaušinienė“, kuri buvo labai skani ir ją valgėme pusę metų. Norėčiau išmokti paruošti cepelinus, nes tai yra tradicinis lietuviškas patiekalas.

Rokas Musteikis, 19 metų:

- Gaminu retkarčiais. Dažniausiai tai būna saldūs patiekalai. Mėgstu gaminti tinginį. Pirmą kartą pamėginau kažką pasidaryti pats, kai man buvo 12 metų. Sudėtingesnius patiekalus pradėjau gaminti 16 metų.

Renata Šiaulytė, 18 metų:

- Retai tenka gaminti pačiai, bet man tai patinka. Dažniausiai tai būna makaronai su sūriu, blyneliai su mėsa. Moku gaminti cepelinus, bet nedažnai juos verdu, nes trūksta laiko. Kepu skanų obuolių pyragą.

Nerijus Orlanas, 17 metų:

- Pats gaminu, kai namie nėra tėvų. Dažniausiai maistą ruošia mama. Sau gaminuosi paprastus patiekalus: kiaušinienę, blynus, pyragus. Kartą nepavyko pagaminti saldainių, nes lydžiau cukrų keptuvėje, o jis po to labai greitai sustingo ir buvo sunku jį išgramdyti iš keptuvės, šiek tiek ją net sugadinau. Norėčiau išmokti paruošti ką nors sudėtingesnio: kepsnių, konditerijos gaminių

Dairius Gečas, 14 metų:

- Gaminu labai retai. Esu kepęs kiaušinį, blynus, kartu su mama kepiau sausainius. Norėčiau išmokti kepti blynus, nes kai bandžiau, man nepavyko – neiškepė, todėl daugiau nebandžiau. Man nereikia gaminti, nes maistą beveik visada paruošia mama.

Kalbino Aurelija ORLOVAITĖ, fotografavo Laurynas ŠIMKUS


Neseniai, vaikštinėdama Vilniaus gatvėmis, pakliuvau į didžiulę mažųjų skaitytojų eilę, laukiančia įėjimo į knygyną. Šalia esančioje skelbimų lentoje pastebėjau kvietimą į Vytauto V. Landsbergio knygos „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ pristatymą. Žvilgtelėjusi į laikrodį nusprendžiau, jog laiko dar turiu į valias, tad galiu užsukti ir aš. Juk ne kasdien susitiksi su bene mylimiausiu vaikų rašytoju visoje Lietuvoje.


Dažnas mokinys, ruošdamasis artėjantiems egzaminams, supranta, kiek daug dar nemoka, atranda ne vieną spragą įgytose žiniose. Tad ką daryti iki egzaminų likus dvejiems, vieneriems metams ar... mėnesiui? Šiandieną vis dažniau it kokių super herojų šaukiamasi korepetitorių pagalbos.


Jie - dalis mūsų, bet mes jų nematome, kartais net vengiame, esame užsidarę savo pasaulyje. Pasaulyje, kuriame nėra vietos neįgaliesiems.


Dievų žaidimai

  • Kuprinė
  • 2012-03-30

Visiems, norintiems tapti režisieriumi, reikalinga gyvenimiška patirtis. Apie ją, režisieriaus darbo malonumus bei trūkumus, ir kaip reikia žaisti dievų žaidimą, papasakojo vyriausiasis Kretingos teatro režisierius Nerijus Gedminas.


„Ech, laukia didysis pavasario apsipirkimas“, - sako mados tinklaraščio „Spintos guru“ savininkė Deimantė Bulbenkaitė. Kad seno garderobo papildymas netaptų vargu ir painiava, ji „Kuprinės“ skaitytojams sutiko patarti, ką derėtų vilkėti šį pavasarį ir vasarą. Stilistė paauglius skatina rengtis spalvingai ir žaismingai.


Mindaugas Macius, 12 metų

- Ne, neturiu ir niekada nesu bendravęs su užsieniečiais. Pabendrauti norėčiau, manau, turėtų būti įdomu. Jeigu kada nors tektų bendrauti ar turėti draugų užsieniečių, bendraučiau su jais laiškais ir internetu. Gal pavyktų susitikti ir realybėje.

Aida Pagolželskaitė, 12 metų:

- Su užsieniečiais nebendrauju. Galbūt dėl to, kad kai buvau išvykusi į užsienį, nespėjau susirasti draugų, nes ten buvau tik vieną dieną. O mano draugai su svetimšaliais susipažįsta kelionėse arba internetu. Dažniausiai lietuviai mėgsta pirmi parašyti užsieniečiams, tačiau kaip ir visur būna išimčių.

Antanas Leksas, 15 metų:

- Aš nebendrauju su užsieniečiais. Tačiau mano draugai dažniausiai bendrauja internetu, susipažįsta kelionėse ir panašiai. Draugai bendrauja su savo amžiaus užsieniečiais ir vyresniais. Susikalba anglų kalba, bet yra jaunuolių, kurie labiau mėgsta bendrauti rusiškai. Yra ir tokių paauglių, kurie išmoksta nors truputį tos kalbos, kuria kalba svetimšalis.

Eglė Vitkutė, 12 metų:

- Draugų užsieniečių neturiu, bet kartą teko pasisveikinti su vienu užsieniečiu. Su juo daug nebendravau, tik pasakiau kelis žodžius, kadangi nelabai mokėjau angliškai, negalėjau su juo laisvai bendrauti. Tikiuosi, ateityje teks bendrauti su įvairių šalių žmonėmis.

Monika Jonušaitė, 15 metų:

- Ne, neturiu. Nesu buvusi užsienyje, bet užsieniečių draugų galima susirasti ir internete. Norėčiau turėti užsienietį draugą: su juo būtų linksma bendrauti realybėje ir internetu. Tačiau lietuviui, nemokančiam anglų kalbos, labai sunku būtų bendrauti su svetimtaučiu.

Ovidijus Aleksiukaitis, 13 metų:

- Taip, turiu. Bendrauju internetinėse svetainėse. Su užsieniečiais bendrauju anglų kalba, kadangi aš ja kalbu laisvai, panašiai kaip lietuvių kalba. Jeigu būtų galimybė su jais susitikti, norėčiau tai padaryti. Jeigu būtų įmanoma nuvykti į tą šalį, tikriausiai skrisčiau lėktuvu.

Renata Simutytė, 15 metų:

- Aš bendrauju su užsieniečiais. Su jais susipažinau Lietuvoje tuo metu, kai jie buvo atvykę atostogų. Bendravome neilgai, nes jiems reikėjo išvykti. Tačiau tai nebuvo mūsų draugystės pabaiga. Draugystę tęsėme bendraudami internetu. Draugai kartais atvažiuoja manęs aplankyti. Bendrauju ir su kitais svetimšaliais, tačiau su jais nesusitinku, kalbuosi tik internetu.

Gvidas Starkovas, 14 metų:

- Taip, turiu, bendrauju anglų kalba. Susipažinome neseniai per vieną renginį. Bendraujame elektroniniu paštu, siunčiame vienas kitam atvirukus, dovanojame dovanas. Labai įdomu bendrauti su užsieniečiu, nes dar geriau galima išmokti anglų kalbą.

Kalbino Edita STARKOVAITĖ ir Rolanda VAREIKAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Viskas prasideda nuo žaidimų – mes galvojame, kur toliau eiti, ką daryti, aš laimėsiu ar iškrisiu. Panašiai yra ir gyvenime – mąstome, kur eiti, ką toliau daryti, aš pasiliksiu čia ilgiau ar greitai išeisiu. Bet šis straipsnis yra ne apie gyvenimą, o apie vaikystės ir paauglystės žaidimus.


Kaip ir visada, penktadienį, antros pamokos pradžioje per mokyklos radiją išgirstame direktoriaus pavaduotojos balsą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas