Pajūrio naujienos
Help
2015 Rugpjūtis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 55 %
Naktį18°C debesuotumas 98 %
Komentarų topas

(967) 2015-07-31

Pertvarkos supriešino Grūšlaukės žmones

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Nesusikalbėjimas dėl kaimo ateities suskaldė Grūšlaukės bendruomenę, –derybininkų vaidmens ėmėsi rajono vadovai.

Kretingos rajono savivaldybė ėmėsi derybininko vaidmens susipriešinusioje Grūšlaukės bendruomenėje, kai per šimtas šio kaimo gyventojų savo parašais patvirtino protestuoją prieš kultūros skyriaus perkėlimą į pagrindinę mokyklą, kurią ketinama paversti daugiafunkciu centru, o ištuštėjusiame pastate – įkurti socialinius būstus.

Ramino įkaitusias emocijas

Dalį grūšlaukiškių ant kojų sukėlė ši viešai nuskambėjusi žinia. Išsigandę, kad kaime gali nebelikti kultūros namų, sujudo žmonės, o kultūrai prijaučiantis saviveiklininkas Jonas Mažonas ėmėsi rinkti su tuo nesutinkančiųjų parašus.

Kita dalis grūšlaukiškių palaiko idėją, kad kaime būtina išsaugoti savąją mokyklą, kuriai, mažėjant mokinių skaičiui, iškilo grėsmė išnykti, o išeitis tėra viena – paversti ją mokykla-daugiafunkciu centru, kuriame po vienu stogu sutilptų ir kolektyvų saviveikla, ir jaunimo užimtumas, ir suaugusiųjų švietimas, ir priešmokyklinis bei ikimokyklinis ugdymas.

Prieš pokyčius protestuojantys grūšlaukiškiai šią savaitę inicijavo kaimo atstovų susitikimą su Kretingos rajono valdžia bei politikais.

Raminti įkaitusių emocijų į Grūšlaukę atvyko Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, tarybos nariai Vilius Adomaitis, Vaidas Kuprelis ir Vladas Baltuonis.


Vytautas Koncevičius:

– Grėsmę kelia abu reiškiniai, tačiau emigracija duoda ir naudos – emigrantai sugrįžta, Lietuvoje leidžia užsienyje uždirbtus pinigus, taip valstybei kuria ekonominę naudą. O alkoholizmas daro tik žalą – ne tik sveikatai, bet ir žmogaus darbingumui, šeimos gerovei. Man atrodo, kad šiais laikais tereikia netingėti, šiek tiek pasukti galvą ir visos problemos bus išspręstos – darbo yra, uždirbti tikrai galima, jei ne čia, tai svetur.

Algirdas Bučmys:

– Ir tai, ir tai blogai. Emigraciją patiriu tiesiogiai – šiuo metu prižiūriu anūką, nes tėvai išvykę į užsienį. Galima sakyti, kad jau ten ir gyvena, nors žada grįžti. Sunku Lietuvoje, žmonės išvažiuoja ieškodami geresnio uždarbio. Kainos pas mus kone šveicariškos, bet atlyginimai – juokingi. O alkoholizmas, mano manymu, tarybinių laikų palikimas, nors sunku pasakyti, kada buvo geriama daugiau.

Mantas Staponkus:

– Alkoholizmas, manyčiau. Galbūt padėtų griežtesnis alkoholio pardavimo ribojimas – jei dabar leidžiama jo įsigyti jau 18-mečiams, reiktų kiek nutolinti šį amžių ir parduoti tik sulaukusiems 20-ies ar dar daugiau. O apie emigraciją apskritai negalvoju – gyvenu čia ir man labai gerai. Sunkiau galbūt žmonėms, turintiems šeimą – jiems trūksta paramos iš valstybės.

Kristina Bruzdeilynaitė:

– Sutinku, kad šios grėsmės – bene skaudžiausios mūsų valstybei. Vis dėlto didesnę grėsmę kelia alkoholis – žmonės degraduoja, nustoja dirbti, tampa pavojingi šeimai ir visuomenei. Žinoma, emigrantai taip pat vartoja alkoholį, tačiau jie ir dirba, nes neturi kitos išeities – drausmė ten didesnė.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Antradienį įvyko pirmasis naujai išrinktos Kretingos miesto vietos veiklos grupės (VVG – asociacijos) valdybos susirinkimas, kuriame vieningai išrinko valdybos pirmininką Edmundą Bružį, verslininką, įmonės „Vieškelis“ savininką.


Autobusų parko laukia rimtas išbandymas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybės Ekonominės plėtros ir ūkio komitetas pritarė darbo grupės parengtoms užduotims nepriklausomam auditoriui, kuris atliks bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ ūkinės veiklos auditą ir nubrėš keleivių vežimo paslaugos teikimo ateities viziją.


Statybininkus pajudino iš letargo

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos

Į rajono Savivaldybę trečiadienį pasiaiškinti buvo iškviesti Klaipėdos bendrovės „Klaista“ vadovai Rimvydas Norkus bei Laimutis Ignatavičius. Jų vadovaujama statybos įmonė Kretingos mieste yra pradėjusi renovuoti du gyvenamuosius namus, tačiau tie darbai kol kas slenka vėžlio žingsniu.


Kartenoje rugpjūčio 7–17 dienomis rengiama eksperimentinės inžinerijos stovykla „EE Kūlgrinda“, į kurią susirinks kūrėjai iš įvairių pasaulio šalių: Islandijos, JAV, Prancūzijos, Estijos, Lietuvos.


Į Kretingos kultūros centro Vydmantų skyriaus meno vadovės Aurelijos Galdikienės vedamus edukacinius užsiėmimus „Rankdarbių kraitelė“ pasisemti kūrybinės patirties vaikai buriasi ir vasarą.


Saldaus žydinčių liepų kvapo apglėbtas Prahos senamiestis, gatvėje vykstantys persirengėlių pasirodymai ir pavargusios kojos, vedamos trokštančių kuo daugiau pamatyti akių – tokie nostalgiški prisiminimai užplūsta atgijus kelionės, į kurią leidosi teatro studijos „Atžalynas“ kolektyvas, įspūdžiams. Šiemet dalyvaudami kūrybinėje-pažintinėje stovykloje „Te.Atras XXI amžiaus pasaulinė scenografija“ atžalyniečiai grožėjosi jaukumu alsuojančiu Prahos miestu ir lankėsi kas ketverius metus jau XIII kartą vykstančioje pasaulinėje scenografijos parodoje „Praha quadrennial 2015“.


Kasmet, prasidėjus vasaros sezonui, į Palangą suplūsta tūkstančiai turistų. Kurorte besilankantys poilsiautojai ieško ne tik naujų pramogų, bet ir stengiasi paįvairinti savo atostogų meniu, o noras nustebinti klientus tampa iššūkiu kiekvienam svajojančiam apie nuosavą gatvės maisto restoraną.


Neseniai matytame filme ,,Jaunojo išradėjo kelionė“ sužavėjo mintis – ,,Saugokitės vidutiniškumo – tai proto grybelis“. Atrodo, kad pastaruoju metu šia mintimi pradėjo vadovautis nemažai vaikinų, aprangos stiliumi nebijančių atskleisti ir savo išskirtinę asmenybę. Tai puikiai iliustruoja du gyvi pavyzdžiai, kretingiškiai bendravardžiai Matas Petrulis ir Matas Stripeika. Abiejų stiliai visiškai skirtingi, tačiau turintys kai ką bendro – originalumą.


Vasara – maudynių metas, nors pastarųjų dienų orai to ir neįrodo. Vargu, ar kam lengva įsivaizduoti atostogas be ramaus tyvuliuojančio tvenkinio, pušynais nusėto paplūdimio, taip pat ir atpalaiduojančio pasipliuškenimo saulės sušildytame vandenyje. Kūno kultūros mokytoja Virginija Valiūnienė įsitikinusi, kad svarbu ne tik mokėti plaukti. Daug svarbiau ir naudingiau – mokėti tai daryti taisyklingai.


Anot Kartenos jaunųjų maltiečių vadovės Vidos Tamošauskienės, buvimas jaunuoju maltiečiu – gyvenimo būdas. Šiemet švęsiančios 20 metų organizacijos įkūrimo progą, jaunosios maltietės Karolina Šeiniūtė ir Gabrielė Stonkutė tikino, jog geresnio jausmo už pagalbą kitiems nėra.


Žibininkuose išmirė bitės

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Teisėtvarka

Kretingos policijos komisariatui 1940 m. gimęs palangiškis pranešė apie tai, kad Žibininkų kaimo miške nuo birželio 14-osios iki liepos 14-osios išnuodytos 7 jo bičių šeimos. Savininkas teigė patyręs 560 Eur žalą.


Šatilgalio k. laukuose, maždaug už pusės kilometro nuo namų, užvakar buvo rastas į šalia esantį mišką antradienį grybauti išėjusio 50-mečio vyro kūnas.


Tūbausių ir Klibių kaimuose, pas dvi ten gyvenančias moteris, policijos pareigūnai aptiko nelegaliai laikomo, kaip įtariama, samagono.

Abi šeimininkės tvirtino, jog „samagonu“ neprekiavo, laikė jo tik savo reikmėms.

Itin išradinga buvo klibiškė – ji produktą slėpė vonios kambario sienoje po veidrodžiu įrengtoje slėptuvėje.

Iš moterų buvo paimta 5 ir 10 litrų skaidraus skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą. Abiems gyventojoms pradėta administracinė teisena.

„P. n.“ informacija


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Užregistruotas pranešimas, kad, pasikeitus transporto priemonės savininkui, 1985 m. gimusios klaipėdietės E. K. vardu įmonės „Regitra“ Kretingos grupėje buvo priregistruotas automobilis „Audi A4“, ieškomas Airijoje. Mašina sulaikyta, E. K. apklausta.

KRETINGOS m. L. JANUŠYTĖS g. iš R. Č. gyvenamojo namo pavogta 2 tūkst. eurų, 900 JAV dolerių, 5 tūkst. Norvegijos kronų, dvi kolekcinės monetos bei įvairūs juvelyriniai dirbiniai. Žala tikslinama. Turtas draustas, įrengta signalizacija, objektą saugo saugos tarnyba.

KRETINGOS r. KLUONALIŲ k. iš Metalo g. esančio kretingiškio E. P. žemės sklypo dingo metalinis volas. Padaryta 1 tūkst.500 Eur žala.

Užregistruotas 1 smurto artimoje aplinkoje atvejis: Jokūbavo k. liepos 29 d. apie 21 val. matant nepilnametei dukrai girtas vyriškis delnu trenkė sugyventinei į skruostą.

Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Lietuvos futbolo federacijos I lygos antrąją sezono pusę pradėjusi Kretingos futbolo komanda „Minija“, kurią papildė keli nauji žaidėjai, ir toliau sieks savo užsibrėžto tikslo – visomis išgalėmis išlikti lygoje.


Spartakiada išjudino Klibius

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Pirmą kartą Klibiuose surengta spartakiada gerokai sujudino kaimą: trys suaugusiųjų ir dvi vaikų komandos visą mėnesį varžėsi krepšinio, futbolo, tinklinio ir plaukimo rungtyse, o jų pasiektus rezultatus įprasmino nugalėtojų bei prizininkų apdovanojimo šventė, surengta Klibių kaimo bendruomenės pirmininko Jurijaus Petrovo.


Kūlupėniškis Artūras Narvilas, treniruojamas taip pat kūlupėniškio Kęstučio Bertašiaus, dalyvavo dvejose rankų lenkimo varžybose, iš kurių sugrįžo su svariais pasiekimais.


Krepšinio komandos „Palanga“ vadovas Arūnas Vaitulionis informavo, jog Palangos ekipą papildė naujokas – 22 metų kretingiškis Aurimas Urbonas, kuris pastaruosius ketverius metus praleido Jonavoje. Gynėjas praėjusį sezoną gindamas Jonavos „Petrochemos“ garbę NKL sužaidė 42 rungtynes.


Šį savaitgalį į Ariogaloje įvyksiantį tradicinį jubiliejinį – 25-ąjį – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąskrydį „Lietuvos širdy“ išvyksta Kretingos politinių kalinių ir tremtinių bendruomenė bei Kretingos kultūros centro tremtinių choras „Atminties versmė“.


Rugpjūčio 8-ąją į motobolo stadioną su daugybe naujovių žiūrovus sukvies „Kretinga Drift Open“ varžybos: 16 val. prasidės naktinis šonaslydžio šou, kuriame susirungs stipriausi šalies sportininkai kartu su „gatvės lygos“ talentais.


J. Šimkaus gatvės gyventojas Sigitas Gedgaudas susirūpino, kad prasidėjusi Šventosios gatvės dešiniosios pusės rekonstrukcija sujauks įprastą susisiekimą su šia gatve, mat vairuotojai neteks galimybės sukti į kairę.


Rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus pareigūnai Kretingos miesto gatvėse tikrino, ar vairuotojai, vairuodami automobilius, nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonais.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kretingoje, Basanavičiaus g. 80 ir Klaipėdoje, Dragūnų g. 2. Asmeninis dėmesys Jūsų sveikatai. Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas