Pajūrio naujienos
Help
2016 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 13 %
Naktį15°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar teisinga premijuoti olimpinių medalių nepelniusius sportininkus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1076) 2016-08-23

Grybų gausa apsuko galvas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
„Užkietėję“ grybautojai Zita ir Romas Buitvydai šiomis dienomis džiaugiasi grybų gausa, tačiau nuogąstauja, jog dar palijus po Grūšlaukės apylinkių miškus jau galėsiant valtimi plaukioti.

Dangų prakiurdęs šiųmetinis rugpjūčio lietus, tarsi dalgiu laukuose išguldęs javus, atsilygino žemei gausiu grybų derliumi – miškai ūžia nuo grybautojų, kurie pintinėmis namo tempia raudonviršius ir baravykus.

Vietomis – nors valtele

„Feisbuko“ paskyros šiomis dienomis tiesiog mirga marga grybautojų nuotraukomis, kuriose dalijamasi patirtu džiaugsmu, aptikus kolonijas raudonviršių, baravykų bei lepšių. Kasmet atostogas uogoms bei grybams „parduodantys“ kretingiškiai Zita ir Romas Buitvydai sakė, jog miško gėrybes jie renka tik gerai žinomose savose vietose – Grūšlaukės apylinkių Peldžių bei Plokščių kaimo miškuose.

„Grybų dabar labai daug ir didelių, – jei visi būtų sveiki, krepšių nepaneštum, – tikino R. Buitvydas. – Tačiau nupjauni ir pamatai, kad kotas iškorėjęs, patižęs arba sukirmijęs. Bėda ta, kad jau per daug lietaus miškuose, – gal kiti žino sausesnes vietas. Mūsiškėse kai kur kone valtele galėtum plaukti“.

Anot jo, geriausias metas grybams augti Grūšlaukės miškuose buvęs liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje. „Nebėra to tikrojo džiaugsmo, kai randi pulką – po 15–20 – jaunų baravykų, o iš jų į krepšį teįdedi vos 2–3 sveikus. Tenka pagrybauti ilgiau ir apeiti nemažai vietų, kol prirenki tiek, kiek jau esi įpratęs“, – sakė R. Buitvydas, praėjusį penktadienį nuo ankstyvo ryto ligi pavakarės abu su žmona Zita pririnkę po 2 krepšius sveikų grybų.

Prisiduria prie minimumo

Grybingos vietos Z. Buitvydienei gerai pažįstamos iš vaikystės, mat, Plokščių kaimas – jos gimtinė. „Kasmet labai keičiasi miškas, būna – ateini, ir krepšys iš rankų iškrinta, nebėra miško, vietoj jo – vien kirtavietės. Ten daugiausiai valstybinių miškų, jie atsodinami, bet dar nespėję užaugti, – grybai ir uogos juose pasirodys tik po kelių dešimtmečių“, – kalbėjo Z. Buitvydienė.

Nors abu sutuoktiniai tvirtino labai mėgstantys grybus – juos verda ir sūdo arba užšaldo, – tačiau surinktomis gėrybėmis sakė pasidalijantys su draugais ir pažįstamais, o eidami į svečius, visus metus turi jų mėgstamų lauktuvių.

Savo laisvalaikį per vasarą miškuose leidžiantys Z. ir R. Buitvydai sakė kasmet abu pasiskiepijantys nuo erkių platinamų ligų.

Prie „Maximos“ Rotušės aikštėje, praėjusį penktadienį du pilnus šios parduotuvės firminius maišus baravykų bei raudonikių praeiviams po 20 eurų už kiekvieną pirkti siūlė Darius.

Vyras sakė grybavęs prie Daktarų, gerai žinąs savo vietas. O parduoti kelių valandų miško laimikį į miestą atmynęs dviračiu. Šie metai grybingi, ir jis neslėpė, jog taip neblogai prisiduriąs prie kuklios algos.

Kartais, tvirtino, jo laimikį žmonės labai greit nuperka, o kartais tenka ir palūkėti. O paklaustas, ar pats sau atsargomis žiemai jau pasirūpinęs, kukliai žemaitiškai atsakė: „Dar laiks tebier“.


Ragina Kretingą tvarkyti kompleksiškai

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Architektas Algirdas Žebrauskas Savivaldybės valdžiai, specialistams praėjusį ketvirtadienį pristatė savo konkrečius siūlymus dėl centrinės Kretingos Vilniaus gatvės renovacijos projekto, pasidalijo įžvalgomis, kaip Kretingą reikėtų tvarkyti ateityje.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

SAVANORIŲ g. esančios „Iki“ parduotuvės vadovė pranešė, kad rugpjūčio 14 d. apie 14.55 val. iš prekybos salės nežinomi moteris ir vyras pavogė įvairių alkoholinių gėrimų, kurių vertė 209 Eur.

Įvykis tiriamas.

TOPOLIŲ g. parkelyje įrengtoje riedlenčių aikštelėje rugpjūčio 20 d. apie 14.30 val. iš 2000 m. gimusio paauglio kuprinės, padėtos ant suoliuko, pavogtas juodos spalvos mobiliojo ryšio telefonas LG L80, buvęs juodame odiniame dėkle.

Padaryta 109 Eur žala. Vagystė tiriama.

KRETINGOS r.

ERLĖNŲ k. rugpjūčio 19 d. apie 23.30 val. bandyta pavogti bendruomenės centrui „Erlėnai“ priklausantį elektrinį stumdomų vartų valdymo mechanizmą, kuris buvo aptiktas beveik išardytas.

Įvykio vietoje sulaikytas neblaivus nusikalstama veika įtariamas Telšių rajono gyventojas, gimęs 1991 m. Jis uždarytas į areštinę Klaipėdoje.

Bendruomenei padaryta 1 tūkst. 500 Eur žala.

Užregistruoti 2 smurto artimoje aplinkoje atvejai: rugpjūčio 19 d. neblaivus salantiškis per galvą trenkė paaugliui sūnėnui, o rugpjūčio 21 d. Vaineikių kaime taip pat neblaivus vyras mažametį savo sūnėną auklėjo sprigtais per galvą, maža to – alumi apipylė bei apstumdė anūką puolusią gelbėti močiutę. Abu smurtautojai sulaikyti ir uždaryti į areštinę Klaipėdoje.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Pasibaigė liepą-rugpjūtį vykęs A taurės lauko krepšinio čempionatas, kurį tradiciškai surengė krepšinio treneris Arimantas Mikaločius. Dėl blogo oro stadione planuotos turnyro finalinės rungtynės buvo perkeltos į Kretingos sporto mokyklos salę, bet tai, anot organizatoriaus, šventės nesugadino.


Kaip visada, Kretingos motobolo komandą „Milda“ nuoširdžiai palaikė sirgalių gausa.

Du savaitgalius paeiliui savo namų aikštėje žaidusi Kretingos motobolo komanda „Milda“, dalyvaujanti Centrinės Europos motobolo lygoje, savo sąskaitoje turi ir pergalę, ir pralaimėjimą. „Milda“, rezultatu 5:2 įveikusi Skuodo „Bartuvos“ komandą (po 2 įvarčius pelnė Lukas Šimkus ir Mantas Večerskis, 1 – Eduardas Steckis), praėjusį savaitgalį kovėsi su Baltarusijos motobolo čempionu Pinsko „Avtomobilist“, kuriam mūsiškiai pralaimėjo 2:5. Po įvartį į varžovų vartus pasiuntė Aivaras Večerskis ir Mantas Večerskis.

Kitos Centrinės Europos motobolo lygos rungtynės įvyks rugpjūčio 28 d. sekmadienį 17.00 val. – „Milda“ susitiks su Minsko „Zaria“ komanda.

„P. n.“ informacija


Rankinio klubas „Žemaitija“, vadovaujamas trenerio Algimanto Pranaičio, jaunąsias rankininkes, lankančias Kretingos sporto mokyklą, sukvietė į tradicinę vasaros sporto stovyklą Šventojoje. Ji surengta iš sportininkių tėvų lėšų.


Nuo vakar dienos Valstybinei įmonei (VĮ) Kretingos miškų urėdija vadovauti pradėjo Arūnas Samoška.


Vydmantų bendruomenė išsirinko naują tarybą

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Po šešerių metų pertraukos į ataskaitinį bendruomenės susirinkimą suėję vydmantiškiai išklausė senosios tarybos apie nuveiktus darbus, aptarė einamuosius klausimus ir išsirinko naują valdžią.


Praėjusį savaitgalį policijos pareigūnai rajono keliuose bei gatvėse nutvėrė ne vieną savo ir kitų žmonių sveikata bei gyvybėmis rizikuojantį girtuoklį.


Penketus parašė po 50 metų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žmonės

Į pamoką kviečiantis čaižus skambutis, pritildęs po 50-ies metų pirmąkart susitikusių buvusių aštuntokų klegesį, žurnalas jų auklėtojos Valės Norkienės rankose ir tas, visai kaip anuomet, griežtas klausimas – ar visi šiandien klasėje? – buvusius Rūdaičių mokyklos auklėtinius tarsi sugrąžino į prabėgusią vaikystę.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas