Pajūrio naujienos
Help
2015 Sausis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 61 %
Naktį0°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas

Skaitytojų dėmesiui! Kviečiame Jus užduoti klausimų kandidatams į Kretingos rajono savivaldybės merus. Kandidatų paprašysime atsakyti į tuos klausimus, kurie surinks daugiausia skaitytojų balsų. Būkite aktyvūs ir savo klausimais prisidėkite prie visuomenės nuomonės apie būsimą Kretingos rajono vadovą formavimo.

Virginijus Domarkas

+6- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+1- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+-2- Ar dar vis galėtumėte iš eilės išvardinti visas politines organizacijas kurioms priklausėte ir kiek tai užimtų laiko?

+1- Ar nepanaudotos Savivaldybės lėšos Šventosios gatvės šaligatviams perkeltos į 2015 metų biudžetą?

+16- Pagal kokius prioritetus pasirenkate remontuoti gatves mieste.Nesuprantama, kodėl pagrindinės arterijos, tokios kaip Vilniaus gatvė, Žemaitės alėja,Jablonskio,Šventosios yra tragiškos būklės, bet pilama nauja danga kažkur Basanavičiaus gale, tvarkoma Žalgrio gatvė, išasfaltuota atkarpa link Jūsų namų ties Raguviškiais per tiltą.Ar Jūs pats kada vaikštote po Kretingą sovietų laikų sudėtais šaligatviais?Nes einant per juos galima nusisukti kojas.Dar vienas klausimas apie automobilių parkavimą.Ar ketinate ir jei atsakymas teigiamas,tai kada konkrečiai spręsite automobilių parkavimą mieste? Nes žmonės gyvenantys tiek centre, tiek mikrorajone jau nebeturi kur statyt automobilių,Kiemai užgrūsti,auto stovi ant šaligatvių ir tt.Siūlyčiau nepasididžiuoti ir vieną vakarą skirti ekskursijai po Kretingą.Garantuoju pamatytumėte daug nepadaryto darbo, nors esate tiesiogiai atsakingas už jį.

+0- Norėčiau paklausti kokių partijų nariu buvote? Kodėl keitėte partijas?

+3- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi,nes musu balsas rajono valdziai giliai dzin.!!!

+11- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus saktinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+0- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Laba diena. Gyvenu Melioratorių gatvėje. Kažkada buvo sakyta, kad tankiai gyvenamas rajonas bus aplenkiamas sunkiasvorių automobilių. Buvo sudarytas planas. Jis turėjo praeiti pro Dupulčius. Šiandien toje gatvėje bijau pereiti gatvę, nes ir pėsčiųjų perėjos nėra ties Minijos gatve . Visi rėkiam, daug autoįvykių su pėsčiaisiais, bet patys kalti. Todėl klausiu, kada bus apvažiavimas, nekliudant Melioratorių gatvės? Virgi, būsiu už Tave, jei atsakysi. Gero darbo

+2- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

Juozas Mažeika

+6- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+4- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+2- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+8- Jau senokai esate miesto valdžioje, pasiekėte aukščiausią valdžios laiptelį - mero kėdę.Sutikite, turėjote daug galimybių pakeisti miesto veidą,pritraukti naujų įmonių ir sukurti naujų darbo vietų, sutvarkyti pagrindines miesto gatves, apšviesti perėjas, išspręsti automobilių parkavimo problemas,pastatyti visų taip laukiamą sporto kompleksą.Bet visa tai neigyvendinta.Ar Jums neatrodo, kad laikas būtų užleisti kandidato vietą jaunesniam , energingesniam, įdėjų ir gabumų turinčiam žmogui?Kokiu tikslu vėl brendate i tą pačią upę, jei jau kartą nepavyko?Nejaugi asmeniniai interesai aukčiau eilinių kretingiškių?

+1- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo Mere !

+6- Viešai deklaravote, kad Jums rūpi turizmo vystymo Kretingoje reikalai, bet per dvi savo kadencijas nesugebėjote mieste įrengti nuorodas ar rodykles, kurios nukreiptų miesto svečius ir turistus į lankytinus Kretingos turizmo objektus, visoje Lietuvoje garsų muziejų Tiškevičių rūmuose.Ar tai yra grandiozinis projektas,kuriam reikalingi ES pinigai? Prašau paaiškinkite kretingiškiams, kuo remiantis nuo dalies NT mokesčio rajono Taryba atleido vieną miesto privataus kapitalo įmonę, kurios apyvarta didesnė nei visas miesto biudžetas, o jos vienas iš vadovų yra rajono Tarybos narys.Negi čia neįžvelgėte jokio interesų konflikto, kai TS-LKD partijos, kuriai Jūs atstovaujate, rinkimų programoje numatyta kovoti prieš korupciją, taip pat deklaravote, kad ginsite viešąjį interesą. Juk už tuos beveik 129 000lt., kurių neteko miestas ir jo žmonės, galėjote mieste įrengti rodykles ir nuorodas, padedančias svečiams ir turistams orentuotis mieste, taip pat atlikti kitus miesto tvarkymo darbus.Kas Jus įpareigojo lengva ranka ir už kokius nuopelnus privačiam kapitalui dovanoti miestiečių pinigus, kurių taip visiems trūksta?

+12- Viešai deklaravote, kad Jums rūpi turizmo vystymo Kretingoje reikalai, bet per dvi savo kadencijas nesugebėjote mieste įrengti nuorodas ar rodykles, kurios nukreiptų miesto svečius ir turistus į lankytinus Kretingos turizmo objektus, visoje Lietuvoje garsų muziejų Tiškevičių rūmuose.Ar tai yra grandiozinis projektas,kuriam reikalingi ES pinigai? Prašau paaiškinkite kretingiškiams, kuo remiantis nuo dalies NT mokesčio rajono Taryba atleido vieną miesto privataus kapitalo įmonę, kurios apyvarta didesnė nei visas miesto biudžetas, o jos vienas iš vadovų yra rajono Tarybos narys.Negi čia neįžvelgėte jokio interesų konflikto, kai TS-LKD partijos, kuriai Jūs atstovaujate, rinkimų programoje numatyta kovoti prieš korupciją, taip pat deklaravote, kad ginsite viešąjį interesą. Juk už tuos beveik 129 000lt., kurių neteko miestas ir jo žmonės, galėjote mieste įrengti rodykles ir nuorodas, padedančias svečiams ir turistams orentuotis mieste, taip pat atlikti kitus miesto tvarkymo darbus.Kas Jus įpareigojo lengva ranka ir už kokius nuopelnus privačiam kapitalui dovanoti miestiečių pinigus, kurių taip visiems trūksta?

+10- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+2- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+3- Laba diena. Kur pasiklydo apvažiavimas, suprojektuotas ,, rusų laikais" Melioratorių gatve. Mes gyvenam triukšme.

+2- Kokią ateitį numatote švietimo srityje(15-20 metų)?

+25- Laba diena noriu paklausti ,kodėl tik prieš rinkimus mus paprastus žmones prisimenat, kodėl tik ir agituojat , kad balsuotumėm už jus, ka gero padarėte paprastiems žmoniems

+2- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

Dalia Martišauskienė

+3- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+5- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+0- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+2- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spęsti pirmiausia?

+8- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+1- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+0- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo

+3- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+1- Laba diena. Man patinka Jūsų nuostatos rajono klausimais. Bet nieko negirdėjau apie Melioratorių gatvės apvažiavimą, kuris buvo numatytas. Kur jis dingo? Net perėjos nėra ties Aušros, Minijos gatvėmis. Vasarą vėliau grįžus baisu pereiti, nes prasideda drogų kovos. O mes gyvenam su vaikais, kurie atostogaudmi irgi pasibūna ilgiau.

+-1- Kokią ateitį numatote švietimo srityje(15-20 metų)?

+1- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+5- Norėčiau Jūsų paklausti,jei užimtumėte taip trokštamą vietą Savanorių gatvej, ar pasikeistų mieste kelių būklė?Tikiuosi matote, kad ji sparčiai blogėja.Gal net jau tapo prasčiausia visoj Lietuvoj.Kitas klausimas, automobilių parkavimas tiek mikrorajone tiek centre.Kaip manote, kokių pokyčių reikia?Ką manote apie verslą ir investicijas.Kodėl jų nėra?Per visą nepriklausomybės laiką nieko nepastatyta miestiečiams,visi padaryti projektai kainuoja tūkstančius, bet lieka neįgyvendinti.Ar teisinga, lengva ranka nubraukti mokesčius turtingoms įmonėms, jei pinigų biudžete pastoviai trūksta?

+2- Kodėl jus Žvainiuose nepakalbėjot su susirinkusiais žmonemis , o tik išdalinote lapelius kas tokia esate. Bet su kai kuriais išvažiavote aptarti rinkimų į kitą vietą.Dar nebudama mere jau rušiuojate žmones.Kur ta žmonių merė.

Jolita Vaickienė

+3- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+6- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+15- Jumis kretingiškiai pasitikėjo ir išrinko į seimą, atstovauti jų interesus.Bet per tuos kelis metus mieste niekas nepasikeitė.Nieko naujo nepastatyta ar suremontuota.Eidama administracijos direktoriaus pareigas, žadėjote ,dar 2013 metais, suremontuoti Žemaitės alėjos atkarpą nuo ligoninės iki antro šviesoforo.Įrengti turbo žiedą ir išspręsti intensyvų eismą, kur per dieną, minėtu keliu, pravažiuoja tūkstančiai transporto priemonių.Deja jau 2015, bet pokyčių nėra.Kitas klausimas.Buvote tarybos narė, adm. direktorė, dabar seimo narė, norite būti mere....Kodėl Jūs taip mėtotės ir nebaigiate pradėtų darbų?Gal reiktų sustoti kažkurioje pozicijoje , išsikelti tikslus ir jų siekti? Nepamirškite, kad pastovumas, tai žmonių pasitikėjimas, o jį prarasti galima greitai.

+2- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi,nes musu balsas rajono valdziai giliai dzin.!!!

+12- Jūsų frakcija rajono Taryboje buvo vienintelė, kuri pasisakė prieš utopinį bibliotekos projekto įgyvendinimą, viršijantį miesto poreikius ir neturint tam reikalingų lėšų. Ar išrinkta mere pagarsinsite šio projekto atsiradimo Kretingoje istoriją,kas ir kodėl ,,stūmė" šį projektą, inicijuosite jau panaudotų lėšų auditą. Kokius matote šios problemos sprendimo kelius?

+5- Jūsų frakcija rajono Taryboje buvo vienintelė, kuri pasisakė prieš utopinį bibliotekos projekto įgyvendinimą, viršijantį miesto poreikius ir neturint tam reikalingų lėšų. Ar išrinkta mere pagarsinsite šio projekto atsiradimo Kretingoje istoriją,kas ir kodėl ,,stūmė" šį projektą, inicijuosite jau panaudotų lėšų auditą. Kokius matote šios problemos sprendimo kelius?

+9- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+11- Logiškai mastant, jei Jus išrinks meru,turėtumėt iš savo lėšų apmokėt rinkimų išlaidas į atsilaisvinusįą seimo nario vietą. Kitaip sakant turite gražinti lėšas kurios buvo išleistos Jūsų išrinkimui į seimą.Ar sutiktumėte tai padaryti?

+2- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+2- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo

+5- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+1- Laba diena. Kada bus apvažiavimas Melioratorių gatve? Išprotėsim vasarą nuo dragų triukšmo. Gero darbo.

+4- Jūsų rinkiminėje programoje prieš Seimo rinkimus nuskambėjo pažadas mažinti Seimo narių skaičių. Kodėl nevykdote pažadų?

+4- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

Almantas Skruibys

+3- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+7- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+2- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spęsti pirmiausia?

+10- Kodėl "Stakretoje" statybininkams moka dvigubai daugiau algos negu pas jumi?

+9- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+3- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

Jurijus Petrovas

+1- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+9- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+2- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+10- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+3- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+4- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

(913) 2015-01-23

Padidintas mokestis gydys piktžaizdes

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Labiausiai vietovės vaizdą šiuo metu darko, pavojų ir pasipiktinimą kelia: (iš kairės) Laukžemės dvaras, Darbėnų kultūros namai, „Mėguvos“ viešbutis ir „Laisvės“ fabrikas.

Griūvantis „Mėguvos“ viešbutis, Darbėnų kultūros namai, „Laisvės“ fabrikas, Laukžemės dvaras - didžiausios Kretingos rajono piktžaizdės, darkančios vietovių įvaizdį, keliančios grėsmę praeiviams ar tapusios benamių prieglobsčiu. Savivaldybės taryba pernai nusprendė šių pastatų šeimininkus apmokestinti maksimaliu - 3 proc. nekilnojamojo turto – mokesčio tarifu, vildamasi, kad taip privers juos šiuos statinius tvarkyti.

Įstatymais nepriverčia tvarkytis

Anot Kretingos rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiosios specialistės Janinos Gedvilienės, Mokesčių inspekcijai yra pateiktas sąrašas savininkų, kuriems pritaikytas padidintas turto mokestis - jų iš viso yra 23. Šį mokestį jie privalo sumokėti iki vasario 1 dienos.

„Apleistų pastatų savininkai valstybei sumokės ne šimtais, o tūkstančiais eurų. Kito kelio, kaip priversti juos pasirūpinti nuosavu turtu, šiandieną aš nežinau. Statybos įstatymų jie nepaiso, o įstatymo, kuris priverstų nugriauti ar parduoti tuos pastatus, nėra, nes tai - privati nuosavybė. Todėl išeitis – padidinti mokesčius už neprižiūrimą turtą ir tai, manau, paskatins savininkus galvoti, ką su tais statiniais daryti“, - kalbėjo J.Gedvilienė.

Jos teigimu, per metus keliskart patikrinami apleistieji objektai, o jų savininkai nesyk buvo įpareigoti susitvarkyti – bent jau užsandarinti langus ir duris, kad į juos nepatektų pašaliniai asmenys, aptverti griuvenas tvoromis, sutvarkyti aplinką.

„Tačiau savininkams vis tenka iš naujo rašyti įspėjamuosius raštus, nes atrandame tvoras išlaužytas, duris ar langus atplėštus“, - J.Gedvilienė patikino, jog vien pernai savininkams ji išsiuntė per 200 tokių raštų.

Metė akmenį į Savivaldybės daržą

„Pajūrio naujienos“ pasidomėjo, kaip padidintas turto mokestis paveikė griūvančius pastatus valdančius savininkus ir ką jie ketina daryti su visuomenę piktinančiu turtu.

„Mėguvos“ viešbutį įsigijusios bendrovės „Palangos agila“ vadovas Algimantas Bružas nenorėjo įvardinti konkrečios sumos, kurią teks pakloti už pačiame Kretingos miesto centre, istorinės žydų sinagogos, o vėliau – sovietmečio autobusų stoties vietoje, šiandieną riogsantį pastatą, kurio konstrukcijos, specialistų manymu, dar esančios gana tvirtos ir pastatą galima renovuoti.

Dėl to, kad pastatas šiandieną apgailėtinos būklės, A.Bružas negailėjo akmenų ir į Savivaldybės politikų daržą: „2006-aisiais, dar iki krizės, įsigijome pastatą iš Turto fondo, ir kreipėmės į Savivaldybę dėl detaliojo plano. Mane ištiko šokas, kai Savivaldybės komisija, į kurią buvau pakviestas, tiesiai šviesiai pasakė: „Jus reikia smaugti – „Maxima“ susimokėjo, mokėkit ir jūs“.

A.Bružas tvirtino, jog iš jų buvo pareikalauta miesto infrastruktūros plėtrai skirti 120 tūkst. Lt. „Pasakiau – jeigu dabar nespėsime sutvarkyti, pastatas liks kaip buvęs. Dėl nežaboto politikų apetito taip ir atsitiko“, - įsitikinęs A.Bružas.

Jis tvirtino, jog ketinę imti paskolą ir įkurti multifunkcinį centrą – dalį patalpų skirti komercinei veiklai, o kitą dalį palikti kaip viešbutį. Šio sumanymo neatsisaką ir šiandieną: „Renkame informaciją, atliekame analizę, kokių patalpų Kretingai labiausiai reikia ir kas jose galėtų įsikurti: galbūt pasiūlysime įmonėms įsigyti dalį patalpų arba išnuomosime su sąlyga, kad patys įsirengtų“, - teigė „Palangos agilos“ vadovas.


Irena Vaitkienė:

- Didžiausią pasitikėjimą jaučiu savo miesto valdžiai – bent kol kas neteko ja nusivilti. Dar pasitikiu bažnyčia, Kretingos vienuolynu - iš jo semiuosi ramybės ir stiprybės. Vienuoliai - labai organizuoti, teisingai auklėja jaunimą, prisideda prie mūsų miesto dvasinių vertybių puoselėjimo.

Albertas Martinkus:

- Nėra taip, kad visai kažkuria institucija nepasitikėčiau, pasitikiu visomis po truputį. Teko su kai kuriomis iš jų susidurti – pagalbos sulaukiau, negaliu skųstis. Pasitikiu policija, bažnyčia, o mūsų valdžia ir Prezidente – nelabai. Manau, kad pastaruoju metu ji labiau trukdo negu padeda valstybei.

Arvydas Mažutis:

- Pasitikiu policija. Pastaruoju metu ši institucija dirba kur kas veiksmingiau negu anksčiau. Patikimai atrodo ir visos kitos Lietuvos gelbėjimo tarnybos – gaisrininkai, greitosios medicinos pagalbos medikai, narai gelbėtojai. Gerbiu ir mūsų Prezidentę Dalią Grybauskaitę - už tai, kad turi tvirtą nuomonę.

Sigita Riepšaitė:

- Tikriausiai – teismais. Kaip tik šiuo metu dalyvauju teisminiame procese ir tikiu, kad byla bus išnagrinėta teisingai bei nešališkai. Taip pat pasitikiu mokesčių inspekcija, manau, kad čia dirba pakankamai kompetentingi žmonės. Per daug abejonių nekelia ir kitų institucijų darbas.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingos rajone vykdomi beveik 16 mln. Eur (55 mln. Lt) vertės investiciniai projektai, kuriems paramos lėšas skyrė Europos Sąjunga (ES).


Trečiadienį Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistės Kretingos rajono savivaldybės, savivaldybės ir privačių gydymo įstaigų vadovams pateikė Kretingos rajono 2013 m. visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą.


Sąskaitos už šildymą gyventojų nepribloškė

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Savivaldybėje

Šilumos sunaudojimas gruodį, lyginant su lapkričiu, Kretingos rajone padidėjo 50 proc., o jos kaina už kilovatvalandę – 21,94 ct su PVM. Taigi gyventojai už gruodį, kurio vidutinė mėnesio temperatūra buvo 0,4 laipsnio, gavo kur kas didesnes sąskaitas negu už lapkritį, kai vidutinė mėnesio temperatūra buvo 3 laipsniai šilumos.


Šią savaitę naujuosius mokslo metus pradėjo jau 5 metus Kretingoje veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai.


Kretingos bėdos – smurtas ir vagystės

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Teisėtvarka

Į šiandien įvyksiantį Kretingos rajono policijos komisariato ataskaitinį susirinkimą atvyks policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, tradiciškai dalyvaus Kretingos rajono apylinkės teismo, prokuratūros atstovai, rajono vadovai. Tačiau, pasak komisariato viršininko Arūno Merkelio, durys atviros ir su 2014 m. policijos veikla susipažinti norintiems visuomenės atstovams. „Dėl jų šį renginį pirmąkart organizuojame viešoje erdvėje – Kretingos kultūros centro parodų salėje“,– išvakarėse „Pajūrio naujienoms“ sakė A. Merkelis, komisariatui vadovaujantis 5 metus.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Užregistruotas 1 smurto artimoje aplinkoje atvejis: sausio 19 d. Lazdynų g. Kretingos mieste būdamas girtas garbaus amžiaus motiną smaugė 1965 metais gimęs sūnus. Jis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Naują sezoną pradėjo sportinių šokių studijos „Ritmas“ šokėjai, treniruojami Alfonso Mačėno ir Eglės Endriejaitienės.

Šiauliuose įvykusiose reitingo varžybose jauniai-II amžiaus grupėje D klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje Tautvydas Grigalauskas ir Martyna Zaliapūgaitė tarp 18 porų iškovojo II v. Šiuo metu pora rengiasi standartinių šokių pirmenybėms.

„P. n.“ informacija


Darbėnų sporto klubo „Darba“ pirmininko Rolando Juknevičiaus iniciatyva kiekvienais metais yra organizuojamas tinklinio 2x2 turnyras. Norą dalyvauti šiame turnyre pareiškė 11 komandų iš Darbėnų, Grūšlaukės, Kretingos, Įpilties. Turnyre buvo žaidžiama vienas setas iki 31 taško. I etape komandos, suskirstytos į du pogrupius, tarpusavyje varžėsi rato sistema. Į antrą etapą pateko dvi pirmąsias vietas pogrupyje užėmusios komandos. Iš A pogrupio pateko I vietą užėmę darbėniškiai Justinas Dobrovolskis ir Rapolas Serapinas bei II v. užėmę grūšlaukiškiai broliai Mindaugas ir Egidijus Kniūkštos, iš B pogrupio – Darbėnų atstovai Paulius Stonkus ir Ernestas Dima bei Deividas Savickas ir Giedrius Eglinas. Pusfinalyje Deividas Savickas ir Giedrius Eglinas 31:18 įveikė Justiną Dobrovolskį ir Rapolą Serapiną, o antrame pusfinalyje Paulius Stonkus ir Ernestas Dima 31:22 įveikė Grūšlaukės tinklininkus. Kovojant dėl bronzos medalių geriau sekėsi Justinui Dobrovolskiui ir Rapolui Serapinui, kurie 31:24 įveikė brolius Mindaugą ir Egidijų Kniūkštas. Dėl turnyro nugalėtojo vardo susikovė Deividas Savickas ir Giedrius Eglinas prieš Paulių Stonkų ir Ernestą Dimą. Po įtemptos kovos pergalę 31:23 šventė Deividas Savickas ir Giedrius Eglinas.

„P. n.“ informacija


Aktyvesnių rajono kaimo bendruomenių iniciatyva prasidėjo rajono stalo teniso varžybos tarp kaimo bendruomenių komandų. Sužaisti pirmieji susitikimai: Baublių bendruomenės stalo tenisininkai nugalėjo Valėnų kaimo bendruomenės sportininkus, o Budrių jaunimas laimėjo prieš Raguviškių kaimo stalo teniso mėgėjus.

Galimybę surengti tokias varžybas kaimo bendruomenių atstovai įžvelgė, kai gyvenvietėse atsirado atvirų jaunimo erdvių, dažnoje iš kurių esama stalo teniso inventoriaus. Jaunimas spėjo pamėgti šią sporto šaką, atsirado interesas ir pasivaržyti.

Rajone yra įregistruota per 30 bendruomenių, iš kurių varžybose dalyvauja 17.

„P. n.“ informacija


Vakar pro šalį plentu Šiauliai–Palanga važiavę pilietiški žmonės namų valdoje netoli Vilimiškės pastebėjo atvira liepsna degantį nedidelį statinį ir telefonu 112 iškvietė pagalbą.


Kretingiškis rašytojas Algis Kuklys, išleidęs knygą apie skulptorių Antaną Mončį „Vienuoliktas Dievo įsakymas“, sakė, jog kraštiečių menininkų galerijoje padėsiąs tašką.

Tie kiti – tai istorikas ir menotyrininkas Petras Šmitas, skulptoriai Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas ir Klaudijus Pūdymas, dailininkas Romas Klimavičius, A.Mončio žemietis iš Grūšlaukės kilęs dailininkas Augustinas Virgilijus Burba, kolegos dailininkai Vytautas Karčiauskas, Danius Drulys, kretingiškis tautodailininkas Adolfas Viluckis, jaunas dailininkas Alfonsas Lekavičius, skulptorius Algirdas Bosas, rašytojas Juozas Šikšnelis. Pamario krašto menininkai su A.Kukliu pasidalino įžvalgomis apie A.Mončio darbus, asmenybę, tą įspūdį, kurį ilgam palieka tikro žemaičio, norėjusio „pakratytė kuojės Žemaitėjuo ėr ilsėėtė y kapa mona tieva“, kūryba, kuri, anot P. Šmito, „yra labai savita, originali ir tuo ji įdomi, todėl kelianti ir vertinimo problemų...“. O išsakytas pamariečių mintis į visumą, sukurdamas filosofinę jungtį, susieja pats rašytojas, taip tapdamas bendro menininkų pokalbio apie A.Mončį dalyviu.

„Dėl savito, originalaus menininkų požiūrio į Antaną Mončį man pavyko įgyvendinti savo idėją – per įvairias nuomones suformuoti menininko paveikslą. Ši, mano jau penktoji knyga apie kraštiečius menininkus, virto savotiška galerija, kuri, tikiu, prisidės ir prie Antano Mončio įamžinimo“, - kalbėjo knygos autorius, kuriam, matyt, ne šiaip sau į knygos pavadinimą „atšoko“ A.Mončio pasakyta mintis, jog skulptūra – vienuoliktasis Dievo įsakymas... Juk menininką rašytojas surado tą įsimintiną akimirką, kai pirmą kartą Palangoje apsilankė skulptoriaus namuose-muziejuje, kai išvydo jo skulptūras, piešinius, asmeninius daiktus.


„1936 metų vasario 1 dieną iš Klaipėdos uosto išplaukė pirmasis jūrinis garlaivis, kalbantis lietuvių kalba, – „Maistas“. Tokį pranešimą išspausdino visi to meto didieji šalies dienraščiai.


Aptiko autentišką grafaitės atviruką

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Į vienos kretingiškės kolekcininkės rankas pakliuvęs senovinis palangiškio fotografo Igno Stropaus 1927 m. išleistas atvirukas pasirodė turįs dvigubą vertę – mat, jis siųstas grafaitės Marijos Tiškevičiūtės, jame išliko jos ranka lenkiškai užrašytas tekstas.


Kretingiškei žurnalistei ir vertėjai Aidai Kiškytei-Degeix, jau du dešimtmečius gyvenančiai Prancūzijoje, po tragiškų įvykių Paryžiuje net nekilo abejonių, ar dalyvauti eitynėse už žodžio laisvę: „Išgyvenau istorinius momentus. Supratau, kad teroristai su didžiausiais tankais ir granatomis yra bejėgiai prieš žmonių solidarumą ir norą likti laisvais. Kiekvienas lietuvis puikiai supranta, apie ką kalbu“.


Pusšimtis metų po bažnyčios skliautais

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žmonės

Prasidėję metai kretingiškiui Viliui Jančauskui reikšmingi dviem svariomis sukaktimis – jam suėjo 75-eri ir 45-erius metus jis gieda Kretingos bažnyčios chore. O pavasarėjant su žmona Liucija, kuri, beje, jį ir atsivedė giedoti į chorą, jiedu švęs savo auksines vestuves.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas