Pajūrio naujienos
Help
2015 Liepa
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar tikite, kad per šią mero Juozo Mažeikos kadenciją Kretingoje bus pastatyta biblioteka ir sporto kompleksas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(960) 2015-07-07

Triukšmą bando slopinti pylimu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Geležinkeliečių teigimu, pastatyti sutvirtintą pylimą yra gerokai pigiau negu apsauginę sienelę. Tačiau neaišku, ar jis efektyviai slopins triukšmą.

Klaipėdos gatvėje, ties namu Nr.84, bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ stato pirmąjį Lietuvoje 70 m ilgio eksperimentinį pylimą, kuris turėtų apsaugoti šio namo gyventojus nuo prošal dundančių traukinių keliamo triukšmo. Supratę, kad apsauginis įrenginys statomas tik fiksuotoje vietoje, ginti savo teises suskato ir aplinkinių namų gyventojai.

Spintelėj dreba indai

Daugumos Klaipėdos gatvės gyventojų į Kretingos rajono tarybą išrinktas Antanas Puodys merui Juozai Mažeikai bei administracijos direktoriui Virginijui Domarkui šiandien ketina įteikti šios gatvės Nr. 86, 88 bei 82, 80 namų gyventojų prašymą, kad šie gintų jų interesus, apsaugos priemonėmis mažinat geležinkelio transporto sukeliamą triukšmą.

„Žinome, kad gretutinio – 84-ojo – namo gyventoja Aldona Sendrauskienė išsikovojo, kad ties jų namu supiltų pylimą, o mes likome užribyje. Dieną – naktį kenčiame nuo intensyvaus traukinių triukšmo, geriame vaistus nuo nemigos.

Kai statė mūsų namus, tada traukinių eismas nebuvo toks intensyvus, kaip yra šiandien“, – „Pajūrio naujienoms“ tvirtino 86 ir 88 namų gyventojai Edita ir Artūras Gvildžiai, Angelė ir Juozas Auškalniai bei Stasys Valentukevičius.

Gyventojai taip apibūdino triukšmo mastus: ,,Kai pradunda krovininis sąstatas su 50-60 vagonų, namo durys nusileidžia 2 cm“, – tvirtino E. Gvildienė. Ją papildė J.Auškalnis: „Indai spintelėje barška kaip per žemės drebėjimą.“

Žmonės sakė, kad dėl šios problemos jau anksčiau kreipęsi į miesto seniūną Stanislovą Juknevičių bei rajono Saugaus eismo komisijos pirmininką Povilą Černeckį, kurie pažadėję susisiekti su geležinkeliečiais ir jiems padėti.

Tačiau gyventojams neramu: jie mato, kad darbai vyksta tik ruože palei 84 namo sklypą. „Pasikalbėjome ir su darbininkais – šie sakė, kad ir kelią nusitiesė tam, kad pylimą supiltų tik palei aną namą“, – tvirtino jie.


Penktadienį Kretingos miesto vietos veiklos grupė (VVG), veikianti asociacijos principu, išsirinko valdybą.

Naujai susikūrusi organizacija vienija Savivaldybės valdžią, verslą ir visuomenininkus Kretingos miesto plėtros strategijai sukurti ir jai įgyvendinti. Asociacijos veiklos, taip pat ir Kretingos miesto plėtros strategijos parengimo ir įvykdymo tikslas – didinti Kretingos miesto žmonių socialinę integraciją ir užimtumą. Strategijai parengti skiriama apie 4 tūkst. Eur.


Direktorę nubaudė meras, kiti bausmių nesulaukė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
Kartenos mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Laima Mačernienė gavo Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos papeikimą, o šios įstaigos buhalteris su ūkvedžiu nuobaudų nelaukė ir iš darbo išėjo patys.

Projekto „Sveikatiada“ koordinatorius Tadas Beržonskas informavo, jog Kurmaičių pradinė mokykla, šiemet dalyvavusi „Sveikatiados“ inicijuotame Sveikatinimo idėjų konkurse, tapo viena iš konkurso nugalėtojų.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

KLAIPĖDOS g., renovuojant namą Nr.72, birželio 26 d. apie 13.40 val. nuo pastolių nukrito ir susižalojo Klausgalvų kaime gyvenantis bendrovės „Ringesta“ darbininkas, gimęs 1960 m.

Jis paguldytas į Klaipėdos universitetinės ligoninės Traumatologijos skyrių.

*

Užregistruotas 1 smurto artimoje aplinkoje atvejis: liepos 2 d. Kluonalių k. namuose kilusio konflikto metu vyras žmonai smogė kumščiu į veidą. Moteris medikų pagalbos neprašė.

Smurtautojas uždarytas į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas