Pajūrio naujienos
Help
2014 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 40 %
Naktį21°C debesuotumas 0 %
Apklausa

Ar ir seniūnus reikėtų rinkti tiesiogiai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(863) 2014-07-25

Viesulas žalojo žmones

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Įvykis
Netikėtai pakilęs viesulas nusiaubė Palangos paplūdimį.

Vakar Palangos pajūryje laiką leidę poilsiautojai buvo išgąsdinti netikėtai praūžusio viesulo. Stichija keletą minučių siautėjo ruože tarp tilto ir kavinės „Mojo Lounge“, toliau jūros kranto, arčiau kopų.

Pasak gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, iš pradžių susidarė galingas smėlio debesis, dangus ėmė maišytis su žeme. Ore skraidė išsigandusių žmonių daiktai, drabužiai, pavėsinės, skėčiai nuo saulės, į maždaug 10 m aukštį lėkė ir atokiau, už kokių 20 metrų, nukrito batutas. Sužeisti 4 poilsiautojai: sutrenktos galvos, galimai lūžusi koja, šonkauliai, sumušti vidaus organai, stuburas. Kai kuriuos žmones prireikė reanimuoti. „Iškvietėme du greitosios medicinos pagalbos automobilius. Į Klaipėdos ligonines išvežti du poilsiautojai, viena jų – mažametė mergaitė. Du nukentėjusieji gydomi Palangos ligoninėje. Dar keletas žmonių atsipirko lengvesniais sužalojimais“, – informacija su „Pajūrio naujienomis“ dalijosi J. Pirožnikas.


„Pasauliniame lygmenyje esu pasimetęs, nes muzikos yra labai daug ir aš ne visada spėju atrasti, susipažinti su tuo, kas vyksta“, – prisipažino Kazimieras Likša, grupės „Karma“ vokalistas, kuriantis lietuviškai. Pasak jo, jaunimas nuo penkiolikos-aštuoniolikos iki dvidešimt penkerių-trisdešimties metų yra pakankamai imlus muzikai, tačiau dar ne visi lietuviškoje muzikoje surado tai, ko norėtų, tai, kas būtų jiems artima.


Suerzino nežmoniškos eilės ir kaitra

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Kai kurie vairuotojai, visą dieną laukę prie automobilių techninės apžiūros centro, namo išvažiuoja nieko nepešę. Kitą dieną į didelę eilę jie stojasi vėl.

Gyvoje eilėje prie bendrovės „Transkona“ Kretingoje automobilių techninės apžiūros laukiantys ir saulėje kepantys, upėmis tekantį prakaitą braukiantys klientai pagaliau neteko kantrybės.

Keturios valandos – be rezultatų

„Vakar pusę dienos išstovėjau – nepriėjau. Šįryt atvažiavau anksti rytą, bet ir vėl įstrigau toje pačioje vietoje. Keturios valandos jau praėjo, eilė į priekį nė kiek nejuda. Keli darbuotojai prie kompiuterio apie vieną mašiną tupinėja: du į ekraną žiūri, trečias diktuoja. Negana to, kaip niekur nieko, laikui atėjus, jie eina pietauti“, – paskambinusi į „Pajūrio naujienų redakciją, piktinosi Kretingoje gyvenanti Jurgita Bacevičienė.

Ji teigė suprantanti, kad galbūt eilės susidarė dėl nuo liepos 1-osios pasikeitusių Kelių eismo taisyklių, kai laiku techninės apžiūros neperėję automobiliai nebetenka teisės dalyvauti eisme, o nesusitvarkius dokumentų po trijų mėnesių „Regitros“ gali būti išregistruoti. „Bet ne visi esame užuomaršos. Man techninio dokumento galiojimas dar tik baigiasi, aš noriu užbėgti problemoms už akių ir dokumentą susitvarkyti iš anksto. Tačiau pastangos, kaip matau, bergždžios“, – sakė Jurgita. Moters nuomone, bendrovė „Transkona“ tiesiog nepasiruošusi priimti tokio didelio automobilių srauto. Nuvažiavus į vietą iš tikrųjų nustebino automobilių sausakimša aikštė. Kai kurie nuo karščio leipstantys vairuotojai mojo ranka – esą stovėjo tiek, tai pastovės ir dar, tačiau kai kurie nuomonę išsakė atvirai.


Genutė Bernotienė:

- Gyvenu kaime, tad kokius tris tikrai galėčiau priimti. Turėtume juos priglausti, juk negalime žinoti, kada patiems pagalbos gali prireikti. Palaikau Ukrainą ir jos žmones, juk kažkada mes buvome priespaudoje ir išsilaisvinome. Dabar ir ukrainiečiai nori to paties – išsilaisvinti.

Jovita Brasienė:

- Mano žentas ukrainietis, tad žinome, kokie baisūs dalykai ten dedasi. Ukrainiečių šeimą kuriam laikui tikrai galėtume priglausti. Bet juk išbėgti iš ten gali tik vienas kitas, visa tauta nepabėgs, tai ne sprendimas. Neramumai Ukrainoje turi liautis, reikia rasti kompromisą, kad paprasti žmonės galėtų ramiai gyventi. Ši situacija tokia delikati, reikia elgtis labai atsargiai, juk jei visi įsikištų ir Trečiasis pasaulinis karas gali prasidėti.

Lina Meškauskienė:

- Kodėl gi ne, galėčiau priimti ir ne vieną. Manau, padėčiau jiems ir darbus čia susirasti, bet apskritai jų priėmimu ir apgyvendinimu turi rūpintis atsakingos institucijos, o ne pavieniai žmonės. Antra vertus, būtų geriau, kad ukrainiečiai į Lietuvą masiškai neplūstų, juk kitoje konflikto pusėje Rusija. Padėdami ukrainiečiams užpykdytume rusus.

Juozas Matulevičius:

- Galėčiau priimti. Normalu, kad žmonės iš Ukrainos bėga, nes rusai iš ten nepasitrauks. Kaip prieš 70 metų jie sugalvojo komunizmą pasaulyje kurti, taip ir dabar kažką panašaus daro. Jei taip nutiktų pas mus, aš taip pat stengčiausi išgelbėti savo šeimą ir išsiųsčiau ją į kitą šalį, o kaip pats elgčiausi – nežinau. Jei reikėtų, galbūt likčiau čia kovoti už Žemaitiją.

Kalbino Gintarė LABOTAKYTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Naujasis Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius trečiadienį į Vilnių pas jį atvykusius Kretingos rajono savivaldybės vadovus – merą Juozą Mažeiką ir administracijos direktorių Virginijų Domarką – patikino, jog nestabdys Sporto komplekso Kretingoje statybos projekto.


Nesenstanti Kretingos turgaus tradicija

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Aktualijos

„Didieji prekybos centrai pakoregavo miestiečių įpročius, bet turgus išliko“, – teigė bendrovės „Kretingos turgus“ direktorius Nerijus Tertelis, pastebėjęs, jog žmonės vėl pradeda domėtis ūkininkų užauginta, ekologiška produkcija.


Kryptį parodė dvi avys

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis
„Pabaikim tą darbą, rytoj bus kitas“,– tuos savo vyro, Darbėnų ūkininko Adomo Matušausko, žodžius Sandra yra įsiminusi. Bet ji ir pati nesėdi rankų sudėjusi – galvoje jau kirba mintis ūkį, kuriame 19 avių, 6 mėsinės telyčios, vienas bulius, 15 ančių, 25 broileriai ir 20 dedeklių, dar labiau plėsti. „Norėčiau daugiau turėti žemės ir daugiau auginti telyčių, nuolat seku skelbimus“, – svajones atskleidė moteris.

Ipolitas Radavičius prieš kokius 15 metų susigalvojo netradicinį verslą – įsitaisė žirgą, karietą ir pačiam sau netikėtai tapo važnyčiotoju. „O juk turėjau būti karininkas – tokia buvo mano gyvenimo svajonė, bet ji neišsipildė“, – prisipažino. Paklaustas, gal kokius karinius mokslus yra baigęs, tik nusišypsojo: esą jeigu mokytas būtų, argi arkliui paskui uodegą sekiotų?


Girininko romantika – su žiupsniu nerimo

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Alinantis pastarųjų dienų karštis ir mašalų erzinantis puolimas Mikoliškių girininkijos miško darbininkus privertė keltis su aušra ir darbus pradėti 4 valandą ryto. „Įdienojus vyrai jau važiuoja namo“, – sakė šios girininkijos girininkas Romas Mažonas.


Poilsiautojų klegesio pripildytoje Palangoje šią vasarą veiklą sėkmingai tęsia kultūrinė erdvė „I Love Palanga“. Šios kūrybinės erdvės sūkuryje nuo liepos pradžios sukinėjasi radijo stoties LRT „Opus“ vedėjas Richardas Jonaitis, tiesioginėmis transliacijomis garsųjį pajūrio miestą sujungiantis su klausytojais iš visos Lietuvos.


Šį pavasarį Lietuvos dizaino kolegiją baigusi 21-erių Fausta Miežytė gali pasidžiaugti ne tik apsigintu Grafinio dizaino bakalauro diplomu, bet ir Erasmus programos jai padovanota galimybe pasimokyti Ispanijos Castellon de la Plana mieste ,,Escola superior de art y diseny” mokykloje. ,,Tai ne tik nuostabi patirtis, kitos kultūros pažinimas, tolerancijos ugdymas, bet ir asmenybės išbandymas“, – kelionėje įgytą patirtį apibūdino kretingiškė, sutikusi papasakoti, kaip veikia Erasmus programa ir kaip skaisčiai šviečia Ispanijos saulė bei žmonių širdys.


Vieni, sulaukę vasaros, tikisi ją praleisti poilsiaudami ir leisdami laiką su draugais, kiti ilgai lauktas atostogas paaukoja sunkiam ir varginančiam darbui.


Kai naujos išmaniosios technologijos užima vis svarbesnę vietą mūsų gyvenime, laiko įprastiems darbams lieka gerokai mažiau. Paaugliai tampa vis labiau priklausomi – galima pastebėti, kad beveik kiekvienas nešiojasi išmanųjį telefoną ar planšetę, o neturėjimas ką veikti paaugliams suteikia dingstį išmaniosiomis technologijomis naudotis kiekviename žingsnyje.


Neformalių muzikinių grupių festivalyje ,,8 NATA“ plungiškių grupė „EsaM“ pelnė labiausiai „Vežančios grupės“ titulą. Grupės nariai neslėpė, jog šį titulą pelnyti jiems padėjo išties šilta ir palaikanti publika.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

ŽEMAITĖS al. esančioje „Maximos“ parduotuvėje liepos 21 d. apie 12.15 val. iš vilniečio buvo pavogta piniginė su 3 tūkst. Lt ir įvairiais dokumentais. Sulaikytas įtariamasis H. S., gimęs 1970 m. Jis uždarytas į areštinę.

Liepos 21– 23 dienomis Kretingos rajone užregistruoti 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Kretingoje prieš devyneriais metais jaunesnę moterį šeimyninio konflikto metu ranką pakėlė jos buvęs vyras. Dar vienas girtas vyras (3,68 promilės) prieš savo sutuoktinę smurtavo Darbėnuose.

Vydmantų kaime girtas – į alkoholio tikrintuvą įpūtė 3,07 promilės – tėvas kito mažamečio vaiko akivaizdoje smurtavo prieš mažametę dukrą ir sukėlė jai fizinį skausmą.

Smurtautojai uždaryti į areštinę.

Parengė Audronė Griežienė


Baigėsi du mėnesius trukęs pirmasis „Elektro LT“ futbolo turnyras, kuriame, po atkaklios kovos įveikę „EG kompiuterius“, nugalėtojais tapo „Irenitos“ futbolininkai.


Vakar popiet prie įvažiavimo į Kretingą tikinčiųjų bendruomenė pasitiko Pasaulio jaunimo dienų Kryžių, kuris atkeliavo kartu su Marijos ikona „Salus Populi Romani“.


Įpusėjus maudymosi sezonui, vis daugiau poilsiautojų pritraukia Kretingos rajono vandens telkiniai, tačiau šalia jų, deja, nėra gelbėjimo priemonių. Viena to priežasčių – nėra įteisintų maudyklų.


Praūžė šventė Kalniškiuose

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Tradicinė kaimo vasaros šventė įvyko Kaliniškiuose.

Įdienojus, kaip visada, ji prasidėjo įvairiomis sporto varžybomis. Mokyklos sporto aikštelėje vyko įvairios rungtys: krepšinis, tinklinis, šaudymas iš pneumatinio šautuvo, svarsčio kilnojimas, šuoliai į tolį, smiginio varžybos. Netrūko ir itin nuotaikingų rungčių: bato spyrimas, kalakuto plunksnos metimas, trinkos laikymas. Daugelis sporto entuziastų dalyvavo maratone – kilometrą bėgo aplink kaimą. Mažieji gyventojai taip pat neliko šventės nuošalyje – kaimo bendruomenės tarybos narė Aida Daukantienė jiems prigalvojo įdomiausių žaidimų.


 • Gaisrai

ŽOLĖ vakar degė Žibininkų kaime Kretingos rajone. Pranešimą apie tai Kretingos priešgaisrinė tarnyba gavo 14.53 val. Į įvykio vietą buvo pasiųstos Kretingos, Darbėnų ir Palangos gaisrinės mašinos. Gesinimo darbai truko 1,5 val. Pavyko apsaugoti 3 ha ploto miežių lauką, tačiau 200 arų pievos ir 30 arų pušyno išdegė.

Tą pačią dieną maždaug valandą anksčiau gaisras kilo tarp Palangos ir Šventosios – prie aukštosios įtampos elektros perdavimo linijos atramos taip pat užsidegė pieva. Dėl stipraus šiaurės vėjo ugnis apėmė ir 1 ha ražienos. Šį gaisrą gesino dvi ugniagesių komandos. Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ ir „Lesto“ inžinierių pajėgomis per 1,5 val. gaisras buvo lokalizuotas, žmonės nenukentėjo, elektros sistemos darbas nesutriko.

Manoma, kad šis gaisras galėjo kilti dėl ant elektros laidų ar ant atramų nutūpusių gandrų bei kitų didelių paukščių.

Parengė Audronė Griežienė


Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyrio pareigūnai Kretingoje ir jos prieigose surengė reidą – tikrino, kaip vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių.


Nors po 11 mėnesių stažuotės Azerbaidžano sostinėje Baku kretingiškė 24-erių Akvilė Kniukštaitė ir sulaukė naujo pasiūlymo pasilikti bei tęsti pradėtą veiklą, mergina sakė greičiausiai į šią šalį dirbti nebegrįšianti. „Įgytą patirtį pabandysiu pritaikyti Lietuvoje, noriu įgyti magistro laipsnį. Savo ateities nesieju su emigracija, tačiau po Azerbaidžano tolimos komandiruotės manęs jau nebeišgąsdintų“, – prisipažino Akvilė.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas