Pajūrio naujienos
Help
2014 Lapkritis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-3°C debesuotumas 100 %
Naktį-5°C debesuotumas 38 %
Apklausa

Ar esame pajėgūs padėti Ukrainai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(898) 2014-11-25

Namo vietoje – nuodėgulių krūva

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Raimondas Želvys sakė, kad gyvo likusio, nuo nuodėgulių krūvos nė per žingsnį nesitraukiančio šuns Rekso likimo valiai nepaliks – išsives ten, kur gyventi eis patys.

Naktį į praėjusį penktadienį Senosios Įpilties kaime Darbėnų seniūnijoje kilęs gaisras gyvenamąjį namą juodų nuodėgulių krūva pavertė iš miegų pažadintai Galinos ir Raimondo Želvių šeimai nespėjus nė atsitokėti.

Ugnis sužalojo žmones

„Čiupau į glėbį trejų metų dukrą Auksę, norėjau bėgti iš ugnies žiedu virstančių namų, bet, vos pradarius lauko duris, didžiulė karščio jėga pati mus spriegte išspriegė į kiemą. Gerokai nudegiau nugarą, o rankų pirštai apėjo pūslėmis. Mažylei liepsnos taip pat aplaižė ranką, laimė - ne taip smarkiai, bet medicinos pagalbos mums abiem prireikė“,– kitą dieną „Pajūrio naujienoms“ pasakojo Raimondas. Galina, jos vyresnioji dukra su šeima iš liepsnojančios trobos iššokinėjo pro langus, išdaužę jų stiklus. „Aš šukėmis susipjausčiau koją, skauda, bet tai – niekis, svarbiausia, jog visi 6 name miegoję šeimos nariai esame gyvi“,– vis dar priblokšta nelaimės kalbėjo Galina.

Liepsnos prarijo visą šeimos užgyventą turtą: pinigus, baldus, drabužius, dokumentus. Gyvi sudegė patalpoje buvę šuo ir Siamo katinas. Nuo liepsnojančio pragaro gyvūnai slėpėsi po vaikiška lova, ten apanglėję jų kūnų likučiai ir rasti.


Kiekvieną butą šildysis atskirai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Lazdynų g. Nr. 5 yra pirmasis daugiabutis Kretingos mieste, kurio gyventojai atskirai šildysis savo butus. Jie neatsijungs nuo centralizuoto šildymo, tačiau, renovuojant namą, bus įdiegta novatoriška sistema, leidžianti kiekvieno buto šeimininkams patiems reguliuoti šilumą ir atsiskaityti pagal jos suvartotą kiekį.


Dėlios Rotušės aikštės mozaiką

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Paaiškėjo Kretingos rajono savivaldybės skelbto Rotušės aikštės sutvarkymo idėjos konkurso rezultatai – nugalėjo vizualizacija „Aikštės istorija“, pagal kurią išsaugotos erdvės, o aikštės centre įkurdinta memorialinė kompozicija, įprasminanti buvusių istorinių pastatų - rotušės ir cerkvės - vietas. Pačiai miesto rotušei vietos joje nėra.


Aptarė švietimo pokyčius

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Švietimas

Minint Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) dieną „Socialinis dialogas – skaidrumo ir darnių santykių pagrindas švietimo įstaigose“, LŠĮPS atstovai lankėsi Kretingos rajono švietimo įstaigose, susitiko su jų bendruomenėmis, esmines permainas švietimo sistemoje aptarė bendrame susitikime su Kretingos rajono savivaldybės atstovais, švietimo įstaigų vadovais, profesinių organizacijų pirmininkais.


Su galima karjera supažindins realiai

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Švietimas

Rajono Švietimo skyriui dalyvaujant Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotame Ugdymo karjerai projekte, šiais mokslo metais realiai su galima karjera turėtų susipažinti apie 1 tūkst. rajono mokinių - vien iki Naujųjų metų numatyta 14 vizitų – pažintinių išvykų į rajono bendroves bei įstaigas.


Praėjusį sekmadienį, minint šv. Cecilijos – muzikantų globėjos, Lietuvos karių dieną bei švenčiant Kristaus Karaliaus šventę, Kretingos katalikų bažnyčioje per šv. Mišias Sumos choro atliekamoms giesmėms pritarė ir kiti chorvedžio kompozitoriaus pedagogo Aloyzo Žilio vadovaujami chorai – Kretingos kultūros centro moterų choras „Svaja“ bei vyrų – „Žilvinas“ ir mokyklos-darželio „Žibutė“ vaikų choras.


Muziejui padovanojo triptiką

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kultūra

Kretingos socialinių paslaugų centro senjorų tarnyboje dienas leidžianti 78-erių tautodailininkė Genovaitė Čejauskaitė naujai sukurtą savo tapybos ir grafikos darbą – triptiką, vaizduojantį grafų Tiškevičių koplyčią, nusprendė padovanoti Kretingos muziejui.


Kaukėtas vyras apiplėšė parduotuvę

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Teisėtvarka

Praėjusį sekmadienį apie 18 val. peiliu ginkluotas kaukėtas plėšikas Geležinkelio g. Kretingoje esančios nedidelės maisto produktų parduotuvės pardavėjos pareikalavo atidaryti kasą ir atiduoti visus joje sukauptus pinigus.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

DVARO g. gyvenantis 1994 m. gimęs O. K. policijai pranešė, kad lapkričio 20 d. apie 11 val. Klaipėdoje, Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinėje sankryžoje, nukentėjo nuo 40–45-erių vyro. Mušeika prie kretingiškio draugo A. Z. vairuojamo automobilio „Mitsubishi Galant“ prisiartino gelsvos spalvos automobiliu „Mercedes Benz“, išlipo, atidarė „Mitsubishi Galant“ keleivio pusės priekines dureles ir smogė O. K. į veidą. Įvykis tiriamas.

Užregistruotas vienas smurto artimoje aplinkoje atvejis: Padvariuose, būdamas neblaivus, prieš porą metų jaunesnę žmoną kumščius į darbą paleido 1958 m. gimęs vyras. Nukentėjusioji į medicinos įstaigą nesikreipė. Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Lapkričio 21 dieną “Kretingos” vyrų krepšinio rinktinė po atkaklios kovos 68:78 (19:12; 15:21; 17:21; 17:24) pralaimėjo prieš vieną iš dviejų be pralaimėjimų žengiančių komandų - Telšių ,,Telšius”. Trečiajame kėlinyje po Gedimino Drungio dvitaškio ,,Kretingos” krepšininkai įgijo 11 taškų pranašumą (23 min. - 44:33), bet po ,,šalto dušo” pabudę Žemaitijos sostinės atstovai prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį (30 min. - 51:54) – 39-ąją minutę po Domanto Šimaičio dvitaškio komandas skyrė 5 taškai (68:73), bet per likusį laiką kretingiškiai taškų nebepelnė ir leido varžovams iškovoti pergalę dviženkle persvara.


Kretingos rajono savivaldybė svarsto savo galimybes įgyvendinti ES projektą pagal 2014-2020 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, kurios tikslas - prisidėti prie darnios socialinės bei ekonominės pasienio regionų plėtros ir taip didinti jų konkurencinį pranašumą. Šįsyk bendras programos biudžetas, skiriamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), siekia 52 mln. eurų.


Pasėdėti už šarvuoto Hamerio vairo, ant pečių pajusti tikrą kario kuprinę, o rankose – ginklo svorį sekmadienį Rotušės aikštėje kvietė iškilmingi Kariuomenės dienos renginiai. Kariniu miesteliu vienai dienai tapusioje aikštėje susirinkę šalies gynėjai privertė naujomis spalvomis pažvelgti į geopolitines grėsmes, kurios, anot karių, išsiskleidžia augančiu patriotiškumu mūsų visuomenėje.


Kiekvienas su šia prevencijos programa susidūręs paauglys nedvejodamas pritartų - „Sniego gniūžtė“ nebūtų tokia, kokia yra šiandien, jeigu ne amerikietis Džekas Irvinas arba tiesiog Džekas, kaip jį vadina kolegos, prieš du dešimtmečius į Lietuvą atridenęs novatorišką kovos su alkoholiu ir rūkymu koncepciją, skirtą jaunimui.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas