Pajūrio naujienos
Help
2016 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 3 %
Naktį5°C debesuotumas 30 %
Apklausa

"Metų žmogaus 2016" rinkimai

Andrius Petkus
Irena Zubienė
Nijolė Vasiliauskienė
Romualdas Beniušis
Kazys Genčius
Rokas Balsys
Vilius Adomaitis
Julius Kanarskas
Judita Varkojienė
Juozas Maksvytis
Jūratė Mačernienė
Ilona Volskienė
Apklausa

Ar reiktų nupjauti Kretingos gėlynų stagarus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1105) 2016-12-06

„Pakalnutėje“ nutūpė penkios Užkalnio žąsys

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Sigutė Valančienė ir jos sūnus Vytautas šeimos įkurtą „Pakalnutę“ vadina valgykla ir tvirtino, jog jiems svarbiausia – kad žmonės čia, kaip namie, sočiai ir skaniai pavalgytų.

Pačiame Salantų centre įsikūrusi ir kone legendine po publicisto maisto apžvalgų portalo „Laukinės žąsys“ įkūrėjo Andriaus Užkalnio apsilankymo tapusi kavinė „Pakalnutė“ per šiuos Naujuosius metus minės savo veiklos 25-metį. Ši kavinė garsėja ne vien gardžiu maistu bei gausiomis porcijomis, bet ir tuo, kad ji tapo pamėgta salantiškių susitelkimo vieta.

Gurmanas nieko neklausinėjo

Vieną įprastą sekmadienį pietų, vykdamas prošal, į „Pakalnutę“ užsukęs A. Užkalnis savo portale išgyrė joje pagamintą maistą ir pavadino šią įstaigą geriausiu restoranu Žemaitijoje. Nedažno net prabangaus restorano Lietuvoje virtuvė tesulaukia paties aukščiausio A. Užkalnio įvertinimo – 5 žąsų „penkiažąsėje“ jo vertinimo sistemoje. „Pakalnutė“, pabrėžė virtuvės žinovas, pranoko daugumą jo lankytų restoranų ir nusipelnė netgi 6 žąsų.

Svečiui nerūpėjo kavinės interjeras, jį papirko kalnai gardaus naminio maisto ir paprastas šeimininkės Sigutės Valančienės svetingumas.

„Buvo daug žmonių tądien, – kiti dar lauke laukė eilėj, reikėjo greitai suktis. A. Užkalnį pamačiau jau besėdintį prie vieno iš galinių stalų. Paprašė silkės, sriubos, kotletų, šonkauliukų, – man pasirodė, kad labai daug, bandžiau atkalbėti, kad visko nesuvalgys, bet jis laikėsi savo. Nei prisistatė, nei bendravo, pavalgė ir išvažiavo. Labai jaudinausi, kad išpeiks mus, o parašė labai gražų straipsnį, sudėliojo, lyg viską apie mus gerai žinotų. Net amžinatilsį mano vyrą Vytautą minėjo, jo nuotrauka kabo prie baro. „Pakalnutė“ mudviem buvo lyg antrieji namai“, – prisiminus sausį staigios mirties pakirstą vyrą, moters akys paplūdo ašaromis.

„Pakalnutė“ yra gyvenimo būdas

„Pakalnutė“ – tai ne vien nuo Nepriklausomybės pradžios veikianti kavinė, žinoma ne vien Salantų krašto žmonėms ir pakeleiviams. Tai – visos Valančių šeimos –51-erių Sigutės, 55-ojo gimtadienio nebesulaukusio Vytauto bei 27-erių jų sūnaus, taip pat Vytauto, kaip du vandens lašai panašaus į tėvą jaunystėje, gyvenimo būdas.

„Visas gražiausias mudviejų gyvenimas čia ir prabėgo, – atviravo susitvardžiusi šeimininkė. – Abu su vyru kavinėj dirbome nuo pat pradžių: norėjom matyti žmones, bendrauti ir žinoti, ko jie nori, ką turim keisi. Pradžioj visi sakė: ai, patys padirbs mėnesį ir samdys padavėjus. Dabar jau daug kur patys šeimininkai stovi už baro, o seniau atrodė keista, kai aptarnauja savininkai. Šiemet per Naujuosius būtume šventę kavinės 25-metį: gerai atsimenu tą dieną – buvo daug žmonių, ypač jaunimo. Šventėm su muzika ligi paryčių.“ Moteris neslėpė, jog jiems visada rūpėjo ir rūpi, kad žmonės skaniai pavalgytų, išeitų su nuotaika ir vėl norėtų sugrįžti. „Ne vien dėl pinigų dirbam, – kažkiek užsidirbam ir gana. Prabangos nemėgstam, o ir nelieka, – apžvelgdama nuo įsikūrimo pradžios nekeistą interjerą, tvirtino šeimininkė. – Čia kaip buvo, taip ir tebėra paprasta valgykla, į restoraną tikrai nepretenduojam“.


Statyti nakvynės namus panoro 18 įmonių

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Praėjusią savaitę Kretingos rajono savivaldybėje buvo atplėšti nakvynės namų statybos konkurso vokai – net 18 įmonių panoro renovuoti seną statinį prie ligoninės ir statyti prie jo priestatą. Kas iš tų įmonių laimės konkursą, paaiškės po mėnesio.


Kretingos gyvenamajame rajone Paupio gatvėje įsikūrusi sunkiasvorio transporto įmonė „Bėgma“ geidžiamame apie 10 arų valstybinės žemės sklype tvarkosi ir be leidimo, kurio iš Kretingos rajono savivaldybės tarybos lapkritį negavo ir nežinia, ar gaus gruodžio 22 d., kai šį klausimą rajono politikai svarstys pakartotinai.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS r.

PADVARIŲ k., Sodų g., gruodžio 4 d. apie 12 val. pastebėta, kad, išlaužus terasos durų spyną, patekta į gyvenamojo namo patalpas. Kadangi savininkė įvykio apžiūros metu buvo išvykusi į Kauną, kas pavogta ir kokia padaryta žala, nustatoma.

---

Užregistruoti du smurto artimoje aplinkoje atvejai, abu – Kretingos mieste.

Trakų g. gyventoja, gimusi 1955 m., pranešė, kad gruodžio 3 d. apie 18 val. būnant Viekšnių miestelyje Mažeikių rajone, prieš ją smurtavo ten gyvenantis sugyventinio sūnus. Kretingos ligoninės Priėmimo skyriuje moteriai nustatyta ūmi reakcija į stresą.

Į medikus kreipėsi ir 1979 m. gimę Klaipėdos g. gyventojas: jam galvą sumušė buvusi sugyventinė. Po įvykio smurtautoja pasišalino.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Ugdo jaunąsias gracijas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Po keliskart per savaitę Marijos Tiškevičiūtės mokyklos sporto salėje susirenka įvairaus amžiaus mergaitės, pamėgusios gimnastiką. Lankstumo, geros laikysenos, ištvermės, grakštumo, privalomų varžybų elementų jas moko Laima Idė.


Kretingos sporto mokyklos rankininkės, treniruojamos Algimanto Pranaičio, tęsia kovas Lietuvos merginų rankinio čempionate U-19, kuriame varžosi 7 šalies komandos.

Išvykoje Utenoje kretingiškės pralaimėjo 23:39, Alytuje – 25:40. Namų aikštėje mūsiškės, priėmusios dvi Vilniaus komandas, iškovojo pergales: „Vilniaus-II“ komandą nugalėjo 43:35, „Vilniaus-I“ – 35:28.

Per ketverias rungtynes Ramunė Poškutė pelnė 43 įvarčius, Kamilė Maksvytytė – 25, Monika Vaškylaitė – 20, Fausta Abrutytė – 16, Laura Šeputytė – 12, Auksė Turskytė – 10, vartus nuo varžovių smūgių patikimai saugojo Vytautė Mažalskaitė.

„P. n.“ informacija


Kretingos sporto mokyklos rankininkių komanda, turnyre Klaipėdoje užėmusi III v., su savo treneriu Algimantu Pranaičiu

Klaipėdoje įvykusiame merginų rankinio turnyre „Žiemą pasitinkant“ Kretingos sporto mokyklos rankininkės, gimusios 2005–2006 m. ir treniruojamos Algimanto Pranaičio, užėmė III v.

Šią poziciją turnyrinėje lentelėje nulėmė tokie susitikimų rezultatai: kretingiškės 16:37 pralaimėjo rankininkėms iš Panevėžio bei 18:26 – „Klaipėdos-I“ komandai, tačiau 24:7 nugalėjo „Klaipėdos-II“ komandos sportininkes.

Rezultatyviausiai žaidė geriausia komandos žaidėja pripažinta Modesta Žilinskaitė – ji įmušė 24 įvarčius. Jos komandos draugės Gabija Karmonaitė pelnė 14 įv., Estrėja Stonkutė – 12, Erika Vainutytė – 7, vartus nuo varžovių smūgių patikimai saugojo Gabrielė Lukaitė.

„Turnyras buvo svarbus tuo aspektu, jog norėjosi įvertinti komandą po 3 mėnesių darbo per treniruotes“, – teigė Kretingos komandos treneris Algimantas Pranaitis.

„P. n.“ informacija


„Kretingos“ komanda 62:52 (17:15; 12:13; 17:8; 16:16) palaužė Panevėžio ,,Bangenę-Aiverą“ (6 pergalės, 6 pralaimėjimai) ir iškovojo pirmąją pergalę išvykoje. Šiame susitikime kretingiškių pergalę nulėmė labai sėkmingai sužaista III kėlinio pabaiga, po kurios pavyko įgyti 10 taškų persvarą (30 min. – 46:36) ir išlaikyti ją iki susitikimo pabaigos.


Eksporto lyderis sėkmei pasikinko ir paspirtukus

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Vakarų Lietuva

Pasikalbėti apie plėtros ir eksporto galimybes į Kretingos rajono savivaldybę įstaigos „Versli Lietuva“ sukviesti regiono verslininkai patirties sėmėsi ir iš eksporto lyderės rajone bendrovės „Terekas“ sėkmės istorijos.


Kalėdojimo laikas – startas į bendrystę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Parapijose
Kartenoje naująjį kleboną A. Lukšą labiausiai žavi žmonių bendruomeniškumas.

Prieš porą mėnesių tarnystę Kartenos ir Budrių parapijose pradėjęs 45-erių klebonas Algirdas Lukšas šiomis dienomis kalėdodamas lanko miestelio apylinkių šeimas. „Žmonės stebi, tyrinėja – jiems smalsu, koks kunigas rūpinsis jų dvasiniais dalykais. Kalėdojimas ir yra startas į būsimą abipusę bendrystę“, – tvirtino A. Lukšas.

Išgirdo Tas, kuriam reikia

Iš Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios, kurioje tarnavo 13 pastarųjų metų, atvykęs A. Lukšas neslėpė, jog paskyrimą į Karteną laiko atsiųstu ženklu.

„Rugsėjo 3-ąją per Karteną važiavau į Kuršėnus, iš kur esu kilęs, – rinkomės paminėti tėvo mirties 15-ąsias metines. Giminėms sakiau: koks gražus miestelis, Minija ir ta dauba, supama žalumos. Pagalvojau – visai neblogai būtų čia dirbti, bet nebūtina tai sakyti garsiai, nes ims ir išgirs Tas, kuriam reikia. Nors vyskupijos vadovybė apie tai nežinojo, netrukus išgirdau, kad esu skiriamas į Karteną, – rugsėjo 19-ąją jau buvau čia“, – kalbėjo pašnekovas.

Tačiau klebonas neslėpė, jog į naujojo paskyrimo vietą jį ir lydėjęs nerimas: „Nebūčiau nuoširdus, sakydamas, kad atšokinėjau čia ant vienos kojos. Tvyrojo nežinomybė, kaip žmonės priims, ar pavyks pateisinti jų lūkesčius. Jaudino ir atsisveikinimo su klaipėdiečiais akimirkos: žmonės 10 minučių plojo stovėdami ir neleido nė žodžio pratarti. Kai dirbi, viskas, atrodo, taip ir turi būti, bet kai išeinant tavo triūsą įvertina, širdį užplūsta neapsakomas jausmas“.

Klebonas sakė nustebęs, jog patį pirmąjį sekmadienį, jį sutikdama, susirinko pilna Kartenos bažnyčia. Jis išsyk pastebėjęs miestelio žmonių bendruomeniškumą, ko nebėra didmiestyje. „Jau žinau, kad žmonės čia veiklūs ir noriai bendraujantys, – namuose pasitinka itin šiltai, ypač tie, kurie patys nebegali ateiti į bažnyčią“.


Per 120 žmonių į „Ramybės“ klubą Palangoje praėjusio penktadienio vakarą susirinko, anot renginyje dalyvavusio katalikų kunigo Romo Starkučio, „pralošti dosnumui“.


Laimėję dažų spalvins vaikystę

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Naujienos
Antrąją vietą, 60 litrų dažų bei sportinius krepšius respublikiniame konkurse „Darželio spalvos 2016“ laimėjusi Vydmantų lopšelio-darželio „Pasagėlė“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Ratas“ įrodė, jog susivienijusi mažos gyvenvietės bendruomenė gali nurungti ir didžiuosius miestus.


Auksinės vestuvės – dukrų staigmena

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Jubiliejai

Auksines vestuves atšventę kurmaitiškiai Genovaitė ir Liudvikas Katkai ir namuose, ir darbuose – kartu. „Kaip toj dainoj – visur mudu du“, – juokėsi pašnekovai.


Kretingiškių eglė kvepia mišku

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Šventės
Sužibusia Kalėdų egle džiaugėsi gausus būrys į šventinę ceremoniją susirinkusių kretingiškių ir miesto svečių.

Daugelis Lietuvos miestų kasmet lenktyniauja puošdami modernumu išsiskiriančias Kalėdų egles, o Kretinga, kaip visada, laikosi tradicijos pagrindinėje miesto aikštėje džiaugtis natūralia, mišku dvelkiančia, jaukumą kuriančia žaliaskare.

Miškų urėdijos dovanotas, iš Šventosios girininkijos palaukės prieš porą savaičių komunalininkų parvežtas taisyklingai nuaugęs vešlus 18 m ūgio Kalėdų simbolis šeštadienio pavakarę aukso spalva sutvisko, regis, tik vienai dienai užsakytame baltame sniege. Iškilmingai eglę įžiebę rajono meras Juozas Mažeika, naujieji Seimo nariai Antanas Vinkus bei Levutė Staniuvienė vienos gražiausių metų švenčių proga pasveikino į ceremoniją gausiai susirinkusius miestiečius ir svečius, jau spėjusius pasigrožėti tautodailininkų dirbiniais, malonių smulkmenų artimiesiems ir sau nusipirkti šurmuliuojančioje kalėdinėje mugėje. Skambėjo Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“, vaikų vokalinės grupės „Saulenė“, merginų pop grupės „Trelė“ programa, populiaraus atlikėjo Edmundo Kučinsko dainos, o sutemus dangus pražydo fejerverkų gėlėmis.

Ant Kretingos eglės šakų šiemet pakabintos 24 šviečiančios snaigės, 45 girliandos, kurių vienos ilgis – 20 metrų, 200 blyksčių, viršūnėje šviečianti žvaigždė bei 100 burbulų.

Kretingos katalikų parapijos klebono Antano Blužo iniciatyva Kalėdų eglės papėdę šiemet papuoš parapijiečių sukurta prakartėlė, kurią gruodžio 17-ąją 12 val. pašventins rekolekcijas tikintiesiems pravesti atvyksiantis Lietuvos pranciškonų brolijos provincijolas Algirdas Malakauskis.


Neįgaliųjų teatro atspindžiai Kretingoje

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Šventės

Praėjusį savaitgalį į Kretingą suvažiavo šimtai Lietuvos dienos centrų lankytojų ir į kitokias neįgaliųjų organizacijas susibūrusių žmonių bei jų bičiulių iš skirtingų šalies mokymo įstaigų, – Kretingos kultūros centre buvo surengta tradicinė teatrinės saviraiškos šventė „Atspindžiai“.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas