Pajūrio naujienos
Help
2014 Spalis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 73 %
Naktį6°C debesuotumas 85 %
Komentarų topas

(887) 2014-10-17

Gyventojai - triukšmo įkaitai

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Pirmas puslapis
Klaipėdos gatvės gyventojai kenčia nuo nuolatinio prekinių traukinių keliamo triukšmo. Kad jo lygis viršija normas, įrodė visuomenės sveikatos specialistų atlikti tyrimai.

Penkios naktys – be miego, bute – su svetimais žmonėmis, per karščius – neatidarius langų. Tokiomis sąlygomis išgyventi buvo priversta Klaipėdos g. 84 namo gyventoja Aldona Sendrauskienė, kai savo iniciatyva ėmėsi priemonių įrodyti, kad prošal važiuojantys traukiniai kelia gerokai didesnį triukšmą negu numato higienos normos.

„Klaipėdos gatvėje gyvenu per 30 metų, tačiau triukšmas pradėjo varginti prieš kokius penkerius metus, kai pastebimai padaugėjo prekinių traukinių. Kai pravažiuoja keleivinis traukinys – jis tarsi pračiuožia ir jų keliamas triukšmas pakenčiamas, be to, jų ir tėra vienas - kitas. Tačiau krovininiai traukiniai, kurie pradeda stabdyti prieš geležinkelio stotį, dunksi, trūkčioja ir kelia tokį triukšmą, kad apie kokybišką nakties poilsį tenka užmiršti“, - teigė A.Sendrauskienė.

Ji pasidžiaugė iškart sulaukusi palankaus Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus, į kurį ir kreipėsi dėl triukšmo tyrimo, specialistų požiūrio, tačiau buvo ir perspėta, kad į namus reikės priimti svetimus žmones, nedarinėti langų.

„Specialistai turėjo ištirti, kokį triukšmą kelia dvi dešimtys traukinių. O kai prasidėjo tyrimas, kaip tyčia, tų traukinių dėl geležinkelio remonto darbų sumažėjo. Tad specialistai, kad sulauktų tų 20 sąstatų, mano namuose buvo priversti dirbti 5 naktis – nuo 22 val. iki paryčių. Ir mes patys, ir specialistai dusome nuo karščio, trūko tomis dienomis ir poilsio“, - apie patirtus nepatogumus kalbėjo moteris.

A.Sendrauskienė iniciatyvos ištirti traukinių keliamą triukšmą ėmėsi sužinojusi, jog ateityje, modernizavus geležinkelio linijas, prekinių traukinių tik daugės ir, pirminiais skaičiavimais, jų gali pravažiuoti ir šešios dešimtys, iš kurių dauguma – naktį.

„Aš galvoju: jeigu iki to laiko nebus imtasi priemonių apsaugoti nuo triukšmo, juk išprotėsime visi, gyvenantys šalia geležinkelio, – pavyzdžiui, mūsų daugiabutis stovi tik 70 m atstumu nuo geležinkelio, namo sklypas ribojasi su geležinkelio zona. Triukšmas tampa didele problema vasarą, kai norisi atvirų langų. Žiemą dar šiek tiek gelbėja kokybiški langai“, - problemą įvardino A.Sendrauskienė.


Rimantas Kontenis:

- Jeigu aš būčiau šalies vadovas – būtinai vykčiau su savo antrąja puse. Be abejonės, tai yra problema, ypač kai valstybė šitaip gyvena. Gyventume turtingiau, tokie dalykai būtų atleistini.

Salvija Jucienė:

- Manau, kad jie tokios teisės neturi. Suprantu, kad tam tikri asmenys turi reprezentuoti mūsų šalį užsienyje, tačiau sutuoktinis juk tokių pareigų neatlieka. Kodėl gydytojas ar koks kitas specialistas į darbines keliones nesiveža savo antros pusės?

Rūta Kalendrienė:

- Nemanau, kad tai teisinga, nes darbo išvykos yra skirtos tik darbui. Su šeimos nariais galima pabūti atostogų metu. Kiekviena tokia išvyka mums, mokesčių mokėtojams, kainuoja didžiulius pinigus.

Nerijus Litvinas:

- Gal ne. Jeigu jie - tikri politikai, tegu dirba savo darbą be žmonų. Tikrai neteisinga, kai tokioms kelionėms naudojamos valstybės lėšos. Jeigu pats būčiau aukštu valdžios pareigūnu, žmoną vežtis gal ir norėčiau, bet tikriausiai to nedaryčiau, važiuočiau vienas, kad nebūtų skandalų.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kretingos rajono savivaldybė gavo nemažai prašymų rajono vaikų darželius pradėti šildyti, nelaukiant, kol už lango oro temperatūra tris paras iš eilės kris iki 10 laipsnių šilumos.

„Reaguojant į prašymus, pasitarus su bendrove „Kretingos šilumos tinklai“, šildymas darželiuose bus įjungtas jau pirmadienį, spalio 20-ąją“,– sakė administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Gydymo įstaigoms palikta savarankiškai spręsti, ar jos taip pat jau nori pradėti šildymo sezoną.

„P. n.“ informacija


Visą praėjusią savaitę Darbėnų gimnazija gyveno tarptautinėmis nuotaikomis – daugiašalio Comenius partnerysčių projekto „Bendraukime angliškai su malonumu“ dalyviai moksleiviai ir mokytojai iš penkių užsienio šalių tobulino savo anglų kalbos žinias, tyrinėjo apylinkes ir kūrė vaikams, turintiems specialiųjų poreikių.


Iš skolų liūno kapstosi kaip gali

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Teisėtvarka

„Esame įsiskolinę, bet – ne beviltiški“,– paklaustas apie Kretingos rajoną užgulusias skolas, teigė Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m. VYŠNIŲ g. gyvenanti 1993 m. gimusi K. B. pranešė, kad nepažįstamas asmuo, su kuriuo ji bendravo per socialinį tinklapį „Facebook“, pasinaudojęs jos asmens duomenimis, iš kredito bendrovės „Vivus.lt“ rugpjūtį paėmė 1 tūkst. Lt, o iš bendrovės „SMScredit.lt“ – 1 tūkst. 500 Lt. Nepažįstamasis kreditų lig šiol negrąžino. Bendra skola kreditų bendrovėms – 3 tūkst. 753 Lt. Įvykis tiriamas.

KRETINGOS r.

LAUKŽEMĖS k. gyvenanti 1947 m. gimusi E. P. pranešė, kad laikotarpiu nuo gegužės 5 iki spalio 10 d. buvo pasinaudota jos DNB banke esančios elektroninės bankininkystės prisijungimo kodais ir į S. T. banko sąskaitą pervesta 1 tūkst. 187 Lt.

Įvykis tiriamas.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Atsirevanšuoti tikisi po dvejų metų

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Lietuvos jaunučių sporto žaidynių finale rankinio varžybose Kretingos sporto mokyklos rankininkės, treniruojamos Algimanto Pranaičio, savo varžovėms pralaimėjusios visas trejas varžybas, užėmė IV v.Šiomis dienomis Kretingos rajono savivaldybės delegacija vieši Lenkijoje, Lemborko mieste, kur įvyks trijų šalių – Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos – vykdomo projekto „Baltic Rally“ baigiamasis renginys – konferencija bei tinklinio turnyras.


Kretingos sporto mokyklos boksininkai Lietuvos jaunučių sporto žaidynių finale pelnė įvairių spalvų medalius: (iš kairės) Simas Adomaitis, Mindaugas Macius, Tomas Balsys, Benas Svirnelis, Rokas Gervinskis, Aivaras Balsys, Donas Špučys.

Sėkmingai pasirodę Klaipėdoje surengtose Lietuvos jaunučių sporto žaidynių bokso zoninėse varžybose, 5 Kretingos sporto mokyklos boksininkai, treniruojami Tomo ir Aivaro Balsių, iškovojo teisę dalyvauti finalinėse žaidynių varžybose, kurios įvyko Vilniuje. Pirmasis svorio kategorijoje iki 38,5 kg į ringą kopė Benas Svirnelis, kuris, aiškia taškų persvara nugalėjęs atstovą iš Jonavos, Kretingai ir iškovojo pirmąjį aukso medalį.

Svorio kategorijoje iki 54 kg kovojo Simas Adomaitis, kuris pirštines taip pat surėmė su Jonavos sporto mokyklos auklėtiniu ir jį nugalėjo 2:1.

Svorio kategorijoje iki 56 kg kovojęs Rokas Gervinskis, pralaimėjęs kovą 1:2, turėjo pripažinti varžovo iš Pasvalio pranašumą ir užėmė II v.

Kretingiškis Mindaugas Macius svorio kategorijoje iki 62 kg užėmė III v., o Donas Špučys (svorio kategorija iki 72 kg) be didelio vargo įveikė klaipėdietį ir tapo žaidynių čempionu.

„P. n.“ informacija


Kretingos dviratininkų klubo „Tolumos“ nariai sėkmingai užbaigė varžybų sezoną, kuris suteikė ir sunkių, ir džiugių akimirkų šalies dviračių trasose.


Meras sveikins vyskupą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Parapijose

Šiandien Telšių Šv.Antano Paduviečio katedroje įvyks iškilmingos šv.Mišios Jo Ekscelencijos vyskupo Jono Borutos 70-mečio jubiliejaus proga. Į iškilmes išvyko ir Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.


Į akmenį sudeda žmogaus atminimą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės
Triukšmo lygio matavimai buvo atliekami gyvenamosiose patalpose, prie uždarų langų, naktimis laukiant pravažiuojančių sąstatų.

Pirmąjį antkapinį paminklą išliejęs savo žuvusiam tėvui, 72-jų Antanas Kližentis jau kone 50 metų rūpinasi kretingiškių kapavietėmis: kelis dešimtmečius pats kalė iš akmens paminklus, o dabar, ragavęs emigranto duonos ir ilgesio sugrąžintas į tėviškę, pataria, kaip sutvarkyti artimųjų kapavietes tiems, kurie tėviškėje bebūna reti svečiai.

Tėviškės šiluma nusveria ilgesį

Nors visi trys A.Kliženčio ir jo žmonos Stefanijos Eugenijos vaikai gyvena užatlantėje – Vita ir Eugenijus – JAV, o Eneida – Kanadoje, kretingiškis sakė pats į užjūrius daugiau sparnų nebekelsiąs.

Mat, išsyk po Nepriklausomybės jų vaikams laimėjus „žaliąsias kortas“, netruko paskui juos išvykti ir jiedu – Čikagoje su pertraukomis praleido kone 10 metų. Išvyko jau būdami pensijoj, gyveno kartu su vaikais, padėjo jiems auginti anūkus. Bet ilgainiui Amerika jiedviem pabodo.

„Ir kalba, ir žmonės, o paskutiniais metais jau ir dangus, žolė, medžiai atrodė nebe tokie - šitaip graužė tėviškės ilgesys, traukė savas kraštas. Lietuvoje gimęs, augęs, čia - mano šaknys. Manau, kad vyresniam žmogui pritapti svetimam krašte – per sudėtinga“, - atviravo A.Kližentis.

Grįžo namo prieš trejus metus, sėdėti dykas negalėjęs - jis grįžo į tą sritį, kurią geriausiai išmano, ir šiandien talkina paminklų dirbtuvėse, esančiose prie naujųjų miesto kapinių.

„Dar noriu būti žmogui naudingas, - tikino kelis dešimtmečius Kretingos buitinio kombinato paminklų dirbtuvėse meistravęs, o po to nuosavas dirbtuves turėjęs vyras. - Prieš išvykdamas visą įrangą ir akmenis pardaviau“.

Kretingiškis mano, kad už jūrų marių, jei sveikata leis, benuvyksiąs tik į svečius – mat, prieš dvejus metus jam atlikta širdies operacija, o buvimas tėviškėje atsveria artimųjų ilgesį.


Mokinį paverčia tyrinėtoju bei mąstytoju

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Vydmantų gimnazijos istorijos mokytojo eksperto Dariaus Petreikio rankose – jo paties su kolegomis sudarytas ir „Šviesos“ leidyklos šį rudenį išleistas vadovėlis „Istorija“ bei pratybų sąsiuvinis „Jaunojo istoriko užrašai“, skirti V klasių mokiniams. Anot pedagogo, naudodamas šias knygas, mokinys pasijunta tikru istorijos tyrinėtoju.


Kūrybos vakarą apvilko gerumo rūbu

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Jau kelintus metus besitęsiančio gerumo projekto „Iš širdies į širdį“ iniciatoriai pakvietė kretingiškius į Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje surengtą susitikimą su klaipėdietėmis kūrėjomis – poete Dalia Bielskyte bei dailininke Danute Žalnieriūte.


„Jeigu kas nors prieš penkiolika metų būtų pasakęs, jog savo trisdešimtmetį švęsiu Čikagoje su amerikiečiu vyru bei jau susiformavusia artimų draugų kompanija, būčiau garsiai nusijuokusi“, - šypsosi kretingiškė Kamilė Nemeikaitė-Aguirre.


Oficialus Lietuvos Respublikos Vyriausybės dienraštis „Lietuva“ 1920 metų vasario 22 dieną rašė: „Vasario 3 dieną 5 val. 30 minučių po pietų atvyko į Kretingą pirmasis Lietuvos gelžkelio traukinys, kurį vietiniai gyventojai pasitiko duona ir druska. Dėl tos linksmos naujienos nusiųsta buvo į Kauną Lietuvos gelžkelių valdybai dėkojamoji telegrama. 1878 metais balandžio mėnesį grafas Juozas Tiškevičius, mylėdamas savo Tėvynę, savo lėšomis įsteigė Kretingoje telegrafą ir tada buvo iš Bulgarų pagrįžęs Domininkas Litvinas paskirtas pirmasis telegrafininkas. Dar po 42 metų Kretinga sulaukė ir gelžkelio ir tas pats D. Litvinas paskirtas stoties viršininku Kretingoje, kuris priėmė ir išleido pirmuosius traukinius“. Pasirašo – Kretingos valdininkas.


Įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinti Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai. Sankryžoje, kurioje yra lentelė su žalia rodykle, sukdami į dešinę, vairuotojai nuo šiol privalo sustoti. Be to, įvestos dvi naujos sąvokos ir naujai apibrėžta sąvoka „Pagrindinis kelias“.


Atšvaitai – tamsos pinklėms įveikti

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Keliuose

Trečiadienio vakarą Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai, siekdami paraginti gyventojus tamsiuoju paros metu keliuose elgtis atsakingai, surengė reidą Kretingos mieste ir jo apylinkėse. Prevencinės priemonės metu jie pakalbino 55 pėsčiuosius ir dviratininkus, neturintiems išdalino 30 atšvaitų ir įspėjo apie būtinybę būti matomiems.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas