Pajūrio naujienos
Help
2016 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 45 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar rajone efektyviai tvarkomos kelių duobės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1045) 2016-05-03

Tiltu vėl važiuoja be baimės

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Kalgraužių tiltą renovavusiai bendrovei „VVarff“ Virginijus Domarkas (kairėje) ir Giedrius Ramonas priekaištų neturėjo, tačiau projektuotojų sumanyti turėklai, jųdviejų nuomone, turėjo būti masyvesni.

Kretingos rajono savivaldybės rūpesčiu restauruotas buvęs avarinės būklės tiltas Mažučiai–Kalgraužiai per Šventosios upę. Restauracija kainavo 37,62 tūkst. eurų.

Tilto garantija – 5 metai

Medinę trešti bebaigiančią avarinės būklės Kalgraužių tilto dalį po svarstymų atnaujinti nusprendė Kretingos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgusi į Darbėnų seniūnijos gyventojų poreikius. Tilto remontui buvo panaudotos 2016 metų Savivaldybės kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, skirtos Savivaldybės kelių tvarkymui bei statybai. Šiuometinė jų suma – 1 mln. 122,2 tūkst. eurų.

Tilto kapitalinio remonto darbus atliko uždaroji akcinė bendrovė „VVarff“. „Ne tik geras, neplėšikiškas darbų kainas pateikia, bet ir gerai dirba“, – apie bendrovę atsiliepė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Giedrius Ramonas, patvirtinęs, jog priekaištų neturėjo ir atliktus darbus vertinę specialistai. Netoliese gyvenantis buvęs Šventosios girininkas, nusipelnęs miškininkas Rimantas Kviklys tilto per Šventąją remontą įvertino vienu žodžiu „Bravo“. Pasvarstęs, jeigu tilto remontui lėšų dar būtų skyrusi Kretingos miškų urėdija bei kiti čionykščių miškų savininkai, tiltą būtų buvę galima pritaikyti ir sunkiasvoriam transportui, čia pat tos minties atsisakė teigdamas: „O šiaip dabartinio tilto pakankamai užtenka. O tie, kurie biznį varo, patys pasirūpina, kur ir kaip važiuoti.“


Mokyklose trūksta psichologų

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Kretingos rajono darželius, mokyklas ir daugiafunkcius centrus iš viso lanko 5 tūkstančiai vaikų, tačiau su jais dirba tik 8 psichologai: 5 iš jų – mokyklose ir 3 – Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje. O intensyvaus gyvenimo pavyzdžiai rodo, kad psichologinių problemų daugėja, – jų neįstengia patys įveikti ne tik mokiniai, bet ir pedagogai.


Beveik nelikus žemės Kartenos kapinėse, jų plėtrą planuojama įgyvendinti per dvejus artimiausius metus – tam bus panaudotas dar 2012 m. nupirktas 1,57 ha ploto žemės sklypas. Šiuo metu Savivaldybė rūpinasi, kaip mažiausiomis sąnaudomis išvalyti ir išlyginti šiame sklype esančią daubą.


Darbėniškiams reikia lopšelio

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Rajone mažėjant gyventojų, o tuo pačiu – ir gimstamumui, Darbėnų miestelyje situacija klostosi atvirkščiai – šiuo metu yra 20 vaikų iki 3 metų, kurių tėvai pageidautų, kad būtų formuojama ir lopšelinukų grupė. Darbėnų bendruomenė svarsto, kur tikslingiausia būtų ją atidaryti.


Salantiškės laukia medalių

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Švietimas

Konkursuose Turkijoje ir Baltarusijoje dalyvavusios Salantų meno mokyklos auklėtinės Roberta Diekontaitė, Neda Varpukauskaitė ir Elija Beržonskytė kol kas tik laukia savo apdovanojimų – pas merginas atkeliauja aukso ir bronzos medaliai bei diplomai.


Vydmantų skyriaus vokalinis moterų ansamblis ir Jokūbavo skyriaus moterų kvartetas iš konkurso „Sidabriniai balsai“ II turo sugrįžo kupini puikių emocijų.

Prieš keletą savaičių nuskynę laurus vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Šilų aidai 2016“, Jolantos Japertienės vadovaujamas Vydmantų skyriaus vokalinis moterų ansamblis ir Ritos Valiukienės Jokūbavo skyriaus moterų kvartetas puikiai pasirodė ir antrajame respublikinio vokalinių ansamblių ir solistų konkurso „Sidabriniai balsai“ ture Plungėje – abiem kolektyvams įteikti II laipsnio diplomai.

Anot Kretingos rajono kultūros centro vadovo Prano Razmaus, kas penkerius metus Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas konkursas – kur kas aukštesnio lygmens, todėl ansamblių laimėjimas yra svaresnis ir reikšmingesnis. „Šie metai parodė, kad abu kolektyvai turi puikų įdirbį, o pirmasis laimėjimas nebuvo atsitiktinumas. Tai, be abejonės, – ir ansamblių vadovių, sugebėjusių mobilizuoti savo žmones, nuopelnas“, – kolegėms gerų žodžių negailėjo P. Razmus. Pasak jo, prie puikių rezultatų prisideda ir kasmet Kretingos rajono kultūros centro organizuojamos rajoninės šventės-atrankos „Sidabrinių balsų aidai“ bei romansų atlikėjų šventės „Suskinsiu aš...“, kurioms ansambliai nuoširdžiai ruošiasi.

„Buvo laikas, kai respublikiniai „Sidabriniai balsai“ nevyko, bet ir tuomet mes nuosekliai dirbome, dalyvavome rajoniniuose konkursuose. Šios atrankos – labai geras tramplinas kolektyvams. Jeigu ne „Sidabrinių balsų aidai“, ansamblio lygis tikrai būtų kritęs, o dabar tarsi pasitvirtinome II laipsnio diplomą, kurį buvome iškovoję anksčiau“, – kalbėjo R. Valiukienė.


Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Vydmantų filiale jau daug metų rengiamos poezijos šventės – šiemet Kretingos bei Skuodo krašto literatai ir skaitovai susitiko literatūros ir muzikos popietėje „Žydintis poezijos pavasaris“.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

ŽEMAITĖS al. ir MELIORATORIŲ g. sankryžoje gegužės 1 d. apie 16 val. automobiliu SUZUKI SWIFT, iš šalutinio kelio įsukdama į pagrindinį, 1986 m. gimusi vydmantiškė nepraleido motociklo SUZUKI GSX-R 750, vairuojamo 1989 m. kretingiškio, ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu sužalotas motociklininkas gydomas ambulatoriškai, o kartu su juo važiavęs 1981 m. gimęs keleivis išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

KRETINGOS r.

GARGŽDELĖS k. esančioje Orvidų sodybos-muziejaus automobilių stovėjimo aikštelėje balandžio 30 d. apie 15.30 val. buvo išdaužtas automobilio MERCEDES-BENZ A170 galinio lango stiklas ir iš automobilio pavogtas nešiojamasis kompiuteris ASUS, medžiaginė juoda kuprinė, kurioje buvo pilki sportiniai batai PUMA, akiniai su dėklu, taip pat – raudonas krepšys su 1 l degtinės „Finliandija“, 0,5 l vyno, tortu, akinių dėklu bei dviem poromis vilnonių kojinių.

Padaryta 1 tūkst. 167 Eur žala.

Įvykis tiriamas.

---

Užregistruoti 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai. Prieš savo žmonas fizinę jėgą demonstravo sutuoktiniai Darbėnuose ir Salantuose, prieš sugyventinę – Klaipėdos g. Kretingoje gyvenantis vyras.

Visi trys smurtautojai sulaikyti.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“ įvyko U-14 (gim. 2002 m.) šalies berniukų krepšinio čempionato B diviziono finalo ketverto susitikimai. Kretingos sporto mokyklos komanda, treniruojama Vytauto Šližiaus, finale 82:70 įveikusi Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro – R. Sargūno sporto gimnazijos krepšininkus, iškovojo I v.


Su ištiesta ranka ir atverta širdimi

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Vakarų Lietuva

Kretingos pranciškonų vienuolyne jau 25 metus veikiančioje labdaros valgykloje benamiais kas dieną pasirūpina – pamaitina ir lauknešėlių namo prikrauna – savanorė šeimininkė Apolonija Bernotienė. Už tai Dievas ją apdovanojęs gyvybingumu, energija bei ilgu amžiumi – šiemet Apolonijai sukako 90 metų.


Praėjusio penktadienio pavakarę Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos salė vos talpino Kūlupėnų bendruomenės narius, susirinkusius paminėti Motinos dienos: vaikai, vadovaujami Giulnaros Poloneičik, savo motinoms, močiutėms bei kitiems šeimos nariams parodė, ko išmoko per neformaliojo ugdymo užsiėmimus.


Kretingos policijos komisariato pareigūnai savaitgalį bei pirmadienio rytą įvykusių reidų metu patikrino apie 200 transporto priemonių ir nustatė Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, tarp jų buvo neblaivių, be to, 2 autobusai į darbą vežė daugiau darbininkų negu transporto priemonėje yra sėdimų vietų.

Kelyje Kretinga–Kūlupėnai sustabdyta 1987 m. gimusi moteris į alkoholio tikrintuvą įpūtė 0,86 prom. Du neblaivūs vairuotojai buvo pričiupti kelyje Darbėnai–Grūšlaukė ir Kurmaičiuose. Jiems nustatytas 1,55 ir 1,58 prom. girtumas. Užfiksuoti du susidūrimai su žvėrimis. Naktį į sekmadienį kelyje Palanga–Lazdininkai priešais palangiškio vairuojamą automobilį BMW išpuolė briedis. Žvėris krito, automobilis apgadintas, tačiau vairuotojas nesužalotas.

O kelyje Kretinga–Skuodas į skuodiškės vairuojamą automobilį „Mitsubishi“ atsitrenkė stirna. Šio eismo įvykio pasekmės – tokios pat.

Anot Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininko Ričardo Kačino, abu vairuotojai, apie susidūrimus su žvėrimis pranešę bendruoju pagalbos telefonu 112, pasielgė teisingai.

„P. n.“ informacija


Didžiausias bajoraitės turtas – vaikai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žmonės

Padvariuose, pas dukterį Birutę Bagdonienę gyvenanti 91-erių Elena Šoblinskienė, pasitikusi korespondentus, pati išskirtinai raiškiai ir be akinių perskaitė iš Prezidentūros jai atsiųstą raštą, kad yra apdovanojama ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už tai, jog užaugino ir dorai išauklėjo 7 vaikus.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas