Pajūrio naujienos
Help
2014 Rugpjūtis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 76 %
Naktį15°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar doleris pralaimi eurui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(870) 2014-08-19

Gandras Garis į laisvę nenori

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Veronika Sendrauskaitė bei jos vyras Kazys tėvų nemylėtam gandrui Gariui padovanojo ir antrą gyvenimą, ir laisvę.

Vakar Jakštaičių kaime Imbarės seniūnijoje sužieduotas ir į dangaus platybes paleistas gandras neaukštai tepakilo, tik keletą metrų paskrido į priekį ir apsisukęs po kelių minučių grįžo atgal į sodybą, prie pavėsinės. Kol kas jam čia – saugiausia ir geriausia.

Augintinį spėjo pamilti

„Gario valia bus apsispręsti“, – neslėpė jaudulio sužieduotuves paukščiui suorganizavusi šio kaimo gyventoja, tautodailininkė, medžio drožėja Veronika Sendrauskaitė. – Jei jis liks su mumis, bus šeimos narys kaip buvęs, mes juo toliau nuoširdžiai rūpinsimės. O jei nori į laisvę – tebūnie taip. Lauksim jo pavasariais, o sugrįžusį atpažinsim iš žiedo“, – sakė moteris.

V. Sendrauskaitės prašymu iš Lietuvos paukščių žiedavimo centro, esančio Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, gautą žiedą į Jakštaičių kaimą atvežė Salantų regioninio parko direkcijos vyriausioji ekologė Asta Bagočienė. Spurdantį ir iš šeimininko rankų vis sprūstantį gandrą vargais negalais pavyko pasverti ir užmauti žiedą su įrašytu atpažinimo numeriu 654.

Keturis gandriukus pavasarį išperėjusių tėvų iš lizdo išmestą, matyt, silpniausią paukštį darže prieš 3 mėnesius rado Veronikos vyras Kazys.

„Parnešė namo: žiūrėk, ką turiu, sako man. Ogi mažulėlį gandriuką! Pasidžiaugėm, kad sveikas, kojos ir sparnai nelūžę, bemat suskatom ieškoti, kuo čia pamaitinus ir pagirdžius“, – pasakojo V. Sendrauskaitė. Pasikonsultuoti, ar neklysta, duodama sliekų, žuvies, keptos vištienos odelių, ji teigė skambinusi ir į Ventės rago ornitologijos stotį. Vėliau Veronika pamatė, kad pievoje prie namų styplinėjantis augintinis kaskart ir pats mielai pasilesioja to, kas jam patinka – žiogų, varlyčių bei svirplių, kurių čia knibžda.


Prieš 115 metų prie Palangos tilto persmelktas lietuviškų žodžių garso netilo šimtų žmonių juokas – 1899 metų rugpjūčio 20 d. pirmąkart šalyje viešai lietuvių kalba suvaidintas spektaklis-komedija „Amerika pirtyje“.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

PASIENIEČIŲ g. rugpjūčio 16 d. policijos tarnybiniame automobilyje ant nešiojamojo kompiuterio 50 Lt kyšį patruliams padėjo 1963 m. gimęs Klaipėdos r. Kibelkščių k. gyventojas V. K. Taip vyras siekė išvengti administracinės atsakomybės už tai, kad sunkiai apgirtęs vairavo mopedą.

Rugpjūčio 16 – 18 dienomis užregistruoti 2 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Kretingoje šeimyninio konflikto metu kumščiu sūnui, gimusiam 1982 m., į veidą trenkė ir lūpą praskėlė neblaivus tėvas, gimęs1958 m., o Vaineikių k. rugpjūčio 17 d. prieš sutuoktinę ranką pakėlė taip pat neblaivus vyras.

Abu smurtautojai atsidūrė areštinėje.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Šeštadienį įvykusių Centrinės Europos motobolo lygos rungtynių tarp Kretingos „Mildos“ ir Skuodo „Bartuvos“ baigtis – 5:1 – kretingiškių naudai, „Mildą“ pakėlė į II turnyrinės lentelės poziciją. Po 2 įvarčius į varžovų vartus pasiuntė Renatas Žiubrys ir Eduardas Steckis, 1 – Lukas Šimkus.


Darbėniškius pagerbė krepšinio legenda

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sportas

Darbėnai praėjusį savaitgalį buvo tapę Lietuvos krepšinio sostine – čia įvyko seniūnijos krepšinio „3x3“ šventė, kurios iniciatorius –Lietuvos krepšinio auksinės kartos treneriu tituluojamas 37-erių kraštietis Kazys Maksvytis – pradėti turnyrą pakvietė visų laikų Lietuvos krepšinio legendą Modestą Paulauską.


Kretingos „Minija“ praėjusį ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybių antrąjį ratą pradėjo išvykoje, Mažeikiuose, rungtynėmis su „Atmosferos“ komanda.


Parą gyveno kaip ant stygų

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Gaisrai

Baublių ugniagesių komandos vadovas Vaidas Puidokas juokavo, kad dėl gaisrų jiems praėjusi žiema buvo karštesnė negu ši tropine vadinama vasara. Ypač ugningas buvo sausis, kai Budriuose, Žutautuose, Rubuliuose ir Rūdaičiuose degė namai, ne viename kaime ir miestelyje – automobiliai bei kaminai. Bet būtent vasarą, sugedus gaisrinei mašinai, parą teko gyventi kaip ant stygų.


Žolinė lietaus išpraustoje laukų žemėje

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Šventės

Nepaisant to, kad nuo pat ryto žliaugęs lietus trikdė Žolinės atlaidų eigą Laukžemėje, visgi vakarop nurimęs dangus, susitikimai su senais draugais, kone ligi pat gaidžių skambėjusi gyva grupės „Ilex“ muzika laukžemiškiams dovanojo visus metus lauktą kaimo šventę.


Skubantis ruduo išvaikė vasaros šventę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Jaunimas

Įprastai per Žolinę rengiamą Salantų miesto vasaros sporto šventę praėjusį savaitgalį gerokai praretino netikėtai praplyšęs dangus: iš dvaro parko stadiono varžybos bei rungtys buvo perkeltos į Salantų gimnazijos sporto salę bei stadioną.


Tarptautinės jaunimo dienos proga Kretingos moksleivių sąjungos Kretingos grupė kartu su Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centru surengė ir sujungė du jaunatviškus renginius.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas