Pajūrio naujienos
Help
2014 Spalis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 17 %
Naktį-2°C debesuotumas 15 %
Apklausa

Ar reikia naikinti PVM lengvatą šildymui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(889) 2014-10-24

Vėlinių ugnimi plevens karteniškių žvakės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Karteniškis Gintautas Igaris ėmėsi sumanymo išplėsti nuosavą žvakių fabriką.

Netrukus lankysime artimųjų kapus – nešini žvakėmis ir neatkreipę dėmesio, kad ant daugumos indelių bus bendrovės „Geralda“ prekinis ženklas. Ši Kartenoje įsikūrusi bendrovė – stambiausias žvakių gamintojas Lietuvoje – artėjančioms Vėlinėms į prekybos centrus patieks per 150 įvairių modelių žvakių, degančių nuo kelių valandų iki 4-5 parų.

Skirtingos puošybos tradicijos

„Lietuvoje – labai stiprus mirusiųjų kultas, todėl prekyba žvakėmis ypač suintensyvėja prieš Vėlines. Dekoratyvinių žvakių poreikis dar prasitęsia ligi Kalėdų, bet po to prasideda štilis“, - apie produkcijos gamybos sezoniškumą mūsų šalyje kalbėjo bendrovės „Geralda“ įkūrėjas ir vadovas Gintautas Igaris.

Todėl, sakė vadovas, jų įmonė nemažą dalį produkcijos eksportuoja į Skandinavijos šalis – Daniją ir Švediją, o taip pat – Rusiją, kaimyninę Latviją bei Vokietiją. Didžiausi karteniškių konkurentai yra olandų bei latvių žvakių gamintojai.

Anot pašnekovo, nors gyvename Europoje, tačiau labai skiriasi tautų kultūriniai poreikiai: „Gal todėl, kad Lietuva – katalikiškas kraštas, pas mus kapinės tiesiog šturmuojamos prieš Vėlines, o aplinkinės šalys – protestantiškos, ir ten kapai puošiami nuosaikiau. Labai skiriasi ir skoniai: skandinavai pripažįsta paprastumą – dominuoja klasikinių formų baltos spalvos žvakės, permatomo stiklo indeliai, o lenkams būdinga kakofonija“.

Tačiau, tvirtino G.Igaris, jų įmonės dizaineriai yra sukūrę savitą stilių, - ir tai, kas būdinga tik jiems, laiko pranašumu bei nuo šio kurso neketina nukrypti ir ateityje.

Skandinavijos šalyse bei Vokietijoje tamsiuoju metų laiku, anot pašnekovo, tiesiog vyrauja ugnies kultas: žmonės labai pamėgo puošti savo namų interjerą dekoratyvinėmis žvakėmis, o namų prieigas – įėjimą ir kiemus - uždegdami ilgai degančių žvakių žibintus.


Kas žmonėse sukelia agresiją?

  • Gat­vės in­ter­viu

Birutė Atienė:

- Pikčiausi - išgėrę žmonės. Žinoma, sunkesnis gyvenimas taip pat turi įtakos. Pažįstu tokių žmonių, kurie nesugeba valdyti savo agresyvumo. Stengiuosi su jais bendrauti atsargiai, nekonfliktuoti. Žinai, kad žmogus toks, ir stengiesi nesusidurti su juo, apsiriboji elementariu mandagumu.

Diana Andriuškevičienė:

- Nesklandumai šeimos santykiuose, sunkus gyvenimas - daug kas gali sukelti įniršį, tai labai individualu. Vidinė neramybė, stresas dėl darbo, neaiškumai dėl ateities - viskas susideda. Kiekvienas liekame su savo problemų našta. Didžioji problema ir yra, kaip surasti vidinę ramybę, kad nereikėtų vaistais ar kitais būdais vaduotis.

Antanas Vytautas Buja:

- Mano nuomone, dabar visų žmonių gyvenimai labai nervingi, sunkūs. Tai ir sukelia agresiją. Seimas nežiūri, kad žmonėms būtų geriau. Alkoholio irgi reiktų mažinti, ypač jaunimui - jiems apskritai būtina skirti kuo daugiau dėmesio. Aš jau 25 metus nesu ragavęs nei alaus, nei šampano. Ir piktas nesu.

Mantas Tarvydas:

- Vienintelė priežastis – alkoholis. Kai kuriems gal dar ir su galva negerai ar iš senatvės protas pasimaišo. Būna ir taip, kad žmonės iš prigimties irzlūs. Man ir pačiam yra tekę susidurti su agresija - tąkart nukentėjau dėl kito žmogaus pavydo.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė sustiprintą patruliavimą Kretingos mieste ir rajone. Prevencinės priemonės metu pagrindinį dėmesį jie skyrė viešose pamėgtose vietose besirenkančiam jaunimui ir jų naudojamoms transporto priemonėms.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Užregistruotas įmonės „Regitra“ pranešimas, kad spalio 22 d. į šios įmonės Kretingos grupę kreipėsi1941 m. gimęs R. Ž., gyvenantis Palangoje. Jis norėjo įregistruoti automobilį „Mercedes Benz“, kurio identifikavimo numeris turi klastojimo požymių.

KRETINGOS m.

MĖGUVOS g. gyvenantis G. B. pranešė, kad spalio 9 d. nežinomi asmenys išdaužė namo terasos durų stiklo paketą ir sugadino dvigubų terasinių durų varčias bei rėmą. Iš namo nieko nepavogta. Padaryta 4 tūkst. Lt žala. Name įrengta signalizacija, turtas draustas bendrovėje „Swedbank“. Įvykis tiriamas.

KRETINGOS r.

SALANTŲ m. kavinėje „Elektrėnė“ 1992 m. gimusį Barzdžių kaimo gyventoją D. Ž. apie 23 val. sumušė ir apspardė pažįstamas asmuo. D. Ž. gydomas Kretingos ligoninės Chirurgijos skyriuje. Įvykis tiriamas.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Tiltas per Akmeną šaukiasi pagalbos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema

Antradienį Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija įvertino tilto per Akmenos upę Kretingoje važiuojant Palangos link ir Žemaitės alėjos ruožo, besiribojančio su magistraliniu keliu A 11 Šiauliai–Palanga, techninę būklę.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas