Pajūrio naujienos
Help
2015 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 0 %
Naktį13°C debesuotumas 4 %
Apklausa

Ar žiūrite TV reklamas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(947) 2015-05-22

Šauktinių loterija sukėlė sumaištį

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Šiemet į privalomąją 9 mėn. karo tarnybą bus atrinkta 3 tūkst. 19–26 metų jaunuolių, – per 1,1 tūkst. iš jų užsiregistravę savanoriškai.

Šią gegužę paskelbti šauktinių į privalomąją karinę tarnybą sąrašai sukėlė sumaištį ir tarp kretingiškių: vieni džiūgavo praslydę per atrankos kompiuterio akį, kiti reagavo ramiai, jau iš anksto savanoriškai pasiryžę tarnauti tėvynei. Tretiems ši žinia trenkė lyg perkūnas, aukštyn kojomis apversdama jų gyvenimo planus.

Pasigestų perspektyvaus trenerio

Tarp pastarųjų – ir Kretingos sporto mokyklos vaikų krepšinio bei Kretingos vyrų krepšinio komandų treneris, neseniai šeimą sukūręs 25-erių Arimantas Mikaločius, kurio pavardė sąrašuose figūruoja gana aukštai – tarp 7 tūkstančių.

Iš viso Lietuvoje buvo atrinkti 37 tūkstančiai šauktinių, o kasmet į tarnybą ketinama pakviesti po 3 tūkst. vaikinų. Klaipėdos apygardos sąrašuose A. Mikaločius pateko į pirmąjį tūkstantį šauktinių.

„Mane supykdė pati sistema, – išvydęs savo pavardę tarp šauktinių, kalbėjo A. Mikaločius. – Buvo netikėta, nes tądien susitikau nemažai draugų, kurie niekur nesimoko ir nedirba, neturi jokios siekiamybės gyvenime – šie ir toliau, nieko neveikdami, sau mušinės dinderį. O aš turėsiu palikti per 50 savo treniruojamų vaikų, šie irgi pasimetę – juk nelauks 9 mėnesius, kol grįšiu iš tarnybos. Vietoj manęs priims kitą trenerį, o man grįžus laimės teks ieškoti užsienyje“, – nelinksmą perspektyvą pagal kitų primestą gyvenimo scenarijų mato treneris.

Jis įsitikinęs, jog valstybės pareigūnai ne taip sudėliojo prioritetus, atranką patikėdami kompiuteriui, o ne atsižvelgdami į žmogiškąjį faktorių.

Jau penkerius metus treneriu dirbantis, Klaipėdos universitete kūno kultūros studijas baigęs jaunas vyras sakė, kad šiuo metu ketina apsiginti vyriausiojo trenerio vardą. Jis pats įkūrė bei administruoja ir savo vadovaujamos Kretingos vyrų krepšinio komandos tinklapį, turintį per 1,5 tūkst. gerbėjų.

A. Mikaločius sakė, jau ir žemės sklypą namui numatęs pirkti, dabar gi su studente žmona, už kurios studijas jis mokąs, gyveną pas močiutę. Padedąs ir močiutei: parūpinąs malkų, sumokąs mokesčius.


Ilona Alminienė:

– Pasigedau, juk ankstesniais metais taip nebūdavo – seniai Kretinga žydėdavo. Laikraštyje skaičiau, kad gėlės suvėlavo dėl kažkokio nesusipratimo, nors lėšos joms buvo paskirtos. Patys valdininkai nebesuprato, kas gėlėmis turi pasirūpinti – Savivaldybė ar seniūnija. Tikiuosi, kad želdynų sulauksime – gėlės pagyvina ir pagražina miestą.

Dovydas Staponas:

– Jei atvirai – nepasigendu. Žvelgiant iš vyriškų pozicijų, Kretingos miestas ir taip yra gana gražus. Žinoma, gėlės nepakenktų. Pamenu, anksčiau jos kabėdavo ant gatvių apšvietimo stulpų, ir tai buvo gana įdomus sumanymas. Kretingą puošia jos architektūra, miesto struktūra. Dar svarbiau – kad miestas švarus, ir tai duoda kur kas didesnį efektą negu gėlės.

Adelė Venckuvienė:

– Kretinga dabar primena šiukšlyną. Tokiu metu jau turėtų žydėti bent našlaitės. Aš manau, kad tai paprasčiausias apsileidimas – tegu valdžia pasižiūri, kaip atrodo kapinės, tegu pravažiuoja pro mokyklas. Žydi net močiučių darželiai. O pas mus – tik mėšlų krūvos prie pagrindinių sankryžų. Girdėjau, kad planuojama sodinti daugiametes gėles, bet kada jos sužydės – rudenį? Juk reikia ir vasarinių gėlių – begonijų, gvazdikėlių.

Egidijus Raudavičius:

– Aš – ne vietinis, ir kol nepaklausėte, net nepastebėjau. Dabar matau, kad tikrai nėra gėlių. Palangoje jau intensyviai dėliojami, kabinami vazonai su augalais, miestas puošiasi, o gėlės neabejotinai priduoda grožio. Galbūt kretingiškiai taupo pinigus gėlynų sąskaita? Manau, kad viskas priklauso nuo prioritetų ir vertybių, kuriomis vadovaujasi miestas

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Lankytojų centro dominantė – miško kerpė

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Senovinę Žemaitijos kaimo trobą primenantis Salantų regioninio parko lankytojų centras architektūriniu požiūriu traukia dėmesį kaip vienas iš gražiausių šio miesto statinių. Vos prieš mėnesį į naujas patalpas antrame aukšte įsikėlus šio parko direkcijai, pats centras lankytojams duris atverti turėtų per Porciunkulę – tradicinius Salantų miesto atlaidus.


Kurčiųjų lietuvių kalba yra gimtoji

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Šią gegužę sukako 20 metų, kai lietuvių gestų kalba Lietuvoje buvo pripažinta gimtąja kurčiųjų kalba. Ta proga Klaipėdos apskrities klausos negalią turinčių žmonių bendruomenė buvo surengusi šventę, kurioje dalyvavo ir Kretingos kurčiųjų bendrijos atstovai.


Nauja kūrybinė erdvė – jaunimui

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka projektui „Bibliotekos pažangai-2“ įgyvendinti gaus 22 tūkst. 600 Eur.


Antradienį Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir kultūros bei paveldosaugos specialistai aptarė galimybes dalyvauti birželio 8 d. Seime vyksiančioje konferencijoje „Lietuvos valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimo įamžinimas artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“, kurią organizuoja Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius Antanas Staponkus.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Iš Klaipėdos apylinkės prokuratūros gauta informacija apie gegužės 14 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą – Žibininkų k. gyvenanti R. M. pranešė, jog balandžio 9 d. HBH baro teritorijoje susidorojimu jai grasino buvęs vyras J. M., gimęs 1955 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl Valėnų k. gyvenančios I. T., gimusios 1991 m., galimai suklastotos pajamų mokesčio deklaracijos.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Galimybių studija – be priekaištų

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Naujienos

Vakar rajono Savivaldybėje patobulintą Automobilių, geležinkelio transporto bei pėsčiųjų eismo saugumo Kretingos mieste galimybių studiją paskutinį kartą pristatė ją atlikusios Vilniaus įmonės „Smart Continent“ vadovas Andrius Jaržemskis ir analitikas Giedrius Padvilikis.


Suprojektavo daugiamečius gėlynus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Naujienos

Vakar Kretingos miesto seniūnija su darbus Kretingos mieste atliksiančio konkursą laimėjusio Josvainių gėlių ūkio atstovėmis bei miesto gėlynų projekto autoriumi Petru Daukantu aptarė darbų atlikimo sąlygas bei terminus.


Aukcione parduos vertingą laužą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Naujienos

Rajono taryba nusprendė viešame aukcione parduoti namą, esantį kone pačiame Kretingos miesto centre, Trumpojoje gatvėje Nr. 4. Ilgus metus tarnavęs kaip socialinis būstas šis namas buvo paverstas gydymo paskirties pastatu, tačiau medikai jame taip ir neįsikūrė.


Naktį į sekmadienį apie 2.30 val. Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą apie tai, kad Kretingos mieste, Kalno gatvėje, tarp I ir II aukštų dega daugiabučio namo mediniai laiptai.

Iki atvykstant ugniagesiams gyventojai gaisrą užgesino patys.

Viena versijų – tyčinis ar netyčinis padegimas. Įvykis tiriamas.

„P. n.“ informacija


Nuo suknelės motinai iki televizijos projekto

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Mūsų žmonės

Baigęs mokyklą kretingiškis Evaldas Valantiejus šventai tikėjo, kad jam lemta perimti šeimos verslo vairą, tačiau nuo paauglystės tyliai budėjusi šalia – jaunimo teatro spektakliuose, žaidimuose su mamos adatomis, festivalių užkulisiuose – aistra madai tik laukė tinkamos akimirkos. Vadybos studijoms kapituliavus prieš simpatiją rūbų siluetams, šiandien 25-erių Evaldas – vienas iš realių pretendentų į geriausiojo titulą televizijos projekte „Aš – stilistas“.


Kretinga – žymaus lietuvių skulptoriaus modernisto Antano Mončio gimtasis miestas, kuriame jis praleido beveik 12 metų.

Gimęs 1921 m. birželio 8 d. Mončių kaime, čia baigė pradžios mokyklą, kuri buvo įsikūrusi jo tėvų namo kitame gale. 1932 m. rudenį Antanas mokslus tęsti atvyko į Kretingos pranciškonų gimnaziją, kur spalio 4 dieną savo duris atvėrė jos klasės. Išlikusi nuotrauka, kurioje 1934 m. įsiamžinę: Kretingos pranciškonų gimnazijos steigėjas ir jos naujų rūmų statytojas Augustinas Dirvelė, jos direktorius Vaclovas Šliogeris, vienas iš mokytojų, ir mokiniai, tarp kurių – ir A. Mončys.


Salantai skamba majaus giesmėmis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Šią gegužę Salantų miestas vakarais aidi nuo giedamo majaus – Dievo Motinai skirtų tradicinių žemaitiškų giesmių. Gausus būrys giedotojų, vadovaujamas Salantų kultūros centro etnokultūrinės veiklos organizatorės 53-jų Danutės Venckienės, pakaitomis renkasi giedoti į tas sodybas, kur pastatytos koplytėlės, viena iš jų – Jadvygos ir Alfonso Domarkų.


Kretingos bitininkų draugija šventiniame sambūryje paminėjo 130-ąsias gimimo bei 90-ąsias brolio pranciškono Jeronimo Pečkaičio mirties metines. Bičiuliai, prieš kelerius metus paminėję ir Kretingos bitininkavimo mokyklos 90-metį, dar kartą prisiminė šio dvasininko indėlį plėtojant bitininkystę ne tik Kretingos krašte, bet ir visoje Lietuvoje.


Kretingos policijos pareigūnai savo aptarnaujamoje teritorijoje naudoja policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtą automobilį su specialiąja įranga automobilių greičiui matuoti.

Per savaitę užfiksuota 712 greičio viršijimo atvejų. Daugiausia greitis buvo viršijamas iki 20 kilometrų per valandą – užfiksuoti 369 tokie atvejai. Tačiau nemažai nustatyta ir pavojingesniu greičiu važiavusių vairuotojų: nuo 20 iki 30 kilometrų per valandą greitį viršijusių – 190 atvejų, nuo 30 iki 40 kilometrų – 98 atvejai, nuo 40 iki 50 kilometrų – 44 atvejai.

Taip pat išaiškinta greičio mėgėjų, kurie savo važiavimu labiau priminė lenktynių trasoje dalyvaujančius sportininkus negu elementarių taisyklių besilaikančius eismo dalyvius – 11-ai vairuotojų teks apsilankyti teisme ir išgirsti, kokiomis baudomis bus nubausti, mat jie leistiną greitį viršijo daugiau kaip 50 kilometrų.

„P. n.“ informacija


Į Kretingos Rotušės aikštę atvilnijęs dviratininkų žygis „Per žydinčią Lietuvą“ miestą nušvietė valstybingumo spalvomis: Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui ir Lietuvai pagražinti draugijos (LPD) 20-mečio garbei skirta, visas šalies savivaldybes apjungusi iniciatyva kvietė apmąstyti protėvių pasiaukojimą, kurio Lietuvai reikia ir šiandien.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas