Pajūrio naujienos
Help
2014 Spalis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 19 %
Naktį7°C debesuotumas 95 %
Apklausa

Ar turėdami dujų terminalą tikrai būsime ekonomiškai nepriklausomi?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(890) 2014-10-28

Per geležinkelio bėgius – viaduku su liftais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Palangos gatvėje, norint pereiti į kitą geležinkelio pusę, pėstiesiems tenka kirsti net 6 bėgius.

Itin pavojingoje geležinkelio perėjoje ties stotimi, kurią kasdien kerta vadinamojo lapyno gyventojai bei mokiniai, skubantys į Simono Daukanto mokyklą, ketinama įrengti modernią antžeminę perėją – plieninių konstrukcijų viaduką su liftais ir laiptinėmis abipus jo.

Prilygs keturaukščiui

Šį 3,72 mln. Lt vertės projektą Kretingos rajono savivaldybė pasirengusi įgyvendinti išvien su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“.

Viaduko ilgis per bėgius – 25 m, bendras plotis - 3,75 m, perdangos aukštis – 3,63 m, gabaritas virš kertamo kelio – 8,5 m. Bendras statinio aukštis bus per 12 m ir prilygs 4 aukštų namui.

Įvertinus konkrečias vietovės sąlygas, techninius bei ekonominius aspektus, būtent šis projektinis pasiūlymas buvo priimtas kaip prioritetinis, Kretingos rajono savivaldybėje svarstant „Pėsčiųjų perėjos per geležinkelio bėgius Palangos gatvėje rengimo galimybių studiją“.

Šią studiją su numatytais dar dviem projektiniais variantais pristatė jos autoriai – bendrovės „Kelprojektas“ atstovai: vadovė Žana Lašienė, inžinierė Beata Jelagaitė bei Aplinkosaugos ir investicinių projektų skyriaus vadovas Arvydas Domatas.

Pagal kitus du variantus siūloma įrengti antžeminį praėjimą su laiptinėmis ir pandusais, arba iškasti požeminį monolitinį tunelį, su įėjimo-išėjimo laiptinėmis ir pandusais iš abiejų pusių.

Tačiau, pabrėžė A.Domatas, šių pastarųjų dviejų perėjos variantų įgyvendinimo kaina būtų gerokai aukštesnė: su pandusais – 4,14 mln. Lt, požeminės perėjos – 4,22 mln. Lt.

Anot jo, panašios perėjos su liftais, kokią siūloma įrengti Kretingoje, jau veikia Vilniuje ir Kaune. Suskaičiuota, jog tokios perėjos priežiūros bei remontų kaina per 25 eksploatavimo metus yra mažiausia – 0,71 mln. Lt - lyginant kitomis dviem: su pandusais – 0,93 mln. Lt, o požeminės – 1,09 mln. Lt.

Lifto įrenginiu privalėtų rūpintis Savivaldybė, sudariusi sutartį su atitinkama priežiūrą vykdančia įmone.


Kretingiškiai aukojo Ukrainai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos

Kretingiškiai atsiliepė į Ukrainos Garbės konsulo Klaipėdoje Geniaus Vyganto prašymą prisidėti vykdant humanitarinės pagalbos akciją „Padėkime Ukrainos žmonėms“.


Teisme vyko „Protų mūšis“

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas

Į Kretingos rajono apylinkės teismą penktadienį sugužėjo Kretingos miesto Simono Daukanto, Marijono Daujoto pagrindinių, Pranciškonų ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų VIII–X klasių mokiniai. Čia įvyko tradicinis renginys, skirtas Konstitucijos dienai paminėti.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Spalio 23 d. užregistruoti du smurto artimoje aplinkoje atvejai – abu Kretingos mieste, Klaipėdos gatvėje.

Konfliktai kilo tarp neblaivių sutuoktinių: 1970 m. gimęs vyras mažamečio sūnaus akivaizdoje ketveriais metais jaunesnei žmonai karštu vandeniu nutvilkė nugarą, o 1968 m. gimęs vyras ketveriais metais vyresnę savo gyvenimo draugę apkumščiavo į veidą ir į sėdmenis.

Abu smurtautojai uždaryti į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Praėjusį penktadienį „Kretingos“ krepšininkai, startavę Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione, išvykoje 64:72 (13:19; 19:13; 12:10; 20:30) nusileido Vilniaus KM-„Citus” komandai.


Pirmą kartą Kretingoje surengtos dviračių varžybos rajono vicemero Vytauto Ročio taurei laimėti subūrė dviračių sporto mėgėjus ne tik iš Kretingos, Salantų, bet ir iš Palangos bei Klaipėdos. Suaugusiųjų grupėje būtent klaipėdiečiai pasirodė besą stipriausi – jie į uostamiestį ir išsivežė pagrindinius apdovanojimus.


Kretingiškiai sunerimo dėl viešai paskelbto Šventosios gatvės rekonstrukcijos projekto ir siūlo visuomenei pasisakyti, kol dar ne per vėlu, nes pavasarį prasidės intensyvūs šios gatvės atnaujinimo darbai.


Knygos bičiuliai praėjusią savaitę šventė dvigubai - net du Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos filialai pasitiko 60 metų jubiliejų. Kraštiečius bei buvusius darbuotojus draugėn surinkusios Šukės ir Laivių bibliotekos priminė savo istoriją ir atsidėkojo aktyviausiems skaitytojams. Bibliotekas sveikino rajono valdžios, seniūnijų, bendruomenių atstovai, kolegos. Netikėtai simbolišku šiose šventėse tapo ir dar vienas skaičius – 28: tiek darbuotojų įrašyta į Šukės bibliotekos istoriją, lygiai tiek pat metų Laiviuose knygas dalija bibliotekininkė Ramutė Reikienė.


„Sniego gniūžtė“, Amerikoje gimęs judėjimas prieš žalingus įpročius - narkomaniją, alkoholizmą, rūkymą - jau dešimt metų gyvas ir Vydmantų gimnazijoje. Socialinius mokinių įgūdžius formuojanti stovykla ir šį spalį moksleivius pasitiko tradicine filosofija: dešimtadalis laiko - kvaišalų prevencijai, visa kita - pati tikriausia gyvenimo mokykla.

Tris dienas vykusi stovykla į Vymantų gimnaziją sutraukė daugiau negu 150 vaikų iš Kretingos rajono mokyklų, Klaipėdos, taip pat Šilutės rajono Vainuto gimnazijos, Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos.

Kuruojami 28 vadovų iš Vydmantų gimnazijos mokinių būrio, vaikai pažindinosi, bendravo seminaruose, dirbo grupėse ir, žinoma, linksminosi.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas