Pajūrio naujienos
Help
2014 Rugsėjis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 100 %
Naktį11°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar Lietuvoje įkūrus NATO bazių gyvensime saugiau?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(874) 2014-09-02

Nulijo grybų lietumi

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Benediktas Lengvinas (kairėje) ir Gražvydas Kasparavičius džiaugėsi gausiu šiųmetiniu grybų derliumi.

Nors ankstyvas šiųmetinis ruduo pasivogė dalį vasaros, tačiau atsidėkojo itin gausiu grybų derliumi. Kretingiškiai praėjusį savaitgalį apgulė miškus, krepšiais tempė laimikį ir džiūgaudami skaičiavo pririnkę dešimtis, o kiti – ir šimtus baravykų.

Grybauja savo malonumui

Kaimynai Benediktas Lengvinas ir Gražvydas Kasparavičius neslėpė savo radimviečių – vienas grybaująs ties vadinamąja radijo stotimi, o kitas - Petrikaičių bei Jokūbavo miškuose.

„Ateini į senas vietas miške ir pasiimi baravykus per pusvalandį. Štai ir šįkart jų radau per 50“, - kilnodamas iš krepšio tvirtakočius baravykus, džiaugėsi B.Lengvinas.

Jis nemano esąs ypatingas grybautojas – yra ir tokių, kurie iš miško išsineša po 2-3 krepšius, bet šie – ir amžiumi jaunesni, o ir išvažiuoja grybauti pusdieniui. „Aš išvažiuoju valandai - kitai pavaikščioti po mišką savo malonumui. Smagu: būna, užeini šeimynėles baravykų, auga po 5 – 7 ir daugiau. Iš vakaro nurenki tą vietą, o rytą, žiūrėk, ir vėl kyšo mažos galvutės“, - grybavimo malonumais pasidalijo B.Lengvinas.

G.Kasparavičius tvirtino savaitgalį pėsčiomis prasiėjęs ligi radijo stoties ir čia pat, kone po nosimi, per gerą valandą pririnkęs pintinę - suradęs 87 raudonviršius ir 4 baravykus, o lepšių ir šilbaravykių nė neskaičiavęs.

„Tokį laimikį užtiksi tik tam tikrais momentais. Kartais išvaikščioji žinomas vietas, ir ten, kur pernai ar užpernai baravykus šienaudavai, ieškai - ogi visai nieko. O ten, kur nesitiki rasti, šį rudenį užtinki ištisas šeimynas“, - pasakojo G.Kasparavičius.

Vyras mano, jog grybaujant padeda ir išugdyta nuojauta: „Aš grybauju nuo vaikystės. Seneliai mažą veždavosi į Palangos miškus, o būdamas paauglys pats sėsdavau ant dviračio ir lėkdavau į pušynus. Miškus gerai pažįstu: nuojauta kužda – čia turėtų augti baravykai, čia - raudonviršiai. Pasilenki, ieškai – ir nėra. Bet tai nereiškia, kad nemoki ieškoti, - paprasčiausiai į tas vietas atėjai netinkamu laiku“, - grybavimo įžvalgomis pasidalijo G.Kasparavičius.


Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas šį antradienį išvyko į Vilnių, į Sveikatos apsaugos ministeriją.


Garažams griauti pinigų neskyrė

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Savivaldybės taryba nepritarė, kad iš 598 tūkst. Lt papildomai į Savivaldybės biudžetą gautų 80 tūkst. Lt būtų skirta Vilniaus gatvėje Kretingoje esantiems garažams nugriauti.


Pasitiko Rugsėjo 1-ąją

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Švietimas

Vakar rugsėjis padovanojo saulėtą, šiltą Mokslo ir žinių dieną, kurią paminėjo visos Kretingos rajono mokyklos.


Tradicinėje rajono mokyklų vadovų rudens konferencijoje buvo aptartos švietimo aktualijos bei problemos. Kad šios bus išspręstos, mokyklų lyderius optimistiškai nuteikė ir rajono vadovai, ir konferencijoje viešėjusi Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.


Kretingos kultūros centras surengė suaugusių mėgėjų teatrų šventės „Atspindžiai“ rajoninio etapo apžiūrą. Jos tikslas – išrinkti po geriausią Kretingos miesto ir Kretingos kultūros centro skyriaus spektaklį, kurie Kretingą reprezentuos šventės „Atspindžiai“ regioniniame ture.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

STOTIES g. rugpjūčio 30 d. apie 22 val. pagal pranešimą apie keliamą triukšmą atvykusius policijos pareigūnus necenzūriniais žodžiais išplūdo bei vieną jų rankomis apdaužė 1974 m. gimęs D. D. Siautėjantį neblaivų vyrą sulaikius, šis galva trenkė į tarnybinio automobilio variklio dangtį, o vežamas į policijos komisariatą spardė dureles. D. D. uždarytas į areštinę.

SAVANORIŲ g. esančios „Iki“ parduotuvės pamainos viršininkė pranešė, kad iš alkoholio skyriaus pavogti 5 buteliai degtinės „Auksinė originali lietuviška“. Padaryta 194 Lt žala.

KRETINGOS r.

MEDININKŲ k. ir PELDŽIŲ k. teritorijoje iš laukų rugpjūčio 27 d. pavogta13 akumuliatorių ir sugadinti 9 elektriniai piemenys. Apie tai policijai pranešė Kretingos miškų urėdija. Padaryta 4 tūkst. 30 Lt žala.

ERLĖNŲ k. gyvenantis 1984 m. gimęs M. A. rugpjūčio 31 d. apie 9.30 val. pastebėjo, kad iš neužrakinto garažo pavogtas keturratis motociklas „Yamaha“. Padaryta 20 tūkst. Lt žala. Keturratis Lietuvoje neregistruotas, nedraustas. Garaže signalizacija neįrengta.

Rugpjūčio 29 – rugsėjo 1 d. rajone užregistruotas 1 smurto artimoje aplinkoje atvejis: Kiauleikių kaime konflikto metu du neblaivūs vyrai smaugė moterį.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybių susitikimą su Biržų „Širvėna“ kretingiškiai pradėjo aktyviu varžovų komandos vartų šturmu, bet svečiai atsilaikė nuo „Minijos“ pirmųjų antpuolių.


Kretingiškis Linas Puškorius sakė netekęs amo, sužinojęs, kad ant jo paties išpilto kelio į nuosavą mišką kažkoks piktadarys išvertė visą sunkvežimį pavojingų atliekų – šiferio lapų bei stiklo vatos.


Kelininkai rūpinasi mokinių saugumu

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Keliuose

Prasidėjus mokslo metams, kelias į mokyklą ir namo tampa svarbiu net tik mokiniui bei jo tėvams, bet ir kelininkams, vairuotojams bei kitiems eismo dalyviams. Apie pavojus keliuose mintimis pasidalijo valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Ramanauskas.


Neblaivių vairuotojų nemažėja

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Keliuose

Praėjusį sekmadienį reidą Kretingos rajone, Šiaulių kelyje ties Kartena, surengė Klaipėdos kelių policijos biuro pareigūnai. Jų tikslas buvo tikrinti vairuotojų blaivumą: per mažiau kaip 5 valandas sulaikyti 8 įkaušę automobilių vairuotojai ir 1 dviratininkas.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas