Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Nijolė Šličienė – Kretingos PSPC Baublių medicinos punkto darbuotoja, bendruomenės slaugytoja – darbo vietos nėra pakeitusi nuo 1963 metų. Gerai pažįstanti vietos žmones, su jų sveikatos problemomis susidurianti ir dieną, ir naktį, N.Šličienė pusiau juokais sako, kad gal visiems jau yra ir “pakyrėjusi”. Ir tuo pačiu prasitaria, kad Baubliuose gyvena geri ir gražūs žmonės, kurių sveikata jai, kaip bendruomenės slaugytojai, iš dalies tenka pasirūpinti kasdien.

Kretingos PSPC Baublių medicinos punkto darbuotoja, bendruomenės slaugytoja Baubliuose, nepakeitusi darbo vietos, dirba daugiau kaip keturis dešimtmečius.

N.Šličienės darbo diena prasideda nuo bendros tvarkos: medicinos punkte bendruomenės slaugytoja dirba viena pati, tad jos rūpestis – ir švara bei tvarka medicinos punkte. Po to iki 12 val. ji laukia pacientų: kas vaiką paskiepyti atveda, kas - kraujo spaudimo pasimatuoti, o kam ir procedūras atlikti reikia. Esant būtinybei, medicinos punkte pacientai gali nusipirkti nereceptinių vaistų slogai, kosuliui gydyti.

Kiekvieną ketvirtadienį į Baublių medicinos punktą atvyksta gydytojas Nikolajus Talancevas, o vieną mėnesio dieną – ir gydytoja Birutė Ramonienė. Bendruomenės slaugytoja N.Šličienė sako, jog baubliškiai tuo labai džiaugiasi: gydytojo teikiamomis paslaugomis ypač naudojasi tie, kurie neturi galimybių nuvykti pas gydytoją į rajono centrą. “Svarbiausia, ką turi padaryti slaugytoja, - tai vykdyti gydytojo nurodymus. Būtent pagal gydytojo rekomendacijas yra skiepijami vaikai, procedūros atliekamos irgi tik pagal gydytojo nukreipimą. Dabar tvarka tokia, kad be gydytojo žinios ir rekomendacijos negalima net žaizdos perrišti, nebent žmogui reikia suteikti pirmąją pagalbą”, - apie savo darbo subtilybes kalbėjo N.Šličienė, kurios nuomone, baubliškai nesupyktų, jeigu gydytojas Baubliuose dirbtų kasdien: darbo jam tikrai užtektų.

Viena jos darbo dalių – pacientų lankymas namuose: bendruomenės slaugytoją žmonės iškviečia pas vaikus, vyresnio amžiaus žmones. Būna, kad sunegalavę žmonės slaugytojos pagalbos prašo naktį ar vėlų vakarą.

Tai, kad N.Šličienė vienoje darbo vietoje dirba jau keturis dešimtmečius, turi ir savo pranašumų: žmonės, anot slaugytojos, yra atviresni, nesivaržo, kai kurių jų visus negalavimus slaugytoja žinanti atmintinai. “Pažindama žmones, žinodama jų negales, žinau, kaip jiems padėti, kaip galiu juos nuraminti. Dažnai žmogų juk ir žodis gydo”, - įsitikinusi N.Šličienė.

Ji pastebi, kad tarp baubliškių, kaip ir tarp visų šalies gyventojų, daugėja išeminės širdies ligos atvejų, daugiau žmonių skundžiasi aukštu kraujospūdžiu, daugėja ir cukrinio diabeto atvejų. N.Šličienės nuomone, atsirasti šioms ligoms padeda nenumaldomas mūsų gyvenimo tempas – pasirodo, jog ir kaime žmonės gyvena neramiai, vis skuba, panirsta į darbus, dažnai pamiršdami save.

Ligų daugėja, o gimstamumas - mažėja: praėjusiais metais Baubliai sulaukė 9 naujagimių. Ypač, kaip pastebi slaugytoja, gimstamumas sumažėjęs nuo 2000-ųjų: skirtingais metais Baubliuose yra gimę ir 4, ir 7, ir 9 kūdikiai. Šiais metais, slaugytojos žiniomis, kol kas “žada” gimti 2 kūdikiai.

Pagal amžių Baubliuose, Žutautų ir Mikoliškių kaimuose, kuriuos aptarnauja N.Šličienė, žmonių nuo 60 metų ir vyresnių yra 144, iki 18 metų – 181. Iš viso Baublių medicinos punkto slaugytoja patarnauja 714 šių kaimų gyventojų.

N.Šličienė, lygindama skirtingų laikmečių ypatumus, kaime pasigenda bendros drausmės, tvarkos, kurios būta tuomet, kai kaimai turėdavę vietinę valdžią. Padaugėję ir nepilnaverčių šeimų – dėl to labiausiai kenčia vaikai: augdami namuose, kur nuolat rūkoma, geriama, negaudami laiku ir sočiai pavalgyti, traumuojami fiziškai ir psichiškai tokie vaikai skursta, jų sveikata yra prasta, vystymasis – atsilikęs.

Ant kaimo bendruomenės slaugytojos pečių gula ir dalis profilaktinio – švietėjiško darbo. “Tenka lankytis mokykloje, kalbėtis su vaikais apie higieną, alkoholio, rūkymo žalą ir panašiai”, - sakė N.Šličienė.

Moteris pripažino, jog retsykiais, dirbdama slaugytojos darbą, pavargsta. “Bet pavargstu ne nuo paties darbo, o labiau nuo nevilties – kai matai, jog žmogui nebepadėsi, o jį palaikyti reikia ne vaistu, bet žodžiu”, - pasakojo N.Šličienė, teigdama, kad nuolatinis bendruomenės slaugytojos darbo palydovas yra ir atsakomybės prieš žmones jausmas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas