Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 2 %
Naktį-2°C debesuotumas 95 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Choristus įvertino profesionalai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2013-05-07

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso I ture, kuris įvyko mūsų mieste, Kretingos rajono kultūros centro moterų chorą „Svaja“, vyrų chorą „Žilvinas“ ir kamerinį chorą komisija įvertino II laipsnio diplomais. Tai reiškia, kad kretingiškiai turi galimybę sudalyvauti finaliniame konkurso etape Vilniuje – jis tradiciškai rengiamas likus metams iki Lietuvos dainų šventės.

Pirmajame chorų konkurso etape kretingiškiai varžėsi su kolektyvais iš Tauragės, Plungės, Šilutės, Skuodo, Mažeikių ir Klaipėdos. Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus pasidžiaugė, kad kretingiškių choristų būrys buvo bene gausiausias.

„Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas skatina puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, aktyvinti chorinį judėjimą ir kolektyvų tobulėjimą, padeda įvertinti chorų meninį lygį. Šiais metais konkursui užsiregistravo 103 chorai – 73 mišrūs, 25 moterų ir 5 vyrų. Kretingoje varžėsi 13 chorų ir net trys iš jų buvo mūsiškiai. Svarbu tai, kad kiekvienas choras yra pilnos sudėties – tai yra, vieno choro dalyviai nedainuoja kituose. Ypač pasidžiaugėme vyrų choru „Žilvinas“, kuriam vadovauja Aloyzas Žilys – šiandien vyrų choras Lietuvoje yra retenybė. Klausytojų ausis itin pamalonino moterų choras „Svaja“ ir kamerinis choras – jiems ne taip seniai vadovaujanti Kristina Rimienė per labai trumpą laiką pasiekė aukšto meninio lygio“, - jau po renginio kalbėjo P.Razmus.

Kultūros centro Meno skyriaus vedėja Diana Brazdeikienė pastebėjo, kad chorams ir šiais metais reikėjo itin pasistengti – atlikėjus vertino profesionalų komisija.

„Šiais metais konkursiniame koncerte išgirdome daug naujų, dar negirdėtų kūrinių. Chorams buvo privaloma 12 minučių programa – keturis kūrinius kolektyvai pasirinko patys, po vieną atliko specialiai parinktą. Choristų pasirodymus vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos chorinio dirigavimo katedros profesorius Povilas Gylys, respublikinių dainų švenčių dirigentas Kastytis Barisas, Kauno mišraus choro „Kamertonas“ vadovas Kęstutis Jakeliūnas, Lietuvos liaudies kultūros centro Muzikos skyriaus vadovė Aurelija Andrejauskaitė“, - sakė D.Brazdeikienė.

Antrojo laipsnio diplomais apdovanoti kretingiškių chorai gali tikėtis ir dar didesnio įvertinimo – kvietimo koncertuoti Vilniuje Šv.Kotrynos bažnyčioje.

„Kelialapis į konkurso finalą yra I laipsnio diplomai, tačiau ir dalis II laipsniu įvertintų kolektyvų yra kviečiami į Vilnių dalyvauti finale. Tai tarsi pasirengimas ir repeticija dainų šventei. Net neabejoju, kad Kretingos rajono kultūros centro kolektyvai pasirodytų puikiai, nes jų meninis lygis yra dar labiau pakilęs“, - įsitikinęs P.Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas