Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 3 %
Naktį-2°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėniškiai tradiciškai vieną iš Gavėnios sekmadienių paskyrė senosioms giesmėms – Kalvarijos Kalnams. Giedodami Darbėnų gyventojai pagerbė tuos, kurie jau išėjo Anapilin ir užmarštin. Gavėnios metu giedoti Kalvarijos Kalnus – ilgametis Darbėnų paprotys. Šią tradiciją puoselėjantis Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška sakė, kad žmonės susirenka giedoti turėdami ne vieną intenciją.

Gavėnios metas yra susikaupimo, rimties, susimąstymų laikotarpis. Tai laikas, kai derėtų apgalvoti savo poelgius, gyvenimą ir būtinai prisiminti tuos, kurių jau nebėra šalia. Šiemet visas giesmes skyrėme mirusiesiems ir ypatingai tiems, kurių jau niekas nebeprisimena, kurių ir artimųjų taip pat nebėra. Juk kažkas turi pasimelsti už jų sielas bei ramybę. Melsdami ir giedodami ramybės kitiems, tąją ramybę tarsi atnešame ir sau“, - kalbėjo A.Juška.

Anot jo, kasmetinis Gavėnios pasibuvimas kartu yra ir proga pabendrauti, susitikti su seniai matytais pažįstamais, aptarti naujus planus.

„Giedojome beveik tris valandas, po to bendravome, kalbėjomės. Susiplanavome ir ką veiksime artimiausiu metu. Verbų sekmadienį giedosime Darbėnų bažnyčioje. Šią gražią misiją – giedoti už mirusiuosius prieš šv.Velykas – visada palydi ir nauji planai, ir stiprėjantis bendruomeniškumas“, - teigė A.Juška.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas