Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Nuveikti darbai – vardan savo kaimo žmonių

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-11-27

„Žinote, šį vakarą būdamas kartu su jumis norėčiau, kad čia būtų visi 25 tarybos nariai. Tada jie suprastų kultūros skyrių darbo prasmę ir reikalingumą vietos žmonėms“,- su 55-uoju Kretingos kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus gimtadieniu sveikindamas įstaigos kolektyvą sakė Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.

Senosios Įpilties skyriaus vadovas Rimantas Varkojus ir renginių organizatorė Danutė Bružienė teigė turį daug sumanymų, kaip sėkmingai besitęsiančią kultūrinę veiklą dar labiau išplėsti.

Rajono kultūros įstaigų likimo temos rajono vadovams buvo sunku išvengti – džiaugdamiesi 55 veiklos metais ir žvelgdami į archyvines nuotraukas, Senąją Įpiltį išgarsinusiais renginiais, saviveiklininkai negalėjo jaustis ramūs dėl ateities – mat rajono taryboje bręsta kultūros įstaigų pertvarkos planas.

„Tik čia pabuvę tarybos nariai galėtų suprasti, ar pakaktų keturių kultūros įstaigų, kurios aptarnautų jiems priskirtas rajono zonas“,- sveikinimo kalboje sakė J.Mažeika, patikinęs, kad Senosios Įpilties renginiai visada žavi savo jaukumu, bendruomeniškumu ir etnografine nuotaika.

Merui pritaręs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pridūrė, kad Senosios Įpilties skyriaus renginiuose pravartu būtų apsilankyti ir kitų kultūros skyrių vadovams. „Nors Senoji Įpiltis yra nedidelis kaimas, įsikūręs atokiau juo rajono centro, bet jus galima drąsiai vadinti kultūros sostine“,- teigė V.Domarkas.

Gražių žodžių ir sveikinimų iš kolegų sulaukęs Senosios Įpilties skyriaus vedėjas Rimantas Varkojus pasidžiaugė, kad bėgant laikui neiširo nė vienas saviveiklininkų kolektyvas, o jų gretos dar ir pagausėjo. Šiuo metu veikia folkloro grupė „Graistupis“, folkšoko grupė „Kitep“, kaimo kapela „Piliakalnis“, moterų retro dainų ansamblis, vaikų teatras „Impiltukai“, jaunimo teatras, linijinių šokių grupė. Be to, pasakojo R.Varkojus, organizuojant kokį renginį saviveiklininkų atsirandą ir dar daugiau – žmonės tam kartui pasisiūlo įkūnyti kokį vaidmenį, pagelbėti kokiu darbu ir panašiai.

„Kultūros netapatinu tik su scena. Norisi, kad kultūros skyrius visada būtų gyvas, jame nuolat šurmuliuotų žmonės. Svajoju apie kino seansus, čia galėtų vykti įvairūs užsiėmimai, pavyzdžiui, kol moterys repetuoja ansamblyje, vyrai žaistų šaškėmis, šachmatais ar biliardą. Deja, dar ne viską galime įgyvendinti, vis trūksta lėšų, tačiau tikiu, kad rasime išeitį,- kalbėjo R.Varkojus. – Be to, mūsų skyrius stengiasi palaikyti etnokultūros kryptį – po renovacijos 2006 metais kartu su Birute Stalmokiene pradėjome iš vietinių žmonių rinkti senovinius daiktus ir puoselėjame viltį, kad būtų galima šią ekspoziciją dar praplėsti, o tada galbūt ir perkelti į erdvesnes patalpas.“

Už atsidavimą savam kraštui ir ilgametę kultūrinę veiklą Kretingos rajono meras Juozas Mažeika dėkojo Birutei Stalmokienei.

R.Varkojus pasakojo, jog ketinama daugiau renginių, ypač – folklorinių, rengti gamtos erdvėse, juolab, kad dabar atsivers sutvarkytas piliakalnio grožis.

Beje, kultūros skyriaus gimtadienio šventė buvo puiki proga padėkoti ir tiems, kurie prisidėjo tvarkant piliakalnį. „Ačiū, kad esat ir kad jums rūpi mūsų kaimas, kad jį gražinate ir juo galės džiaugtis vaikai ir anūkai“,- į pusšimtį Senosios Įpilties gyventojų, kurie savanoriškai dalyvavo aplinkos tvarkymo darbuose, kreipėsi kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Stalmokienė. Ji, pastebėjusi kiekvieno įdėtą triūsą, įpiltiškiams įteikė po gerumo simbolio – angelo - skulptūrėlę.

„Birutė ir Edvardas Stalmokai yra mūsų bendruomenės varomasis sraigtelis, apie kurį visi sukamės. Ten, kur reikia pagalbos, visi ir supuolame – ar piliakalnį gražinti, ar Piliakalnio mokyklos langus keisti, ar kultūros skyriui padėti. Jeigu norime gražiai gyventi, kitaip ir negalime elgtis – kiekvienas turi palikti savo pėdsaką“,- kalbėjo aktyvūs bendruomenės nariai Dalia ir Adomas Stonkai.

Pašnekovai svarstė, kad galbūt bendruomeniškumo tradicijos S.Įpiltyje yra gyvos, nes tai atokus kaimas ir jame kuriasi tų pačių giminių žmonės iš kartos į kartą, jaunimas užauga jau savo šeimose įgavęs savanorystės pareigą. „Atsimenu, kai dar į šokius čia, į šį kultūros skyrių, atvažiuodavome su draugais – ir tada pajusdavome ypatingą Senosios Įpilties aurą. Čia visada buvo kitaip“,- tikino Adomas Stonkus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas