Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vieneri metai Briuselyje

  • Kuprinė
  • 2006-09-29

Kretingiškis Gintautas Maksvytis pasidalino įspūdžiais apie mokslo metus, kuriuos jis praleido mokydamasis Belgijos sostinėje Briuselyje. Dabar jis toliau tęsia studijas Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštojoje mokykloje, kur mokosi verslo administracijos.

G.Maksvytis studijuoti į Briuselio ekonomikos aukštąją mokyklą EMSAL vyko pagal studentų mainų programą ERAZMUS.

EMSAL aukštojoje mokykloje studijuoja apie 5 tūkst. studentų, pusė jų – atvykėliai iš kitų, maždaug dvidešimties, šalių. Italai, prancūzai, turkai ir ispanai laikėsi didelėmis nacionalinėmis grupėmis. Iš Lietuvos tuo metu buvo atvykę du studentai.

Pasak G.Maksvyčio, mokymosi sistema Briuselyje ir Lietuvoje yra gana panaši. Tačiau ten studentas pats gali susidaryti paskaitų tvarkaraštį. G.Maksvytis stengėsi į tvarkaraštį įtraukti tuos dalykus, kurie nedėstomi Lietuvoje. Jam teko lankyti ir magistrantų paskaitas.

Paskaitos EMSAL aukštojoje mokykloje vykdavo anglų kalba. Kadangi G.Maksvytis anglų kalba studijuoja ir Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštojoje mokykloje, tai problemų dėl kalbos barjero nebuvo.

Studentai visus vadovėlius, kurių kiekvienas kainuoja apie 70 eurų ( apie 242 Lt), privalo pirkti. Išeitis – įsigyti tokią pačią atšviestą knygą, kuri kainuoja 10 – 20 eurų (35 – 70 Lt).

Studentų pažangumas vertinamas 20 balų sistema. Jei gavai mažiau negu dešimt balų, egzaminas neišlaikytas. Per sesiją tenka laikyti beveik dešimt egzaminų. Karti patirtis pakišo verslo idėją

G.Maksvytis prie stipendijos “prisidurdavo” tarpininkaudamas lietuviams, kurie ieškojo, kur gyventi Briuselyje. Ši idėja jam gimė tada, kai pats patyrė, kaip sunku rasti, kur galima apsistoti.

Kai vaikinas mokslo metų pradžioje atskrido į Briuselį, jis nenutuokė, kur apsistoti. Tądien buvo šeštadienis, todėl nekilnojamojo turto agentūros nedirbo. „Nieko nepažįstu, nėra į ką kreiptis“, - pirmuosius įspūdžius prisiminė G.Maksvytis. Bevaikščiodamas Briuselio gatvėmis vaikinas netyčia atrado Jaunimo viešbutį, kurį buvo matęs internete. O pirmadienį Gintautas kreipėsi į nekilnojamojo turto agentūrą, kuri pasiūlė apsigyventi vieno kambario bute miesto centre, maždaug 15 min. kelio iki EMSAL aukštosios mokyklos.

EMSAL aukštoji mokykla neturi studentų bendrabučių, todėl būsto jiems reikia ieškoti patiems. Vėliau G. Maksvytis nustebo, kad dauguma jo bendramokslių gyvena tame pačiame name, kur ir jis.

Vieną kartą per mėnesį kurios nors šalies atstovai surengdavo savo tradicinį vakarą.

G.Maksvytis su kita lietuve per Užgavėnes visus vaišino blynais. Rusų parduotuvėje jie įsigijo juodos duonos, kurią pakepė, įtrynė česnaku, sūriu. „Viską suvalgė, matyt, buvo skanu. Niekas nebuvo keptos duonos ragavęs“, - pasakojo pašnekovas.

Gyvenant kartu su kitataučiais, lengva pastebėti kultūrinius skirtumus. Kadangi kaimynystėje gyveno italai, G.Maksvytis daugiausiai su jais ir bendravo. Šie lietuvį išmokė atskirti makaronų rūšis, tinkamai juos paruošti.

Bendraudamas su prancūzais, G.Maksvytis lavino prancūzų kalbos įgūdžius. Gan uždarą grupę sudarė turkai. Galbūt dėl prastų anglų kalbos žinių jie visada laikėsi atokiau.

G.Maksvytis du kartus per savaitę važiuodavo metro į sporto aikštyną, kur žaisdavo badmintoną, tinklinį, krepšinį, plaukiodavo baseine. Tai, kad sportuoji savo noru, kitiems studentams atrodė neįprastas dalykas.

Vaikinui bendramoksliams teko aiškinti, kad Lietuva – tai ne Rusija, ir kodėl lietuviai tokie aukšti. „Kažkas pajuokaudamas atsakė: tikriausiai tam, kad galėtų išbristi per sniegą ir žaisti krepšinį“, - juokėsi G.Maksvytis.

Su naujais draugais kretingiškis apsilankydavo miesto renginiuose: bliuzo koncertuose, kaukių šventėse, įvairiuose paraduose. Su kitais ERAZMUS programos studentais jis apsilankė Paryžiuje, Amsterdame, Londone, kuriuos nuo Briuselio skiria apie 300 km atstumas.

G.Maksvytis ryšius su naujais draugais palaiko iki šiol. Buvę bendramoksliai ketina kada nors surengti susitikimą.

ES ir NATO būstinių miestas, ES sostinė Briuselis G.Maksvytį sužavėjo senoviška architektūra. Šis miestas garsėja ir muziejais. Vienas garsiausių – tai komiksų muziejus. G.Maksvyčiui teko apsilankyti muzikos muziejuje, Briuselio automobilių parodoje.

Briuselyje yra įkurtas Mini Europos parkas, kuriame yra visų Europos sostinių žymiausių pastatų modeliai.

G.Maksvytis pasakojo, kad Briuselyje yra daug imigrantų iš Maroko, kurie gyvena priemiestyje ir dažniausiai verčiasi prekyba. Marokiečių parduotuvės atidaromos maždaug 20 val. vakare, o prekės parduodamos dvigubai brangiau negu įprasta.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas