Rajono krepšinio taurės varžybų Didžiosios ir Mažosios taurių finalininkai sužaidė paskutiniuosius susitikimus ir išsidalino medalius.

Didžiąją rajono krepšinio taurę iškovojusi „Policijos asociacija“

Didžiosios taurės finale, kovojant dėl III v., pirmąją rungtynių pusę “Urbovitos” krepšininkai, laimėję 7 taškais, per anksti patikėjo pergale. Antroje rungtynių pusėje, prabilus “Kūlupėnų” komandos snaiperiams Vytautui ir Sigitui Einikiams bei Alvydui Dauginčiui (10 tritaškių metimų), kūlupėniškiai išsiveržė į priekį ir šventė pergalę.

Dėl rajono krepšinio Didžiosios taurės susirungė “Policijos asociacija” ir praėjusių metų nugalėtojai “Sanpola-Baltija”. Rungtynės vyko taškas į tašką. Susitikimo pabaigoje geriau sužaidė “Policijos asociacijos” krepšininkai, kurie ir tapo 2010 m. rajono krepšinio Didžiosios taurės laimėtojais.

Įtempta kova vyko dėl Mažosios taurės bronzos medalių. Rungtynių pradžioje “Airsenos” krepšininkai diktavo savo pranašumą “Larnetos langams”. Antroje rungtynių pusėje scenarijus pasikeitė. “Larnetos langų” žaidėjai pradėjo taikliau atakuoti krepšį ir išsiveržė į priekį. Po trijų kėlinių komandas skyrė tik vienas taškas. Ketvirtame kėlinyje rungtynės vyko taškas į tašką ir, likus žaisti kelioms sekundėms, “Larnetos langų” žaidėjas Nerijus Petrauskas baudos metimu išlygino rezultatą 79:79. Kovojant dėl atšokusio kamuolio prasižengė “Airsenos” žaidėjas, ir Andrejus Semionovas dviem taikliais baudų metimais išvedė “Larnetos langų” komandą į priekį.

Kovojant dėl krepšinio Mažosios taurės nugalėtojo vardo jaunieji Sporto mokyklos krepšininkai (treneris Remigijus Malakauskas) susitikimą pradėjo susikaupę, tačiau pirmąjį kėlinį pralaimėjo 16:18. Antrąjį ir trečiąjį kėlinį sėkmingai sužaidę Marius Vaitkus, Mantas Drungilas ir Giedrius Pakalniškis išvedė SM komandą pergalės link. Ketvirtame kėlinyje, suaktyvinę gynybą, SM krepšininkai taikliai atakavo priešininkų krepšį bei kontroliavo rungtynių eigą, neleisdami priartėti patyrusiai “Kryžkelės” komandai.

Rungtynių statistika

Didžioji taurė. Dėl III vietos – “Kūlupėnai” – “Urbovita” - 83:71 (Vytautas Einikis – 24, Sigitas Einikis – 14; Egidijus Paplauskis, Dainius Sodis – po 19); dėl I vietos – “Policijos asociacija” – “Sanpola-Baltija” – 66:65 (Laurynas Beniušis – 18, Linas Narkus – 16; Remigijus Milašius – 21, Edgaras Vigelis – 17).

Geriausi žaidėjai: Linas Narkus (“Policijos asociacija”), Edvinas Patamsis (“Sanpola-Baltija”), Vytautas Einikis (“Kūlupėnai”), Aivaras Umantas (“Urbovita”).

Mažoji taurė. Dėl III vietos – “Larnetos langai” – “Airsena” – 81:79 (Andrejus Semionovas – 15, Nerijus Petrauskas – 14; Egidijus Paplauskis – 38, Marius Navickas – 20); dėl I vietos – “Kryžkelė” – SM – 58:72 (Arūnas Knieta – 10, Vytautas Indreika – 9; Marius Vaitkus – 22, Giedrius Pakalniškis – 14).

Geriausi žaidėjai: Marius Vaitkus (SM), Paulius Zėringis (“Kryžkelė”), Andrejus Semionovas (“Larnetos langai”), Marius Navickas (“Airsena”).