Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vairuotojo pažymėjimas – po pusmečio

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-06-23

Vietoj sutartų 600 Lt vairavimo kursai dviem kretingiškėms kainavo arti 2 tūkst. Lt. Nors kursų vadovas ir instruktorius pažadėjo, kad per mėnesį šios moterys bus išmokytos vairuoti ir įgis vairuotojų pažymėjimus, vairuotojomis jos tapo beveik po septynių mėnesių.

Grasino nemalonumais

Rugsėjį Asta (vardas pakeistas) vienoje iš Kretingoje veikiančių vairavimo mokyklų užsirašė į vairuotojų kursus ir sumokėjo 200 Lt avansą. Tačiau vis atidėliojami kursai prasidėjo lapkritį, o į automobilį mokytis važiuoti moteris buvo pasodinta sausį. Po dviejų pravažiavimų moteris pasiprašė mokytis Klaipėdoje, kaip buvo sutarta su instruktoriumi. Tokią galimybę instruktorius vis atidėliojo porą savaičių, kol pagaliau nurodė kitą instruktorių Klaipėdoje.

Važinėtis į Klaipėdą ir atgal reikėjo savo lėšomis ir atsitraukus nuo darbo. Pasirodė, kad moteris atskirai dar turi susimokėti ir už galimybę patekti prie kompiuterio, todėl kreipėsi į mokyklos, kurioje ji mokėsi vairuoti, vadovą. Ji išdėstė visas problemas, kurios ištiko dėl, jos manymu, atsainaus instruktoriaus darbo.

Šio pokalbio rezultatas buvo nelauktas. Moters tvirtinimu, instruktorius pažadėjęs, kad ji neišlaikys vairavimo egzamino. Instruktorius sakęs, kad turįs „Regitroje“ draugų, kurie tuo pasirūpins. O jeigu vis tik Astai pavyktų, tai jis į pagalbą pasitelktų Kretingoje dirbančius policijos patrulius – ji turėtų problemų kaip vairuotoja.

Astos ir kitų kursantų teigimu, kretingiškis instruktorius, pasisodinęs juos į automobilį, susitvarkydavo visus savo reikalus. Todėl kursantai vietoj akademinės valandos važinėdavosi kelissyk mažiau, didelę laiko dalį praleisdami belaukiant instruktoriaus. Asta kreipėsi į kitos mokyklos vairavimo instruktorius.

Moteris vairavimo egzaminą išlaikė tik trečiu bandymu. Kai ji nuvyko laikyti egzamino pirmąjį kartą, ten buvo ir jai nemalonumais grasinęs instruktorius. Prieš antrąjį bandymą jis skambinęs į namus ir vėl žadėjęs nemalonumus. Moters žodžiais, ji išgyveno psichologinį spaudimą, kuris turėjo įtakos ir nesėkmėms per egzaminą.

Į redakciją atėjusių moterų teigimu, minėta mokykla su jomis nesudarė jokių sutarčių, todėl jos nebuvo tikros, kaip gali arba negali elgtis instruktorius. Ne vienas kursantų svarstęs galimybę apskųsti instruktorių vairavimo mokyklas kontroliuojančioms institucijoms, tačiau baiminosi, kad instruktoriaus grasinimuose gali būti tiesos. Todėl žmonės tyliai kentę vardan vairuotojo pažymėjimo. Net pasiryžusios ateiti į redakciją moterys pabijojo viešinti savo pavardes – dėl tų pačių priežasčių. Tačiau jos tikisi, kad bent kiti pasimokys iš jų patirtų išgyvenimų ir žinos, ko reikalauti iš instruktorių, kur juos apskųsti.

Mokymą reglamentuoja sutartis

Valstybinės Kelių transporto inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiasis inspektorius Stasys Mickevičius sakė, kad su panašiais skundais į juos kreipiasi ne vienas vairavimo mokyklų kursantas.

Vairuotojų rengimą reglamentuoja susisiekimo ministro įsakymu patvirtinti nuostatai.

Pagrindinis dokumentas, reguliuojantis mokinių ir vairavimo mokyklų santykius, yra mokymo sutartis. Mokymo sutartyje turi būti nurodyta: sutarties numeris ir data, vairavimo mokyklos pavadinimas, sutartį sudariusio asmens vardas, pavardė, mokinio vardas, pavardė, adresas, mokymo specifika (teorijos ir/arba praktinio vairavimo mokymas), naudojamos transporto priemonės, mokymo kaina, apmokėjimo grafikas ir būdai, galimybės nutraukti sutartį bei pinigų grąžinimo terminai. Mokymo sutartis sudaroma prieš mokymą dviem egzemplioriais po vieną kiekvienai šaliai. Ši sutartis, kaip tvirtino S.Mickevičius, yra privaloma ir ji suteikia galimybę spręsti ginčus, apskųsti vairavimo mokyklos veiksmus. Kursantai turėtų atkreipti dėmesį į sutarties tekstą, nes kartais vairavimo mokyklos į sutartis įrašo frazę apie tai, kad pinigai negrąžinami arba grąžinami pateikus įrodymus dėl netinkamo mokymo. Sutartis yra privaloma, tačiau joje nurodytos aplinkybės gali būti sutartinis dalykas. Pasak specialisto, kai yra konkurencija tarp paslaugas siūlančių mokyklų, kursantai neturėtų aklai pasirašinėti sutarčių – jų valia rinktis mokyklą ir derėtis dėl sutarčių sąlygų.

Apskųsti galima Transporto inspekcijai

Praktinio vairavimo mokymo apskaita vedama vairavimo mokymo lape. Jame privalo būti nurodoma, kiek akademinių, t.y. 45 min., valandų kursantas buvo mokomas, kiek nuvažiuota kilometrų, kaip instruktorius įvertino. Visi šie duomenys turi būti patvirtinti instruktoriaus ir mokinio parašais. Siekiant gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičius vienam mokiniui turi būti ne mažesnis kaip 20 valandų.

Visa vairuotojų rengimo tarka nurodyta susisiekimo ministro 2000 m. sausio 21 d. įsakyme „Dėl kelių transporto priemonių vairuotojų rengimo“.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė valstybinės Kelių transporto inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiasis inspektorius S.Mickevičius, tikrinant vairavimo mokyklas, specialistai tikrina anksčiau minėtus ir kitus privalomus dokumentus. Tačiau sutartys ar kiti dokumentai gali būti pasirašyti kitų asmenų. Todėl geriausia, kad dėl problemų, ištinkančių besimokant vairuoti, žmonės kreiptųsi asmeniškai.

Kretingoje ir Klaipėdoje besimokantys vairuoti asmenys gali kreiptis į valstybinės Kelių transporto inspekcijos Klaipėdos skyriaus, kuris yra Klaipėdoje, Pilies gatvė 12, viršininką.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas