Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vieno Vilniaus gatvėje esančio daugiabučio gyventojai nebežino, kaip pažaboti nuolat triukšmaujančius ir girtaujančius kaimynus. Kreipėsi į ne vieną instituciją, tačiau, anot jų, niekas nepadeda. Su tokia problema susiduria ir daugiau Kretingos rajono gyventojų, tačiau dažniausiai tam užkirsti kelią ir išspręsti tokias problemos trukdo įstatymai, ginantys žmogaus teises.

Visi nusigręžė

Vilniaus gatvės viename daugiabučių gyvenantys žmonės jau ne pirmus metus kenčia nuolatinį kaimynės triukšmavimą ir girtavimą. Moteris gyvena kartu su neįgaliu pilnamečiu sūnumi, kuris taip pat linkęs triukšmauti. „Tiek mama, tiek sūnus, mūsų žiniomis, turi psichinę negalią. Kreipėmės ir į psichiatrinę, tačiau dabar ne tie laikai, kad prievarta gydytų, o meras paliko mus likimo valiai“, – situaciją apibūdino kitame aukšte gyvenantis kretingiškis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.).

Gyventojai dėl kaimynų keliamo triukšmo ir girtavimo ne kartą kreipėsi ir į policiją. „Kas iš to, kiek galima kviesti policiją, vis tiek naktimis garsiai leidžiama muzika. Policija atvažiuoja, apramina ir išvažiuoja. Ji kviečiama mažiausiai kartą per mėnesį, būna, kad ir patys išsikviečia, kuomet tarpusavyje susimuša. Taip pat pas juos dažnai važiuoja ir greitoji medicinos pagalba, kodėl – nežinome“, – sakė gyventojas.

Į kaimynės butą dažnai ateina ir pašalinių asmenų, kurie kartu vartoja alkoholį. Tai – ne vienintelė problema, kurią kelia ši kaimynė. Gyventojai neapsikenčia ir iš buto sklindančios smarvės. „Smarvė jaučiama ir tuomet, kai su ta moterimi prasilenkiame laiptinėje, taip pat einant pro jos butą. Nesuprantame, kodėl meras neatsiunčia kokios sanitarinės tarnybos, kad ten ką nors padarytų. O dabar visi nusisuka nuo mūsų“, – kalbėjo moters kaimynystėje gyvenantis vyras.

Blogosios demokratijos pusės

Gyventojai, nebežinodami, ką daryti, surinko visų kaimynystėje gyvenančių žmonių parašus ir su prašymu padėti kreipėsi į Kretingos rajono merą Antaną Kalnių.

Į merą gyventojai kreipėsi per karanatiną, tuomet jie sunerimo ir dėl karantino reikalavimų nesilaikymo. „Pas kaimynę su sūnumi vaikšto asocialai, kurie nedėvi kaukių, neturi kitų apsaugos priemonių. Sunerimome, kad tokiu būtu į laiptinę galėjo būti nešamas užkratas“, – kalbėjo gyventojai.

Atsakyme A. Kalnius rašė, kad karantino reikalavimų nesilaikančiai gyventojai įspėjimas buvo išsiųstas dar balandžio 2 d., taip pat pasiūlė, jeigu ir toliau nebus laikomasi karantino reikalavimų, kreiptis į visą parą veikiančią karštąją koronaviruso liniją. Gyventojų teigimu, po įspėjimo kai kurie pas kaimynę besilankantys asmenys užsidėdavo apsaugines veido kaukes.

Dėl kaimynės elgesio rajono meras rekomendavo kreiptis į skubią pagalbą: „Jeigu iš asmens elgesio ar kitų objektyvių duomenų galima pagrįstai įtarti, kad yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminės žalos savo ar aplinkinių sveikatai, gyvybei ar turtui, tai žinantys asmenys turėtų kreiptis skubios pagalbos telefonu 112“, – į gyventojų prašymą padėti atsakė meras. Tą patį gyventojams rekomenduojama daryti ir dėl kaimynės bei jos sūnaus keliamo nuolatinio triukšmo.

A. Kalnius atkreipė dėmesį, kad tai yra ne vien šio daugiabučio ar Kretingos miesto problema, bet visos šalies: „Tokiais atvejais padėti gyventojams yra sudėtinga. Tai – blogosios demokratijos pusės.“

Baudos padeda ne visada

Policijos pareigūnai šiuo ir panašiais atvejais fiksuoja pažeidimą dėl viešosios tvarkos trikdymo. „Kretingos rajone šis daugiabutis nėra identifikuojamas kaip vienas kriminogeninių židinių. Esant tokiai situacijai gyventojai turėtų kreiptis į policijos pareigūnus, tačiau, manau, kad čia reikalinga ir kitų specialistų – kompleksinė – pagalba“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Policijos pareigūnai asmenis, pasitvirtinus, kad šie triukšmauja, pirmą kartą įspėja. „Perspėjus dauguma nustoja triukšmauti. Pakartotinai sulaukus iškvietimo, asmenims nenustojus triukšmauti pradedama administracinė teisena“, – paaiškino A. Pužauskas.

Vis dėlto skiriamos baudos laikytis viešosios tvarkos paskatina ne kiekvieną. „Turime atvejų, kuomet žmonėms už tam tikrus pažeidimus baudos skiriamos jau ne pirmą kartą, tačiau jų elgesys vis tiek nepasikeičia“, – pasitaikančias situacijas apibūdino A. Pužauskas.

Baudų nemokantys asmenys yra perduodami antstoliams.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas