Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Startuoja Vydmantų bažnyčios statyba

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Parapijose
  • 2020-05-12
Bažnyčios statybos darbų sutartį pasirašė bendrovės „Apsidė“ vadovas Airidas Lūža (kairėje) ir Švento Jono Krikštytojo parapijos klebonas Karolis Petravičius.

Penktadienį Švento Jono Krikštytojo parapijos klebonas Karolis Petravičius ir Klaipėdos r. statybų bendrovės „Apsidė“ vadovas Airidas Lūža pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią iki rugpjūčio 1-osios ši įmonė įsipareigojo išpilti Vydmantų bažnyčios ir klebonijos pastatų pamatus, sutvarkyti inžinerinius tinklus ir nutiesti dalį kelio prie būsimų pastatų.

Paprašė maldos ir palaikymo

Rūpintis statybos procesu klebonas oficialiai įgaliojo bažnyčios statybos tarybos pirmininką Virginijų Japertą, o statybos darbų technine priežiūra – inžinierių iš Klaipėdos Kastytį Viktorą Kunicką, taip pat pasidžiaugė, kad, reikalui esant, galės kreiptis į pagalbą pažadėjusį Vydmantų seniūną Rimvydą Šakinį.

Pirmojo etapo darbai, nors ir nedideli, tačiau, K. Petravičiaus žodžiais, – reikšmingi, nes tai yra pagrindų pagrindas, o be jo šiame gyvenime apskritai nieko nesukursi. „Šis bažnyčios pamatas bus istorinis, išliks 100-mečius ir ateities kartoms liudys, kad ir karantino sąlygomis žmonės Vydmantuose statė savo šventovę. Be abejo, labai norėtųsi pamatus tuo pačiu lieti ir planuojamiems parapijos namams, bet šiandien mes išnaudojam tokias galimybes, kokias turim“, – netoli vietos, kurioje statoma bažnyčia, atėjusiems vydmantiškiams kalbėjo klebonas.

Švento Jono Krikštytojo parapijoje, vyskupo Jono Borutos paskyrimu, K. Petravičius dirba nuo 2016-ųjų, nuo tada pats ir ėmėsi kurti naują bažnyčios statybos projektą. Paruošiamiesiems procesams, dokumentų, be kurių pradėti jokių statybų nebūtų įmanoma, parengimui, sakė, išleidęs jau daugiau kaip 50 tūkstančių žmonių suaukotų eurų.

„Dabar mes jau žengiam į naują etapą, kurio nebūtų be aukotojų ir be rajono Savivaldybės finansinės pagalbos. Artimiausiu metu šioje gražioje pievoje kils truputis triukšmo ir dulkių, bus džiaugsmo, lūkesčių, vargų ir nerimo – visko“, – kalbėjo K. Petravičius, ceremonijos pabaigoje visų paprašęs maldos ir palaikymo.

Klebonai, anot jo, yra žmonės, kurie kartais mato ir girdi daugiau negu reikia. Iš kai kurių buvo atsigirdęs, kad bažnyčia Vydmantuose neva nereikalinga, kai taip arti Palanga ir Kretinga, galima pasimelsti ten nuvažiavus. Buvo pavienių nuomonių erdvėje vietoj bažnyčios vaikams aikštyną įrengti, o gal senelių namus geriau pastatyti.

Ceremonijai pasibaigus: (iš kairės) rangovo atstovas Airidas Lūža, Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis, klebonas Karolis Petravičius ir bažnyčios statybos tarybos pirmininkas Virginijus Japertas.

Pavadins Dievo Gailestingumo vardu

Bet klebonas priminė pirminę bažnyčios pareigą – rūpintis jaunimu ir seneliais, silpniausiais visuomenės nariais. Būsimi pastatai nebus klebono nuosavybė, tai bus bendruomenės namai, tad visi kartu savo žmonėmis ir rūpinsis, o didžiausias Kretingos rajono kaimas Vydmantai tik džiaugsis turėdamas savo Dievo namus.

„Aš taip pat nuvykstu ir į Palangą, ir į Kretingą, matau ten labai daug gražių namų, bet jie – ne mano. Ir į svetimos parapijos bažnyčią keliaujam kitokia širdimi negu į savo krašto bažnyčią, kurioje krikštijami mūsų krašto vaikai, tuokiasi mūsų krašto jaunimas. O kai ištinka netikėta ar tikėta netektis, prie altoriaus pasimelsti, iškeliavusiems dangaus laimės paprašyti taip pat norisi ateiti į savo bažnyčią“, – kalbėjo K. Petravičius, tą momentą, kai buvo paskelbtas statybos startas, pavadinęs ir proveržiu, ir stebuklu.

K. Petravičius akcentavo, kad sutarties su rangovu pasirašymo ceremonijai neatsitiktinai pasirinko 3-ią valandą – ji laikoma Dievo Gailestingumo valanda, o Vydmantuose iškils būtent Dievo Gailestingumo bažnyčia. Dievo Gailestingumo vardu, kaip 2019-aisiais pažadu yra patvirtinęs arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, ketinama pavadinti ir parapiją, anot K. Petravičiaus, ko gero, vienintelę pasaulyje įkurtą pačių žmonių iniciatyva.

„Bažnyčia to neinicijavo, vydmantiškiai patys labai norėjo turėti savo Dievo namus ir darė didelius žygius, kad jie iškiltų. Tokia mintis, kaip man pasakojo senieji gyventojai, sklandė dar nuo Baltijos kelio laikų 1989-aisiais. Gyvuoja posakis „Vox populi, vox Dei" („Žmonių balsas – Dievo balsas“), Bažnyčia į šį kvietimą negalėjo neatsiliepti“, – teigė K. Petravičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas