Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Darbėnų gyvenvietės atnaujinimo darbai nebuvo sustoję nė dienai.

Nors nuo kovo 16-osios Lietuvoje paskelbus karantiną Kretingos rajono seniūnijų durys užrakintos, darbas tiek pačiose įstaigose, tiek miesteliuose bei jų apylinkėse nesustojo: tarnautojai dirba nuotoliniu būdu, o prireikus atvyksta ir į seniūnijas, būtiniausi darbai lauke taip pat vyksta, nors ir lėtesniais tempais.

Darbai nestringa

„Karantino metu mūsų seniūnijos durys užrakintos, tačiau yra paskelbta informacija, kokiu telefonu ir kokiu elektroninio pašto adresu atitinkamais klausimais gyventojai gali kreiptis į mūsų darbuotojus. Žmonės ir skambina, ir rašo, o, esant reikalui, mes atvykstam į seniūniją ir išduodame reikalingus dokumentus ar pažymas, tarkim, tokias, kurias reikia pateikti notarams, advokatams“, – paklaustas, kaip sekasi organizuoti darbą karantino metu sakė Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys.

Pasak seniūno, žmonės supratingi, ir priekaištų seniūnijos darbuotojams neturi. Gyventojai į tarnautojus dažniausiai kreipiasi tokiais klausimais, kurių nėra kaip atidėti, pavyzdžiui, dėl pažymų, reikalingų laidotuvėms. Prašoma išduoti leidimus kirsti medžius, kai kuriems žemės darbams. Šiuo metu itin aktyviai domimasi, kada ir kaip bus dalijama labdara maisto produktais labiausiai nepasiturintiems asmenims, kreipiamasi ir dėl socialinių pašalpų skyrimo.

„Pastarosiomis savaitėmis ypač išaugo besikreipiančiųjų dėl gyvenamosios vietos deklaravimo: žmonės grįžta iš Norvegijos, Vokietijos, kitų šalių. Ne visi moka deklaraciją pateikti elektroniniu būdu, tad tenka pagelbėti“, – kalbėjo A. Poškys.

Seniūnas akcentavo, kad, nors darbų lauke tempai kiek sulėtėjo, jie vis tiek dirbami: genimi medžiai, šienaujamos pakelės, baigiami šalinti praėjusios audros padariniai.

„Mums svarbiausia, kad visu tempu vyksta projekto „Darbėnų gyvenvietės kompleksinis atnaujinimas“ įgyvendinimas. Jau aiškėja turgavietės aikštelės kontūrai, dedami šaligatvio bortai Palangos gatvėje. Darbai nė dienai nebuvo sustoję“, – pasidžiaugė A. Poškys.

Užplūdo norintys „deklaruotis“

Imbarės seniūnijos specialistė Rima Vaičiulienė sakė, kad jų seniūnijoje pasikeisdami kasdien budi bent po vieną darbuotoją, interesantai į patalpas neįleidžiami.

„Daugiausiai sulaukiame pageidaujančių „deklaruotis“ – iš užsienio grįžę žmonės nori deklaruoti gyvenamąją vietą. Taip pat išaugo besikreipiančių dėl socialinių išmokų bei pašalpų skaičius, sudarinėjame sąrašus tų, kas nori paramos maisto produktais“, – vardijo R. Vaičiulienė, pridūrusi, kad tęsiami būtiniausi ūkio darbai: lopomos gatvių duobės, tvarkoma aplinka.

Kasdien bent po vieną darbuotoją būna ir Kartenos seniūnijoje. Kaip ir kitose rajono seniūnijose, dažniausiai į tarnautojus gyventojai kreipiasi dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, dėl leidimų laidoti mirusįjį išdavimo. Atsirado ir specifinių interesantų: gyventojai skambina pranešti, kad pastebi nesilaikančių karantino metu privalomų draudimų.

„Besikreipiančių į specialistus gerokai sumažėjo, didžiąją dalį klausimų stengiamės spręsti nuotoliniu būdu. Lauke darbų apimtys smarkiai sumažėjo – tikrai nemanome, kad šiuo metu būtiniausia kiekvieną lapelį sušluoti ar nulaužtą šakelę surinkti. Tačiau prieš Šv. Velykas susitvarkysime iš pagrindų“, – sakė Kartenos seniūnė Arūnė Putvinienė.

Praneša apie pažeidėjus

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė sakė, kad nuotoliniu būdu dirbantys tarnautojai pastebėjo, jog gerokai sumažėjo besikreipiančių į seniūniją skaičius, tačiau nemažai gyventojų skambina ir praneša apie karantino reikalavimų nesilaikančius kaimynus.

„Laiptinėse gyventojai mato nepažįstamus, kaukių nedėvinčius žmones, butuose girdi triukšmaujančias kompanijas, žodžiu, žmonės skundžiasi“, – sakė G. Liobikienė, pridūrusi, jog skundžiasi žmonės ir pamatę netvarką pačiame mieste.

Tačiau, pasak seniūnės, šiuo metu negalima suspėti visko sutvarkyti. Pagrindiniai komunalininkams priklausantys darbai atliekami, o didžiausios pajėgos mestos medžiams genėti. Taip pat, sulaukus gyventojų nusiskundimų, ardomi varnų lizdai. Dar prieš karantiną buvo užsakyta vienmečių gėlių sodinukų, tad artimiausiu metu bus pradėti tvarkyti miesto gėlynai.

Skambučių, kuriais gyventojai praneša apie karantino ar saviizoliacijos nesilaikymą, sulaukia ir Kretingos seniūnė Sigita Riepšaitė.

Besikreipiančių į seniūniją žmonių srautas gerokai sumažėjo, tačiau atsirado tik šioms dienoms būdingų problemų: pavyzdžiui, žmonės teiraujasi, kaip ir kam galima surašyti įgaliojimus pensijoms paimti, nes kai kurie senyvo amžiaus rizikos grupei priklausantys gyventojai nenori, kad pas juos užeitų išnešiojantieji pensijas.

„Šiuo metu beveik visus darbus atliekame nuotoliniu būdu. Sumažinome darbų lauke apimtis – stengiamės tvarkyti atokesnes vietoves, kad darbininkai kuo mažiau kontaktuotų su kitais žmonėmis“, – sakė seniūnė.

Ateina tik būtinu reikalu

„Darbai yra tikrai sulėtėję. Įvairias pažymas ir kitus dokumentus išduodame tik tuo atveju, jeigu be to neįmanoma artimiausiu metu apsieiti“, – teigė Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė, pridūrusi, kad nuo balandžio 6 dienos visi seniūnijos darbuotojai, išskyrus socialinio darbo specialistę, išėjo atostogų.

Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas sakė dirbantis ir į seniūnijos patalpas užeinantis beveik kasdien – miesto priežiūros darbai nesustojo, juos reikia kontroliuoti. Projekto, skirto miesto infrastruktūrai gerinti, darbai nevyksta, bet tai nesusiję su karantinu: rangovai nedirba nuo gruodžio vidurio, tačiau ketina darbus atnaujinti.

„Kiti specialistai dirba iš namų, ateina į seniūniją nebent tada, kai reikia pasinaudoti technika ar prisijungti prie duomenų bazių. Žmonės stengiasi be būtino reikalo į mus nesikreipti, o būtini reikalai daugiausiai susiję su socialiniais dalykais: pašalpos, išmokos, gyvenamosios vietos deklaravimas“, – trumpai išvardijo seniūnas.

Laukia karantino pabaigos

Būtiniausi ūkio darbai, skirti teritorijų priežiūrai, atliekami ir Vydmantų seniūnijoje. Be to, čia rengiamasi darbams, kurie galėtų prasidėti nelaukiant karantino pabaigos: kai bus paskirstytos kelių priežiūrai skirtos lėšos, ketinama skelbti viešuosius pirkimus ir pradėti remontuoti gatves.

Pasak Vydmantų seniūno Rimvydo Šakinio, žmonės kantrūs ir geranoriški: „Nusiskundimų negauname. Džiugina ir tai, kad, mūsų žiniomis, verslas taip pat nėra sustojęs, pavyzdžiui, medienos apdirbimo įmonės dirba, gamyba vyksta, tiesa, užsakymų gerokai mažiau.“

Nors Žalgirio seniūnijoje interesantų srautas taip pat gerokai sumažėjęs, jos darbuotojams beveik kasdien tenka į ją užeiti: telefonu ir elektroniniu paštu pažymų išduoti nėra kaip. Problemos ir prašymai – kaip ir kitose seniūnijose: gyvenamosios vietos deklaravimas, socialiniai reikalai.

„Buvo ir specifinių prašymų: pavyzdžiui, skambino žmonės, prašydami, kad padėtume ligonį į ligoninę nugabenti. Bet mes tokių galimybių neturime, patarėme kreiptis į socialinių paslaugų centrą“, – sakė seniūnas Bronius Talmontas, pridūręs, kad su lauko darbais kol kas dar nesiskubina.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas