Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Koncertui pasibaigus: Kretingos meno mokyklos mokytoja Kilnutė Skripkauskienė ir jos auklėtinis Jokūbas Žiubrys (pirmi iš kairės) kartu su kitais labdaros koncerto, pagrįsto „laukiančio bilieto“ filosofija, dalyviais.

Šiais metais jubiliejinei Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Klaipėdos koncertų salėje nuskambėjęs koncertas tapo išskirtine gabiausių Klaipėdos krašto jaunųjų talentų dovana miestiečiams. Labdaros koncerte, kuris paremtas „laukiančio bilieto“ filosofija, debiutavo ir Kretingos meno mokyklos auklėtinis pianistas Jokūbas Žiubrys, kurį moko Kilnutė Skripkauskienė.

Tarsi akcentuodami, kad yra laimingi, tapę „Laukiančio bilieto“ iniciatyvos dalimi, jaunieji pianistai priėmė organizatorių iššūkį ir specialiai šventiniam vakarui parengė nepaprasto grožio ir sudėtingumo kūrinius, kuriuos atliko su Kauno miesto simfoniniu orkestru, vadovaujamu Algimanto Treikausko ir vyr. dirigento Konstantino Orbeliano (Constantine Orbelian). Šventinį vakarą Klaipėdos koncertų salėje orkestrui dirigavo Vytautas Lukočius, vaikus muzikos kelionėje lydėjo muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Kretingos meno mokyklai atstovavęs devynmetis Jokūbas Žiubrys pastaraisiais metais laureato ir diplomanto vardą yra pelnęs 6 tarptautiniuose konkursuose, 2017 m. ir 2019 m. – tarptautinių konkursų „Muzikuojantys berniukai“ (Klaipėda) laureatas, 2019 m. I vietos laureato diplomu apdovanotas II tarptautiniame konkurse „Trofeo Musicale“ (Kaunas). Tais pačiais metais tapo ir II respublikinio konkurso „Crescendo“ laureatu.

„Jo atliekamas koncerto vedėjo muzikologo Viktoro Gerulaičio „deimančiuku“ pavadintas britų kompozitoriaus A. Rowley „Miniatiūrinis koncertas“ ir tapo Jokūbo debiutu skambinant su orkestru“, – auklėtinio pasiekimais pasidžiaugė mokytoja K. Skripkauskienė.

Koncerte skambėjo ir kitų vaikų atliekami kūriniai: vieną L. van Bethoveno šedevrų Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 atliko trylikametis klaipėdietis, daugiau negu 40 konkursų laureatas Matas Normantas; šilutiškė dvylikametė virtuozė Meda Siliūtė dovanojo žavų ir temperamentingą F. Mendelsono Koncertą Nr. 1, kuris, muzikos žinovų pastebėjimu, nelengvai pasiduoda net profesionalių atlikėjų rankoms. Publika išgirdo ir išskirtinio talento Pijų Pirogovą iš Šilutės – „Laukiančio bilieto“ koncertui jis parengė W. A. Mocarto 12-ąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Nors berniukui tik 11-a, jo koncertiniai maršrutai driekiasi per Prancūziją, Šveicariją, Slovakiją, Estiją, Armėniją, jis kviečiamas atlikti kūrinius svarbiomis Lietuvai progomis užsienio salėse. Martyna Valeikaitė – ypač talentinga keturiolikmetė J. Kačinsko muzikos mokyklos auklėtinė, šalia tarptautines komisijas žavinčio skambinimo tapanti paveikslus, lankanti šokių studiją, modeliuojanti ir siuvanti sau koncertines sukneles, šventinį vakarą publiką žavėjo baroko genijaus J. S. Bacho koncertu D-dur.

Koncerte taip pat grojo ir specialiai šiai progai iš Freiburgo, kur studijuoja aukštojoje muzikos mokykloje, grįžusios seserys dvynės Augustė ir Ieva Petkūnaitės. Jos atliko koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui. Anot koncerto sumanytojų, pirmą kartą Lietuvoje skambėjęs šiuolaikinio prancūzų kompozitoriaus Francis Poulenc kūrinys – išskirtinė dedikacija Kovo 11–osios trisdešimtmečio proga.

---

Unikali pilietiškumą ir mecenatystę skatinanti analogų pasaulyje neturinti „laukiančio bilieto“ idėja Klaipėdoje kilo prieš penkerius metus. „Laukiančio bilieto“ filosofija yra neįtikėtinai paprasta ir kilni: susimokėdamas už savo bilietą, nuperki bilietą vaikui ar paaugliui ir tas bilietas, atidėtas į šoną, lauks savojo žiūrovo. Laukiantį bilietą įteikia sąžiningas tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas.

Nuo projekto pradžios jaunimui ir vaikams jau išdalinti 2 tūkst. 352 bilietai į renginius Klaipėdos koncertų salėje, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame ir Lėlių teatruose.

„Laukiančio bilieto“ idėją paskatino „paliktos kavos“ tradicija, itin būdinga Italijos ir Prancūzijos regionams. Čia, neturint pinigų ar namuose pamiršus piniginę, be vargo galima pasimėgauti puodeliu kavos, o, sugrįžus kitą kartą, pačiam sumokėti. Galimybė gurkšnoti paliktos kavos atsiranda tuomet, kai sumokėjęs už kelis puodelius kavos kavinės lankytojas išgeria vieną, o kiti atitenka nepažįstamiesiems.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas