Rajono salės futbolo pirmenybių I lygos nugalėtoja – svečių teisėmis žaidusi „Palanga“ (priekyje), prizininkai – II v. užėmę „Topoliai“ (šviesūs marškinėliai) ir III v. laimėtojas „Veltūnas“.

Baigėsi rajono salės futbolo I lygos kovos. Pirmenybėse dalyvavo 7 komandos, kurios, sužaidusios finalinius susitikimus, išsaugojo pogrupyje iškovotas pozicijas.

Rungtynėse dėl I vietos susitiko „Palangos“ ir „Topolių“ komandos. Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo svečių teisėmis rungtyniavę palangiškiai, kurie jau 11-ą rungtynių minutę triuškino savo varžovus 4:0, bet „Topoliams“ iki pirmo kėlinio pabaigos pavyko pelnyti du įvarčius ir sušvelninti skirtumą – 4:2. Antrą kėlinį „Topoliai“ ir toliau didino spaudimą, 29-ą min. jie sušvelnino skirtumą iki minimalaus, o 36-ą min. – išlygino skirtumą. Per likusį laiką komandoms pasižymėti nebepavyko ir rungtynės persikėlė į du pratęsimo kėlinius po 5 minutes. Pirmą pratęsimo kėlinį „Palangos“ futbolininkai 4-ą min. išsiveržė į priekį, bet paskutinę minutę „Topoliai“ sugebėjo išlyginti rezultatą – 5:5. Antrą pratęsimo kėlinį jau „Topoliai“ 2-ą min. dėl pelnyto įvarčio persvėrė rezultatą savo naudai -– 5:6, bet „Palangos“ komandai pavyko išsigelbėti, įvartį pelnius iki rungtynių pabaigos likus žaisti 13 sekundžių. Tapo aišku, kad nugalėtojus lems baudinių loterija, kurioje viskas vyko iki vienos klaidos. Iš 10 baudinių buvo nerealizuotas tik 1, bet jis ir nulėmė, kad pergale džiaugėsi palangiškiai. „Palangos“ komandos atstovas Mantas Syryca, paklausus, kas nutiko, kad varžovams pavyko išlyginti rezultatą, teigė, kad tai nutiko dėl traumų: „Jau pirmą kėlinį du pagrindiniai mūsų žaidėjai patyrė traumas, ne visi galėjo žaisti finale, tad trūko didesnės rotacijos, galbūt pasijautė ir nuovargis, nes nebuvo lygiaverčių keitimų. Bet smagu, kad pademonstravome charakterį ir net atsilikdami per pratęsimą išlyginome rezultatą.“

Mantas pasidžiaugė, kad Kretingos rajono Kultūros ir sporto skyrius vis dėlto sutiko priimti „Palangos“ komandą svečių teisėmis ir priminė, kad pernai taurės varžybose komanda, tik šiek tiek silpnesnės sudėties, buvo ketvirta.

Didysis finalas žiūrovams atnešė ir intrigos, ir įspūdingų akimirkų.

„Topolių“ komandos vadovas Rimantas Macius apgailestavo, kad komandai nepasisekė jau antras finalas iš eilės: „Antrą finalą iš eilės pralaimime, kai paskutinėmis sekundėmis pirmaudami praleidžiame rungtynių baigtį lemiantį įvartį. Finale mums trūko traumuoto vartininko Martyno Draukšo, tad vartus buvo priverstas ginti aikštės žaidėjas. Bet yra kaip yra. Turėjome progų per pratęsimą pelnyti daugiau įvarčių, bet jomis nepasinaudojome.“

Rungtynėse dėl I lygos bronzos žiūrovai didelės intrigos neišvydo: „Veltūnas“ nesunkiai 11:2 nugalėjo „Si group“ komandą. „Veltūno“ komanda kūrė vieną progą po kitos, o „Si group“ komandos gynyboje buvo aibės klaidų, kuriomis varžovai puikiai naudojosi ir vieną po kito kūrė gražius epizodus. „Veltūno“ komandos atstovas Martynas Viluckas pasidžiaugė, kad komanda atsigavo po pralaimėto pusfinalio: „Mūsų tikslas buvo patekti į finalą, bet pusfinalyje nusileidome savo principiniams varžovams „Topoliams“, nors didžiąją rungtynių dalį ir turėjome persvarą. Bet žaidžiant salės futbolą viskas gali pasikeisti per kelias minutes. Šiandien, nors ir negausiai susirinkome, bet sužaidėme labai solidžias rungtynes ir pelnytai iškovojome pergalę. Visada smagiau iškovoti trečią vietą negu pralaimėti finale.“

---

Rungtynių statistika:

dėl III vietos: „Veltūnas“ – „Si group“ – 11:2 (6:1; Donatas Anužis, Artūras Kumpis – po 3; Dangiras Žilinskas, Karolis Norvilas – po 2, Evaldas Kaliniauskas – 1; Mantas Mažionis, Mindaugas Alksnys – po 1); dėl I vietos: „Palanga“ – „Topoliai“ – 9:8 (6:6 (4:2); Andrius Paulauskas, Mantas Syryca – po 2, Edgaras Dobrovolskis, Mindaugas Dainius – po 1; Žilvinas Lukošius – 4, Edvinas Girdenis – 2; baudiniai – 5:4: Edgaras Dobrovolskis, Egidijus Šakys, Mindaugas Dainius, Kazys Knieža, Andrius Paulauskas; Tautvydas Jankavičius, Edvinas Girdenis, Audrius Tolis, Žilvinas Lukošius, Darius Grigaitis).

Rezultatyviausi žaidėjai: Žilvinas Lukošius („Topoliai“) – 26, Mantas Syryca („Palanga“) ir Dangiras Žilinskas („Veltūnas“) – po 12.

Naudingiausi komandų žaidėjai: Edgaras Dobrovolskis („Palanga“), Edgaras Girdenis („Topoliai“), Artūras Kumpis („Veltūnas“) ir Raimondas Alseika („Si group“).

Geriausias vartininkas – Martynas Draukšas („Topoliai“).