Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Senolę prižiūrinti Kretingos socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Darata Žukova (iš kairės), Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro bendruomenės slaugytoja Daiva Domarkienė. Darbėnų seniūnijos socialinio darbo specialistė Aldona Kairienė, Grūšlaukės kaimo bendruomenės pirmininkas Leonas Jazbutis, rajono meras Antanas Kalnius, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, jubiliatės dukra Liuda Riepšaitė (sėdi pirma iš kairės) ir 100 metų sulaukusi grūšlaukiškė Barbora Riepšienė.

Grūšlaukės kaime gyvenančiai Barborai Riepšienei pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, sukako 100 metų. Darbėnų seniūnijos seniūno Alvydo Poškio teigimu, tai – vienintelė 100 metų sulaukusi gyventoja jų seniūnijoje.

Moteris pagimdė ir užaugino 5 vaikus, turi 2 anūkus ir 3 proanūkius. Buvo ištekėjusi vieną kartą – už savo vaikų tėvo Mykolo, kuris dirbo eiguliu ir mirė dar 1986 metais. Barbora apie 15 metų dirbo Grūšlaukės valgykloje, tačiau, dukros Liudos teigimu, pagrindinis motinos darbas buvo auginti vaikus.

Pati Barbora augo 12 vaikų šeimoje, turėjo 8 brolius ir 3 seseris. „Ne vienas jos brolis ar sesuo buvo ilgaamžiai. Visi, kurių neužpuolė ligos, gyveno ilgai, kai kurie sulaukė ir per 90 metų“, – sakė L. Riepšaitė. Šiandien 100 metų sulaukusi B. Riepšienė yra vienintelė gyva tarp brolių ir seserų.

Ilgo gyvenimo paslaptis, anot Barboros dukros, – genetika. „Didelę įtaką turi paveldėti genai. Mama viską valgo, nieko per daug neriboja, labai mėgsta saldumynus – ji savo gyvenimo neįsivaizduoja be bandelių, taip pat valgo ir mėsą, ir žuvį“, – kalbėjo L. Riepšaitė.

B. Riepšienės tėvai buvo ištremti į Sibirą. Kai juos išvežė, jiems buvo 70 metų, ir niekas nesitikėjo, kad tokio amžiaus žmonės bus tremiami. „Tėvai buvo geri draugai su vienu partizanu, jiems nešdavo maisto. Dėl žemės ištremti jų negalėjo, tačiau kažkas apskundė dėl bičiulystės su partizanais, todėl tėvus ir ištrėmė“, – šeimos istoriją pasakojo Liuda. Šeima po beveik 10 metų tremties sugrįžo į Lietuvą, o Barboros abu tėvai išgyveno beveik 90 metų.

Vaikų, tai yra Barboros brolių ir seserų, neišvežė, ir jų likimas pasisuko kitaip. „Tie, kurie buvo sukūrę šeimas, jiems nieko nenutiko, tačiau jaunesnius, kurie nebuvo sukūrę šeimų, suėmė ir kalino kalėjime Darbėnuose, juos tardė, mušė“, – prisiminė L. Riepšaitė.

Barbora ne visą savo gyvenimą praleido Grūšlaukėje – kelerius metus ji gyveno Latveliuose, buvusioje vyro tėviškėje. Ji taip pat giedojo bažnyčios chore, turėjo gražų balsą ir gerą klausą.

100 metų sulaukusi Grūšlaukės gyventoja palaiko gražius santykius su savo anūkais ir proanūkiais. „Visada jų laukiame, specialiai net būna, kad ką nors konservuoju jiems lauktuvėms. Proanūkiai dar maži, tačiau jie sakė, kad reikia sušukti 100 kartų valio, nes prosenelė sulaukė 100 metų“, – teigė L. Riepšaitė.

Šimtametę pasveikino rajono meras Antanas Kalnius, A. Poškys, Grūšlaukės kaimo bendruomenės pirmininkas Leonas Jazbutis, moterį prižiūrinčios specialistės. Pastarosioms Barboros dukra Liuda išreiškė padėką už teikiamą pagalbą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas