Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Progimnazijoje – eksperimentų lavina

  • Edita KALNIENĖ
  • Švietimas
  • 2019-11-05
Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė (stovi dešinėje) pasidžiaugė gausiu mažųjų tyrinėtojų būriu.

Marijono Daujoto progimnazijoje įvyko antroji respublikinė gamtamokslinė praktinė pradinių klasių mokinių konferencija „Jaunųjų tyrėjų laboratorija“. Joje dalyvavo 60 pradinukų iš Plungės, Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Kauno, Šilutės.

Pristatė tiriamuosius darbus

Respublikinėje gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje 60 mokinių iš 13 ugdymo įstaigų pristatė 26 darbus. Konferencijos tikslas – ugdyti mokinių gamtamokslinį raštingumą, skatinti stebėti ir tyrinėti supančią aplinką, pasidalinti naujausiomis žiniomis ir patirtimi apie tyrimo metodų taikymą pamokoje.

Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė pasidžiaugė, kad konferencijoje dalyvauja gausus būrys jaunųjų tyrinėtojų, palinkėjo drąsiai pristatyti savo tiriamuosius darbus ir išlikti smalsiems: „Džiaugiuosi, kad šalia jūsų yra šaunūs mokytojai, kurie nebijo iššūkių, kurie dirba kūrybiškai.“

Konferencijos organizavimo grupės vadovė pradinio ugdymo mokytoja Nijolė Meškauskienė mano, kad renginys turi didelę reikšmę jo dalyviams: „Pristatyti ilgalaikiai stebėjimai, eksperimentai iš fizikos, gamtos mokslų, tačiau patys populiariausi ir turbūt vaikų mėgstamiausi – eksperimentai iš chemijos srities.“

Renginio metu mokiniai įrodė, kad galima vaikščioti kiaušiniais, pademonstravo techninį jėgų žaidimą „Statome tiltą“, atliko eksperimentą „Rūko susidarymas“, pristatė tiriamąsias-praktines veiklas „Tropinių drugelių Caligo memnom vystymosi ciklas“, „Šilutės rajono Nemuno deltos regioninio parko Aukštumalos pelkė“. Po viešų pristatymų prasidėjo darbas grupėse, kuriose vaikai atliko chemijos, fizikos, gamtos mokslų eksperimentus.

Konferencijoje mokiniai pristatė savo tiriamuosius darbus, atliko eksperimentus, o progimnazijos auklėtiniai dalyviams pasakojo įvairias įdomybes iš gamtos mokslų sričių.

„Pupos, bulvės auginimas klasėje nėra momentinis eksperimentas, o ilgalaikis stebėjimas, reikalaujantis aprašyti kiekvieną augalo augimo etapą. Drugelio vystymosi stadijų pristatymas buvo ypač įdomus ir tai vienintelis tiriamasis darbas iš gyvūnijos pasaulio. Atlikti stebėjimai, bandymai su vandeniu mums dar kartą parodė, kad gyvybė žemėje be jo neegzistuotų“, – įdomias susitikimo akimirkas įvardijo N. Meškauskienė.

Įdomi veikla

Marijono Daujoto progimnazijoje gamtos mokslai yra nagrinėjami nuolat. „Per pamokas ir popamokinėje veikloje su mokiniais atliekame daug eksperimentų, ypač per paskutinius ketverius metus, kai mūsų mokykloje duris atvėrė ,,Išmanioji klasė“ su visa laboratorine įranga“, – mokinių veiklą apibūdino N. Meškauskienė.

Mintis organizuoti konferenciją pedagogei kilo, kai ji panoro pasidalinti progimnazijos patirtimi su kitų mokyklų mokytojais, mokiniais apie tyrimo metodų taikymą pamokoje: „Pats paprasčiausias eksperimentas, jo stebėjimas ugdys gamtamokslinį mokinių raštingumą, jeigu jis bus atliekamas pagal eksperimentinio tyrimo etapus: problemos iškėlimo, hipotezės suformulavimo, priemonių parinkimo, rezultatų, išvadų skelbimo. Jeigu darbas neatitinka eksperimento turinio, tada lieka neaiški tokio tyrimo prasmė.“

Specialistų teigimu, tiriamoji veikla mokiniams yra įdomi, suteikianti daug teigiamų emocijų, taikant tiriamuosius metodus mokinys tampa aktyviu aplinkos tyrėju, formuojami jo mokslinio darbo įgūdžiai, tokių darbų temos yra patrauklios, atitinkančios mokinių amžių. „Kiekvienas konferencijoje dalyvavęs mokytojas, mokinys parsiveš nors vieną konferencijoje pristatytą ar atliktą tiriamąjį darbą ir jį, manau, pakartotinai atliks“, – tvirtino N. Meškauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas