Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Darbėnuose užaugusiam Ramūnui Tamošauskui maždaug prieš ketverius metus kilo mintis įgyvendinti projektą „UraganiuS“. Dabar šio kūrėjo liaudiška muzika skamba ir radijo stotyse. „Tai – mano pomėgis ir mėgstamas darbas nuosavoje įrašų studijoje. Dirbu vienas: esu ir prodiuseris, ir garso režisierius bei muzikos kūrėjas“, – įvardijo jis, pridūręs, kad dainoms tekstų kol kas nerašo.

Darbėnuose užaugęs muzikos kūrėjas Ramūnas Tamošauskas atgaivina liaudies muziką, o vasaros pabaigoje turėtų nuskambėti naujas projekto „UraganiuS“ ir Airos kūrinys.

Pasirodė „Žalgirio“ arenoje

Projekto užuomazgos prasidėjo, kuomet muzikos kūrėjas baigė studijas Klaipėdos menų akademijoje. „Studijuodamas susipažinau su puikiomis folkloro atlikėjomis Rasa Serra ir Airida Mockute. Jų atliekamos liaudies dainos paliko man įspūdį“, – prisiminė jis.

Netrukus atlikėjas jas pakvietė į savo įrašų studiją. „Įrašėme keletą liaudies dainų be jokio akompanimento, jas vėliau aranžavau savaip. Laikui bėgant atsirado keli aranžuoti mano kūriniai, kurie sėkmingai skamba ir komercinėse radijo stotyse“, – kalbėjo Ramūnas.

Kūrėjo teigimu, tokiai muzikai sunku rasti nišą: „Todėl ir laviruoju savo aranžuotėmis tarp įvairių muzikos stilių – Synthpop, Ambient, New-age. Vengiu sudėtingų melodinių vingių, aštrių harmonijos sąskambių, palieku autentišką neiškraipytą dainos melodiją.“

Tokiu būdu projekto iniciatorius nori pritraukti kuo daugiau klausytojų. „Norisi, kad mano darbus išgirstų kuo didesnė auditorija, grotų kuo daugiau radijo stočių. Noriu jaunajai kartai parodyti, kad mūsų protėvių dainos, folkloras gali skambėti kitaip, ne vien, kaip man atrodydavo vaikystėje, bauginančiais močiučių balsais, kad galima padainuoti ir švelniai, apipinti balsą šiuolaikinėmis išraiškos priemonėmis“, – tikino R. Tamošauskas, pasidžiaugęs, kad jo aranžuotas dainas į muzikos klausymo sąrašą įtraukia darželiai ir mokyklos.

Kūrėjui teko atlikti vieną kūrinį ir „Žalgirio“ arenoje, lietaus muzikos apdovanojimuose „Aukso lašas 2018“. „Jei atsirastų didesnė paklausa tokiai muzikai, tuomet pagalvočiau ir apie albumą. Norint išleisti vinilinę plokštelę, manau, reikia turėti didelį tokios muzikos sekėjų ratą“, – pasvarstė Ramūnas.

Pasieks nauja daina

Tokiu muzikos stiliumi R. Tamošauskas susidomėjo dar vaikystėje. „Man įtaką padarė tai, ką vaikystėje bei vėliau savo gyvenimo aplinkoje girdėjau, pažinau – nuo močiutės lopšinių iki filmo „Gladiatorius“ muzikos garso takelio kūrėjo Hanso Zimerio (Hans Zimmer), nuostabaus balso savininkės Lizos Gerard (Lisa Gerrard), islandų grupės „Sigur Ros“, – vardino jis, pridūręs, kad ir dabar mėgsta semtis patirties iš vyresnių, išmintingų žmonių, jų klausytis.

Projekto „UraganiuS“ pavadinimo atsiradimas yra neatsitiktinis, ir už tai muzikos kūrėjas yra dėkingas vienai rašytojų. „Pavadinimui norėjosi suteikti energetiškai tvirtą vyrišką vardą. Raganius skambėtų per banaliai, todėl pasiklioviau gerbiamos rašytojos Vidmantės Jasukaitytės patarimu pridėti raidę „U“. Vardas įgavo visai kitokią prasmę“, – teigė R. Tamošauskas.

Anot jo, „UraganiuS“ – tai sužmoginta stichija, jėga, mitologinė būtybė: „Pasak V. Jasukaitytės, Uraganius – vėjo raitelis, pralekiantis bangomis žemai virš jūros. Realus, kaip jaunas Dzeusas ar subrendęs Orfėjas. Kaip štormas atlekia ir, niekieno nesiklausęs, daro, ką nori, akimirksniu įpučia liepsną iš seniai užgesusio laužo nuodėgulių, įpučia ir – užgesina. Arba palieka rusenti amžinai, net kai saulėlydis bus jau užgesęs.“

Naujausias „UraganiauS“ kūrinys – „Rūta“.

„Rūtos Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – tik XVI a. Iš pradžių augintos vienuolynuose ir dvaruose, vėliau prigijo ir kaimuose. XIX a. rūta jau buvo tapusi svarbiausiu sodžiaus darželių augalu, o tautosakoje – merginos skaistybės simboliu. Ypač svarbi ji vestuvinėse dainose, jaunoji jose tapatinama su rūtų vainiku. Airos atliekamoje dainoje merginos virsmas ištekėjusia moterimi poetiškai išreiškiamas rūtos skundu, esą ji jau nebežaliuos, nes mergelė pasėjo ją netinkamoje vietoje“, – paaiškino R. Tamošauskas.

Kūrėjui artimiausios meno srovės ir kryptys – tai modernizmas, elektroninė muzika. „Lietuvoje tarp atlikėjų man trūksta savito veido. Bijoma būti savitais. Pasiverčiam į bet kokią užsienio žvaigždę ir kopijuojam. Bet auga nauja karta, ypač jaunų kūrėjų. Manau, visiems atradimas buvo „Daddy was a milkman“, nors jie ir nedainuoja lietuviškai“, – sakė Ramūnas.

Vasaros pabaigoje turėtų nuskambėti naujas „UraganiauS“ ir Airos kūrinys. „Tokiame pačiame mano skambesyje, meditatyviai ir tuo pačiu moderniai, autentiškame Airidos dainavimo stiliuje“, – atskleidė muzikos kūrėjas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas