Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo skyriaus vedėja ir meno vadovė Albina Buntinienė drauge su savo suburtu jungtiniu aktorių mėgėjų kolektyvu „Kaimynų grupė“ jau ketvirtą kartą lankėsi Tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Plinķītis gurķos“ Durbėje Latvijoje.

Jungtinio aktorių mėgėjų kolektyvo „Kaimynų grupė“ pastatyto spektaklio „Čia šnekam, čia paliekam“ scena.

„Kolektyvui trūko narių, tad pakviečiau artistų ne tik iš Jokūbavo, bet ir Plikių, kitų Kretingos vietovių, Klaipėdos, – paaiškino A. Buntinienė. – Kadangi visi esame kaimynai, tad ir nusprendėme pavadinti savo kolektyvą „Kaimynų grupė“.

Sulaukė pripažinimo

Šiame festivalyje „Kaimynų grupė“ vaidino spektaklį „Čia šnekam, čia paliekam“ pagal Kazimiero Čyplio-Vijūno komediją „Bobutės susipyko“ ir buvo gerai įvertinti komisijos bei gavo kvietimų pasirodyti kituose Latvijos miestuose vykstančiuose renginiuose. „Po spektaklio režisieriai iš Rygos negailėjo mums pagyrų – jiems labai patiko scenografija, aktorių vaidyba“, – sakė A. Buntinienė. Neapsieita ir be nuotykių: „Kadangi renginys vyko lauke pastatytoje scenoje, artistams bevaidinant vėjas išvertė dekoracijas. Savo kolektyve turėjome penkis pirmąkart į sceną išėjusius naujokus, todėl aš labai išsigandau – o kas dabar bus? Bet nė vienas nepasimetė: jie lyg niekur nieko pataisė tas dekoracijas ir vaidino toliau“, – naujųjų kolektyvo narių savitvarda žavėjosi vadovė.

„Kaimynų grupė“ festivalyje ne tik vaidino, bet ir lankėsi ekskursijose po Durbės mūšio vietas, lipo į piliakalnį, apžiūrėjo gynybines sienas, aplankė muziejus. „Susipažinome su Durbės miestu, pažiūrėjome kitų kolektyvų spektaklius, pasiklausėme komisijos komentarų, užmezgėme ryšius“, – pasakojo A. Buntinienė.

Sunkumų, anot jos, kolektyvas patyrė tik kelionės metu – į mažą autobusą netilpo visi nariai: „Turėjome važiuoti autobusiuku, kuriame buvo tik aštuonios vietos, kai mūsų buvo penkiolika. Teko keliems važiuoti iš paskos savo transportu. O juk taip smagu visiems kartu kelionės metu pabendrauti, padainuoti, geriau susipažinti...“

Vaidina mėgėjai

Per metus, pasak A. Buntinienės, jų kolektyvas scenoje pasirodo apie penkiolika kartų. „Artimiausiu metu ruošiamės važiuoti į Anykščius, Juodupėnus, Baublius... Lankysime Kretingos, Klaipėdos rajonus“, – vardijo ji. Per tokias išvykas, sakė vadovė, kolektyvas įgyja patirties, gerai praleidžia laiką, užmezga ryšių, draugysčių su naujais žmonėmis, kolektyvais, patiria visokių nuotykių. „Praeitais metais vienos išvykos metu vaidinome spektaklį „Namų areštas“, kuriam reikėjo šešių kėdžių. Vaidinant viena kėdė sulūžo. Paskui pamatėm, kad stalas kliba, tad parėmėme jį viena kėde. Vaidinam toliau... dar dvi kėdės sulūžo – tiesiog išsižergė. Artistams nebebuvo, kur atsisėsti, tad kažkas iš pašalinių atbėgo jiems į pagalbą. Patraukė tą stalą prilaikančią kėdę... ir sulūžo stalas! Va tada jau mūsų artistai nebeišlaikė... Juokėsi iki ašarų kartu su žiūrovais“, – kuriozišką situaciją, nutikusią spektaklio metu, prisiminė A. Buntinienė.

Vis dėlto išsiruošti į keliones nėra paprasta. „Kadangi mūsų kolektyvas yra sudarytas iš aktorių mėgėjų, mums labai sunku susiderinti išvažiuoti į vaidinimus. Kiekvienas narys turi darbą, savo asmeninį gyvenimą, negali išvažiuoti, kada užsimanęs – turime pradėti planuoti kiekvieną išvyką likus maždaug dviem mėnesiams iki renginio. Bet jau kai išvažiuojame, tai kartu pasiimame ir savo šeimas – antrąsias puses, vaikus. Net ir kolektyve vaidina šeimos“, – pasakojo A. Buntinienė.

Taip pat į kolektyvą ji labai kvietė naujus narius ir apgailestavo dėl vyrų trūkumo: „Mums labai trūksta vidutinio amžiaus vyrų – negi jie visi išvažiavę į užsienį? Dėl šios priežasties turime ne vieną pjesę, kur vaidina tik moterys. O kai kolektyve yra vyrų, tada galime pastatyti kur kas įdomesnį spektaklį – su meilės trikampiais, keturkampiais...“

Žiūrovai trokšta komedijų

A. Buntinienė apgailestavo, kad nebepavyksta pastatyti intelektualių, rimtų pjesių: „Žiūrovai nori komedijų, „lengvų“ spektaklių – jie nori atsipalaiduoti, pamatyti, kaip linksmai vaidina jų pažįstami, kaimynai. Ypač kaimuose į rimtus spektaklius žmonių beveik nesusirenka. Norintys tokių spektaklių dažniausiai jau specialiai važiuoja į didesnius miestus, kurortus“.

Pašnekovės pastebėjimu, teatrų, koncertų lankomumas apskritai mažėja. „Galbūt dėl to kalta kompiuterių, telefonų įtaka? Gal dabar visi žiūri tik tuos serialus per televizorių? O gal žmonės tiesiog išpuiko? – svarstė ji ir kvietė: – Ateikite į spektaklius. Mūsų kolektyvas vaidina nemokamai – mums didžiausias atlygis yra žiūrovų įvertinimas.“

Gražina ŽILINSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas