Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šį rudenį bus dveji metai, kai Kretingos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai įsikėlus į naujas patalpas Tiekėjų g., senasis pastatas Kęstučio g. liko tuščias. Pastatą rengiamasi perduoti Turto bankui, tačiau verslininkai jau dabar domisi galimybe įsigyti šį objektą.

Šis pastatas Kęstučio g. turi turtingą istoriją – jis išlikęs toks, koks buvo pastatytas 1938 metais, nuo tada iki 2016-ųjų čia veikė gaisrinė, kurį laiką buvo įsikūrusi ir miesto Savivaldybė.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininką pavaduojanti vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė teigė, kad senąjį pastatą perduoti Turto bankui apsispręsta dėl to, kad jis tapo nebereikalingas.

„Tarnybai visiškai pakanka vietos naujosiose patalpose Tiekėjų g., kurias esame išsinuomoję. Tad išlaikyti dar ir tuščią pastatą Kęstučio g. yra ekonomiškai nenaudinga. Senajame pastate nebelaikome jokio turto“, – paaiškino S. Vasiliauskaitė.

Pastatas Kęstučio g. visiškai nebeatitiko ugniagesių poreikių – darbuotojai spraudėsi mažuose kabinetuose, garaže vos tilpdavo šiuolaikiniai gaisriniai automobiliai. Apsunkintas buvo ir išvykimas į įvykius – tekdavo laviruoti Kęstučio g., kurioje yra vienpusis eismas, o turgaus dienomis gausu automobilių.

Sulauktų susidomėjimo

VĮ Turto bankas komunikacijos vadybininkė Aldona Violeta Grinienė „Pajūrio naujienas“ informavo, kad senasis gaisrinės pastatas yra įtrauktas į parengtą Atnaujinamo valstybės nekilnojamojo turto sąrašo projektą ir šiuo metu pateiktas svarstyti LR Vyriausybei.

„Taigi objekto perdavimo VĮ Turto bankui procedūros bus organizuojamos tik po LR Vyriausybės nutarimo nustatyta tvarka“, – paaiškino A. V. Grinienė.

Jei Vyriausybės nutarimu pastatas bus perduotas Turto bankui, tuomet ir bus organizuojamas aukcionas jam įsigyti.

Paklausta, ar senasis gaisrinės pastatas būtų patrauklus objektas pirkėjams, nekilnojamojo turto brokerė Rūta Martišauskaitė neabejojo, kad jis patrauktų investuotojų dėmesį.

„Aš jau buvau sulaukusi skambučio su klausimu, kam priklauso tas pastatas – šis mūsų pokalbis vyko gal prieš 2 mėn., žmogus domėjosi galimybe ten vykdyti komercinę veiklą. Manau, kad tam senasis gaisrinės pastatas tikrai tinka, nes patogus privažiavimas, o vieta – labai gera, prie pat – Rotušės aikštė, kur vietiniai žmonės įpratę tvarkyti reikalus ir pramogauti“, – kalbėjo R. Martišauskaitė.

Turi gilią istoriją

Istorikas Julius Kanarskas monografijoje „Kretinga. Praeities skraistę praskleidus“ aprašė ir Kretingos ugniagesių istoriją, nurodydamas, kad gaisrinės pastatas Kęstučio g. buvo pradėtas statyti 1937 m., o lėšos jam buvo kaupiamos iš mokesčių, kurie ugniagesybos reikalams buvo renkami iš miesto ir valsčiaus gyventojų. Naujojo pastato pirmajame aukšte buvo įrengtas apšildomas garažas ir patalpos ugniagesiams, o antrajame – miesto Savivaldybės būstinė, kuri vėliau išsikėlė.

„Nors pirminės gaisrinės nuotraukos ar jos pirminio projekto neturime, bet manytina, kad pastatas iš esmės išliko toks, koks buvo pastatytas 1938 metais. Gal tik šiek tiek, laikui bėgant, jis buvo rekonstruotas, – „Pajūrio naujienoms“ sakė J. Kanarskas, kuris viliasi, kad pastatą įsigysiantis savininkas jo nepavers uždara erdve. – Šis pastatas – tai mūsų istorija, todėl turėtų išlikti, kiek įmanoma, autentiškas, pritaikytas žmonių lankymui, pavyzdžiui, kavinei, kad žmonės tuo pačiu galėtų pamatyti, kaip atrodė senoji gaisrinė. Apskritai ten visas pastatų kompleksas yra įdomus, nes kieme esantis nedidelis pastatas buvo miesto elektros stotis, kuri tiekė elektrą miestui.“

Kita vertus, senasis gaisrinės pastatas nėra įrašytas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą, tad tik nuo naujojo savininko valios priklausys, ar jis norės išsaugoti originalią architektūrą.

– Kaip manote, kas galėtų įsikurti senajame gaisrinės pastate?

Judita Gustienė:

– Tų mažyčių parduotuvių ir taip pilna, o pastatas – savotiškai įdomus, norėtųsi, kad jis toks ir išliktų, nebūtų sugadintas. Gyvenu prie pat, ir visą gyvenimą čia buvo gaisrinė, kol ji neišsikėlė. Tai gal čia tiktų įrengti gaisrinės muziejų?

Nijolė Galdikienė:

– Neįsivaizduoju. Tiktų čia atsirasti kokiai nors įstaigai – nesvarbu, ar valdiškai, ar privačiai. Gyvename šalia, tai su kaimynais dažnai pakalbame apie tai, kas įsikurs pastate. Nesinorėtų, kad jis taptų dar vienas gyvenamasis namas.

Adelė Varanauskienė:

– Mes su kaimynais sakome, kad gaisrinė galėjo čia ir likti, buvome prie jos pripratę, mums ji netrukdė, net savotiškai ramiau buvo. O kad išsikėlė, tai norėtųsi, kad pastatas ir toliau būtų žmonių lankomas, tik prekybos centro gal jau nereikia – jų ir taip daug.

Anicetas Daukantas:

– O man visai nesvarbu, kad bus šiame pastate – tegu sprendžia Savivaldybė, tai yra jos kompetencija. O ir fantazuoti nesinori – aš svajoti galiu tik apie savo ūkį, ką kur padėti ar įkurti, o ne apie miesto pastatus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas