Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Seimo narys Antanas Vinkus.

Praėjusį penktadienį į Kretingą atvykęs Lietuvos Respublikos Seimo ir Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Vinkus Savivaldybėje susitiko su Kretingos rajono savivaldybės meru Juozu Mažeika, administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku, Kretingos ligoninėje – su vyriausiąja gydytoja Ilona Volskiene ir jos pavaduotoju medicinai Aleksandru Šalavėjumi – ir dar kartą aptarė sveikatos apsaugos sistemos reformos klausimus, VšĮ Kretingos ligoninė perspektyvas.

Seimo narys akcentavo Savivaldybės dalyvavimo svarbą sprendžiant dėl ligoninės ateities. Ligoninės vadovus ragino telkti kolektyvą darniam darbui ir galvoti, kaip efektyvinti įstaigos vadybą.

Antanas Vinkus skatino Savivaldybės ir ligoninės vadovus išnaudoti visas reformos galimybes Kretingos ligoninei stiprinti. Savo mintimis apie planuojamą valstybės sveikatos priežiūros sistemos reformą ir Kretingos ligoninę šiame kontekste Seimo narys Antanas Vinkus dalijasi su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais:

– Sveikatos apsaugos ministerijos planuojama įgyvendinti sveikatos priežiūros sistemos reforma, dėl kurios Seimui buvo pasiūlytas 7 įstatymų pakeitimų projektų paketas, kaip žinia, susilaukė Lietuvos Respublikos Prezidentės veto. Tai reiškia, kad šių įstatymų projektų nuostatas reikia dar kartą atsakingai peržiūrėti ir patobulinti. Tačiau kartu turime pripažinti, kad sveikatos sistemoje yra pribrendusių spręstinų problemų, yra pagrįsto ir suprantamo medikų ir pacientų nepasitenkinimo, todėl iniciatyvai tobulinti sistemos valdymą, pacientų srautų išdėstymą, santykių reglamentavimą mes turime pritarti ir ją palaikyti.

Noriu atkreipti dėmesį, kad, pritardami sveikatos sistemos reformos iniciatyvai, turime labai atsakingai pamatuoti kiekvieną jos žingsnį ir galimą sprendimą, nes tai susiję su kiekvieno mūsų sveikatos apsauga ir su pagarba medikams, pasiaukojamai atliekantiems gyvybiškai svarbų ir labai sunkų bei atsakingą darbą. Kiekvienas reformos fragmentas turi būti formuojamas nepažeidžiant sveikatos priežiūros paslaugų, ypač kaimo žmonėms, prieinamumo, nepamirštant sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir medikų motyvavimo kvalifikuotai bei tinkamai atlikti savo darbą.

Norėčiau pabrėžti, kad, sprendžiant sveikatos reformos problemas, ką aš itin akcentavau Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos, administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, Kretingos ligoninės vyr. gydytojos Ilonos Volskienės ir mano 2018 m. liepos 5 d. susitikime su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, labai svarbu aktyvus Savivaldybės dalyvavimas. Ir dar norėčiau akcentuoti, kad visi sprendimai, susiję su rajono ligoninių tolimesne raida ir perspektyva Lietuvos sveikatos sistemoje, turėtų būti svarstomi ir priimami koordinuotai derinant valstybės ir savivaldybių nuomones bei interesus. Valstybė, kuriai šiuo atveju atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija, tarsi iš paukščio skrydžio mato visos Lietuvos sveikatos sistemos žemėlapį, informaciją apie pacientų srautų išdėstymą, medikų pasiskirstymą respublikos teritorijoje, galimų integruotos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, taip vadinamų klasterių modelių diegimo tendencijas ir perspektyvas bei kt. Savo ruožtu Savivaldybė gerai žino savo rajono ligoninės vietą Lietuvos sveikatos sistemos žemėlapyje, duotos teritorijos sveikatos srities ypatumus, rajono pacientų srautus į artimiausias ligonines, ligoninės apsirūpinimą sveikatos priežiūros specialistais, medicinine įranga ir infrastruktūra. Toks abipusis valstybės ir savivaldybių nuomonių koordinavimas, tikėtina, užtikrins tinkamiausio reformos varianto pasirinkimą.

Kalbant apie konkrečių paslaugų teikimo perspektyvą Kretingos ligoninėje, norėčiau išskirtinai pasakyti, kad minėtame susitikime su sveikatos apsaugos ministru prašiau Akušerijos skyrių Kretingos ligoninėje išsaugoti kaip rezervinį variantą paplitus infekcinei hospitalizacijai Klaipėdos ligoninėse, kuriose, tikėtina, tie gimdymai bus koncentruojami. Iš priimtų gimdymų skaičiaus matyti, kad ligoninės patirtis ir medikų kvalifikacija teikiant šias paslaugas tikrai yra pakankama – 2015 m. gimdymų skaičius siekė 302 gimdymus, 2016 m. – 340, 2017 m. – 296, 2018 m. pirmame pusmetyje – 170. Kretingos ligoninę neretai renkasi ir kitų rajonų gimdyvės, tokių gimdymų skaičius siekia apie 20 procentų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Kretingos ligoninė sugebėjo pasiekti labai gerą vidutinės gulėjimo ligoninėje trukmės rodiklį, kuris 2016 m. sudarė 5,3 dienos, 2017 m. – 5,4 dienos, 2018 m. – 5,8 dienos. Taip pat ligoninėje sparčiai auga valstybės politikos skatinamos paslaugos – ambulatorinė chirurgija ir dienos chirurgija. Dienos chirurgijos paslaugų apimtys per pastaruosius 3 metus išaugo net 29 procentais.

Pateikdamas šią statistiką ir norėjau akcentuoti, kad reformos sprendimuose svarbu vadovautis sisteminiu požiūriu į visos Lietuvos sveikatos sistemos ateitį, tačiau greta to svarbu įvertinti, išsaugoti ir tinkamai pasinaudoti atskirų įstaigų pasiektais teigiamais veiklos rezultatais.

Kadangi daug metų pagarbiai bendrauju su Kretingos rajono medikais, ypač gerai žinau ir vertinu jų profesionalumą ir pasiaukojimą darbui, niekada neliksiu abejingas šio krašto žmonėms, čia dirbantiems medikams ir jų likimams.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas