Kova dėl Rajono veteranų salės futbolo pirmenybių I v. baigėsi „Sanpolos-Baltijos“ (dešinėje) pergale, II v. užėmė SK „Grafas“ komanda

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos sporto salėje buvo sužaisti finaliniai Kretingos rajono veteranų salės futbolo pirmenybių susitikimai, kurių metu po atkaklios kovos paaiškėjo geriausios šių metų veteranų komandos.

Didžiojo finalo pirmas kėlinys tarp „Sanpolos-Baltijos“ ir SK ,,Grafas“ baigėsi lygiosiomis be įvarčių – 0:0, ir tai, pasak ilgamečio pirmenybių organizatoriaus Nikolajaus Gnedojaus, „yra pirmas kartas per visą Kretingos salės futbolo istoriją.“

Antras kėlinys sėkmingiau prasidėjo ,,Sanpolos-Baltijos“ komandai, kuri po II kėlinio 3-ią minutę pelnyto Ramūno Grikšo įvarčio išsiveržė į priekį 1:0, bet gynyboje sekusi grubi klaida leido SK „Grafas“ atstovui Mindaugui Alksniui rezultatą išlyginti, o priešpaskutinę minutę Nerijus Kosmakovas išvedė SK „Grafas“ į priekį 2:1. Vis dėlto susirinkę žiūrovai paskutinę minutę galėjo pamatyti fantastišką „Sanpolos-Baltijos“ komandos išsigelbėjimą – per paskutinę minutę Artūras Žilinskas rezultatą išlygino, o likus žaisti apie 30 sekundžių Ramūnas Grikšas padėjo pergalingą tašką prieš to nelaukusius varžovus.

„Sanpolos-Baltijos“ vadovas Evaldas Jodkonis finalines rungtynes pakomentavo taip: „Nuostabios rungtynės, turėjo patikti visiems. Nestandartinis finalas, nežiūrint į tai, kad pavyko laimėti. Rezultatas nedidelis, bet įtampą parodo ir tai, kad pirmas kėlinys baigėsi 0:0. Finale susitiko apylygės komandos, pradžioje turėjome daugiau progų, bet galbūt ta įtampa ir paskatino labiau saugoti savuosius vartus.“ Paskutines dvi minutes komandos vadovas komentavo taip: „Paskutinės minutės buvo nerealiai įspūdingos. Praleidus įvartį, padarius grubią klaidą, nepuolėme į neviltį – surengėme paskutinį šturmą, o varžovai galbūt per anksti patikėjo pergale, tad užklupome juos netikėtai. Patirtis daro savo, mūsų komandos branduolys puikiai vienas kitą pažįstą ir žaidžiame nuo švilpuko iki švilpuko.“

SK „Grafas“ komandos vadovas Gintaras Jakumas neslėpė nusivylimo: „Iš tiesų per minutę laiko pralaimėjome finalą. Taip pralaimėti yra skaudu. Į pusfinalius ir finalus pateko stipriausios ir to vertos komandos. Šį kartą labiau pasisekė priešininkams.“

Sidabro medalininkai – HBH-„Malūnų kaimo“ futbolininkai

Rungtynėse dėl III v. susitiko reguliaraus sezono nugalėtojai „Aston Villa“ ir HBH-„Malūnų kaimas“. Rungtynes įvarčiu jau pirmąją susitikimo minutę atidarė „Aston Villos“ žaidėjas Stasys Brazauskas, bet 10 minutę Egidijus Martinkus rezultatą išlygino ir po I kėlinio švieslentė rodė lygiąsias – 1:1, nors „Aston Villos“ komanda ir turėjo daugiau galimybių pasižymėti. Antrajame kėlinyje „Aston Villa“ po Andriaus Lukausko ir Žydrūno Karpio įvarčių 39-ą minutę pirmavo 3:1, bet HBH-„Malūnų kaimo“ futbolininkai po E. Martinkaus įvarčio rezultatą sušvelnino, o Giedriaus Kubiliaus įvartis taip pat priešpaskutinę minutę pasiuntė komandas į baudinių seriją.

Baudinių serijoje HBH-„Malūnų kaimo“ komanda realizavo 3 baudinius iš 4, o pergalę paleidę „Aston Villos“ futbolininkai – vos 1 iš 4-ių.

HBH-„Malūnų kaimo“ komandos atstovas Gintaras Šeirys ją apibūdino taip: „Esame vyriausia pirmenybių komanda, amžiaus vidurkis – apie 50 metų, ir, atsižvelgus į tai, manome, kad žaidėme pagal galimybes. Mūsų komandos stiprybė yra stabilus kolektyvas, daug metų žaidęs kartu. Daug žaidžiame galva, puikiai išnaudojome situacijas, nors reakcija ir nebe ta, bet mąstymas išlieka teisingas. Tikėjomės, kad galime tapti prizininkais ir pačiu laiku pasiekėme geriausią formą“.

Jo nuomone, komanda galėjo pasirodyti ir sėkmingiau, bet buvo per mažai laiko – vos dvi dienos – atsigauti pusfinalio varžyboms. „Mes žaidžiame, kaip savų komanda, o kai kurios prisikviečia žaidėjų iš Klaipėdos, Gargždų, Plungės ir Palangos, bet jos nėra tikros komandos – susikvietus žaidėjų dar nereiškia, kad kažką laimėsi“, – savo komandos pranašumus prieš kai kurias kitas komandas įvardino G. Šeirys.

---

Finalų rezultatai

Dėl III v. – „Aston Villa“ – HBH-„Malūnų kaimas“ – 3:3 (1:1; Stasys Brazauskas, Andrius Lukauskas, Žydrūnas Karpis – po 1; Egidijus Martinkus – 2, Giedrius Kubilius – 1; po baudinių – 4:6; Tadas Jaugelavičius – 0, Žydrūnas Karpis – 0, Giedrius Kšanas – 0, Mindaugas Tilvikas – 1; Egidijus Martinkus – 1, Artūras Drakšas – 0, Giedrius Kubilius – 1, Andrius Piekus – 1); dėl I vietos – SK „Grafas“ – „Sanpola-Baltija“ – 2:3 (0:0; Mindaugas Alksnys, Nerijus Kosmakovas – po 1; Ramūnas Grikšas – 2, Artūras Žilinskas – 1).

Rezultatyviausi žaidėjai: Stasys Brazauskas („Aston Villa“) – 18, Vitalis Marozas (FK „Vienuolikė“) – 17, Vytautas Baltmiškis („Slėnis“) – 15.

Geriausias vartininkas – Erikas Mockus (HBH-„Malūnų kaimas“). Naudingiausi komandų žaidėjai: Audrius Tolis („Sanpola-Baltija“), Maksim Jegorov (SK „Grafas“), Mindaugas Jurgutis (HBH-„Malūnų kaimas“), Mindaugas Tilvikas („Aston Villa“), Vytautas Baltmiškis („Slėnis“), Vitalis Marozas (FK „Vienuolikė“), Andrius Burovas („Topoliai“), Arūnas Žukauskas („Veltūnas).

Vyriausias pirmenybių žaidėjas – Kęstutis Bričkus (HBH-„Malūnų kaimas“).