Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 33 %
Naktį1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Nuo vakar įvažiuoti į šią bevardę gatvę iš Savanorių g. yra draudžiama – taip palengvinama situacija autobusams, kurie, vykstant Žemaitės al. rekonstrukcijos darbams, kartais įstrigdavo spūstyse.

Nuo pirmadienio uždrausta transportui įvažiuoti iš Savanorių g. į bevardę gatvę, kuri yra prie pat Kretingos miesto stadiono ir veda Žemaitės al. link. Tokį sprendimą Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija priėmė, atsižvelgusi į tai, kad, vykstant Žemaitės al. rekonstrukcijai, autobusai įstringa spūstyse.

Penktadienį posėdžiavusiai Eismo saugumo komisijai „Kretingos autobusų parko“ direktorius Arvydas Dyburys paaiškino, kad atnaujinus Žemaitės al. rekonstrukciją ir eismą nukreipus tik viena juosta, pasitaiko, kad autobusai įstringa spūstyse.

„Iš Savanorių g. važiuojant gatvele, esančia prie stadiono, ir privažiavus Žemaitės al., autobusams sudėtinga išsukti. Susidaro tokios spūstys, kad negalima pajudėti nei pirmyn, nei atgal. Autobusai įstringa 10-15 min, jie nebespėja pagal grafiką, – kalbėjo A. Dyburys. – Svarstėme įvairius variantus, kalbėjome su kelininkais, kuriems siūlėme pakeisti laikinų šviesoforų vietą – jie tokios galimybės nemato. Dar viena išeitis – perkelti stoteles į Savanorių g., nes ir dabar tomis, kurios yra Žemaitės al., neįmanoma naudotis, jos yra laikinai nukeltos į kitą vietą Žemaitės al.“

Įvažiuoti draudžiama tik iš vienos pusės

Anot A. Dyburio, per dieną autobusai Žemaitės al. važiuoja apie 60 kartų, jais naudojasi nemažai keleivių – ne tik vykstančių į Palangą, Klaipėdą, bet ir norinčių iš vienos Kretingos miesto pusės nukakti į kitą.

Eismo saugumo komisijos nariams diskutuojant, kokia išeitis būtų geriausia, kilo dar viena idėja – uždrausti eismą gatvele, jungiančia Savanorių g. ir Žemaitės al. Tam pritarė ir „Kretingos autobusų parko“ direktorius A. Dyburys, kuris sutiko, kad pakanka uždrausti eismą tik iš vienos pusės – įvažiuojant iš Savanorių g. Taigi vairuotojams, važiuojantiems Žemaitės al. ir matantiems priekyje susidariusią transporto spūstį, išlieka galimybė ją aplenkti – pasukti į gatvelę prie stadiono ir išnerti Savanorių g.

Taigi bevardę gatvę ties sankryža su Savanorių g. pažymėjus kelio ženklu „Įvažiuoti draudžiama“, jis įvažiuoti draudžia visoms transporto priemonėms, išskyrus maršrutinį transportą.

Palikti automobiliai kelia pavojų

Su Žemaitės al. rekonstrukcijos darbais buvo susijęs ir dar vienas klausimas – jau kurį laiką yra atidarytas eismas Maironio g., taip leidžiant vairuotojams aplenkti spūstis, susidarančias Vilniaus g. Tačiau Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė atkreipė dėmesį, kad neretai Maironio g., prie senųjų kapinių tvoros, yra paliekami stovėti automobiliai, kas trukdo eismui.

„Važiuojantiems Maironio g. kartais yra neaišku, ar priešais juos stovintis automobilis taip ir paliktas, o gal jis tuoj pajudės. Automobiliai statomi net ir prie pat sankryžos su Vilniaus g., tad trukdo saugiai į ją įvažiuoti“, – sakė A. Patamsienė.

Jai pritarė ir kiti Eismo saugumo komisijos nariai – vienbalsiai nutarė įrengti laikinus kelio ženklus, draudžiančius stovėti prie kapinių tvoros.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas