Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 33 %
Naktį1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Visų dalyvių bendra nuotrauka

Pranciškonų gimnazijoje įvyko mokinių savivaldos inicijuotas renginys „KPGnaktis“, kuriame dalyvavo daugiau negu šimtas penkiasdešimt VII–XII klasių mokinių. Šis renginys skirtas šiemet švenčiamam gimnazijos, kaip viešosios įstaigos, 10 metų jubiliejui paminėti. Gimnazijos mokinių prezidentas Vilius Juodys teigė, kad mokykla turi puikias erdves, laboratorijas, sales, tad norėjosi jas atverti visiems mokiniams – sukurti renginį, kuris paskatintų gimnazijos mokinius pamatyti kitokią mokyklą.

Galėjo rinktis iš kelių alternatyvų

„KPGnaktis“ buvo sudaryta iš dviejų dalių – edukacinės ir pramoginės. Edukacinėje dalyje moksleiviai galėjo pasirinkti dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose: veikė muzikinė, savęs pažinimo, kūrybinė, informacinių technologijų, geografinio pažinimo, šokių erdvės, kalbų laboratorijos. Taip pat dalyviai galėjo išbandyti eksperimentinę fiziką, atlikti cheminius bandymus, tyrinėti pasaulį pro mikroskopą biologijos erdvėje. Pramoginės dalies metu vyko socializacijos žaidimai, lobio paieška, protų mūšis, sportiniai žaidimai: išbandymų laukas, aklas tinklinis, stalo teniso varžybos, muzikiniai užsiėmimai: „Atspėk dainą“, „Karaokė kovos“, veikė stalo žaidimų erdvė, vyko teatro užsiėmimai.

Itin didelio mokinių dėmesio sulaukė cheminių bandymų užsiėmimas.

Svarbu nebijoti klysti

„KPGnakties“ renginio metu su mokiniais savo patirtimi dalijosi „Turing Students – Vilnius“ (ne pelno siekianti organizacija, teikianti praktinius techninius informacinių technologijų įgūdžius mokiniams ir studentams) vadovas Antanas Bernatonis ir „Misija Sibiras’17“ dalyvis Aurimas Rapalis.

A. Bernatonis renginio dalyviams pristatė savo dieną, kai jis buvo X–XII klasėse. „KPGnakties“ dalyviai galėjo pamatyti, kad jis lankė ne tik pamokas, joms ruošėsi, bet ir kasdien traukiniu iš Kaišiadorių vykdavo į Vilnių ir atlikdavo praktiką įvairiose komunikacinėse ir su informacinėmis technologijomis susijusiose organizacijose ir kompanijose. Taip pat „Turing Students – Vilnius“ vadovas akcentavo, kad jaunuoliai turėtų nebijoti sunkaus darbo ir nesėkmių bei suprasti, kad visas ateinantis gyvenimas priklauso tik nuo paties žmogaus.

A. Rapalis renginio dalyvius supažindino su „Misija Sibiras’17“ ekspedicija. Jis teigė, kad šiandien svarbu kalbėti apie pilietiškumą ir istoriją, kad ateities kartos nepamirštų šios skaudžios patirties. Anot A. Rapalio, ekspedicija parodo, kad jaunimas yra pilietiškas, kad jauniems žmonėms reikia ne pasyvių renginių, o konkrečios veiklos, kurią darydami jie galėtų prisidėti prie istorijos. Jis teigė, kad svarbiausia būti savimi, skatinti bendruomeniškumą ir draugiškumą, nes tik komanda ir vienybė padeda atlikti visus užsibrėžtus tikslus. Išgyventą patirtį ekspedicijoje Aurimas palygino su tremtinių patirtimi, nes jie taip pat tik susitelkę ir vienas kitam padėdami galėjo įveikti išbandymus.

A. Rapalis paragino „KPGnakties“ dalyvius pildyti anketas į „Misija Sibiras'18”, nes, jo nuomone, verta išbandyti savo ir fizines jėgas, dalyvaujant bandomajame motyvaciniame žygyje, ir įgyti naujų dvasinių patirčių.

Tiek A. Bernatonis, tiek A. Rapalis tvirtino, kad jaunas žmogus turi ieškoti kuo daugiau naujų patirčių, nebijoti klysti, nes naujos veiklos padeda labiau suvokti save, jų metu sutikti žmonės skatina susimąstyti, kaip norisi gyventi, ką keisti savo gyvenime.

Nauja ir įdomi patirtis

Renginio dalyvis IGc klasės mokinys Edgaras Zaboras teigė, kad jam buvo smalsu sudalyvauti tokiame renginyje ir pamatyti kitokią mokyklą nei įprasta. Gimnazistui labiausiai patiko edukaciniai užsiėmimai, nes jų metu buvo įdomu, užsiėmimai nepriminė pamokų, galėjai laisvai elgtis ir nebūti suvaržytas.

„KPGnaktis“ metu edukaciniuose užsiėmimuose mokytojams padėjo, tvarką mokykloje palaikė septyniolika savanorių. Viena jų – pirmokė gimnazistė Adrija Lukaitė. Ji pasakojo, kad renginyje nusprendė savanoriauti, nes norėjo patirti, ką reiškia būti savanoriu.

„Tai buvo mano pirmoji savanorystė, ir tikrai savanoriausiu kituose renginiuose, nes taip įgysiu patirties, tapsiu drąsesnė ir pažinsiu daugiau įvairių žmonių“, – teigė A. Lukaitė.

Sigita RAZMUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas