Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 33 %
Naktį1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atsistojęs prie bokso kriaušės, Vygantas iškart susikuria kovos atmosferą

Lietuvos jaunučių bokso čempionate 14 metų kretingiškis Vygantas Jucys laimėjo I vietą. Sportu užsidegęs Vygantas pasakojo, kad, lipdamas ant čempiono pakylos, jautėsi pakylėtas laimės jausmo. Tai – ne pirmas Vyganto laimėjimas, o jo trenerio Aivaro Balsio pastebėjimu, šiame sporte šis vaikinas dar toli eis.

– Kokius boksininko stereotipus esate girdėjęs? Ar galite juos paneigti? – Na, manau, nepakeičiamas visuomenės požiūris slegia ne tik manekenes, bet ir boksininkus. Esu girdėjęs, kad dauguma į boksininkus žiūri kaip į neklaužadas mušeikas, tačiau tarp boksininkų turime tokių šviesių asmenybių, kad kartais nesuprantu tokio neigiamo visuomenės požiūrio. Iš tikrųjų ši sporto šaka išugdo asmenybės drausmę ir priešingai, nei teigia stereotipas – boksininkai yra mokomi tvardyti agresiją.

– Ar prieš kovodamas bijote, kad priešininkai bus stipresni už jus?

– Neneigsiu, jauduliukas prieš kovą yra, bet niekada nebijau, kad priešininkas bus stipresnis už mane: juk kuo stipresnis priešininkas, tuo didesnė patirtis.

– Ar yra tekę laikytis dietos, kad pakliūtumėte į kitą svorio kategoriją?

– Taip, net šiam Lietuvos čempionatui turėjau numesti 3 kilogramus, bet pavyko numesti 4,5 kilogramo. Rezultatas reikalauja pastangų, mokykloje nevalgydavau pietų, o kartais tą pačią dieną tekdavo atlaikyti 2 treniruotes su megztiniu, po kuriuo prakaitas tiesiog žliaugia upeliais.

– Koks jausmas jus apima kovojant?

– Labai džiaugiuosi, kad paklausėte tokio klausimo. Užlipus į ringą, susitelki tik ties savimi ir tik ties kova, nebelieka jokių pašalinių minčių, pamiršti visą aplink supantį pasaulį. Su tokiu susikaupimu gali perteikti viską, ką išmokai treniruotėse, tai yra šansas atsiskleisti tokiam, koks esi, ir parodyti savo talentą.

– Kas atvedė jus į sportą?

– Į šį sportą įsitraukiau vadovaudamasis brolio patirtimi. Išties, mano šeima yra neįprasta. Mano mažiausiasis brolis ką tik užsidėjo bokso pirštines, o vyresnysis šiais metais jau baigs sporto mokyklą. Mes visi boksininkai.

– Ar būtent ši sporto šaka yra jūsų „arkliukas“? Ar planuojate su sportu sieti savo karjerą?

– Taip, būtent šioje srityje atrandu save ir tik šis sportas mane „veža“ taip stipriai, bet stengiuosi neapleisti ir kitų sporto šakų, kaip futbolas ar krepšinis. Tačiau atsakymo į klausimą, ar šį sportą siesiu su savo ateitimi, dar neturiu.

Vygantas – ne vienintelis boksininkas šeimoje, jo mažasis brolis tik šiais metais užsidėjo bokso pirštines, o vyresnysis jau planuoja su jomis atsisveikinti.

– Šiame sporte turėtumėte išsilieti. Koks žmogus esate gyvenime?

– Na, apie savo savybes kalbėti nėra labai lengva, bet save laikau paprastu žmogumi. Sporte, atsiskleidžia draugiškumo ir atsakingumo savybės. Aš jaučiu atsakomybę pranešti treneriui, jei nedalyvausiu treniruotėje, padarau namų darbus, man pakankamai gerai sekasi mokykloje.

– Ar kada nors esate apgynęs silpnesnįjį?

– Taip... Yra tekę apginti silpnesnį draugą. Po šio įvykio mes labai suartėjome, tapome tikrai gerais draugais. Dažniausiai po tokių įvykių žmonės įgyja pasitikėjimo vienas kitu.

– O gal turite patarimų, kaip užpultoms merginoms apsiginti?

– Na, „pagavot“ mane šiuo klausimu. Išties sunku pasakyti, bet galiu duoti patarimą. Jei užpuolikas laiko žmogų apkabinęs iš nugaros, tai geriausiai būtų kojos kulnu trenkti užpuolikui per kojos pirštus. Pirštai yra pakankamai jautrūs, trenkus per juos patrauki dėmesį ir tada gali išsilaisvinti ir turi šansą prisišaukt pagalbos. Nepatarčiau gintis alkūnėmis, nes yra nepatogu, sunku pataikyti, o tokiu atveju sugaištas laikas gali būti lemiamas.

---

Trenerio Aivaro Balsio komentaras:

– Vygantas yra šaunus sportininkas, matau didelę perspektyvą. Vygantas pasižymi užsispyrusiu, tikro sportininko charakteriu – jei jam kas nors nepavyksta, jis niekada nenuleidžia rankų.

Aurelija PLOKŠTYTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas