Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Tikrina, kaip tvarkomos nuotekos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-04-24

Komisija, kurioje – bendrovės „Kretingos vandenys“, Aplinkos apsaugos agentūros, rajono Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus atstovai – tikrino, kaip Salantų miesto gyventojai individualiai tvarko buitines nuotekas: ar neteršia aplinkos, ar yra sudarę sutartis su fekalijų vežėjais, ar turi jų išduotus paslaugos čekius.

Komisija įsitikino, kad Dalia Jasienė (centre) individualiai tvarkomomis nuotekomis aplinkos neteršia.

Išrašė 5 kvietimus

Nuotekų susidaro kiekviename namų ūkyje naudojant vandenį – skalbiant, gaminant maistą, plaunant indus, prausiantis, naudojantis tualetu. Pagal šiuo metu galiojantį nuotekų tvarkymo reglamentą, visos susidarančios nuotekos į aplinką turi būti išleidžiamos išvalytos tam skirtuose įrenginiuose. Lauko tualetų duobės taip pat privalo būti sandariai įrengtos, kad nuotekos neprasiskverbtų į aplinką ir vanduo iš aplinkos nepatektų į sistemą. Draudžiama atliekas pilti į patvorius ar daržus. Nuotekas išvežantys oficialūs vežėjai gyventojams privalo išduoti tai patvirtinantį kvitą. Šios paslaugos patikėti kaimynams, ūkininkams neleidžiama.

Nustačius, kad nuotekos neprijungtos prie centralizuotų tinklų ir tvarkomos netinkamai, dėl ko teršiama aplinka, gyventojams skiriamos administracinės baudos, skaičiuojama aplinkai daroma žala. Per dvi dienas Salantuose buvo patikrinti 94 gyvenamieji būstai, Kretingos aplinkos apsaugos agentūros specialistė Neringa Grigalauskienė išrašė 5 kvietimus tvarką pažeidusiems savininkams, kurie privalės atvykti į agentūrą aiškintis.

Anot bendrovės „Kretingos vandenys“ Investicijų ir plėtros inžinierės Silvijos Lukauskienės, gyventojai, apsisprendę jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų, turi atvykti į „Kretingos vandenis“, Švyturio g. 2A, Padvarių k., pateikti būsto nuosavybės dokumentus. Išdavus sąlygas, bus rengiamas projektas. Pasak inžinierės, vienos komunikacijos projekto kaina – 55 Eur, dviejų komunikacijų – 71 Eur.

Įtarė nelegalą

„Aš palauksiu, kol valstybė sudarys sąlygas vandentiekio ir kanalizacijos tinklus atvesti ne iki sklypo, kaip dabar, o iki būsto ribos, nes žinau, kad nuo 2019-ųjų įsigalios tokia tvarka. Ir taip man teks gerokai diržus susiveržti, kad prie centralizuotų tinklų prisijungčiau, pensiją gaunu mažą“, – atviravo kol kas individualiai, bet pavyzdingai nuotekas tvarkanti Padvaralio g. gyventoja Dalia Jasienė. Bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorius Gediminas Valinevičius „Pajūrio naujienoms“ patikslino: tokia kalba pernai iš tikrųjų buvo, tačiau Seimas priėmė įstatymo pataisą – savivaldybių įmonės svetimose valdose turto negali turėti, todėl įvadai ir toliau bus vedami iki sklypo.

Specialistams neaiškumų kilo prie Salantų miesto besišliejančiame Kadagynų kaime: gali būti, kad vienas namų ūkių prie vandentiekio ir kanalizacijos tinklų prisijungęs nelegaliai. „Vadinasi, nei už vandenį, nei už nuotekas gyventojai nemoka. Šiuo atveju mes neskubėsime žmogaus bausti – pirmiausia išsiaiškinsime, ar tie įtarimai pagrįsti, įspėsime, duosime laiko padėtį pataisyti“, – „Pajūrio naujienos“ sakė S. Lukauskienė.

Kaip tvarkomos buitinės nuotekos, artimiausiu metu bus tikrinama Grūšlaukėje bei kituose rajono kaimuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas