Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretinga išlydėjo Dakaro lenktynininkus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sportas
  • 2017-11-21
Lenktynininkas Vaidotas Žala ne tik papasakojo apie automobilį „Toyota Hilux“, bet ir visiems smalsuoliams suteikė progos pažiūrėti, kas yra po variklio dangčiu.

Sekmadienio rytą ištikimiausi ralio gerbėjai būriavosi Rotušės a. – čia buvo galima savo akimis išvysti visureigį „Toyota Hilux“ ir pabendrauti su lenktynininkais Vaidotu Žala ir Sauliumi Jurgelėnu, kurie sausio 6 dieną startuos Dakaro lenktynėse.

Lenktynininkas S. Jurgelėnas „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad automobilį rengiant lenktynėms, ko gero, išliko tik jo priekinis stiklas, priekiniai žibintai ir variklio blokas – visos kitos detalės buvo pritaikytos specialiai automobilių sportui.

V. Žala vėliau visiems susirinkusiems žiūrovams papasakojo, kad automobilis „Toyota Hilux“ buvo įsigytas iš 68 metų Belgijos viešbučių tinklo savininko, kuris pats ne kartą buvo sėkmingai įveikęs Dakaro lenktynes. „Kainavo 180 tūkst. Eur, dar apie 80 tūkst. Eur investavome į automobilio atnaujinimą, bet tai nereiškia, kad mes už tiek jį ir parduotume. Rinkoje šio automobilio kaina būtų apie 220 tūkst. Eur“, – kalbėjo V. Žala.

Sunkvežimis atsarginių dalių

Automobilio širdis – 5 litrų V8 variklis. „Maksimalus automobilio greitis yra 170-180 km per val., ir daugelis nustemba, kodėl tik tiek. Tačiau Dakaro raliui svarbiausia, kad automobilis būtų kuo didesnės galios, lengvai įveiktų bekelę“, – paaiškino S. Jurgelėnas. Jo teigimu, automobiliui naudojamas aviacinis kuras, o dirbant maksimaliu krūviu, jo išeikvojama apie 70 litrų 100 km. Automobilio svoris – beveik 2 tonos be lenktynininkų ir kuro, kurio į baką telpa 550 litrų.

Pimadienį automobilis jau išvyko į Prancūziją. „O mes toliau rengsimės varžyboms. Turime pasirūpinti tokiais dalykais, kaip kuro logistika, ryšio priemonės, išspręsti kitus administracinius reikalus“, – sakė S. Jurgelėnas.

Pasak jo, į Dakarą, be lenktynininkų, vyksta dar 3 mechanikai ir vairuotojas, kuris vairuos sunkvežimį „Scania“ – jame net 5 tonos automobilio atsarginių dalių ir komandos mantos.

Išbandyti savo ribas

Dakaro varžybos 2018 metais startuos sausio 6 dieną Peru sostinėje Limoje, dar viena ypatybė – trasoje bus daugiau smėlio kopų. „Maža nuodėmė – jose užklimpti, didelė – nuvirsti automobiliui ant šono ar priekio. Bet kokia klaida kainuoja nuo kelių iki keliasdešimt minučių. Kita vertus, važiuojant smėliu yra daugiau galimybių aplenkti varžovus negu lenktyniaujant ant grunto“, – paaiškino S. Jurgelėnas.

Paklaustas, kas taip traukia dalyvauti Dakaro lenktynėse, kurios yra labai sunkios ir pavojingos, S. Jurgelėnas teigė, kad vieno atsakymo nėra. Tai yra ne tik galimybė lenktynininkams išbandyti savo meistriškumą, bet ir pasitikrinti savo asmenines savybes – peržengti nuovargio ribą, išlaikyti stiprią valią ir šaltą protą sudėtingiausiose situacijose.

Lenktynininkai Saulius Jurgelėnas (pirmas iš kairės) ir Vaidotas Žala (su mikrofou) kretingiškiams papasakojo apie pasiruošimą Dakaro varžyboms.

Dakarą atvežė į namus

Apžiūrėti automobilio „Toyota Hilux“ nepraleido progos ir visureigių klubo „Pajūris“ nariai palangiškis Algimantas Rimas ir klaipėdietis Rimas, nenorėjęs viešinti savo pavardės. „Žinojome, koks tai automobilis ir džiaugiamės, kad Vaidotas perėjo nuo „Seat“ prie „Toyotos“, kuris yra patikimesnis“, – sakė pašnekovai, prisipažinę, kad su ankstesniuoju V. Žalos vairuotu „Seat Leon Dakar“ jiems yra tekę ir patiems pavažiuoti.

Šalia Rotušės a. gyvenantis Alvydas Dubinskas sakė, kad su sūnumis 7 metų Luku ir 13 metų Laurynu labai laukę susitikimo su Dakaro ralio dalyviais. „Skubėjome, kad tik nepavėluotume – juk Dakaras atvyko vos ne į mūsų kiemą“, – sakė A. Dubinskas.

Lenktynininkai sulaukė daug sveikinimų ir palaikymo žodžių iš kretingiškių, nepabijojusių atvykti į susitikimą merkiant lietui. Tarp atėjusiųjų buvo ir brolis pranciškonas Bernardas Belickas, kuris visų pranciškonų vardu V. Žalai ir S. Jurgelėnui įteikė pašventintą kryželį.

Svajonės – pasiekiamos

Lenktynininkas S. Jurgelėnas prisipažino, kad organizuojant maršrutą per Lietuvą, kuomet susitinkama su Dakaro ralio gerbėjais, aplenkti Kretingą būtų buvę neįmanoma, nes ji yra bendrovės „Agrorodeo“ savininko Roberto Lapinsko gimtinė.

„Norime, kad Kretingos žmonės pamatytų, jog tokia maža šalis kaip Lietuva taip pat gali dalyvauti prestižinėse pasaulio varžybose. Net didelės svajonės yra pasiekiamos“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė lenktynininkus gimtinėn atlydėjęs R. Lapinskas.

Jo vadovaujama bendrovė taip pat yra ir Kretingos motobolo komandos rėmėja. „Motobolas buvo neatsiejama mano vaikystės dalis, todėl negaliu įsivaizduoti, kad Kretinga liktų be motobolo. Man net nekyla klausimo, ar reikia remti motobolo komandą, – kalbėjo R. Lapinskas, kuris šiuo metu su šeima gyvena Vilniuje. – Kartą grįžę iš motobolo varžybų, su vaikais, vilkinčiais motobolo marškinėliais, ėjome prekybos centre Vilniuje. Ir prie mūsų priėjo žmogus, kuris nustebęs klausė – nejaugi motobolas Kretingoje dar gyvas, nes jis paskutines varžybas buvo matęs prieš 20 metų. Mes jam pasakėme, kad ne tik gyvas, bet dar ir ugdomi jaunieji motobolo žaidėjai. Juk tai – tiesiog fantastika.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas