Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Mokytojai dalijosi sėkmingų pamokų patirtimi

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-10-31

„Kokią pamoką galima vadinti sėkminga?“ – prieš prasidedant Kretingos švietimo centro organizuojamai konferencijai „Sėkmingos pamokos faktoriai“, retoriškai klausė šio centro Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė konferencijos moderatorė Rima Ramoškienė.

Pranešimą skaitė ir mokyklos-darželio „Žibutė“ mokytoja Daiva Stonkienė.

Susirinko pasidžiaugti rezultatais

R. Ramoškienės nuomone, sudarytas pamokos požymių sąrašas padeda orientuotis mokytojams ir jų darbo vertintojams, bet tobulo, universalaus, visiems priimtino geros pamokos recepto nėra.

„Galime pasidžiaugti, kad mokyklose dirba kompetentingi, kūrybiški mokytojai, žinantys ugdytinių pasirengimo lygį ir gebantys organizuoti mokymą, orientuotą į mokinį. Daugėjant pamokos organizavimo modelių ir mokymo bei ugdymo metodikų, matome, kad geros pamokos gali būti labai įvairios. Tai pamokos, išeinančios už įprastos pamokos ribų, įgalinančios mokymą ar mokymąsi pagal individualius poreikius ir pasirinkimus, naudojant įvairius šaltinius, netradicines priemones, pasirenkant edukacines erdves“, – kalbėjo moderatorė.

Geros mokyklos koncepcijoje akcentuojama pamokos svarba. Praėjusiais mokslo metais Kretingos rajono mokyklose ypatingas dėmesys buvo skiriamas pamokos kokybei. Mokytojai vedė atviras pamokas, dalijosi patirtimi. R. Ramoškienės žodžiais, ši konferencija – tai lyg apibendrinimas, pasidžiaugimas darbo rezultatais.

Būrys rajono pedagogų dalijosi gerąja darbo patirtimi, kaip pamokas vesti įdomiai ir patraukliai.

Gausu pranešimų ir veiklų

Pradinio ugdymo mokytojai Daiva Stonkienė iš Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“, Vilma Jurgutienė ir Jolanta Salienė iš Vydmantų gimnazijos pristatė interaktyvių pamokų pavyzdžius, Vidmantas Budrys iš Salantų gimnazijos – informacinių komunikacinių technologijų (IKT) naudojimo pamokoje galimybes. Darbėnų gimnazijos pradinio ugdymo mokytojos Aurelijos Laureckienės pranešime akcentuota iliustracijos galia ugdant pradinukų kūrybiškumą. Kaip skatinti mokinių motyvaciją, patirtimi pasidalijo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Gedgaudienė. Apie tarpdalykinę integraciją kalbėjo Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Saulė Paulikenė ir Darbėnų gimnazijos Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Kristina Balsevičienė. Darbėnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Račkauskienė akcentavo, kad pamokos sėkmę lemia ir mokinio gebėjimas mokytis, Salantų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Adelė Žeimytė kalbėjo apie mokinių saviugdą, o Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Milda Trušauskaitė – apie kūrybiškumo skatinimą muzikos pamokose.

Konferencijos dalyvių dėmesio sulaukė ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos technologijų mokytojos Marijos Šaltmerienės, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo mokytojos Irenos Raišuotienės, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo mokytojos Rimos Bitautienės praktinės veiklos. Įvairiapusišką žvilgsnį į mokytojo asmenybę, jo nuolatinę kaitą bei tobulėjimą atskleidė Klaipėdos universiteto Menų akademijos Muzikos katedros profesorė Rūta Girdzijauskienė.

Iš viso konferencijai buvo parengta 11 pranešimų ir 4 veiklos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas